Jump to content

Slika
* * * * - 3 votes

Leslie Pickups

• Please log in to reply
665 odgovor(a) na ovu temu

#21 karcinom

karcinom
  • Members
  • 32 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2012 - 00:07

Također da se priključim kolegama kao još jedan iznimno zadovoljan i sretan korisnik Leslievih pickupova na svojim gitarama!

#22 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2012 - 12:14

Jedno možda blesavo pitanje, Al možda i ne. Jel se može premotat obični PAF, recimo, kupim jeftine kineske A5, na TV Jones specifikaciju on nekih 4,3 ili tako nešto? Jel bi sound bio isti ili ima i neka razlika u dijelovima? To me beš pito frend, pa mu nisam znao odgovorit, a nešto se kao "kužim" u to. Naime, ti TV Jonesi su brutalno skupi. Jel sto plaćanje branda ili su po nečemu i drugačiji?

TV jones kao i originalni 50's filtertron imaju dosta deblji alnico permanentni magnet odispod pa uz daleko manji broj namotaja imaju vrlo sličan output kao paf ( deblji magnet-jači pull žica, manje namotaja daje otprilike isti output ali i drugačiji zvuk). trik sa filtertronom nije samo u tome već i u obliku i visini bobina(vrlo drugačije nego paf) koje sa svim zajedno daje karekterističan zvuk . tv jones kao butik pikap u američkoj relaciji uopće nije skup pikap, dapače. no ako hoćeš otprilike kopiju filtertrona koja izgleda dobro poviri gretsch filtertrone koje sada radi fender.

Patent #2892371, assigned to Ray Butts, for what would become known as the FilterTron humbucker
Posted Image

#23 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2012 - 14:34

s desna se vidi debljina permanentnog magneta (smeđe hrđavo), bobine na koje se mota žica su više i uže nego kod standardnog huma. cijeli pikap je uži i viši.

Posted Image

#24 Taske

Taske
  • Members
  • 709 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2012 - 15:03

Posted Image
Posted Image

Original Late 50's Gibson P.A.F.

Ovo sa nalepnicama sam ti hteo još davno predloziti,al vidim da si i sam ukapirao kako treba.
Sad ne samo da rade ,već i izgleadaju profi! :001_wub:

#25 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2012 - 13:03

Evo da ne ostanemo samo na priči pošto je Vanju je zanimalo namotali smo jedan filtertron u klasičnom humbucker ruhu pa se može čuti šta se dobiva, kako midd krivulja reagira...

Following project brings something different to LP sound pallete. so let's start winding.
Let's say our overal number of turns would be halved but double thick alnico magnet will be under bobbins so that string pull would be stronger, output similar to average neck paf but middle curve should be a lot different. oh it's filtertron under pafish facade.

alafiltertron2.jpg

alafiltertronmachine.jpg

This double black pickup project goes to neck position. In vivo pickup is cleaner with far less midd bump than paf, articulation is pronounced and overall pickup is more sensitive so one hear more strings. blonde guitar sports paf, burst- filterone. after winding and assembling comparison is recorded with smart phone.

cleanish- blonde with paf neck goes first

overdrive

#26 Vanja Spirin

Vanja Spirin
  • Members
  • 86 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2012 - 14:01

Pa meni se to čini skroz dobro, jer na LP-u makne mutež s neck pozicije. Zanima me kako bi to zvučalo u npr. telcu. Zašto se takvi pickupi ne proizvode? Već vidim kako bi dobro zvučali u nekoj šupljoj gitari. :) Dakle štos je da se zapravo stave dva magneta i namota na pola. I rezultat je vrlo blizu filtertronskog područja. To je odlično.

#27 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 03 Prosinac 2012 - 14:50

Eto sad imaš okvirnu sliku.

#28 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2012 - 00:57

ma odo slušat muziku na svom mono hajflaju

#29 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2012 - 09:40

He, he, imamo identične hi-fi uređaje :thumbup1: !!!
Ja sam sačuvao i babin italijanski (!) Philips u bakelitnoj kutiji!
Nažalost, kada sam bio mlad i lud rasturio sam porodičnu Teslu 57 kako bih na toj šasiji pravio lampaša. Mnogo je modela pojačala podnela ta šasija, a danas mi služi za merenje i uparivanje lampi. Kada smo bili klinci taj radio nam je bio pojačalo. Radio pod mišku, Jolanu Star IV u drugoj ruci pa marš na probu!

#30 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2012 - 11:29

He, he, imamo identične hi-fi uređaje :thumbup1: !!!
Ja sam sačuvao i babin italijanski (!) Philips u bakelitnoj kutiji!
Nažalost, kada sam bio mlad i lud rasturio sam porodičnu Teslu 57 kako bih na toj šasiji pravio lampaša. Mnogo je modela pojačala podnela ta šasija, a danas mi služi za merenje i uparivanje lampi. Kada smo bili klinci taj radio nam je bio pojačalo. Radio pod mišku, Jolanu Star IV u drugoj ruci pa marš na probu!

haha, genijalni strojevi su to, Brada ima sabu iz 60'ih sa automatskim traženjem stanica preko servo motora. kako ta zvuči to je za nevjerovat :001_wub:
i on isto ima priče o probama s radiom iz kenozoika ''to je taj zvuk, rani stonesi!'' :biggrin:

#31 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2012 - 12:12

Eto još malo digresije teme.

Roditelji mog kuma su imali kabinet sa radijem i gramofonom i ogromnim zvučnikom. Mislim da su unutra EL34 ili slično, uglavnom to je grmelo na nekadašnjim žurkama! Davno sam mu još rekao da kada njegovih više ne bude to ostavi meni. Nažalost, njegovih nema, stan je prazan i za sada mi to ne nudi, a ja naravno neću tražiti. Ne znam ni gde bih sa njim jer je glomazan.

#32 Shadowfax

Shadowfax
  • Members
  • 147 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2012 - 13:13

leslie imas sliku mojeg premotanog p-90 pickupa jos?

rado bi za uspomenu :P

#33 mcomio

mcomio
  • Members
  • 2371 posts

Vrijeme objave: 04 Prosinac 2012 - 21:24

s desna se vidi debljina permanentnog magneta (smeđe hrđavo), bobine na koje se mota žica su više i uže nego kod standardnog huma. cijeli pikap je uži i viši.

Posted Image

Ovdje ima toliko žebeleza,da to prodaš na reciklažnom dovrištu,imao bi mjesc dana za ćevape i bozu :D

#34 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 06 Prosinac 2012 - 11:37

zabava uz late 50's PAF remake. nije mi se dalo uključivat pošten snimać pa smo okinuli smart phone mobom.

Posted Image

Posted Image

MOTOR
Posted Image

Pedal or power control - decide for yourself
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

http://www.youtube.com/watch?v=ouIb2qpBYCg

#35 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 06 Prosinac 2012 - 22:01

Alnico 2 neck pickup, varijacija tolerance žice za paf.
koga zanima nek čita koga ne nek sluša, neda mi se utipkavat :biggrin:

Blondes have more fun

Next project is a fine example how DCR readings can be very misleading.
This double blonde neck reads 7.5 Kohms which falls under very familiar neck paf readings. Actually it has about 1000 turns less than his brothers winded with 42 wire (0.0025'') at same DCR.
Wire gauge is, what we call here ''inbetween'' gauge - 0.0024'' and it is in the tolerance for the old PAFs wire sample variance.
Magnet is alnico 2 and somebody would think oh boy this would be thin and ...
but let's see what happens

#36 mažuran

mažuran
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 07 Prosinac 2012 - 11:57

alo Leslie, zvuči super (ma svi clipovi su mrak) ali šta se pobogu desilo sa bridge pickupom
izgleda kao da je malo previše "upao" u drvo. Jel to neka niža ramica? nadam se da nisi falio kut vrata pa je zato morao bit odbrušen :sneaky2:

#37 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 07 Prosinac 2012 - 23:05

alo Leslie, zvuči super (ma svi clipovi su mrak) ali šta se pobogu desilo sa bridge pickupom
izgleda kao da je malo previše "upao" u drvo. Jel to neka niža ramica? nadam se da nisi falio kut vrata pa je zato morao bit odbrušen :sneaky2:

Hvala :)
Jest, niža je ramica.
draže su mi niže na briđu, stvar navike...

Posted Image

#38 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 08 Prosinac 2012 - 20:20

Waddy Wachtel cijedi pafove na 3:10 :001_wub:

#39 mažuran

mažuran
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2012 - 08:14

Hvala :)
Jest, niža je ramica.
draže su mi niže na briđu, stvar navike...

a ništa super onda ako ti je draže, žao mi je šta nije baš kao što ima normalni gibson, čak i studio to ima riješeno ok.
mogao bi staviti par slika te blondine iz bližeg da vidimo sve detalje :thumbup1:

#40 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2012 - 11:25

a ništa super onda ako ti je draže, žao mi je šta nije baš kao što ima normalni gibson, čak i studio to ima riješeno ok.
mogao bi staviti par slika te blondine iz bližeg da vidimo sve detalje :thumbup1:

a jbga, nemaju svi para za studio pa sviraju na krami šta sami naprave.

Jasno da trolaš, no nema problema, evo pa mjeri ako te zabavlja :thumbup1:
Reported Burst neck angle 3.8 - 4.1 degree. http://www.lespaulfo...ight=conversion

klikni na sliku pa će se uvećati, samo za tebe
Posted Image

Topic Led By

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.