Jump to content

Slika
- - - - -

Cort klub. :)

• Please log in to reply
98 odgovor(a) na ovu temu

#41 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 06 Svibanj 2013 - 10:33

ma dobra je tema.

ja sam barem naucio da nije zemsko sve sto je u zabicama :blush:

#42 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 06 Svibanj 2013 - 17:52

skini covere i poslušaj ponovo.

al da mala investicija u dobar alnico ili premotavanje napravit će vrlo versatile gitaru od nje, to sam radio na par tih cortova i mogu reći da je gitarica prva liga. mislim da easter s foruma ima hiram bullock sa prepravljenim piksima, zbilja grom.

Premotani Alnico magneti kod ovog gore kome je sjećanje u magli....stavljeni orig. Gibson poklopci , splitano da može gitara radit kao na single coil ( ukupno 10 kombinacija zvuka) , ugrađeni jumbo pragovi ,orig.  locking mašinice odlično drže štim od prvog dana...vrijedilo je svake uložene kune . Allround instrument za sve stilove ..ostatak je na sviraču i  pojačalu . Preporuka.

#43 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 00:49

haha jbga

#44 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 07:21

, ugrađeni jumbo pragovi

E pa to! 21 ili 22 praga?

Gitara je stvarno dobra samo koliko to sve sa svim tim investicijama na kraju iziđe?

#45 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 17:59

Pa.....Investicija je bila cijena premotavanja 2 pp-a (single middle mi je bio gratis, rekao mi je na kraju:  a sad šic !....da će mi ga dat džabe samo da ga više ne gnjavim neko vrijeme ) a originalni vintage pragovi su ionako bili lagano na izdisaju pa se poklopilo ....A priznam da je itekako razlika u lakoći sviranja sa jumbo pragovima...vrat je od onda ...to je - to . Nikakve razlike od najskupljih strat gitara ...samo stvar osobnosti. Kad se radi na etape, nije strašno za ono kaj se dobiva .

dsc04336t.jpg         dsc04355bq.jpg

Ima 21 prag .

#46 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 18:46

Već sam negdje napisal da mi je ta gitara best buy za te novce  :thumbup1:  Zbilja dobar inštrument.

#47 bluesaxe

bluesaxe
  • Members
  • 512 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 21:08

Evo da ne ode tema u stratu u pm, ja sam uvijek imao doma ko drugu gitaru nekakvog Corta... Kod njih mi je recimo ok, da u principu bitni dijelovi da bi gitara ok funkcionirala i štimala su uvijek solidne kvalitete pa ak se još posloži da gitara sama po sebi nije mrtva daska, može se uz promjenu pickupa i sl. dobiti dosta ok instrument.. Uglavnom gitare im imaju manje više nekakve licencirane dijelove Wilkinson, Migty Mite, Tones-pro i sl. pa se uz ok setup, dobi ok gitara za ne previše love...  

Par modela mi ostalo u jako dobrom sječanju..

G250 je super početnička  gitarica i stvarno je best buy za oko 1.5k kn (wilkinson bridge, migty mite pickupi, coil split)....

cortg250.th.jpg

Cort Source, je nekakav ES-335.. opet za lovu koju dođe (3K kn), daje puno više od Epi Dot 335. Na nju sam ak se dobro sjećam stavio gibson 57 classice, super je radila... jako dobar ABR bridge mi je ostao u sjećanju

cortsource.jpg

Imao sam još i M520 i M600 (ok su al mi nije baš paso vrat jer je bio neki čudan C shape), i čak tri HBS-a . Dva su bila made in Indonesia, jedan Korea , taj je bio najbolji...

cortts2.th.jpg

#48 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 21:28

E pa Korea je njihova matična tvornica i otud izlaze najbolji Cortovi. Zapravo indonezijski, kineski i ostali Cortovi su najvjerovatnije radili Cortovi kooperanti van Koreje. A iz korejskih tvornica izlazi ona Masterpiece ili Masterbuild serija, zaboravio sam kako se zove, to je nešto ala Custom Shop, oko 10 000 kuna, rijetko se moglo u nas nači u ponudi. Svirao sam na jednom iz "G" serije, besprijekoran instrument, dva Seymour Duncan singla i hum na bridgeu, maple vrat. Odlična gitara jedino vizualna malo prekičasta sa inlejima, mother of pearl i zlatni hardver.

#49 RzBrzotrz

RzBrzotrz
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 22:13

Imal sam G260, i prodal sam ga, bil je made in Korea, besprijekoran je bil u svakom pogledu, čak i mighty miteovi, koje ljudi baš ne cijene, su zvučali odlično na njemu, pa sam si zadržao singleove, humbucker je bil pretreblast po mom ukusu, ali to je samo stvar ukusa, zapravo je bil odličan za druge stilove osim metala. Self locking mašinice. Gitarica je mrak za te peneze.

Sad imam i prodajem Corta M520 koji je mrak kaj se tiče sustaina, tona kojem daje topliji štih kak gitara od mahagonija sa set in neckom treba, TonePros briđ također dolazi do izražaja tu. Mašinice ok skroz. Stavil sam DiMarzije u njega i to je sad više nego solidna gitara. U oglasu je tu na forumu i mislim da, za te novce, je jako jako dobra.

#50 bluesaxe

bluesaxe
  • Members
  • 512 posts

Vrijeme objave: 07 Svibanj 2013 - 22:50

Nažalost istina je da su ovi noviji Cortovi ipak pali u kvaliteti u usporedbi sa starijima, kad je skoro večina bila made in Korea.. tam negdje 2007 su dosta proizvodnje preselili u svoju Indonezijsku tvornicu... pa su zbog toga poslije imali problema sa radnicima u Koreji http://cortaction.wordpress.com/   Recimo sjećam se da su tamo 2003/4 kad su se malo više pojavili tu kod nas, večina modela bila je made in Korea, sad je gotovo sve Indonezija, ne sjećam se da sam uopće vido neki model osim onga neil zaza da je korea i novi matthias jabs signature, tu gitaru bi rado nabavio

#51 RzBrzotrz

RzBrzotrz
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 08 Svibanj 2013 - 07:08

Više nema ni mighty mitea u Cortovima, sad su Duncan Designed, koje nisam čul, pa ak može netko ko je čul oba malo usporedit? Ja koliko sam gledal na netu neki ljudi vele da su mighty mite bili bolji. 

#52 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 08 Svibanj 2013 - 08:57

Lako moguće s tim da MM humovi na HBS-u imaju poklopce od nekakve legure koja sigurno ne utječe vrhunski na zvuk kao recimo SD ili Gibson poklopci . Zato Leslie kaže da samim skidanjem istih gitara još bolje zvuči . Koliko se sjećam radi se o alnico V magnetima...Tko zna kako bi zvučao HBS sa alnico II....O Bože, satri u začetku u meni zlu želju i ovisnost za novim iskustvom....!

http://www.mightymit...kups/guitar/dc/

Technical
  1. What is the difference between Mighty Mite and Powersound PU?

Both pickups are manufactured by Cort and are used on Cort electric guitars & Basses. The main difference between the two pickups is in the magnet. The MightyMite pickups use the Alnico 5 magnet for a clearer and mellower tone. In contrast, the PowerSound pickups use the ferrite ceramic magnets for a thicker and raw-sounding tone .

#53 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2013 - 15:56

Moj je iz indonezije,ali je prekrasna gitara. Ima sustain ko les paul,ako ne i više,što je za jasen teško dobit. :) Moj je jako lijep primjerak. Di ste Cort maniaci?

#54 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2013 - 23:08

Stevo ajd ne štrapaj bogati. Prodati ču, neču prodati, piškit ču-kakit ču... :rolleyes:

#55 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2013 - 23:23

ma kopa ga kako bi zvučali sa mojim piksima pa se zato troumi

#56 The name is already in use

The name is already in use
  • Members
  • 745 posts

Vrijeme objave: 26 Svibanj 2013 - 10:24

Stevo ajd ne štrapaj bogati. Prodati ču, neču prodati, piškit ču-kakit ču... :rolleyes:

trebaš vidjet kakva čuda radi na bass podforumu :w00t:

#57 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 26 Svibanj 2013 - 11:07

Znači tamo je akcija! :w00t:

#58 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 26 Svibanj 2013 - 12:06

https://www.box.com/...rfbdp160aeo674r

Jedna stara snimka,Cort HBS na cleanu.

#59 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 26 Svibanj 2013 - 12:38

"mene se to ne dotikavlje, ja peglam po svom i baš mi je super"
He, jednom zgodom prije cca 10 g, bio jedan meni zanimljiv oglas, nazovem i kad veliko čudo, prodavatelj bijaše iz mog grada, telefonski preispitam situaciju a lik pokaže poprilično znanje u pojašnjenju i općenito u dijelu instrumenata.Dogovorim face to face susret u jednoj birtiji, ogašivać naravno ne dodje nit se javi na poziv u nekoliko navrata.Za kratko vrijeme skužim da se predmet i dalje aktivno nudi u ogasima, nazovem ali bez uspjeha, dam frendu da nazove koji mi se "požali" na istog duha zabavljača ali u vezi sa prodajom drugog predmeta. Lik se ipak javi sa drugog broja, ista prića, dogovor na "svijetu poznatoj likaciji" pod izlikom da je iz Zagreba, lik opet ne dođe. Obzirom mi je struka "istjerivanje đavla", pronađem identitet "šaljivog prodavatelja", i ravno k njemu na zvonce.Bez "nasilja" onako kao na rubu toga, dečko me ugosti sokom, kolačima, ručkom, (da sam ustrajao i sestrom vjerovatno), a cijela situacija mi postane "šaljiva u dubini duše", na kraju pitam šaljivđiju, u čemu je fora.Veli on meni da mu je dosadno i da nema sa kim popričat i tako to(kao nema frendova jer su drugih društvenih orijentacija(nogomet, ovo i ono) Eto šta reči, svaka bena ima svoje veselje

#60 a4format

a4format

Marin Begović

• Members
  • 1514 posts

Vrijeme objave: 26 Svibanj 2013 - 12:49

Pa za moje amaterske vikend gitarističke prste koji bine nisu vidjeli ( :D ), Cortovi su mi čisto ok gitare. Imam HBS-a iz Koreje, također i Ibaneza koji je pravljen u Cortovoj tvornici (ako to ima ikakve veze). Neću reći da su u rangu skupljih instrumenata jer su mi takvi rijetko prolazili kroz ruke, ali čine mi se bolji od škartova iz istog cjenovnog ranga :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.