Jump to content

Slika
- - - - -

Guitar Rig 5 PROBLEM

• Please log in to reply
27 odgovor(a) na ovu temu

#21 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 22:52

Jel misliš da trebam smanjiti u guitar rigu na inputu ili na postavkama control panel sounda? Jer ako me sjećanje služi u gr sam znao input staviti čak na najmanje...

#22 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 23:42

ja imam sve na najmanje i ulazni signal kad snimam nesto da bude ok opet smanjujem ...naravno sve sta vise smanjujes ces smanjivat si i gain i sustejn pa onda si ti moras nac neku sredinu skoja ti pase ,,nisam ja prije s tim radio tok tek zadnjih mjesec dva navece da si sviram na slusalice mi je ok..isto mi je bilo katastrofa kad sam prvi put probao pa sam i odusto odmah od toga al sad kad opet se iso igrat naso sam si par zadovoljavajucih zvukova za sviruckat ovako ...

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2016 - 10:41

uzmete akustičnu gitaru pa nikom ne smetate

inače bend u prostoriju pa drmaj, tonsko snimanje u studiju pa snimaj :biggrin:

izolirati sebe i ideje van konteksta je bezveze za većinu ljudi, ništa pametno iz toga neće izroditi. nismo svi lumeni ko Prince ili Mike Oldfield. a i oni su imali studio i vježbaonu.

šit in šit out a duša prazna :crying: grupni sex je bolji- band

neki vele da im se neda zajebavati s ljudima problemima osjećajima. no takvima je vrlo lako odgovoriti, muzika jest zajebancija s ljudima, problemima i osjećajima, iz toga se ona rađa i djeluje- ne iz sužene slike svijeta gdje ništa ne djeluje na išta. bojim se da se u to pretvaramo, zato takva ''muzika'' vlada, debilno-autistični nadomjestak za muziku koji ljude učini još usamljenijima no što jesu.

#24 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7376 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2016 - 11:49

Velika istina i u potpunosti se slažem ali mislim da je izvan konteksta... Takvi programčići dobro dođu za sviruckanje kod kuće i snimiti pokoju ideju "nabrzinu". Nije loše ali ja ipak više volim upaliti svog malog marshalla i ako trebam snimiti odradim to sa kamerom. 

#25 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2016 - 23:07

Ma ja recimo sviram s ljudima al nekad moram 5-10 stvari skinut u dan ili dva s jutjuba i onda si sad upalim guitar rig i sviram skidam uz jutjub dok svi ostali spavaju .. A i hipotetski ako ces autorsko ako imas kostur mozes bezbroj puta svirat i snimat solo i preslusavat dok ti nije ono sta zelis recimo a bez da mrcvaris ostale iz benda da ponavljaju dok ti ne napravis solo ... I to sve u dnevnom bez da uznemirujrs ni susjede bez da placas prostoriju za probe itd itd .. I onda kad je gotovo upalis marshalla a susjedi i kolege iz benda woow kako dobro ovaj svira, kako dobar solo :D ;)

#26 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 10:40

sužena slika svijeta je upravo jebeni gitarist, jebeni solo itd. muzika trea bit jebeno dobra=zanimljiva a ona se rodi u interakcijama ljudi ili ne. upravo cementiranje bilo čega osim grube slike muzike koju treba bendovski učiniti da funkcionira stvara lošiju muziku, naviku u mozgu koju je teško ispraviti jer se takve ideje opiru interakciji. zacementirati solo znači ne dopustiti da se u interakciji nešto dodatno dogdi šta bi bio onaj x faktor sola. kad svi muzičari počnu na isti način gledati stvari kroz prizmu svog instrumenta: bubnjar, sviram kako bubnjari sviraju. bassist -sviram kako basisti sviraju itd tada muzika ne dobiva ništa a gubi mnogo.  jeben solo nije onaj kako ga najbolji sviraju-to smo čuli, jeben je onaj kojeg nismo čuli uz pjesmu koju nismo čuli.

#27 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 16 Studeni 2016 - 11:25

leslie ti pricas o improvizaciji i trenucima kad nesto fenomenalno se desi upravo u trenutku kad usred pjesme dok je sviras ljudima ti odlucis poci ne tamo di znas nego tamo di ne znas di ce te odvest i pustis da te odvede samo od sebe ...god knows da sam ja jedan od najvecih fanova improvizacije i cijeli svoj gitarski vijek do sad sam manje vise podredio tom nacinu sviranja.. 

kad pricamo o gitarskom solu ( isto se moze primjenit na cijeli bend) da suzimo analizu tako da lakse razumijemo jedan drugog o cemu pricamo  imamo 2 tipa i potrudit cu se dat po meni i za moj ukus 2 najbolja primjera :

prvi : machine gun ny happy new year ne 

http://www.dailymoti...-1st-1970_music

rezultat sviranja gitare 24/7 i totalne stopljenosti s njom i rezultat idealne ili gotovo idealne interakcije 3oje ljudi kako bis ti reko 

drugi:

totalno drukciji pristup, skladanje a ne improvizacija ( ovako nesto bi se moglo mozda u improvizaciji desit aliii jako mala vjerojatnost) svaki ton je smisljen i na svom mjestu i rezultat je ( i guess) izabrane verzije od nekoliko , dakle govorimo o written djelu. 

i jedan i drugi su rezultat velikog rada, kako individualnog tako i interaktivnog

ontopic : guitar rig ( ili slicne stvari)  je sredstvo za rad, isto moze bit individualno i interaktivno ...u nedostatku real marshalla iz 1969 kao sredstvu za rad, nekom novom wunderkid tinejdzeru sigurno ce posluzit da postane jednom veliki gitarista u buducnosti te si s vremenom priusti real 69 marshalle ili sta vec zeli.

Axis prorocanstvo guitar rig 1/1 16112016.  :biggrin:  :)

#28 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2016 - 16:41

evo kako zvuci zaaaaaista dobra gitara kroz guitar rig meni,,,,od 3:55 bridge prije neck

https://app.box.com/...odqyitc5rehl939

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.