Jump to content

Slika
- - - - -

Guitar Rig 5 PROBLEM

• Please log in to reply
27 odgovor(a) na ovu temu

#1 Allshallperish

Allshallperish
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 20 Lipanj 2013 - 19:58

Ok, moguće da je ovakva tema bila, ali... Imam jedan čudan problemčić. Kad uštekam gitaru u laptop i upalim guitar rig zvuk je izdeformiran i sve samo pišti s previše drive-a. Namještao sam line in konektore, presete pojačala i sve, al zvuk ne liči na ništa. Kabel je u redu, gitara je dobra. Nešto mora biti oko konekcije, a ja to očito ne znam namjestit. Pomoć?!

#2 porcupine1

porcupine1
  • Members
  • 626 posts

Vrijeme objave: 20 Lipanj 2013 - 20:15

moguce da ti je ukljucen stereo mix u volume controlu ako kazes da pisti + spoji gitaru u line in s mono jack adapterom (nije obavezno, al se sjecam da meni nes nije radilo  s stereo adap.) vise ti nebi znao pomoc. 

#3 bad_ri

bad_ri
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 20 Lipanj 2013 - 20:46

prvo probaj dobiti clean zvuk bez distorzija, driveova i drugih efekata, lakše ćeš izolirati problem.

#4 Allshallperish

Allshallperish
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 20 Lipanj 2013 - 21:02

Na cleanu je distorziran nekako sam po sebi... I signal je totalno poremećen.  :glare:

#5 Mojsisije

Mojsisije
  • Members
  • 953 posts

Vrijeme objave: 20 Lipanj 2013 - 22:28

Preko čega spajaš gitaru u komp? Na ulaz od mikrofona ili preko eksterne zvučne? Podesi si u Guitar Rigu audio driver i ulaze i izlaze kako spada ako nisi.

#6 bad_ri

bad_ri
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2013 - 06:02

ako je clean distorziran, onda si garant ubo gitaru u mic-in. na tom ulazu moraš skinuti gain (u windowsima ga zovu mic boost), pa će se smanjiti (nestati) distorzija clean signala.

#7 Allshallperish

Allshallperish
  • Members
  • 25 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2013 - 08:34

Spojim se u mikrofonski ulaz i čujem gitaru na cleanu, al u programu ništa ne reagira. Pokušavao sam sa svim postavkama u guitar rig-u ( na audio and MIDI settings), al ne reagira.

#8 Mojsisije

Mojsisije
  • Members
  • 953 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2013 - 14:53

Skini si asio driver

#9 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2013 - 16:11

točno, skini si asio4all drivere, a u control panelu isključi volume boost na mikrofonu, i smanji malo vrijednost volumea na micu

#10 Biomechanical

Biomechanical
  • Members
  • 27 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2013 - 22:24

Sample rate pogledaj, asio config, latenciju...

#11 MammothHead

MammothHead
  • Members
  • 4 posts

Vrijeme objave: 22 Lipanj 2013 - 00:38

Imao sam par puta isti problem kao ti i vrlo vjerojatno ti je uključen microphone boost. Provjeri u postavkama zvuka pod recording devices ako imaš uključen boost, to znatno pojačava input signal i tako dobiješ taj distorzirani zvuk.

#12 bad_ri

bad_ri
  • Members
  • 102 posts

Vrijeme objave: 22 Lipanj 2013 - 11:01

i na mikesru same kartice slobodno stavi mute na mic, tako da samo guitar rig obrađuje signal kroz asio driver, da ne čuješ i clean koji prolazi kroz karticu.

#13 Hagstrom

Hagstrom
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2016 - 11:49

Prema mom iskustvu, obična gejmerska zvučna neće dati baš neki zvuk. Probao sam npr. Audigy 2 Platinum s ptednjim panelom, može se nešto izvući, ali nije to to. Komp relativno star, proc se zna opteretit i do maksimuma, ovisno o količini efekata. Zatim sam probao na novijem laptopu (i3 proc) i malo boljoj eksternoj kartici Focusrite 2i2. E to je već zvučalo super, čak i na šugavoj gitari. Ovdje možete čuti moju snimku na Epiphone S310 stratu: https://soundcloud.c...ne-stratocaster. Zanemarite činjenicu da nemam pojma o sviranju.

#14 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2016 - 13:17

.

#15 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2016 - 23:57

Ovo sam ja snimao (pred kojih godinu i nešto) preko audigy 2 platinum kartice i osrednjeg kompa, sav sound sam dobio iz malog lampašića i pedala, snimao singstar mikrofonom i direkt u eksterni dio navedene zvučne... šum eliminiran i masterirano u audacityu
https://soundcloud.c...ad_slash-song-2

#16 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 01:25

.

#17 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 10:53

meni su najveći problemi kod tih programa i guitar riga i amplitubea što nikada nisam mogao namjestiti da je sound dobar, da nema previše šuma, a da ima dovoljno sustaina... u takvom slučaju snimao bih sa šumom pa kasnije u audacityu napravio noise removal, ali nije mi gušt tako svirati... drugi problem je taj kaj mi se događa i sada na malo boljem laptopu da ono što namjestim prije snimanja zvuči mi dobro s taman gaina, basa, treblea i mida, a kasnije snimljeno mi bude s više gaina i s nešto drugačijom tonskom slikom i onda je teško pogoditi setting, jel znate do čega je to? Jel se i vama događalo?
I zato ja uvijek gledam da snimam sa svog pojačala i pedala...

#18 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 11:26

ulazni signal u daw ti je prejak ako imas vise gaina nego u gr

poslusaj ovo , ovdje je poprilicno gaina, normalni singli i nema suma, laptop je 8 god star ako ne i 12 mozda :D

https://app.box.com/...p6ka85b7gyvq349

#19 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 13:27

dobro sada već neko vrijeme nisam na guitar rigu, ali na amplitubeu složim da mi ulazni signal ne ulazi u crveno, isto tako i izlazni

#20 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 12 Studeni 2016 - 13:51

nisi me skuzio, u programu u kojem snimas ti je prejak ulazni signal ako imas vise gaina kad snimis nego kad samo sviras na gr ili stgodvec, sta je logicno jbmu

guitar rig i slicni programi su super jer prakticki mozes napravit i snimit pjesmu u 2 ujutro bez da probudis ikog od ukucana ..a kasnije ti lako to snimis na real fullstack marshalu ako je to to sta se tice muzike 

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.