Jump to content

Slika
- - - - -

Wireless sistemi za bas gitare

• Please log in to reply
23 odgovor(a) na ovu temu

#21 bassax

bassax
  • Members
  • 231 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2014 - 10:31

Igore, slažem se sa svime, osim s dijelom za reklamaciju kod Thomann-a. Poštarinu ćeš platiti jedino ako se uspostavi da je oprema bila ispravna, inače svi troškovi + prijevoz idu na njih..

Samo na neku opremu tako rade i to njihovo slanje. Tvoje slanje njima oni ne pokrivaju. Ima u onom žutom papiru njihovom upute i objašnjenje. Jedino ako nešto nisu promijenili, onda griješim.

Nego, ajd sada jedno konstruktivno pitanje. Koristio sam neki fenderov kabl za bas, srednja cijena među kablovima, i smijao sam se ideji da mi kabl može igrati neku ulogu. Naime, testirali smo kablove na jednoj EL gitari i zaista nismo osjetili razliku od kabla za 35 kn i onoga za 350 kn. No, kada sam na svoj bass stavio novi kabl, dosta skuplji od tog fendera, čula se osjetna razlika u tonu. Dakle, zaključio bih da za bass igra veću ulogu za ton kvaliteta kabla nego kod EL gitare. U duhu toga komentara, pitam onda i za wierless sisteme. Mogu li ti jeftiniji sistemi prenijeti ton u konačnici kao bolji kabl? Jel netko direktno testirao, baš za bass?

#22 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2014 - 11:41

Evo, iz prve ruke - reklamirao sam im jedan wah i unaprijed su platili poštarinu. DHL je došao kod mene pokupiti paket, ja sam samo trebao potpisati.  Da je slučajno ispalo da je pedala ispravna, a ja je reklamirao, platio bih poštarinu u oba smjera. Eto, to je moje iskustvo, ne kažem da drugima nije bilo drugačije.

Što se kabela tiče, da - stvarno se osjetno čuje razlika, i ne bi me iznenadilo da i kod wirelessa ista situacija, no tu već ulazim u pretpostavke, a zna se kako se kaže za to  :)

#23 bassax

bassax
  • Members
  • 231 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2014 - 13:09

Ovo mi je nova informacija za Thomann. Baš mi je drago da si dobro prošao.

Pitam za WS jer mi se to sviđa pa si kontempliram :D

#24 medbass

medbass
  • Members
  • 1013 posts

Vrijeme objave: 17 Siječanj 2014 - 16:33

da napomenem i ovo -

cijenim ekipu u AP u Zg i u Krškom, sa zadovoljstvom kupujem kod njih, ljubazni, stručni. zaleme ti kabel po želji, ma super su.

wireless - ja nisam čuo razliku između kabela (koristim Klotz TM Stevens i Planet Waves - niti jedan ispod 350 kn) i G30 - primjećujem koji put korištenje cable switcha - zvuk je malo svejtliji/tamniji ovisi koju duljinu "kabela" odabereš  

ali zvuk kroz G30 wireless ili kroz TM Stevens/Planet Waves kabel - apsolutno isto 

ajmo baciti okladu - blind test pa tko skuži dobije pivu i ćevape

pozz

DD

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.