Jump to content

Slika
* * * * - 1 votes

Bendovi, koncerti, utisci, mišljenja... :-)

• Please log in to reply
268 odgovor(a) na ovu temu

#1 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2013 - 08:47

Ovo je pokušaj uskrsnuća još jedne misteriozno nestale teme sa GFa :-)
Tamo smo pričali i iznosili utiske o svojim i drugim koncertima na kojima smo bili ili na koje ćemo ići, iznosili mišljenja, naravno offtopičarili i tako :biggrin:

Pa evo, prvi pokušaj...
sinoć oko 23:00h, ovi moj malac-muzikant i ja smo guštali gledat Garažu na HRT3.
Slučajno naletili na karlovački symphonic metal bend (ma što to značilo) Downcast Art.

http://www.downcasta...e.php?live=past

Nemam vremena puno istraživat po netu nove bendove i događanja, pa se ugodno iznenadim kad naletim ne nešto ovako.

Nema drkanije po instrumentima, gitarista ne frlji 180 tonova/sekundi, sve ima svoj smisao, vokal(istica) je u biti još jedan instrument, jednom riči:
ODLIČNO!

#2 The name is already in use

The name is already in use
  • Members
  • 745 posts

Vrijeme objave: 01 Veljača 2013 - 08:58

:oftopic:

#3 davitelj

davitelj
  • Members
  • 1110 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2013 - 18:21

da.
dobri su,...a toj metal spiki vole ih skandinavci posebno, čak su i na jednoj metal kompilaciji završili
a štaš kad karlovac rađa lijepe i pametne muzičare :)

#4 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2013 - 18:31

meni totalno bezveze :D svaka pjesma zvuci generično,oranje kanala gitarama i taj operni glas

a štaš sto ljudi sto cudi :D

no da,jucer sam u sisku bio na nekom garaž rok koncertu,3 benda su trebala bit,svi sviraju garage rock

isli smo bez ocekivanja ja i kolege...nije se odazvalo skoro nis ljudi zbog obilne kiše,mi smo svejedno dosli

sto se muzike tiče : užas :D
cuo sam 2 benda,treći nisam docekao jer su me smorili
oba benda su imala 2 gitare ,bass bubanj od instrumenata...obje gitare sviraju isto,kao i bass,dakle sva trojica oru kanale, dž dž dž
kad je prvi bend zavrsio (smorio me vokal,ista furka ko partibrejkersi i Cane) dosli su neki matorci,reko sam si O super ovi su garant bolji,stariji su,iskusni

NOPE

uslijedilo je još istoga,vokal se isto fura na Caneta al opceniti zvuk benda mi je bio BLJE...ok kuzim za bubnjeve,nisu oni krivi,takav je set bubnjeva bio (ko stare kante je zvucao),zvuk bass je bio dumež,bez definicije ikakve...a gitare onako,ovak i onak sviraju isto obje,nema smisla

i tako podvijenog repa piči kući
fala bogu 10 kn je samo upad bio pa mi skoro i nije zao

#5 davitelj

davitelj
  • Members
  • 1110 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2013 - 18:35

e moj druže odine,...da se neko zajebe u sisku pa kmetove pozove i kraće bi bio,...hehehehehe
.
.
.
. :biggrin:

#6 KaOS_RCTM

KaOS_RCTM
  • Members
  • 1350 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2013 - 19:07

Odin, ima kakav link na to kaj je bilo, di pisu imena sva 3 benda?

#7 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2013 - 19:14

uhm prvi bend se zvao Milost, drugi su ja mislim bili Bombarderi

treći neznam jer nisam docekao

mislim,ocito da ta vrsta muzike nije moj tip,al mogu isrekno rec da sam vise gustao na death metal bendu koji je bio prije par vikenda u sisku (neslusam death metal) nego na ovome

#8 KaOS_RCTM

KaOS_RCTM
  • Members
  • 1350 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2013 - 21:45

Nasao, thx. Bacit cu uho pa cemo vidit jel to oni ne valjaju ili tebi sam ne pase :biggrin: (sta je sasvim u redu)

#9 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 03 Veljača 2013 - 21:55

cuj ima par snimki tih bendova po jubitubijima,alto ne zvuci baš tak uzivo :))

dobar mi je bubnjar milosti bio doduše

#10 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 09:22

Šta je načelniče, vrbuješ biračko tijelo ,a?

meni totalno bezveze :D svaka pjesma zvuci generično,oranje kanala gitarama i taj operni glas

vjerovatno da ih slušam duže bi utisak možda bio isti.
ali onih po ure garaže, sam guštao.

ali kako su iz grada našeg budućeg punk-načelnika, nemojmo mu kvarit veselje :thumbup:

#11 Geezer M. Harris

Geezer M. Harris
  • Members
  • 476 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 14:26

U subotu sam bio u Mostaru u jednom klubu di se svašta pušta, a malo toga mi odgovara, ali kako kod nas nema baš puno izbora za negdje izaći nemo'š vele birat... uglavnom na moje iznenađenje tu večer je bio jedan odličan bend iz Beograda zvan LOCO. Repertoar svakako nije moj đir jerbo sam roker (unatoč tome što se ne drogiram :D), ali kako ljudi sviraju i zvuče to je perverzija. Za pola pjesama što su odsvirali sam mislio da se ne mogu ni svirat na instrumentima :D Basist ima foderu i goni je kroz neki ebs čini mi se, čovjek rastura i bas je zvučao jebeno dobro. Fodera mi je i dalje ružna ali sam definitivno shvatio kakav je to bass i čemu toliko buka oko nje. Mislim meni je i dalje prec početak i kraj što se tiče moga poimanja bassa, nedaj Bože da je ovo neka usporedba, ali ono je zvučalo predobro, iako ponavljam većinu stvari što su svirali ne preferiram, ali moraš biti objektivan i reć kad nešto vrhunski zvuči. evo jedan random link s you tuba, imaju još dosta stvari pa poslušajte...
http://www.youtube.c...&v=9a6gX_G6cQQ#!

#12 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 15:26

odlican je ovaj LOCO BAND ...

#13 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 15:32

TO je ono cega fali kod nas.

#14 bon3s

bon3s

Dežurni padobranac

• Members
  • 1024 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 16:03

Pratim ih po jutubu kad izađe ponešto, genijalan bend .To što mašklin kaže, toga kod nas fali

#15 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 16:15

Ovo je stvarno jedan od boljih cover bendova, sa odličnim repertoarom, a ne onim standardnim "I vil survajv" i sličnim evergrin pjesmuljcima...ali stvarno mene bar to gažerstvo i cover-aj niti najmanje ne zanimaju i ne oduševljavaju.

Ono što mi privuče pozornost je autorski bend i autorski rad ili izričaj.

#16 Geezer M. Harris

Geezer M. Harris
  • Members
  • 476 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 19:28

Ma ja volim rokeriju, stoner, metal, celtic punk... ali ovo stvarno vrhunski zvuči. Jbt čak su i gangam style odsvirali po orginalu!

#17 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 20:05

gledajuc ovo, muka mi dodje kad izadjem u Split i moram trpit Milana Terzu, twist off i slicne gadarije koje ne moues slusat ako nisi pijan (zato i ne pocimaju svirke prije 1 uitra, dok se svi ne napiju)

#18 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 20:15

uh, ja bi ovo gledo svaki vikend, pogotovo u ovom sastavu:

:thumbup1:

#19 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 20:19

ma jeste, ja sam bio nedavno otvorio temu o ovakvim i slicnim bendovima ali nije bilo puno interesa, tj malo tko je imao za predlozit nesto, a jedini dobar prijedlog je isto bio bend iz Srbije :thumbup1:

osobno sviram u slicnom bendu (Pop Art) ali nismo na ovoj razini, i repertoar nan je malo zastario pa se vec ovih dana krece u apdejtanje,

#20 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2013 - 21:00

Al ovi su stvarno ludilo...cuo sam par jubita jos...
Da milan terze hehe

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.