Jump to content

Slika
- - - - -

Žice za električnu gitaru

• Please log in to reply
849 odgovor(a) na ovu temu

#41 skky

skky
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:01

žice su moja nočna mora. evo več sam nekoliko paketa otvorio i ne stignem ni naštimati gitaru i najtanja E žica pukne.to su d'addario žice 0.10-0.46 (za el. git) a isto mi se desilo sa d'addario žicama na jednoj akustičnoj gitari.šta je najgore u mom gradu mogu se kupiti samo te žice. gitaru inače štimam po sluhu štimer nisam nikad ni koristio a gitaru znam naštimati, štimao sam je po roadhouse blues, počinje iz e...tako da nisam natezao žicu ko budala pa da je to razlog svih tih pucanja. a poslije sam išao čak i 3 tona ispod toga i opet bi pukla

#42 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:03

nisu zice tvoja nocna mora vec izgleda gitara...

#43 skky

skky
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:06

da slažem se ova el. definitivno je ali akustična gitara na kojoj mi se to isto desilo (aria) i nije tako loša a i stara je svega par mjeseci i opet pukne

#44 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:13

pa aria i nije neki sinonim za kvalitetu :-\

#45 Ivor

Ivor
  • Members
  • 463 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:15

da ne otvaram novu temu, ima li tko iskustva sa ernie ball slinky 10-ama?

#46 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:16

poceo ih ja trosit opetnelose zice

#47 moonspell

moonspell
  • Members
  • 552 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:17

Jesi ti siguran da znaš pravilno mjenjat žice na gitari?

#48 skky

skky
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2006 - 22:44

pa vjerujem da znam

#49 drkan

drkan
  • Members
  • 490 posts

Vrijeme objave: 28 Svibanj 2006 - 08:31

e ovako, kupio sam gitaru tamo prije uskrsa polovnu i vec je imala na sebi žice, i neznam kolko su stare al sam primjetio da nemaju neki zvuk i da ih je jako teško naštimati(s štimerom) za razliku od najtanje E i B(h) koje su jedna nova 3 dana, a druga dvadesetak...da te žice koje su loše jednostavno zajebem i stavim nove ili šta? dok ne pukne?hvala na pomoci unaprijed :-[

#50 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 28 Svibanj 2006 - 08:49

Promijeni te stare žice.

#51 drkan

drkan
  • Members
  • 490 posts

Vrijeme objave: 28 Svibanj 2006 - 10:41

Promijeni te stare žice.

kratko i jasno, hvala :P

#52 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2006 - 00:43

pa vjerujem da znam

Baš mi je prije tjedan dana bio jedan lega sa potpuno istim problemom. Ja sam mu stavio žice i sad nema nikakvih problema. Moj savjet ti je da odneseš nekome tko ima iskustva pa neka ti stavi žice i pregleda gitaru. Uostalom, gdje puca žica, jel uvijek na istom mjestu ?

#53 Clouseau

Clouseau
  • Members
  • 430 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2006 - 21:23

poceo ih ja trosit opetnelose zice

i ja isto opet. najbolje zice koje probah po filingu i zvuku,al uzasno kratko traju, a kad imas floyd onda ih ti se bas i neda mijenjat svakih 10 dana

#54 Jamz

Jamz
  • Members
  • 23 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2006 - 14:26

ja sam još newbie pa me zanima da li ima kakve veze na gitari kad se sa 9ke prelazi na 10ku??- do sad sam koristio d'adario 9ku i već na trećem paketu mi puca prva žica >:P !!!Koje mi žice preporučate? (koje su po vašem mišljenju dobre?)

#55 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2006 - 14:50

Nije nužno da ti žice pucaju zbog njihove nekvalitete. Ima veze kod prijelaza na deblje žice jer će ti možda trebati podesiti vrat, budući da deblje žice uzrokuju jaču tenziju.

#56 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2006 - 15:30

ja sam još newbie pa me zanima da li ima kakve veze na gitari kad se sa 9ke prelazi na 10ku??- do sad sam koristio d'adario 9ku i već na trećem paketu mi puca prva žica >:P !!!Koje mi žice preporučate? (koje su po vašem mišljenju dobre?)

Ak imaš ovakvu kakva ti je u avataru, ne stavljaj deblje žice da ti ne bi pukla popola...

#57 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2006 - 22:02

pazite ljudi, ne igra kod pucanja žica ulog samo žica ili bridge, jako je važno kako istrzajete žice dok svirate !!!meni je to i dan danas problem ali ni približno velik ko prije.što sam uradio ?..... počeo sam koristit mekšu trzalicu i promjenio način trzanja !nemogu vam to objasnit, jednostavne treba naučiti trzat žice na način da ne bude trzaj pre napet i nagao.i nisam izgubio ništa u zvuku ni dinamici, jednostavno treba malo pazit!!AL EVO, proba san ih dosta žica i za sada i do daljnjega ostajem na daddario 10-52.probo 11.ke ok su al pre tvrde za strata. pre velik radijusna les paulu je ok, al nema potrebe, ima tona na bacanje ;D

#58 Joe Satriani

Joe Satriani
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2006 - 16:24

Ljudi imam jedan problem tj. dva suprotstavljena mišljenja dvojice profesionalnih gitarista. Jedan tvrdi da je lakše svirati na 10-kama, a drugi na 9-kama. Pa vas molim za mišljenje. Ja više vjerujem 9-kama, ali...

#59 deyo

deyo
  • Members
  • 4114 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2006 - 16:55

Ljudi imam jedan problem tj. dva suprotstavljena mišljenja dvojice profesionalnih gitarista. Jedan tvrdi da je lakše svirati na 10-kama, a drugi na 9-kama. Pa vas molim za mišljenje. Ja više vjerujem 9-kama, ali...

potpuno nebitno šta oni misle, i to da su profesionalni gitaristi. tebi je lakše na onima na kojima je tebi lakše. za takve stvari ne postoje univerzalna pravila. točka.

#60 Lord Sirius

Lord Sirius
  • Members
  • 4966 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2006 - 16:57

Sa fizikalnog stajališta, na 9kama je "lakše" svirati jer manju silu trebaš upotrebljavati. Druga je stvar kako kome odgovaraju koje žice. Ja npr. sa 9kama uopće nemam osjećaj da stišćem žicu. Na skalopiranom vratu još kako tako, ali na normalnom vratu slabo.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.