Jump to content

Slika
* * * * - 9 votes

Pickups by Holy Fire

• Please log in to reply
2579 odgovor(a) na ovu temu

#1 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 20:20

Eto nakon nešto vremena da i ja objavim neke od svojih radova.
Posted Image

#2 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 21:09

Fotka je od ljetos kada je trebalo skinut sa elektrisoline špuletine od cca 15 kg polovicu žice (42 AWG), a drugu orginalnu
polovicu na org. špuli vratit tj. poslat naručitelju.Premotavano je odličnom mašinom posuđenu od lokalnog "viklereraša" jerbo
sa svojom mašinom nisam mogao "prihvatit" toliku špulu a i motor nije predviđen za toliki teret.Kao što se vidi cijeli posao je
odlično odrađen u običnim malerskim rukavicama od 10 kn zbog manjeg trenja i ljepljena znojih ruku-pucanja žice itd.
Naposlijetku skeptični stari vikleraš mi obečao svoj stroj odlaskom u mirovinu, a čudom se čudio da se ta žica da premotat tom
brzinom.
Započeta tema pratit če neke od mojih radova, prikazat če potrebni alat, pribor i sve što je potrebno za viklanje pickupa, a svoje skromo znanje podjelit ču sa svima jerbo jeb... znanje ako ga ne prenosiš i ne podijeliš sa drugima, a na taj se način rađaju nove ideje. Ovom prilikom također se zahvaljujem svom pok. prijatelju Zlatku Grbcu koji me je prije dosta godina teoretski "nahranio" sa teorijama i zavjerama izrade pickupa, te se zahvaljujem Dragutinu Gužvanu također na nesebičnim savjetima oko izrade,načinu premotavanja i svim odgovorenim pitanjima. Također se zahvaljujem na moralnoj i tehničkoj podršci Branka Kunića jer imam osječaj da je njegova pomoč bila presudna u mojoj odluci oko svega ovoga.

#3 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 21:41

Posted Image

#4 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 21:44

Posted Image

#5 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 21:50

Posted Image

#6 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 21:52

Posted Image

#7 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 21:54

Posted Image

#8 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 22:02

Žice raznih debljina od 0,050-0,070 mm, proizvođača Elektrisola i Elka( 80-te), koje sam se dokopao susretljivošču
dobrih ljudi, a po količini se da zaključit da se ne radi samo o dvomjesečnom hirovitom projektiću nego o duuugoročnoj
investiciji i planu, a kad smo na "planu", u nabavci sam i Elektrisola plain enamel žice

#9 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 22:06

Posted Image

#10 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 22:09

Posted Image

#11 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 22:13

Posted Image

#12 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 22:18

Posted Image

#13 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 22:28

Motalica složena od motora rashladno-grijačeg elementa, 1100 okretaja u min,nekoliko izlaza za smjer okreta i radno opterečenje, izuzetno mekani -lagani start, gotovo bez buke( čuje se jedino prijenosni mehanizam brojača namotaja i to malko), direktan prijenos, bez dodatnih zaj... sa remenicama, zupčanicima i dr. zujavim elementima. Spojeno preko
nožne sklopke,disk za prihvat singl-hum bobina svih proizvođača i modela.Singlove fiksiram centralnom
rupom i tankim vijkom-završnom metalnom bobinom a hum bobine krajnjim rupama i sa dva vijka kroz
disk.Disk-pickup ne trese, nema bacanja gore dolje i sve utegnuto ko bog, vodilica rađena od
zidnog stalka za gitaru, ručke ladice i staklene cijevčice-izmjenjive sa dva pomična graničnika.
Po meni staklo je najbolje za vodit žicu l ne zapinje, najmanje trenje i žica je izuzetno vidljiva., dupla posuda
za voštenje s time da je unutarnja posuda cca 3 cm iznad dna vanjske i sve je povareno u komadu- kod
naljevanja vode nema dizanja unutarnje posude kako nivo vode raste.Mjerač digitalni-kuharski temperature
nema pogađanja temperature voska-parafina.Zahuhaš vodu, vosak se rastopi, uroniš mjerač i na željenoj
temperaturi voštiš. Jedina mana motalice je što kako je protutipno složih na dasci špere i spojih na izlazima za struju
nije dočekala face lifting-da se to ljepše zatvorit,spojit itd, al meni radi i ovako, Cijeloj priči nedostaje i malo pomagalo-plastična kanta, fino ošmirglane unutrašnjosti-bez imalo neravnina,hrapavosti, sa centralnom sitnom također finom rupicom.Takvom kantom poklopiš špulu a kroz rupicu provučeš žicu koju dalje viklaš i na taj način
spriječiš "šlinganje" žice-frkanje na špuli

#14 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 23:10

Posted Image

#15 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 23:14

Posted Image

#16 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 23:20

Posted Image

#17 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 23:26

Posted Image

#18 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 23:29

Posted Image

#19 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 23:32

Posted Image

#20 holy fire

holy fire
  • Members
  • 4361 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2012 - 23:36

Posted Image

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.