Jump to content

Slika
- - - - -

Yngwie Malmsteen

• Please log in to reply
516 odgovor(a) na ovu temu

#21 Blackbird

Blackbird
  • Members
  • 112 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2004 - 02:27

Jer ako već pišete o nekome nemojte napraviti post kao što je moj iznad i vaši prije toga ...Privatno , brijem da kada bi netko proživio samo mjesec dana njegovog života izašao bi van 20 kila lakši i sa živcima tanjim od najgore odsvirane gitare u povijesti a k tome ... Izbrijao bi novu pjesmu ...Jer ono što je taj čovjek dao muzici malo tko će dati ... Na stranu tehniciranje , ali da li je netko maknuo na stranu svoj a i njegov ego i proučio strukturu aranžmana i sve layere gitara koje ne jedu jedna drugu ? I da li je netko od kritičara primio i odsvirao njegove slow - hand komade ? I da li ikog zanima muzika osim nevjerojatne privlačnosti njegove virtuozne brzine, da li je itko maknuo na stranu cirkus i zbilja slušao ...

#22 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2004 - 02:44

Privatno , brijem da kada bi netko proživio samo mjesec dana njegovog života izašao bi van 20 kila lakši i sa živcima tanjim od najgore odsvirane gitare u povijesti a k tome ...

kako znaš da netko nije još gore prošao?

Jer ono što je taj čovjek dao muzici malo tko će dati ...

istina, ali nije jedini.

Na stranu tehniciranje , ali da li je netko maknuo na stranu svoj a i njegov ego i proučio strukturu aranžmana i sve layere gitara koje ne jedu jedna drugu ?

jesam. pročitao sam valjda sve njegove interviewe na koje sam naisao, i sve njegove lekcije i video škole. čak sam i cijeli njegov sajt pročitao, pa čak imam i skalopiranu gitaru!

I da li je netko od kritičara primio i odsvirao njegove slow - hand komade ?

je, a tu i tamo i poneke brže.

I da li ikog zanima muzika osim nevjerojatne privlačnosti njegove virtuozne brzine, da li je itko maknuo na stranu cirkus i zbilja slušao ...

Imam doma sve njegove albume, sve sam preslušao, i ima mi nekoliko odličnih stvari. Njegov concerto preporučam svima, ako zbog ničeg drugog, onda barem zbog adaptacije nekih klasičnih stvari.A sto se tiče preslušavanja, baš sam preslušavanjem čuo da mu je ton najslabija strana i da je uživo često traljav. Ima gitarista koji puno preciznije uživo izvode svoje stvari, no možda je yngwieu gušt opustiti se i tu i tamo koji ton zabrljati. .Ali neki put kao da se ili previše opusti ili je stvarno dosta traljav u usporedbi sa nekim gitaristima.a što se tiče njegovog personalitya - što reći o osobi koja tvrdi da je sa 9 godina znala cijeli materijal deep purplea? (neka ovo bude retoričko pitanje)

#23 Blackbird

Blackbird
  • Members
  • 112 posts

Vrijeme objave: 02 Kolovoz 2004 - 03:36

Serious Sirius :1 . Ja znam da je netko gore prošao 2. Da nije jedini to je toooootalna istina i to je baš ok. Jer uvijek će biti novih gitarista3. Viš' ja sam samo pročitao njegov official bio i znam nešto malo od rockera oko mene ... I doživio njegovu muziku i još uvjek ju doživljavam što je u stvari jedino važno4. Drago mi je .... Ali može i sporije ali originalnije5. Baš gledam-slušam The Song Remains The Same i to je tehnički prema nekakvim matematičkim standardima tooootalna katastrofa ali još uvjek ima toplinu, kvalitetu, originalnost i genijalnost ... Live odsvirati ... Svaki puta isto .... Bolje je stisnuti playlistu na bilo kojem playeru ... Onda imaš istu kvalitetu svirke ...

#24 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2004 - 00:43

5. Baš gledam-slušam The Song Remains The Same i to je tehnički prema nekakvim matematičkim standardima tooootalna katastrofa ali još uvjek ima toplinu, kvalitetu, originalnost i genijalnost ... Live odsvirati ... Svaki puta isto .... Bolje je stisnuti playlistu na bilo kojem playeru ... Onda imaš istu kvalitetu svirke ...

ne kazem ja da je svirati "svaki puta isto" ono sto se treba raditi, cak i prezirem doslovno rekreirajne albuma na stageu...ne govorim o matematickim standardima nego o nekim pogreskama koje su mi bile ocite na prvo slusanje. mogu se sjetiti sola na akusticnoj gitari sa G3 dvd-a, koji mi je odmah zvucao traljavo izvedeno jer nije imao bas ono sto ti kazes da the song remains the same ima - toplinu, kvalitetu, originalnost i genijalnost.

#25 zla_smrt

zla_smrt
  • Members
  • 167 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2004 - 13:51

sto jest jest, lika zaista zna svirat gitaru. mozda je i naj-brzi-bolji-sposobniji itd. ali me to niti malo fascinira. đingvaji mi je jednostavno dosadan za ispalit. svaka pisma mu je na istu shemu, svaki solo mu se svodi na isto, kao i aranzmani.. ne podcjenjum ja njegove tehncike mogucnost. dapace to je sve vrhunski i cak predobro osvirano ali mi nema nesto od onoga susta zbog kojeg slusan glazbu. preimpotentno za me..

#26 Distorted

Distorted
  • Members
  • 205 posts

Vrijeme objave: 03 Kolovoz 2004 - 15:44

Meni je recimo Michael Romeo iako sviraju slicno puuuno zanimljiviji! ;D

#27 BaklavaMetal

BaklavaMetal

Kralj Dijamant

• Members
  • 3331 posts

Vrijeme objave: 05 Kolovoz 2004 - 23:21

njegova tehnika mozda jest genijalna ali ja sam njegov best of jedva posluso do kraja, ma stalno isto, sweepovi ,arpeggioi ,nakon 3 stvari skontas da je sve na isti kalup. nimalo mi se ne svidjasto se tice traljavosti i zvuku mislim da je on puno ozbiljnije pristupio muzici nego zeppelini tako da mu i ta traljavost "teze" pada. ovo je sve moje osobno misljenje i ne zelim nikog omalovazavat ni uvrijedit

#28 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 05 Kolovoz 2004 - 23:50

Jedino što znam jest da taj čovjek nije izlazio iz sobe do 32 jer brate taj je spavao uz gitaru.....i niko ama baš nitko mi ne može reć da ne zna svirat.........Mislim da ćete svi izokrenut mišljenja o tome kad vidite njegove lekcije Hot Licks.....eto toliko............POZDRAV!

#29 mudhoney

mudhoney
  • Members
  • 1729 posts

Vrijeme objave: 06 Kolovoz 2004 - 03:47

kladim se da dok nije postao "slavan" je imao karijeru najbržeg daktilografa na svijetu ;)

#30 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 06 Kolovoz 2004 - 04:38

.....i niko ama baš nitko mi ne može reć da ne zna svirat.........Mislim da ćete svi izokrenut mišljenja o tome kad vidite njegove lekcije Hot Licks.....eto toliko............POZDRAV!

nitko ne kaze da nezna svirat...a sto se tice hot licksa - to je jedna od najgorih video skola sto sam ja ikada pogledao, a i nije se bas potrudio odraditi to kak spada.Pogledaj kada usporeno svira solo od stvari rising force - totalno je izvan ritma - kao da covjek ne moze sporo svirati.a kada ubrza solo, proguta par tonova koje odsvira kada je usporen.jedina svjetla tocka te skole je echo etida.

#31 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 06 Kolovoz 2004 - 04:39

kladim se da dok nije postao "slavan" je imao karijeru najbržeg daktilografa na svijetu ;)

reci ti sta hoces, ali yngwie je vise napravio za "daktilografe" nego svi ostali iz "top 10 daktilografa" zajedno...a i ne znam sto svima smeta kada netko brzo svira pa ga idu nazivati daktilografom...

#32 Sida

Sida
  • Members
  • 2039 posts

Vrijeme objave: 06 Kolovoz 2004 - 09:01

Samo sto mu je ton u banani i fakin' je traljav

;DJa sam osobno uvijek smatrao da su gitaristi većinom trkeljatori a tek pokoji se nađe koji "zna" svirat... o čemu sad pričam? Pa o tome da je Yngwie trkeljator, što se totalno da zaključiti iz njegovih live nastupa. Njegovu glazbu ne komentiram ali njegova svirka je daleko od impresivne jer ostavlja na mene dojam da bih i ja bio on uz puno volje i višak slobodnog vremena dok ne-trkeljatore jasno nalazim u onim gitaristima kojima je dovoljno odsvirati i tri tona i da me bace u totalni bed jer su tako lagani za odsvirat a ne zvučim ni 5% njih... to je vjerojatno zbog toga što su neki učeći svirati gradili temelje onoliko blizu savršernstva koliko su mogli pa tek onda kretali dalje dok su drugi samo trpali kamen na kamen kako bi došli do zacrtanog vrha pa im je građevina, eto, malo klimava... ;)

#33 Distorted

Distorted
  • Members
  • 205 posts

Vrijeme objave: 06 Kolovoz 2004 - 13:01

Daktilografi su po meni oni koji imaju brzinu ali ne bas toliko maste... ;)

#34 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2004 - 00:49

evo malo novosti o đingvijuYNGWIE MALMSTEEN Signs Endorsement Deal With ROLAND/BOSS - Aug. 31, 2004Legendary Swedish guitarist Yngwie Malmsteen has signed an endorsement deal with Roland/BOSS as part of their GS-10 Artist Patch Series. These are GS-10 sound sets created by guitar virtuosos. Download them into your GS-10 to play their same guitar sounds.The following information about the GS-10 Guitar Effects System was taken from Yngwie's official web site: "Powered by COSM® modeling, the GS-10 Guitar Effects System has everything guitar and bass players need for incredible tone-like all-new amp models, overdrive/distortion modeling, independent compression and more. Effects can be edited via front-panel knobs, or using bundled software. And recording is easy, thanks to a built-in USB port and convenient onboard speaker system. It's like having the ultimate BOSS effects processor and an audio interface in one!"As previously reported, Yngwie is currently "working on the songs for his next rock album, and occasionally switching gears to do more work on his eagerly awaited next all-classical opus," according to a posting on his web site. In addition, Malmsteen is "spending his time playing tennis" and "hanging out with his family." Yngwie's next studio album is not expected until 2005.

#35 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2004 - 01:53

sta mislis hoce li on koristit tu igracku :D

#36 Green Mind

Green Mind
  • Members
  • 56 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2004 - 16:39

Yngwie Malmsteen treba spaliti na lomaci zbog njegovih izjava.http://webpages.char...hias/smells.htmEvo jedna od njegovih glupih izjava:GO"Vs., Atlantic (1993)I am going to dig my own grave right now. I think the singer in Pearl Jam should go eat some Pearl Jam! He cannot sing to save his life! And the guitar player needs to seek help. The guitar solo is terrible -- it's just wank-off, wah-wah pedal bullshit! That's the most disgusting thing, so tasteless, so common, so blatant -- the worst! There are a couple of people like Clapton, Hendrix, Angus Young, Ritchie Blackmore, even Jimmy Page, they played pentetonic -- the regular stuff -- but did it with taste. But the guitarist in Pearl Jam, and the lead player in Metallica, they've got no taste what-so-ever. I don't want to comment on that song anymoreEvo druga njegova izjava koja me stvarno uvrijedila:DINASAUR JR."START CHOPPIN"Where You Been, Sire (1993)My first impression is that the song wasn't that bas -- it's got a decent groove. But the vocalist -- I don't know what he is doing! It hurts to listen to that. Please don't torture me any longer.GW: What do you think of the guitar work?MALMSTEEN: It's horrible. The guitar playing on the Jeff Beck song was brilliant compared to this.

#37 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2004 - 18:44

sta mislis hoce li on koristit tu igracku :D

naravno da ne, ali svejedno, newz iz njuz

#38 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2004 - 21:38

GO"Vs., Atlantic (1993)I am going to dig my own grave right now. I think the singer in Pearl Jam should go eat some Pearl Jam! He cannot sing to save his life! And the guitar player needs to seek help. The guitar solo is terrible -- it's just wank-off, wah-wah pedal bullshit! That's the most disgusting thing, so tasteless, so common, so blatant -- the worst! There are a couple of people like Clapton, Hendrix, Angus Young, Ritchie Blackmore, even Jimmy Page, they played pentetonic -- the regular stuff -- but did it with taste. But the guitarist in Pearl Jam, and the lead player in Metallica, they've got no taste what-so-ever. I don't want to comment on that song anymore

sta je tu glupo?kolika god papcina yngwie bija ovo je dobro reka.

#39 Holy Bob

Holy Bob
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 04 Rujan 2004 - 23:34

e, jel neko vidio Malmstinov koncert sa japanskom filharmonijom,imao sam DVD od nekog lika koji gaje naručio iz japana, fantastic stuff, dođe mi da slušam klasiku al ovo mi je nekak bolje... kako lik prži na ovationu s plastičnim žicama, lud, lud dečko

#40 Destrega

Destrega
  • Members
  • 222 posts

Vrijeme objave: 05 Rujan 2004 - 00:26

cekaj on se sad nesto puno nadeblja pari Romeo jel tako ???

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.