Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Kupovina bubnjeva - pitanja, odgovori, financijski savjeti...Vol 3.

• Please log in to reply
554 odgovor(a) na ovu temu

#41 Vido

Vido
  • Members
  • 1198 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2010 - 18:28

http://www.glazbeni-...uct/4086/cat/84moze neko misljenje o ovom ?jel ovo entry level bubnja ?mislio kupit gretscha al mi fali jos 3-4k kuna + trebo bi cekat 3-4mjeseca.pa me zanima jel ovaj mapex u tom rangu ili ?

Nebiš fulao nikako...

#42 Drumbarian

Drumbarian
  • Members
  • 381 posts

Vrijeme objave: 27 Listopad 2010 - 19:32

Strah me jedino ovih nosaca tomova jer izgledaju jako krhko (Mapex) , pa da ih ne bi slomio tijekom svirke :-S stajati ce mi na rampi tak i tak , ali svejedno ja sam sivonja i sviramnabijacinu od glazbe,pa me strah toga da se ne bi polomilo...

Ja ti svakako preporučam Mapex, nikako Gretsch. A što se tiče tom holdera ne boj se, ja s vremena na vrijeme drmam ko konj pa ni da bi se pomaklo. Čvrst hardware koji nisam dugo vidio tako dobro izveden, osobito bi pohvalio funkcionalnost. Mapex ti kopira od svih firmi ono najbolje pa dobiješ mix svega, a ne poput, primjerice yamahe, koji se drže svog yess sistema ko pijani plota, a drek je.

#43 death2fire

death2fire
  • Members
  • 304 posts

Vrijeme objave: 28 Listopad 2010 - 09:36

ma mislim da je odluka pala :001_tongue:ponuda koja se ne odbija :drool:Sonor force 3007 (maple) , novi , set:22, 10, 12, 13, 16 flor:blush:

#44 Wizz

Wizz
  • Members
  • 288 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 10:42

http://www.glazbeni-...uct/4086/cat/84moze neko misljenje o ovom ?jel ovo entry level bubnja ?mislio kupit gretscha al mi fali jos 3-4k kuna + trebo bi cekat 3-4mjeseca.pa me zanima jel ovaj mapex u tom rangu ili ?

Super bubanj!

#45 smele

smele
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 11:02

ma mislim da je odluka pala :001_tongue:ponuda koja se ne odbija :drool:Sonor force 3007 (maple) , novi , set:22, 10, 12, 13, 16 flor:blush:

ne bacaj novac na to.... uzmi Mars Pro-a, neces pozalit

#46 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 14:21

ne bacaj novac na to

malo grubo.why?iskreno, da je riječ o novom stejđ kastomu, vjerojatno bih i ja bio "grub"...ali 3007 me odlično služi, ovo ljeto vjerojatno smo zajedno odpeglali 70tak street performancea i mogu samo nahvaliti dotični bubanj.tvoja iskustva?i btw, nije li mars za klasu više od 3007 i nije li "premekan" za glazbu koju death svira?

#47 Chowa

Chowa
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 15:33

i btw, nije li mars za klasu više od 3007 i nije li "premekan" za glazbu koju death svira?

Mars pro je u rangu svog naslijednika Pro M-a, današnjeg Meridian maple-a, 3007 bi trebao bit Sonorov ekvivalent dakle ista klasa... U svakom slučaju, po stranim forumima ih dosta uspoređuju "u klasi", a i po specifikacijama su jako slični.Ali i mene zanima obrazloženje komentara - konkretni argumenti protiv 3007?

#48 Vido

Vido
  • Members
  • 1198 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 15:56

Mars pro je u rangu svog naslijednika Pro M-a, današnjeg Meridian maple-a, 3007 bi trebao bit Sonorov ekvivalent dakle ista klasa... U svakom slučaju, po stranim forumima ih dosta uspoređuju "u klasi", a i po specifikacijama su jako slični.Ali i mene zanima obrazloženje komentara - konkretni argumenti protiv 3007?

Koliko sam ja čuo Mapex sad posjeduje Sonor fabriku, tj. otkupio ju je i onda gledaju za nijansu bolje radit iste klase ko što je tu primjer meridiana ili bivši pro M vs 3007!

#49 Chowa

Chowa
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 18:04

Koliko sam ja čuo Mapex sad posjeduje Sonor fabriku, tj. otkupio ju je i onda gledaju za nijansu bolje radit iste klase ko što je tu primjer meridiana ili bivši pro M vs 3007!

stvarno? samo mala ispravka: Sonor nikad nije imao vlastitu tvornicu u Kini - to je zajednička tvornica u Tianjinu u kojoj se proizvode svi Mapexovi bubnjevi i Sonorova Force serija (i tko zna koliko još bubnjeva "manjih" proizvođača), tako je već godinama...ovo što si napisao me baš iznenadilo, imala sam dojam da se sa 3007 "ne može falit" ako pucaš na bubanj srednje klase, kvaliteta izrade im je navodno besprijekorna!sad mene zanima u čemu je kvaka...

#50 smele

smele
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 23:11

malo grubo.why?iskreno, da je riječ o novom stejđ kastomu, vjerojatno bih i ja bio "grub"...ali 3007 me odlično služi, ovo ljeto vjerojatno smo zajedno odpeglali 70tak street performancea i mogu samo nahvaliti dotični bubanj.tvoja iskustva?i btw, nije li mars za klasu više od 3007 i nije li "premekan" za glazbu koju death svira?

jednostavno 3007 u bendu ne izlazi van ni upola kao mars pro. 3 komada probao i svi su se mogli ladno sakrit iza MarsPro-a (koji je btw imao 20 kick a ne 22 kao sonori) ne znam u cem je kvaka, ali taj maple koji je u 3007ci je goli k. ljepa izrada, ali sugav ton u bendu. na suvo zvuci super, kad dodje band, nema ga. ko kartonske kutije, neovisno o opnama koje stavis gore, a boga mi, ni stim nikakav nije pomagao...

Mars pro je u rangu svog naslijednika Pro M-a, današnjeg Meridian maple-a,

WROOONG! tehnologija izrade se drasticno promjenila kod ProM u odnosu na MarsPro. cak, stovise, dapace... i mars pro ima 3 generacije po kojima je radjen. po meni, osobno, najbolja je tzv druga generacija marsPro-a, tj onaj sto nema ITS sistem na tomovima i kicku.

Edited by ranj, 03 Studeni 2010 - 08:45 .

#51 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2010 - 01:06

jednostavno 3007 u bendu ne izlazi van ni upola kao mars pro. 3 komada probao i svi su se mogli ladno sakrit iza MarsPro-a (koji je btw imao 20 kick a ne 22 kao sonori) ne znam u cem je kvaka, ali taj maple koji je u 3007ci je goli k. ljepa izrada, ali sugav ton u bendu. na suvo zvuci super, kad dodje band, nema ga. ko kartonske kutije, neovisno o opnama koje stavis gore, a boga mi, ni stim nikakav nije pomagao...

imam sasvim suprotno iskustvo. vintage a/diplomat bubanj pjeva.fyberskin/diplomat "etno sound"......bo..nije bitno.:confused1:

#52 bLind faiTh

bLind faiTh
  • Members
  • 541 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2010 - 11:29

toliko gluposti nisam vec jako dugo chul...svaka cast :thumbup:ja sam čuo ovo...ja sam čuo ono..moja baba je čula ovo...a mooooja baba tek...ona je čula ovo... stvarno no comment.. :lol:druga je stvar da se u istim tvornicama rade razlicite stvari i brandovi i sve..to je točno... čak bi se i začudili koliko skupih stvari i brandova radi u istim tvornicama kao i "jeftina kineksa smecha"...ne samo u bubnjevima..i gitarama i svemu ostalom...potpuno ista stvar... samo onda neke firme..odnosno brandovi...rade bolju kontrolu kvaltete..a neke puste sve smeće u prodaju..i tu je jedina razlika izmedu "brandova"... :Psmele - ajde...to je vec rasprava o soundu...tu mi je glupo sad opet napisat da toliko gluposti nisam opet dugo chul..ali to nema smisla..sound bubnja je individualna stvar i dojam svakog od nas.....ali ono...jebi ga...kad nešto pohvali 100 ljudi i onda se nađe jedan koji ima totalno drugačije mišljenje od ostalih....onda je :lol: s kim nešto ne štima...?!?! :P

#53 Vido

Vido
  • Members
  • 1198 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2010 - 14:33

toliko gluposti nisam vec jako dugo chul...svaka cast :thumbup:ja sam čuo ovo...ja sam čuo ono..moja baba je čula ovo...a mooooja baba tek...ona je čula ovo... stvarno no comment.. :lol:druga je stvar da se u istim tvornicama rade razlicite stvari i brandovi i sve..to je točno... čak bi se i začudili koliko skupih stvari i brandova radi u istim tvornicama kao i "jeftina kineksa smecha"...ne samo u bubnjevima..i gitarama i svemu ostalom...potpuno ista stvar... samo onda neke firme..odnosno brandovi...rade bolju kontrolu kvaltete..a neke puste sve smeće u prodaju..i tu je jedina razlika izmedu "brandova"... :Psmele - ajde...to je vec rasprava o soundu...tu mi je glupo sad opet napisat da toliko gluposti nisam opet dugo chul..ali to nema smisla..sound bubnja je individualna stvar i dojam svakog od nas.....ali ono...jebi ga...kad nešto pohvali 100 ljudi i onda se nađe jedan koji ima totalno drugačije mišljenje od ostalih....onda je :lol: s kim nešto ne štima...?!?! :P

Ma ti si meni super...

#54 Chowa

Chowa
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2010 - 15:32

svi su se mogli ladno sakrit iza MarsPro-a (koji je btw imao 20 kick a ne 22 kao sonori)

e vidiš ja imam drugačije iskustvo sa Mars Pro - taj 20" kick je bio pretih u odnosu na ostatak (govorim o zvuku na suho), na njemu je bio powerstroke 3 coated i tvornička reso. i štimanje nije pomagalo...ali dobro, možda je baš taj bas bubanj baš tog seta bio u banani, ili mu ova kombinacija opni ne odgovara...

#55 smele

smele
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2010 - 17:00

e vidiš ja imam drugačije iskustvo sa Mars Pro - taj 20" kick je bio pretih u odnosu na ostatak (govorim o zvuku na suho), na njemu je bio powerstroke 3 coated i tvornička reso. i štimanje nije pomagalo...ali dobro, možda je baš taj bas bubanj baš tog seta bio u banani, ili mu ova kombinacija opni ne odgovara...

heh, to da je malo tih "na suho" stoji. iako, najbolja kombinacija s kojom je radio je na batteru aquarian impact I, a resso Aquarian Resonator. i unutra apsolutno nista. onda radi mrak.moje je misljenje da se treba ostavit 3007ce, i nek ljepo covjek uzme MarsPro. ali, kazem, to je samo moje misljenje... (btw. i u studiju MarsPro mi nikada nije stvarao nikakve probleme, dok sam ih kod tih damm 3007 imao more...)

#56 bLind faiTh

bLind faiTh
  • Members
  • 541 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2010 - 14:07

moje je misljenje da se treba ostavit 3007ce, i nek ljepo covjek uzme MarsPro. ali, kazem, to je samo moje misljenje... (btw. i u studiju MarsPro mi nikada nije stvarao nikakve probleme, dok sam ih kod tih damm 3007 imao more...)

ja se u potpunosti slažem s tobom....treba dobro ishvalit bubanj koji je u oglasniku :lol: .....i to naravno da je 20" najbolji bas bubanj koji postoji na mars pro-u.. :mad:....i pritom obrati pažnju da posereš sve ostale setove koji postoje na tržištu...tako da se čim prije proda... :thumbup:gle...ljudi danas nisu ni gluhi ni glupi...internet je tu..dostupnost informacija, sounda, cijene i svega na dlanu je svakog od nas.... + dodatni komentari svih zadovoljnih korisnima koji su kupili neki bubanj ne potvrđuju tvoje tvrdnje!sretno s prodajom toliko savršenog mars pro-a... :cursing:

#57 smele

smele
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2010 - 11:47

sretno s prodajom toliko savršenog mars pro-a...

a ne, ne... odustao sam od prodaje, nakupio sam pare koje sam mislio prikupit prodajom njega. vjeruj mi, isao bi na marsic na prodaju u stvarno urgentnim situacijama kao sto mi je bila ova, iako sviram Saturna trenutno. ali i dalje stojim iza toga da mi MarsPro bolje radi nego 3007. i jos jednom, kao sto sam napisao i u postu koji si ti citirao, kazem "DA JE TO SAMO MOJE MISLJENJE", a niposto nisam isao na to da prodam svoj bubanj kako ti insinuiras svojim postom. a i pobogu, ima u zg covjek koji isti bubanj kao moj, doduse bez toma 8, prodaje za manje pare... pa nisam ni ja glup da cu sam sebi raditi reklamu. a i mislim da sam dovoljno dobrih stvari ucinio na ovom forumu (tipa stimanje i slicno... jel) da bi me se smatralo majmunom koji samo pokusava utopit svoj stari bubanj, pa ga hvali na sva usta... covjek je bio u nedoumici sta kupiti, i ja sam mu dao sugestiju na osnovi iskustva. frende, malo sam uvjređen, ako ne i povrjeđen ovim tvojim postom.

#58 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2010 - 17:59

. a i mislim da sam dovoljno dobrih stvari ucinio na ovom forumu (tipa stimanje i slicno... jel) d

Apsolutno se slažem s tobom, smele. Mislim da boljih postova o štimanju nema. Znam da idem u OT, al ja bih volio čuti i neki snar s drvenom školjkom:cursing:, ali ako nemre, i ovo je super:mad: Svak ima svoje imišljenje i slobodno ga može izložiti i ne treba prijeći na bilo kakve ad hominem napade.

#59 bLind faiTh

bLind faiTh
  • Members
  • 541 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2010 - 09:20

a ne, ne... odustao sam od prodaje, nakupio sam pare koje sam mislio prikupit prodajom njega. vjeruj mi, isao bi na marsic na prodaju u stvarno urgentnim situacijama kao sto mi je bila ova, iako sviram Saturna trenutno. ali i dalje stojim iza toga da mi MarsPro bolje radi nego 3007. i jos jednom, kao sto sam napisao i u postu koji si ti citirao, kazem "DA JE TO SAMO MOJE MISLJENJE", a niposto nisam isao na to da prodam svoj bubanj kako ti insinuiras svojim postom. a i pobogu, ima u zg covjek koji isti bubanj kao moj, doduse bez toma 8, prodaje za manje pare... pa nisam ni ja glup da cu sam sebi raditi reklamu. a i mislim da sam dovoljno dobrih stvari ucinio na ovom forumu (tipa stimanje i slicno... jel) da bi me se smatralo majmunom koji samo pokusava utopit svoj stari bubanj, pa ga hvali na sva usta... covjek je bio u nedoumici sta kupiti, i ja sam mu dao sugestiju na osnovi iskustva. frende, malo sam uvjređen, ako ne i povrjeđen ovim tvojim postom.

ma sve ok..nije da se ja ljutim na tebe.....ne moras se ni ti na mene... samo mrzim kad ljudi stave nesto u oglasnik i onda na 100 foruma to hvale da je najbolje na svijetu.... :001_tongue: treba bit realan..pogotovo ako stvarno mislis pomochi nekome oko kupnje... ja u životu nisam na ovom forumu napisal da je Sonor zakon i da je sve ostalo smeche i da nema sounda i bla,bla,bla... nego upravo suprutno...uvijek sam pohvalil kad sam probal i sviral neki dobar set koji me odusevil...bili to Mapex, Pearl ili Tama potpuno svejedno... :thumbup1:ok...istina da me teško oduševi nešto vec danas...i da to stvarno mora biti nešto uber cool :001_smile: ali ok.. uglavnom...nhf....tvoje zalaganje na forumu je dakako dobrodošlo i pozitivno... :biggrin:

#60 smele

smele
  • Members
  • 278 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2010 - 12:34

ma sve ok..nije da se ja ljutim na tebe.....ne moras se ni ti na mene... samo mrzim kad ljudi stave nesto u oglasnik i onda na 100 foruma to hvale da je najbolje na svijetu.... :001_tongue: treba bit realan..pogotovo ako stvarno mislis pomochi nekome oko kupnje... ja u životu nisam na ovom forumu napisal da je Sonor zakon i da je sve ostalo smeche i da nema sounda i bla,bla,bla... nego upravo suprutno...uvijek sam pohvalil kad sam probal i sviral neki dobar set koji me odusevil...bili to Mapex, Pearl ili Tama potpuno svejedno... :thumbup1:ok...istina da me teško oduševi nešto vec danas...i da to stvarno mora biti nešto uber cool :001_smile: ali ok.. uglavnom...nhf....tvoje zalaganje na forumu je dakako dobrodošlo i pozitivno... :biggrin:

nema beda! sve ok! ja sam isto konj, pa nisam maknuo mapexa s oglasnika... jbg. guzva mi je u studiju ovaj mjesec pa ne stignem nista... fuj!ugl, dodji na porciju saturna, to je banjbu koji je mene odusevio na prvu. :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.