Jump to content

Slika
- - - - -

korg pa 588 - molim za savet

• Please log in to reply
11 odgovor(a) na ovu temu

#1 ekskalibur

ekskalibur
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2013 - 21:34

zdravo svima!!
Vec duze vremena zelim kupiti sebi jedan malo bolji polovni aranzer u cenovnom rangu od 1000-1200 eura za one man band .(prvenstveno za narodnu muz.) ...i posle dosta proucavanja istih jedino sto bih zadovoljilo moje prohteve a da je u tom cenovnom rangu bio je Korg pa1xpro . Medjutim, aranzer je sam po sebi star vec dobrih 9 god.. i rekla bih vec zastareo ali po recima mnogih vlasnika jako pouzdan..
Ono na sta sam stavila akcenat su veci broj oktava od 5 i polu hamer mehanika..
Medjutim , kod nas trenutno je na akciji i Korg PA 588
Ono zbog cega mi je interesantan su 88 dirki sa hamer mehanikom, zatim kompatibilan je sa “pa” serijom a ritmovi sa “i” serijom, zatim ima izlaze L/R i individ. 1/2
E sad ono sto izgleda nema je sempler ali ide SD/MMC kartica do 2 gb..zatim nema vocoder i naravno tu je nenormalna tezina od tridesetak kg!!

Molim sve one koji su vlasnici ovog instrumenta ili su imali prilike da sviraju na njemu ili da pogledaju specifikacije ovog aranzera da posalju komentar

Inace, Korg PA 588 u cenovnom je rangu sa PA 800 a trenutno ga ima i na akciji te se nov moze uzeti za 1200 eura

Hvala unapred!!

#2 Pasvauvau

Pasvauvau
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 13 Siječanj 2013 - 22:08

PA588 ima teske tipke ,te ce ti biti tesko svirati trilere (ako sviras narodnu muziku).

#3 ekskalibur

ekskalibur
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2013 - 11:18

PA588 ima teske tipke ,te ce ti biti tesko svirati trilere (ako sviras narodnu muziku).

Ceo zivot sviram sa tezom tipkom, prvi put gledam kupiti aranzer (koji su sa takvim tipkama-kakve jesu), a ja u tom delu ne zelim praviti kompromis.. narodnu muziku sam od nedavno pocela da sviram.. vise iz potrebe nego iz zelje).. nego vise me interesuje..koliko je ovaj aranzer pogodan za gaze..ukoliko stavimo po strani njegovu tezinu! :-( P.S. interesuje me i to da li vredi za njega dati toliko para s obzirom da nema sempler?

bila bih vam zahvalna na svakom odg.

#4 m@x

m@x
  • Members
  • 382 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2013 - 19:32

Ova klavijatura ti je u suštini Korg Pa500 + otežana tipkovnica sa 88 tipike + stereo sample klavira sa više layera.

Ako ti treba aranžer sa klavirskom tipkom i nemaš namjeru nositi ga na gaže, onda je to idealan izbor.

Međutim, problem sa 'narodnom glazbom' tj. 'cajkama' je u tome što većina gažera koji sviraju tu vrstu muzike preferira što lakše i kraće tipke (vjerojatno zbog lakšeg sviranja 'harmonike'), a otežana tipka baš i nije najbolji izbor u tom slučaju. Također, većina ljudi koji sviraju 'cajke' preferiraju klavijature sa samplerom jer tako na raspolaganju mogu imati instrumente karakteristične za vrstu glazbe kojom se bave, a kojih standardno nema ugrađenih na klavijaturama za zapadno-europsko tržište.

#5 ekskalibur

ekskalibur
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2013 - 21:33

Ova klavijatura ti je u suštini Korg Pa500 + otežana tipkovnica sa 88 tipike + stereo sample klavira sa više layera.

Ako ti treba aranžer sa klavirskom tipkom i nemaš namjeru nositi ga na gaže, onda je to idealan izbor.

Međutim, problem sa 'narodnom glazbom' tj. 'cajkama' je u tome što većina gažera koji sviraju tu vrstu muzike preferira što lakše i kraće tipke (vjerojatno zbog lakšeg sviranja 'harmonike'), a otežana tipka baš i nije najbolji izbor u tom slučaju. Također, većina ljudi koji sviraju 'cajke' preferiraju klavijature sa samplerom jer tako na raspolaganju mogu imati instrumente karakteristične za vrstu glazbe kojom se bave, a kojih standardno nema ugrađenih na klavijaturama za zapadno-europsko tržište.

Hvala na odg. a evo od mene jos jedno pitanjce, ako je nebulozno, ne zamerite..:-(
Zar se na sd kartici ne mogu ubaciti gotovi setovi za narodnjake sa pristojnim semplovima .. s obzirom da na nju moze stati do 2 gb, zar to ne bi zavrsilo posao za pristojnu svirku??

#6 Pasvauvau

Pasvauvau
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 14 Siječanj 2013 - 22:53

U klavijaturu ne mozes ubacitvati semplove zato sto nema sampler.Setovi se mogu ubaciti na PA500 ,a posto je u klavijaturu ugrađen isti program kao u PA500 morali bi ici setovi za PA500.Poslusaj na youtubeu dynamix set za PA500 ,to je najbolji set koji ces naći za tu klavijaturu.Mislim da ces s sviranje 'trilera' imati velikih problema ,ali to je samo moje iskustvo i misljenje.

#7 m@x

m@x
  • Members
  • 382 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2013 - 00:13

Što se tiče ubacivanja semplova, generalno govoreći, imaš tri tipa klavijatura, semplere sa kojima možeš uzorkovati (semplirati) bilo koji zvuk, obraditi ga i snimiti; klavijature koje mogu učitavati dodatne (osim onih tvornički ugrađenih u ROM), semplove napravljene na sempleru (ili kompjuteru; i klavijature koje mogu koristiti samo semplove ugrađene u ROM klavijature.

Korg PA588 spada u ove zadnje.

Inače, za stvaranje zvuka se osim samog sempla koriste i razni filteri, envelope (ADSR) i sl. pa, ovisno o mogućnostima klavijature i raspoloživim semplovima možeš (uz odgovarajuće znanje i iskustvo) dobiti približan zvuk nekog instrumenta kojeg nema ugrađenog u samoj klavijaturi.

#8 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 8711 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2013 - 09:39

Pozdrav,za što bi koristila te klavijature?Za stalnu gažu gdje bi ti klavijatura stajala na jednome mjestu ili bi je selila na razna mjesta,ako je ovo drugo,a krhke si gradje,onda je to problem.

Inače,mehanika jest teška ali onaj tko je svirao klavir,nema problema za sviranje s trilerima.
Ako budeš kupila taj Korg,mogu ti ja uploadati istočni ritmovi,ima da sviriš sve pesni od nišu do bitole :biggrin: a imam i instrumenti.

Bi li mi stavila link tog shopa gdje su Korgovi na akciji,mene baš zanima onaj microaranger jer mi je 588 pain in the ass. :biggrin:

#9 ekskalibur

ekskalibur
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2013 - 11:20

Bok Virtuoso..bas sam tebe cekala :-).. sve sto kazes je tacno.. kg imam malo vise od klavijature ali ..ako nadjem nekog razbacanog pevaca!! :-).. Salu na stranu, klavijatura mi je bas zapala za oko zbog tih 88 tipki i tezine istih.. jer prosto ne mogu da sviram na ovim plasticnim,.ova klavijatura mi je do sad bila nepristupacna zbog cene ali k'o sto rekoh, ima je na akciji..evo ti site:www.skymusic.rs Oni su ovlasceni distributeri ovog brenda u Srbiji.. pa ako ima to sto trazis ..i ako ti mogu pomoci.. javi se na pm..u komsiluku su mi ljudi koji stalno idu kod vas u familiju..Inace, ako bih u ovu spravicu moglo da se ubaci par interesantnih boja za narodnjake i naravno ritmova.. uzela bih je bez razmisljanja. P.S.Mnogi su mi rekli da je to nemoguce zbog neposedovanja semplera..:-[, mada ne znam nikog ko je licno poseduje..

#10 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 8711 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2013 - 12:12

Ja sam kupio salonski primjerak u koji je netko ubacio 7/8 i 9/8 ritmove,sa-sa,istočnu rumbu itd a ima i gajdi,buzukija,"balkanskih" harmonika,tako da nije problem.,kako je ušlo,tako može i izać.Za tu cijenu,nemaš se što mislit,uzmi a ja ću ti aploudati na box.com ovo što imam. :thumbup1:

#11 ekskalibur

ekskalibur
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2013 - 12:27

Ja sam kupio salonski primjerak u koji je netko ubacio 7/8 i 9/8 ritmove,sa-sa,istočnu rumbu itd a ima i gajdi,buzukija,"balkanskih" harmonika,tako da nije problem.,kako je ušlo,tako može i izać.Za tu cijenu,nemaš se što mislit,uzmi a ja ću ti aploudati na box.com ovo što imam. :thumbup1:

Ajde molim te reci mi samo jos i to, da li je kvarljiv.. jes' li imao ozbiljnijih problema..?..sa elektonikom i to?

#12 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 8711 posts

Vrijeme objave: 15 Siječanj 2013 - 12:35

Nikakvih.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2012 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.