Jump to content

Slika
- - - - -

SLAP

• Please log in to reply
67 odgovor(a) na ovu temu

#1 basser

basser
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 03:48

Pozzz...evo u zadnje vrijeme imam dosta pitanja pa se nadam da nisam dosadan
ali me muci jedna stvar u vezi slapanja poceo sam intenzivniije vjezbat slap ali nekako mi ton zica nije po volji odnosno ne cuje se onako lijepi udarac zice o prag sumnjam da je stvar basa jer imam fender precision bas pa mislim da je stvar u zicama ili mozd u zvuku na pojacalu pa ako moze neko dat prijedlog ako je stvar u zicama ili je to stvar neceg drugog jer vjezbam to vec neko vrijeme pa sam uvjeren da nije stvar tehnike

#2 V4MP1R

V4MP1R
  • Members
  • 1587 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 09:05

Pozzz...evo u zadnje vrijeme imam dosta pitanja pa se nadam da nisam dosadan
ali me muci jedna stvar u vezi slapanja poceo sam intenzivniije vjezbat slap ali nekako mi ton zica nije po volji odnosno ne cuje se onako lijepi udarac zice o prag sumnjam da je stvar basa jer imam fender precision bas pa mislim da je stvar u zicama ili mozd u zvuku na pojacalu pa ako moze neko dat prijedlog ako je stvar u zicama ili je to stvar neceg drugog jer vjezbam to vec neko vrijeme pa sam uvjeren da nije stvar tehnike

Jesi li se probao poigrati sa EQ na basu ili pojačalu? Koliko su stare žice na basu?

#3 basser

basser
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 09:13

stare su nekih 2 god mozzd je to problem a sa eq sam se najvise igral obicno sam stavljal gain malo vise i bass a spustil mid i treble dignul

#4 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 09:53

Precision nikad nije bio baš neko cvijeće za slap, ...ali da se i na njemu fino odslepat, ....bitno je da su žice nove ili što novije, da imaju onaj zing, ...naravno treba naći dobru tehniku da već na suho dobro zvuči, ...na ampu se složi lagani scoop, ali ne pretjerivati, dakle scoop = smajli oblik grafičkog EQ-a, ...ili ti ga sedlo sound po seljački, ...u prijevodu na hrvatski to je lagano izdizanje baseva i visokih, a minimalno smanjivanje srednjih tonova!
Predlažem Roto sound RS66 swing bass stainless steel 45-105 za P bass za slap, a i inače su za Preca zakon (ja sam ih nekad davno koristio na kopiji Preca)!

Eto ako pomaže! :wink:

#5 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 11:17

nemoj tako keko, ja kad sam friške EB žice stavil na svog Lakland Preca, slap je zvučao bolje i močnije nego na jazzu, baš je imao muda, s tim da ja jako malo slepam, pa baš i nemam na pojačalu složen scoop nego baš suprotno, u principu, kolega basser samo treba nove žice i niš drugo :D

#6 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:02

Ma dobro, ...ovaj scoop podrazumijeva rig ili razglas koji je savršeno ujednačen tonski (čitaj: flat), ...a ti recimo nemaš visokotonce u rigu + lampe na ulazu i tako to, pa je kod tebe druga priča!

Da ti nije na Lakiju P pikap spojen u paralelu kad ti tak dobro zvuči slap? :confused1:

Inače na P basu je taj "pretrgnuti" P pikap spojen u seriju, ...a serija nikad nije baš cvijeće za slap, ...no kao što kažeš, nove žice, ...bilo koje i već je tu slap ton zagarantiran! :wink:

#7 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:10

a to je vintage style pickup, neznam kak je spojen, samo velim, stavio sam nove žice i slap je ubijao, ali ja ne slepam u bendu pa je to moje oduševljenje kratko trajalo

#8 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:11

nove zice ce pomoci, iako prec i nije neka srica za slepanje, pogotovo ako si naviknut na jazz bas slap zvuk :drool:

#9 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:21

meni prec slap zvuci prejebeno!

ima specifičan sound

#10 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:32

meni prec slap zvuci prejebeno!

ima specifičan sound

Ovo boldano stoji! :wink:

#11 basser

basser
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:34

zna li netko procjenit vrijednost preca iz 77

#12 basser

basser
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:35

makar meni iskreno jaceg slap zvuka od jazz bassa nema respect haha XD

#13 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:36

zna li netko procjenit vrijednost preca iz 77

Meni to ne vrijedi ništ, ...k'o stari raz'ebani auto iz 77.-e, :thumbdown: ...ali štovateljima i vintage freakovima vrijedi i do 2,5k eura!!! :w00t:

#14 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:37

makar meni iskreno jaceg slap zvuka od jazz bassa nema respect haha XD

Meni je Stingray single H standard sa 4 žice King of the slap!

#15 basser

basser
  • Members
  • 66 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:39

jas sa mislil svog fendera koji je savršeno očuvan sa svakim original šerafićem procjenit na max 1000-1200 eura

#16 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:40

ovisi o stanju, 9000 pa na vise?

edit, ako je mint, oko 1500€ za cash. a ako ti se ne zuri mozes stavit i nesto vislju cijenu

#17 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:51

fairchild je za 10 soma prodao preca iz '78-e u roku par sati. Savršeno očuvan, ako je i tvoj takav a i izgleda dobro (da nije grde boje) možeš ga i ti frknut za tolko, makar, zakaj bi ga prodaval ak ti je dobar samo da možeš imat bolji slap ton?

#18 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:52

Ja bi ga odmah prodal i kupil si neki dobar moderan bas! :biggrin:

#19 Johnny Bass

Johnny Bass

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 12:57

fino nekom MM Sterlinga :D

#20 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 24 Prosinac 2012 - 13:03

za slep samo novi usa deluxe jazz u tom rangu. :thumbup1: ili Sadowsky u Francu za malo vise para

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.