Jump to content

Slika
* * * * - 9 votes

Pickups by Holy Fire

• Please log in to reply
2578 odgovor(a) na ovu temu

#41 mcomio

mcomio
  • Members
  • 2371 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 14:53

Razočaran bezusplešnom potragom požalih se jednom umirovljenom inžinjeru nekadašnje Jugoturbine a čovijek ko iz topa ispali j... to, pa to sam slagao 60-tih za mjerenje nepoželjnog magnetizma na lopaticama turbina.

Ciška?

:)

#42 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 15:18

jep, kako si znao?, lik je lumen, u životu nije svirao(bar tako mislim) niti se susretao sa piksima(bar ne u ovom našem obliku) a kad je počeo otvarat temu i teoretizirat nije stao i sve drži vodu da stvar bude bolja.Lik je prava enciklopedija znanja u svakom pogledu.

#43 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 16:47

Posted Image

#44 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 16:50

Posted Image

#45 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 16:53

Posted Image

#46 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 17:05

Nešto fotki mrtvih brkonja, kod rezanja namota malko treba vodit računa da skalperom ili čime več prilikom "čopanja" ne oštetiš bobinu( znaju ostajat mali ali kasnije bitni tragovi i "zanoktice".Definitivno najgori pickup za rasapanje meni je P 90 zbog uske a duboke špule a nisam bolje prošao ni sa gibsonovim humovima.Toliko zategnuta i ukručena žica da je jedva možeš oštricom načet

#47 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 17:12

Samo singlove radiš il?

#48 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 10 Studeni 2012 - 22:23

Ne, ali mi je sada žao što nisam dokumentirao sve radove, previklavao sam giboson humove, duncane i neke home made humove.Od fotki imam samo raskopane-"brkonje" nekih humova koje zasada neču objavljivat.Kad ulovim vremena i kada vlasnici tambura budu u cajtu snimim klipovlje pa ču ih stavit (valjda nekako-danas sam probao al mi baš i neuspjeva) jedan par P 90 sam iz testa namotao sa 0,070 žicom i čovijek se oduševio tonom a bogami i ja ostade u čudu i to na nekih 4,3 khoma(više ni ne stane jer se radi o debljoj žici.Tek kasnije sam pronašao podatak da je Fred Stuart( pogledaj na netu i youtubu) radio-radi istom tom žicom na 3,90-4,3 khoma.Također sam jednom frendu istom žicom napravio tele bridge pu na max 5 khoma(možda i manje), i čovijek mi se kune da bolji ton u driveu nije imao a znam da je imao gitara i pu ko čarapa.Sad sam se več počeo sam hvalit, nek prođe vrijeme i nek se postave klipići.

#49 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 09:32

Razmišljam da odjebem Duncane/DiMarzie za buduću gitaru i ono,volio bi nešt tvojih radova čut. :)

#50 geritt

geritt
  • Members
  • 478 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 11:04

jep, kako si znao?, lik je lumen, u životu nije svirao(bar tako mislim) niti se susretao sa piksima(bar ne u ovom našem obliku) a kad je počeo otvarat temu i teoretizirat nije stao i sve drži vodu da stvar bude bolja.Lik je prava enciklopedija znanja u svakom pogledu.

Ciska ? ma nije moguce ........
covjek je totalna enciklopedija znanja teorije .........
sad mozes sve napraviti sto zamislis sa njim :-))))

#51 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 11:33

Pa što se tiće mjernih instrumenata, alata itd da mogu baš sve, a pickupe u konačnici radiš sam ili ti ih radi netko drugi pod tvojim "potpisom" a to nemam namjeru radit

#52 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 11:59

Obično ljudi koji dosta često mijenjaju pickupe generalno nikada ne odjebu određene proizvođače pickupa, to je trenutno stanje osobnog ukusa pojedinca nastalo zbog promjene gitare,pojačala,pedala,načina sviranja,zasičenja zvuka pa čak u uvjeta u kojama se svira-sobno,garažno ili live a ono je promjenjivo(nažalost to i košta).Tvrdit za nekog proizvođača ili određeni pickup da nije dobar nema smisla jer svaki pickup je dobar ovisno što tražiš, a najgore je imat predrasude.Jedan dugogodišnji fren se godinama kleo u vintage priču-rasparene špule,blagi magnetizam,i sve ono što u to ustvari i spada dok mu nisam namotao gibson hum na uparene špule (ali rasparene po načinu namota)cca 9 khoma. Predao mu pickup sa molbom da to proba u prostoriji na večoj glasnoči i poslušao me.Meni osobno najdraži Duncanov pu je Seth lover ali očekivat od tog huma da odrađuje jednako dobro allmane i van halena recimo nema smisla

#53 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 12:13

Posted Image

#54 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 12:17

Posted Image

#55 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 12:24

Malo "kupanja" prije montaže, inače posuda za grijanje vode je od aluminija i nešto deblje stijenke tako da jednim "kuhanjem" vode zadržava temperaturu i lijepo odrađuje posao minimalno za 2-3 seta po jednom vrenju vode.Unutarnja posuda za "kupanje" je od prokroma-nije feromagnetan i nema hvatanja prilikom ubacivanja i izvlačenja van što zna bit neugodno a ta posuda je povarena cca 4 cm iznad dna donje posude tako da nema ni podizanja posude prilikom naljevanja vode u donju-isto neugodno i nepraktično

#56 Toma.

Toma.
  • Members
  • 826 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 12:44

Sritno ti sa motanjem

#57 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 13:03

Hvala, pa nisli li i ti nešto motao u skorije vrijeme, daj malo nešto, obzirom nema klipova moš bar alat i viđeno komentirat.

#58 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4359 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 17:25

#59 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 17:36

bok, jeli imas u ponudi i pickupe za jazz bas mozda?

#60 Toma.

Toma.
  • Members
  • 826 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2012 - 21:30

Hvala, pa nisli li i ti nešto motao u skorije vrijeme, daj malo nešto, obzirom nema klipova moš bar alat i viđeno komentirat.

je motam i ja . Samo više to dozivljavam kao neki hobi ,pa to radim za sebe i poznate .A alat ako sluzi svrsi je dobar ,Ja sam isto sebi napravia motalicu i ostatak .

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.