Jump to content

Slika
- - - - -

Žice za električnu gitaru

• Please log in to reply
849 odgovor(a) na ovu temu

#21 Pozer

Pozer
  • Members
  • 385 posts

Vrijeme objave: 09 Siječanj 2006 - 19:30

Htio bih probati Elixir zice za el. jer njih stavljaju na Tom Anderson gitare (:

ZAKON SU!!!

#22 kekec

kekec
  • Members
  • 1175 posts

Vrijeme objave: 31 Siječanj 2006 - 20:56

evo sam da vam kazem da su u split stigle fender flatwound zice.stainless flats 0.11cijena im je 70 kuna, u shopu dallas musicneznam jel ih jos negdje ima, al ja sam ih samo ovdje vidio :(

#23 kekec

kekec
  • Members
  • 1175 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2006 - 17:40

evo sam da vam kazem da su u split stigle fender flatwound zice.stainless flats 0.11cijena im je 70 kuna, u shopu dallas musicneznam jel ih jos negdje ima, al ja sam ih samo ovdje vidio :(

evo vec nekiliko dana sviram na njima, i neznam.........draze su mi obicne (roundwound).skroz su cudne, i osjecam kao da su mi sajle pod prstima. nekako su predebele. i jos jedan - je to sta je G zica wound-ana, ali roundwound, a ne flatwound. nisu mi bas nesto :-\

#24 young

young
  • Members
  • 1986 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2006 - 13:51

Od ovoga sta sam ja proba: Fender i Daddario (9-tke) su dosta elastične i imaju svijetli ton, a Dean Markley 10tke (na koji sam navikao) imaju tamniji i čvršći ton, ne pucaju i imaju odličan jelte 'sustain'. GHS (boomers) mi se nisu previše svidile (ton ode za dva-tri dana ). Baš sam prije nekoliko dana stavio novi set žica (DM)...Bio sam oduševljen (ne zbog marke), ...nego kako čovik zaboravi da ta tvoja gitara može zvučat je... dva ili tri miseca držat jedne žice (čak i kad ih se čisti i sve) nije DOBRO.Skoro odustaneš od sviranja:a) teže je svirat - prekrute su ( rješenje bi možda bilo spustit za kojih pola-tona :D):D teže je svirat (ovo je jako važno)c) tone sucks (i onda gledaš s prezirom na gitaru, a stvar je u ŽICAMA :) )d) i neko reče da štete gitari (...vjerojatno su mi pragovi zato tako brzo otišli :))I da, osim ako nema nekakvog oštrog brida na sedlima (John Wayne :D) ili na tunerima (iskusio oboje :o) žice pucaju jer su previše stare i krute (i crne ko ugljen)- meni su jednu dotrajalu žicu rješila dva uzastopna benda (skida sam Gilmoura 8)).PS. Nisam još proba te fastfret isl. - kako se žice ponašaju s tim, jel traju imalo dulje (prije nego pocrne)?

#25 Fallen1

Fallen1
  • Members
  • 794 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2006 - 13:57

ja trenutno koristim markleyjeve signature 12tice i to su mi najbolje dosad htio bi probat neke DR al ih nigdje u zgu nisam vidio dosad . zna li tko gdje ih ima za kupit i kolko odprilike dodju ?

#26 kekec

kekec
  • Members
  • 1175 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2006 - 20:26

PS. Nisam još proba te fastfret isl. - kako se žice ponašaju s tim, jel traju imalo dulje (prije nego pocrne)?

fast fret je super. ja ga imam, i zice stvarno traju duze s njim. svaki dan ga ih mazem s njim, i super je. :D

#27 Gr.emi.

Gr.emi.
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2006 - 22:40

ja trenutno koristim markleyjeve signature 12tice i to su mi najbolje dosad htio bi probat neke DR al ih nigdje u zgu nisam vidio dosad . zna li tko gdje ih ima za kupit i kolko odprilike dodju ?

Imaš kod Jure. Dodju 65 kuna.

#28 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2006 - 22:59

Po novome koristim neke D`Addario 11-ice, piše da je model EXL115. Dođu 50 kuna i jako mi se sviđaju. Imaju dobar zvuk, relativno dugo zadržavaju dobre osobine i ne pucaju, što mi je najbitnije. :D

#29 rivera55

rivera55
  • Members
  • 518 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2006 - 14:39

ja sam koristio do prije pola god konstantno D'addario 10-46 i ponekad Gibson 10-46 koje sam dobivao, a sada pošto imam više gitara. Jedna mi je uvijek sa D'addario 10-46, druga sa GHS Boomers 10-46 ili 10ipo-48, a na trećoj šta bude ako ima :PD'addario mi se najviše sviđaju i to samo prvih dva tjedna jer do tada su stabilne i zadržavaju svoj prepoznatljiv sound, ali uz konstantno zezanje G žice i ukupno kratko trajanje imaju ocjenu 3+GHS Boomers 10-46 i 10ipo-48 koje koristim su mi za sada naj žice jer jako dugo traju ( oko 3 puta duže od D'addaria onako kako sam opisao ) i jako su stabilne žice.To je šta mogu reći jer koristim......sljedeća firma koju želim isprobati a nisam nikad su DR žice za koje sam čuo sve najbolje. Pa mi ne preostaje nego da sljedeći set koji budem kupio kad potrošim zalihe bude baš DR 10-46Eto toliko od mene.

#30 Mišo

Mišo
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2006 - 10:35

Meni su se dobrima pokazale yamahine 9-42,Nisu ni skupe, rade svoj posao, a ne hvata se šuga na njih drugi dan.Jedne sam imao 2 mjeseca i svaki dan se sviralo i bile su čiste

#31 ???

???
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 15 Travanj 2006 - 21:12

imao sam zbilja ugodnih i neugodnih iskustava sa svim firmama, al eto od oka bi mogao reći da je d'addario imao najbolji omjer svega kada se pogleda. dosta su fleksibilne, drže ton podosta dugo, i ne hvataju ruzinu tolko brzo.(iako to sve ovisi od paketa do paketa) jedino što u mom slučaju brzo pucaju Smiley

Slažem seodlićne su za solaže

#32 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 16 Travanj 2006 - 10:14

???

#33 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 16 Travanj 2006 - 10:17

???

LOL ;D ;) ;D

#34 zvorkapic.os

zvorkapic.os
  • Members
  • 3271 posts

Vrijeme objave: 16 Travanj 2006 - 11:27

Evo prešo na 10ke.. još su mi čudne imam ih par dana, al imam neki filing da se vracham na 9ke (fender je u pitanju) vidjet chemo

#35 Joe Satriani

Joe Satriani
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2006 - 08:51

Evo ja sam neki dan stavio Dean Markley LT 9-42 žice na gitaru i mogu reči da sam zadovoljan s njima. Nemam baš previše vremena za svirku (glupa škola) pa neznam kolko mogu izdržati, ali imoju stvarno dobar zvuk. Žice koje sam prije koristio nisu bile ni toliko glasne ko ove (neznam zakaj, al tak je), a na akustičnoj imam Martinove žice 10ku. Na njoj sam prije imo Stagg-ove žice koje su totalna katastrofa. E žica mi je pohrđala za par dana, a deblje žicame su mi se kod pragova "oljuštile".

#36 Joe Satriani

Joe Satriani
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 21 Travanj 2006 - 08:52

Usput ove Dean Markley i nisu nekj skupe.

#37 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 22 Travanj 2006 - 12:50

GHS Boomers 9ke zakon! :)

#38 Joe Satriani

Joe Satriani
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 22 Travanj 2006 - 16:09

OK!!Samo daj malo objasni zakaj su zakon.Mislim znaš kak mislim.

#39 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2006 - 22:02

Zato kaj su skliske :)

#40 Ypahh

Ypahh
  • Members
  • 1249 posts

Vrijeme objave: 25 Travanj 2006 - 21:16

Trenutno sviram na Yamahinim 11-49 zicama, a planiram sljedece stavit 12-ice GHS :)pozdrav

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.