Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bassisti na forumu!

• Please log in to reply
636 odgovor(a) na ovu temu

#621 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2012 - 14:13

prodruzujem se cestitkama, i dabogda Alleva otisla od tebe i dosla kod mene :lol:

edit: damn, tbili me pretekao, sad sam ispao magarac :sad:

#622 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2012 - 14:27

Tonči, sretan rođendan, ...a ova koincidencija da ti se rođendan poklapa sa poznatim basistima je nevjerojatna! :w00t:

#623 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9920 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2012 - 14:33

Ako ništa,promijenio je više basova od svih njih. :biggrin:

#624 plavi

plavi
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2013 - 10:13

Evo da se i ja predstavim :) Ime: Gabrijel Dob: 14 Trenutačna Oprema:Po novi bass idem ovaj tjedan i imam malo pojačalo Ibanez soundwave 20. Prijašnja oprema: Ibanez RD300,Performer.Oprema Snova: Rbašić,Musicman,stari Fender,Orange i Markbass pojačalo. Trenutačni/prijašnji bandovi: Reanimation i Propuh Website banda: Nema. Utjecaj : Steve Harris,Flea,Krist Novoselic i još puno njih. Glazbeni stilovi/žanrovi: Rock,hard rock, metal,funk,ma sve :biggrin:

#625 John_Mirra

John_Mirra
  • Members
  • 240 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2013 - 14:38

Aj i ja posto sam "nov" bio sam 2007. pod nickom nikica3 tak nest, al nisam jako dugo dolazio na GF tek od nedavno odlucio ponovno
Ime: Nikica Dob: 19 Trenutačna Oprema: Cort GB94, Vintage VS6, Fender Rumble 25, Ashdown MAG 300 4x10. Prijašnja oprema: hohh od pocetka al necu navodit akustare i tak to vec sam bass gitare: Tajfun bass (mislim da je neka pod firma melodije mengeš, iskra elektronika), Stagg Jazz, Squier Affinity jazz, Cort GB34a, Thunderbird Epiphone, Performer Precision (2 komada haha), Performer (neka aktiva), Vintage jazz, Squier Prec affinity 1997., Squier Vintage modified jazz, Squier Classic Vibe Jazz, Fender Jazz MIM, Fender Precision USA '77 maple i trenutni Cort GB94 Oprema Snova: neki lako prijenosni i snazni markbass (ne combo) i ovo http://www.musicmax....bass-3ts/13933/ Trenutačni/prijašnji bandovi: trenutno ne sviram u bendu, Prijasnji bendovi: Dark Basement (hahaha), License for destruction, HRID, Mentalna Higijena, Off Duty, Zoran Mišić prateci band, Speed - kasnije Livio Berak Trio .Website banda: - Utjecaji/Inspiracija: Tim Commerford, Mikko Paananen, Stuart Zender, Guy Pratt, ostali old school funkeri i slicno Glazbeni stilovi/žanrovi: Sviram doma pretezito funk/acid jazz, alternative pop-rock, ambiental glazbu, uvijek zavrsim u rock bandu kako god. a slusam doslovno sve zanrove, osim domacih narodnih i tako selo te stvari nista, ovako sve od indijske glazbe preko klasike, jazza, metala, elektronske glazbe, indie do flamenca O meni: a nemam pojma

#626 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2013 - 12:42

oć se ko djorat na tjedan - dva za basseve (podrucje siska/zagreba)

uvjet je da mi se ne dira setup (naravno necu ni ja dirat tudji)

bass znate koji imam,vintić vintić

#627 bassax

bassax
  • Members
  • 231 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2015 - 07:38

Ekipa...hoće Johnny zavrnuti cugu? Bio je sinoć na emisiji Voice pa si sve mislim da bi bio red :)

#628 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9920 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2015 - 12:29

Je li pjevo ?

#629 davitelj

davitelj
  • Members
  • 1107 posts

Vrijeme objave: 23 Veljača 2015 - 18:56

jel li jebo ?

#630 Mc Ozy

Mc Ozy
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2016 - 21:19

Tema zaspala? Ajd da je ja osvježim. Ime: Brkica Dob: 63, rođen na Sv. Ceciliju, zaštitinicu glazbe, u godini kad je rođen i r'n'roll !!! Ne bavim se glazbom, već desetak godina, ali uvijek sam "tu negdje". Trenutačna oprema: Gibson Thunderbird, amp. "Star bassman 100" delanec + box a la Marshall s Godmans 18 '' speaker, mic Shure 565 sd, stalci ... Prijašnja oprema: Jolana, Melodija, Tajfun, Jazz bass, Marshall 100, box Marshal 4X10'' ili 12''(?), jbg morao prodat. Oprema snova: he, he svašta bi htio probat, ne patim na origigi marku i kopije/replike su dobre za moj nivo, recimo koji Warwick, Rick, Fodera, Ken Smith, Alembic, opet Jazz bass, MM, Wal, nešto active/passive, jedan moćni Orange i kakav jači como, Ampeg možda s15'' ... i hrpu preampova koje nisam nikad koristio, a želio bih znati što se tu nudi, ima li tu lepeze soundova koji bi mi se svidjeli ?

Prijašnji bandovi: sve provincijski no name nazivani po prezimenima istaknutijih članova, frontmana obično. Počeo sam s bassom (prije prčko po harmonici) 68. s trojicom vrlo talentirane braće, zabavnjaci po lokalima, pa kao crkveni band s duhovnim šansonama, zatim otkrivamo rock i na tome ostajemo cijelo desetljeće, paralelno svirajući hotel gaže, svadbas uz sve glazbene kompromise koji s tim idu. Dereš doslovno "sve i svašta" ali uvijek se vraćaš rocku i forsiraš ga, čak i na seljačkoj svadbi. Dovoljno da se nađe grupica ljubitelja i sat, dva ožeži, onak pred jutro kad su narodnjaci i zabavnjaci umorni. He, he pravi koncert za pet, šest ljudi. Band se razilazi kad je bio na vrhuncu, budale, bacili smo kapital ogromnog, kvalitetnog repertoara. Jbg. vojska, ženidbe, studji ... i tak. Slijedećih petnaestak godina doslovno sam svaštario s pokojim dobrim bandom, do zadnjeg šrota, dok nisam rekao dosta ! Ono što želim nemam s kim, ostalo neću. Tako je do danas iako me glazba sve snažnije vuče natrag.

Mnogi su me smatrali dobrim basistom, neskromno, neki čak najboljim u okruženju, neko vrijeme ... više sam bio ritmičar, nego da bih se upuštao u harmonijske i melodijske avanture, možda zato što sam u prvih desetak godina svirao s (pre)jakim likovima na gitari i bubnju, sklonim histeričnom, pomalo neodgovoornom, riskantnom, šizofrenom narcizmu, isticanju osobnosti, tako da sam ja na bassu morao "ostati doma" i sačuvati "prvu" da se ova dvojica imaju kamo vratiti. Moj stil je bio dobra i stabilna ritmika, tajming, uz povremene rifove, blic klikove, poneku "šetnju" ritmičkim oktavama, uz suptilnu dinamiku koja se povuče kad treba vokalu ili solu, a snažno povuče naprijed nagovještavajući euforiju refrena ili solaže.

Kasnijih godina svirao sam s mnoštvom "bolesnih" muzičara, ne-tajmera koji ti stalno bježe-ubrzavaju ili "spavaju" usporavaju, vuku natrag, sviraju "za sebe" ko da ne učestvuju u bandu ... s takvima sam patio, znojio se, a tu nema pomoći, oni toga nisu svjesni, mnogi i danas sviraju jednako, zanatski naprednije, ali sa svim tim boleštinama. I zbog toga između ostalog više ne sviram, na čuđenje mnogih.

A možda i jesam čudak, bar tako mi veli žena. Npr. nisam volio E. Prisleya ( zbog stila, ne glazbe), C. Koralje, Toma Jonesa, Tinu Turner, Mišu Kovača, Terezu, tamburaše općenito, cajke , Ivčića i cijeli njegov krug, Azru, Juru Stublića, Parni valjak, Huljićev opus komplet, (poslije Nikolovske), Gun'se ... ima ih valjda još.

Moji uzori bili su Aston Barett rani reagge, Tim Bogart i jasno Mc Cartney. Da, volio sam stabilnost ritmike onog crnje iz Boney M. Isto tako mislim da sadašnji basist Stonesa samo statira, odrađuje zadatak, ja ga ne osjećam u bandu kao jednog samozatajnog Billa Wajmana.

Pratio sam glazbu i aktivno učestvovao negdje do "Smoke on The Water", tu se po meni došlo do kraja, a novonastali pravci nisu dali nove odgovore. Polagao sam velike nade u punk, kao sve će izbrisati, napraviti clean svojom snagom i jednostavnošću, ali nije, novi val više me se nije primao, simfo skoro slično ... ostao sam konzerva koja voli clasic postavu s jednostavnom, često nesavršenom opremom, strat, jazz bass, ludwig i hamondice, pa pokaži braco što znaš. Želim doživjeti osobe koje sviraju, a ne tehniku.

Naravno da postoje tisuće dobrih stvari svih novih pravaca koje me oduševljavaju, ali ništa više sustavno ne pratim.

Oprema mi je na tavanu, neki dan otvorio bass, bože kako sam zahrđao, trebat će mi valjda intenzivnih mjesec dana da bi se malo povratio.

E jesam ga rastegnuo, ne zamjerite !  

#631 varichello

varichello
  • Members
  • 3593 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2016 - 08:45

Nije samo tema zamrla, nego cili forum lgano ide u prdec...

Sve mogu sfatit, al da Mišu ne voliš... -)

Generacijski si malo ispid mene, al i ja san mislija da je ono opjevano do sredine 70-ih vrh glazbe...

naprosto nemaš vrimena poslušat nešto novije i shvatit to. naprosto te neko mora uvest u to...netko mlađi i otvoreniji.

tili mi to priznat ili ne, nakon nekih godina postajemo sve zatvoreniji i prema svemu novom pružamo otpor...možda strah od nepoznatog, strah da nećemo biti dobri...

i ja san "počeja trunit" u starom bendu, pa sam se maknuo u bend gdje mi neki članovi mogu bit djeca...i zahvalan sam im što su me primili...

današnja preporuka:

dotjeraj Gibsona, i marš u garažu sa nekim mlađim prvoborcima.

#632 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2016 - 09:48

Dobro nam došao. Svidja mi se oprema i ova 18ica,kolega baš doma ima taj isti zvucnk. VRH! :)

Takodjer veliki thumbs up za Tim Bogerta. Taj covjek uništava bass gruvom. Šteta što mnogo ljudi nezna za Cactus...

#633 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9920 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2016 - 12:48

Sve mogu sfatit, al da Mišu ne voliš... -)  :thumbup1:

.

naprosto nemaš vrimena poslušat nešto novije i shvatit to. naprosto te neko mora uvest u to...netko mlađi i otvoreniji.

tili mi to

Chelo, sljedeći miting u prostoru, dva basa, dva pojačala i udri jam

dotjeraj Gibsona, i marš u garažu sa nekim mlađim prvoborcima.

ovo pod obavezno, kolega Mc ozy, odakle si, nikad nije kasno pogotovo za glazbenika da malo otpuhne prašinu s opreme i s nekima zasvira, to je lijek za dušu

#634 Mc Ozy

Mc Ozy
  • Members
  • 2 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2016 - 02:04

Kolege, hvala na lijepim željama i dobrim savjetima. Da glazba je vjerojatno lijek koji mi (opet) treba, mogao bih sad satima vući blues shemu sam, samcat i meditirati. Već dugo vremena drži me nekakav cinizam prema svemu, ljudima, društvu, primitivizmu, pasivnom neznanju, komercijalizaciji posebno u glazbi ...

Ovo za Mišu, ma skidam ja njemu kapu, on može napraviti mega uspjeh s nečim što će kod drugih proći nezapaženo, ima tu iskrenost interpretacije, ali meni naprosto nije legao, šta'š !Iako me stegne u grlu njegova "Dalmacijo zemljo, maslinova grano", jel to Runjić?

Za sad me kopka ideja skupiti nekoliko"oldtajmera", napraviti neki session, onako za dušu, sve u smislu povratka u glazbene vode. 

Ali ... sve oko mene su svadba-bandovi, slobodnjaci-narodnjaci, more netalentiranih panjeva, renomirani svirači-autori eksploatirani na lokalnim radio-postajama s cijelim opusom debilnih skladbi, kretenskih polupismenih tekstova i kamufliranih, plagiranih melodija, željezničara i zidara poteklih iz sprovod bandi s trajnim napadajima komponiranja i stihoklepstva.Dovoljno je da na pet sekundi pogledate Fio show ili Štalicu za ilustraciju. Strava od okruženja. Evo, opet sam ciničan. 

SZ Hr !

#635 varichello

varichello
  • Members
  • 3593 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2016 - 08:52

Eh dragi kolega...miljun puta je prožvakana tema "Gažeri dno glazbenika ili..."

jebiga, ljudi sviraju, rade i zarađuju...može se lipo zaradit, bolje nego na nekoj baušteli ili konobarit za 2500-3000kn+manča.

tu mi se čini veći problem publika nego svirači. publika se proseljačila, podegenčila i što sve ne...možeš im sve prodat...

vjeruj, da kod nas ima posla i da ljudi imaju normalne poslove sa normalnom plaćom, ne bi bilo tih fio showova. dio tih gažera bi radila u nekoj normalnoj firmi,svirali bi što vole, imali bi i publiku koja to može slušat i platit. dio ih uopće ne bi ni sviralo jer nisu sa instrumentima na "ti" (takvih ima kod nas najviše) i ne bi se trebali zajebavat sa muzikom...

a ovo što sada sluša bilo bi tamo di je bilo prije 25 godina, po gostionicama za kamionđije u pripizdinama...

ne aludiram na nikakvu nostalgiju, nego u to vrime nama je jedan Milo Hrnić bija "cajka", Jasna Zlokić je bila jebozovna, Milka Babović žena vrhunskog reporterskog glasa, a Helga Vlahović vrhuska pičoka!

aleluja!

#636 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9920 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2016 - 11:36

:thumbup:

#637 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17607 posts

Vrijeme objave: 13 Listopad 2016 - 13:06

Haha odličan uvodni post, dobro sam se nasmijao! :biggrin:

Dobrodošao!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.