Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bassisti na forumu!

• Please log in to reply
636 odgovor(a) na ovu temu

#21 Vedran

Vedran
  • Members
  • 1310 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2004 - 23:08

ime: Vedrandob: 21oprema: Yamaha Rainy Signe :)glazbeni žanr: Punk rock, HC,...bend: Dolibasijautjecaj: Niko poseban.. svi bassisti bendova koje slusam...

#22 shtuka

shtuka
  • Members
  • 30 posts

Vrijeme objave: 09 Lipanj 2004 - 20:13

Pa da se i predstavin, iako me par ljudi sa foruma vec zna (naravno oni iz splita)te ih ovon prilikom pozdravljan.Ime: MarkoDob: 21Trenutačna Oprema:Ibanez SR-885 (rucni rad).Pojacalo : Laney 160W,trenutno kod kuce koristin Crate-a od 15W (naravno samo za vjezbu)Prijašnja oprema: Fender Vintage(standard)Oprema Snova:Ne znam... Jos sam u statiju istrazivanja...Trenutno mi je zelja neki Ibanez (6 zica), a nakon toga cemo vidit.Trenutačni/prijašnji bandovi: Sviran u bendu "4 neka LIKA" koji san osnova sa gitaristomWebsite banda:www.4nekaLIKA.com (jos nije aktivan)Utjecaji/Inspiracija: Ovdi samo kratko, Flea (b.t.w. najbolji scenski nastup), Billy Sheehan i Steve Harris, dok su ostali svi po malo utjecali na moj smjer sviranja ali ajmo rec da su ova trojca ipak najvise utjecali na mene.Glazbeni stilovi/žanrovi: Prije iskljucivo sve vrste metala,a sad Hard Rock, Funk, Jazz,  ma svasta...O meni: Ma neman volje nista posebnog pisat... Da nema faxa, bilo bi vise sviranja, ovako, ipak nesto mora patit :)Nadam se da cu u za koju godinu imat vise vrimena za sviranje... :)eto, toliko...

#23 silent man

silent man
  • Members
  • 41 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2004 - 09:50

Ime: IgorDob: 18Trenutačna Oprema: Yamaha RBX 170,Fender Jazz (kopija ) ,yamahino pojacalo od 25 w ( kucna upotreba :) )Prijašnja oprema: /Oprema Snova: neki mekani petak, a i volia bi vidit na sto lici to cudo od RBX6JMTrenutačni/prijašnji bandovi: Gaston Website banda: /Utjecaji/Inspiracija:   Steve Harris , John Myung Glazbeni stilovi/žanrovi: Progressive rock, hard rockO meni: a ono....sviran bas jedno godinu ipo-2, volin udrit skidat po DT-u , jer mi je to najdrazi bend i njihova muzika mi pase , i smatran da su pravi umjetnici sta se progresive tice. Zivotna filozofija glazbe mi je da svaki muzicar triba bit naslusan svih vrsta muzike.....znaci od Cradle of filtha pa do nekih laganih valcera ( bojin se rec cajki da ih ne zavolin slucajno 8)) . Zivili !

#24 Leh

Leh
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 21 Lipanj 2004 - 19:40

Ime:Hrvoje (LEH) prijašnj LEHODob:21Trenutačna Oprema:RBX6jm(ruby Red), Fender Deluxe 4str.(prodajem), Ibanez 3005e sol ,Korg ax300b(fala furnaletto), korg pandora za bass, pojacalo kombo Hughes&Kettner 100wPrijašnja oprema:Ajoj zar moram...Oprema Snova:6tica custom od ARIESA od mahagonija i bobinge ili Ibanez 3006e Trenutačni/prijašnji bandovi:Trenutačni Fungus Amongus (www.fau-online.com) Bivši :Nettens Born, Vatrene ulice....Website banda:www.fau-online.comUtjecaji/Inspiracija:moji mentor Dubravko Vorih, Stu Hamm, John Myung, John Patituci, Marcus MillerGlazbeni stilovi/žanrovi:Uglavnom Klasika i Funk...Počinjem se interesirat za jazz(fala Furnaletto)O meni: Jednostavan momak

#25 Guest_TVeye_70_*

Guest_TVeye_70_*
  • Guests

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2004 - 10:16

Ime:IlijaDob: 24Trenutačna Oprema: Fender Precision American Standard, pojačalo u fazi kupnje, Boss DS-2 Distortion koji se NIKAD ne gasiPrijašnja oprema: nebitna, stoga izostavljenaOprema Snova: Sve ovo plus Fender BassmanTrenutačni/prijašnji bandovi: The RetrosexualsWebsite banda:Utjecaji/Inspiracija: Stooges, MC5, The Jesus Lizard, Icarus Line, The Who, New Bomb Turks, The Saints, Sex Pistols, Wire, Dead Boys, ACDC (ali samo s Bon Scottom)...Glazbeni stilovi/žanrovi: punkO meni:

#26 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2004 - 16:20

Ime:GoranDob: 26Trenutačna Oprema: Status energy 4-string, Ken Smith (Chuck Rainey model) 6-string, Ritter Bass Jupiter 6-string, stari akusticni Kontrabas (potrebno bilo za srednju skolu) i Eminence (El. Kontrabas EUB) Trace Elliot GP12 SMX combo 2x10, Trace Elliot box 4x10, i efekti, Korg AX300B, Digitech Whammy 2, EBS Octabass, Boss Bass Synthesizer, Roland Loop Station.Prijašnja oprema: imao samo harmonizer koji sam prodao, inace ne volim prodavat opremu......Oprema Snova: Sve sto imam, san da naucim jos bolje sviratTrenutačni/prijašnji bandovi: uh............ razni projektiWebsite banda:............Utjecaji/Inspiracija: sad trenutno Jimmy Haslip, Richard Bona, Dominic DiPiazza, Adam Nitti, Meshell Ndegeocello, te naravno svi ostali..........Glazbeni stilovi/žanrovi: More You Love Music, More Music You Love..... trenutno FusionO meni: nista.......

#27 stingray

stingray
  • Members
  • 1231 posts

Vrijeme objave: 16 Kolovoz 2004 - 13:15

IME: ZoranDOB: ledeno dobaOPREMA: Alembic essence 4Glockenklang preampdbx 160 compressorQSC plx-2402 powerampFurman power conditioneraguilar gs410 boxOPREMA SNOVA: snove sam ostvario, ostalo su nijanse, ali jedan Ken Lawrence bi dobro došao.BENDOVI: DogmaOstali projekti me ne zanimaju, a niti ja njihWEBSITE: DOGMA - funkelectropunkINSPIRACIJA: Flea, Stuart Zender, Steve HarrisGLAZBENI STILOVI: funkelectropunk

#28 Lockdown

Lockdown
  • Members
  • 600 posts

Vrijeme objave: 21 Kolovoz 2004 - 17:16

Ime:NikolaDob:21Trenutačna Oprema:bass: Cort Artisan b4; pojačalo: Ashdown MAG 300 head, MAG 2x10 boks, cajavec 1x15 boks, gitarcore 100 head, neki 1x15 boksPrijašnja oprema:Ibanez tr, Ctmar jazz, Marshall Bass-State 65wOprema Snova: thunderbird, prec + ibanez sr 1005 prestige i recimo ampeg svt 2 pro + 2x ampeg svt 410Trenutačni/prijašnji bandovi: Talason, MorainesWebsite banda: http://www.myspace.com/talason / http://www.myspace.com/moraines Utjecaji/Inspiracija:Mike D'Antonio, Justin Chancellor, Paul D' Amour, Nick Olivieri, Joe Preston, Scott Reeder....Glazbeni stilovi/žanrovi:hardcore,screamo, grind, death, stoner

#29 Jelenko

Jelenko
  • Members
  • 2692 posts

Vrijeme objave: 04 Rujan 2004 - 18:07

Ime: HrvojeDob: 23Trenutačna Oprema: Aries 5-string, Ibanez SR500, Ampeg 115, od pedala sada samo Bad monkeyPrijašnja oprema: bila je neka yamaha bbg4, fender bassman 60 i hrpa pedalaOprema Snova: e neznam, bolje pojacalo i svaki mjesec novi komplet zica i ja sam sretan u biti. mozda josh jedan 5-zicani jazz sa vintage zvukom, sunburst, tobaccoburst ili boje drveta, svejednoTrenutačni/prijašnji bandovi: trenutacni : CojonesUtjecaji/Inspiracija: previshe togaGlazbeni stilovi/žanrovi: alternative, rock, funk, jazz, STONERO meni: smrdim

#30 Narantxa

Narantxa
  • Members
  • 341 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2004 - 09:51

Ime: NarantxaDob: 25Trenutačna Oprema: Fender P Am Std sunburst '97., Boss DS-2 Distortion, Orange, Farfisa kutija 4x12"Prijašnja oprema: nebitnaOprema Snova: hm... nisam picky što se tiče opreme. ali bih volio imati još jednog Rickenbackera 4001 ili 4003 ili pak Travis Beana ili pak Danelectro DC-3. Kad skupim para kupujem Chorus a kad skupim još više para neku bass synth pedalu.Trenutačni bandovi: Death Disco (post punk dub nešto), Polja Lavande (math noise rock)Utjecaji/Inspiracija: Jah Wobble (PiL, solo), Peter Hook (Joy Division, New Order), John Entwistle (The Who), Nate Mendell (Sunny Day Real Estate, The Fire Theft, Foo Fighters), Klaus Fluoride (Dead Kennedys), Glenn Matlock (Sex Pistols), Mike Watt (Minutemen)........

#31 čokoladica

čokoladica
  • Members
  • 174 posts

Vrijeme objave: 26 Rujan 2004 - 22:13

ime: Sanjadob: 16 trenutačna oprema: ibanez RD i ibanez pojačalo od 35Wprijašnja oprema:  :-[ .....oprema snova: moja trenutačna oprema, mislim da je i predobra za "prvu" opremu pa ono... bojim se razmišljati o nečem boljem..trenutačni/prijašnji bendovi:  :-[  :-[ ......utjecaji/inspiracija: :D o meni: možda nemam neku veliku prošlost kao basistica ali budućnost zato...  ;D  :)  :)  8)

#32 NervousStandBass

NervousStandBass
  • Members
  • 268 posts

Vrijeme objave: 27 Rujan 2004 - 15:47

Ime: vanjaDob: 21, sutra :)Trenutačna Oprema: Trenutno imam Epiphone junior i  epiphone-ovo 10W pojačalce koje služi samo za kućne upotrebe...Oprema snova: pa htio bi si nabaviti yamahu rbx774 ili 775... ovisi, u zadnje vrijeme razmišljam i o bassu sa 5 žica.. :)Trenutačni/prijašnji bandovi: bend NervousStand, sadašnji i jedini koji imam... o bendu možete pročitati OVÐEUtjecaji/Inspiracija: svi punk bendovi koje slušam... Glazbeni stilovi/žanrovi: pankO meni: počeo sam svirati prije godinu i pol recimo... i mislim da sam se tek sad počeo ufuravati u sve stvari oko muzike i bassa... razmišljam trenutačno o kupnji novog pojačala, nekog malo većeg... možda za garažnu svirku ili tako nešto... eto...pozdrav! :)

#33 Tomi

Tomi
  • Members
  • 50 posts

Vrijeme objave: 17 Listopad 2004 - 23:09

Ime: TomislavDob: 17 godinaTrenutačna Oprema: Fender Standard Jazz Bass V (5-String)[PRODAJEM] i Ibanez SR 905 neki šrot 15W za po doma(koji je na posudbi) o Fenerovo pojačalo od 25W ! E da i Zoom 708IIbass!Prijašnja oprema: Stvarno ne znam, neki... neki...loš...ispigan i Squier...Oprema Snova: Ovo sadašnje + još koji bass recimo neki kao ibanez BTB406QM, a dobro bi došo i neki dobar warwick... eh daTrenutačni/prijašnji bandovi: neWebsite banda: Nope...Možda jedan dayUtjecaji/Inspiracija: Myung, Burton, Flea, John Paul Jones, Butler,Duff McKagan,Steve Harris,Patitucci,možda sad pomalo Wooten,Glazbeni stilovi/žanrovi: progressive,metal , rock , jazz...O meni: Još kao malom(5 god) stari mi je uvalio giratu u ruke. Išel sam u gl. školu za gitaru, a s 9 godina sam primil u ruke bass i tada je sve počelo! S 13 godina sam bop ušao u prvi band od kojeg sam nedavno odustao (gore piše zašto) sad imam školiski band i tražim nekakav band... baš pravi band s ljudima koji znaju neš bar malo o glazbi...mislim da su bar malo glazbeno educirani...i da znaju kaj rade u bandu..... a ne ko u pvpm školskom... Podaci o basu: http://www.fender.co...?partno=0136600

#34 tissue

tissue
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 18 Listopad 2004 - 10:23

Ime: BojanDob: 18Trenutačna oprema: aries 6-string, aria 30w, čuvam svoj prvi bas ariaPrijašnja oprema: ništa vrijedno spomenaOprema snova: sa basom sam prezadovoljan ali bilo bi dobro imat još nekog masnog ampega od 150-200 w ali polakoTrenutačni/prijašnji bandovi: Super mario trenutnoUtjecaji/inspiracija: flea, claypool, wooten, stuart zender, bill dickens, jaco...Glazbeni žanrovi: Funk, jazz, malo rocka, drum&bass... ima toga jošO meni: pa ništa specijalno pokušavam bit normalan koliko mogu u današnjem svijetu koji me okružuje. ljudi kažu za mene da san ok tip

#35 ROGI_bannan

ROGI_bannan

banned

• Banned
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2004 - 00:33

progmetalci, ako slusate prog i svirate ga ne znaci da svirate jazz ;D

#36 elwuss

elwuss
  • Members
  • 189 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2004 - 23:52

IME: ElvisDOB: 26TRENUTNA OPREMA: od bass opreme Fender Precision Special MIA Sunburst '97., Fender Bassman 100 + original 4 x 12 cabinet, Ibanez DM 1000 rack delay, Akai Headrush loop recorder/delay/tape echo simulator, Boss DS-2, Boss GE-7B, Ibanez Mostorsion MT-10....od ostale opreme (sviram i gitaru): Fender Strat American Standard MIA sunburst '95, Marshall VS 100R, Boss DR 220PRIJAŠNJA OPREMA: nema je, bar ne što se tiče bass opremeOPREMA SNOVA: hm, neki Gallien-Krueger, vintage Fender J Bass, Travis Bean TB 2000, Electro harmonix bass Micro Synth...PRIJAŠNJI/TRENUTNI BENDOVI: Dog's Body, Nobody Expects Spanish Inquisition, Eto Zvuk!?, Karpis, Man Zero

#37 David

David
  • Members
  • 1887 posts

Vrijeme objave: 03 Studeni 2004 - 02:39

Ime: JoškoDob: Skoro 39Trenutačna Oprema: Gitara Yamaha TRB5IIL , Trace Elliot (ne znam koji model) 300W , glava od Trace Elliot pojačala 60W , Digitech BP9 processorPrijašnja oprema: Eko Kadett bass gitara , Cimar bass gitara , Hohner AB2 bass gitara , Acoustic pojačalo 130W , Trace Elliot pojačalo 60WOprema Snova: Rickenbaker bass gitara , Ampeg pojačalo 370WTrenutačni/prijašnji bandovi: Previše prijašnjih bandova za nabrajanje , spomenuću samo par : Adria , Stijene , trenutačno Orion , Marinero , Tedi Spalato , HologramWebsite banda:Utjecaji/Inspiracija: Paul Mc Cartney , Neil Murray , Pino Palladino , Mark King , Stuart Hamm , Billy Sheehan , Glenn HughesGlazbeni stilovi/žanrovi: Rock (Whitesnake , Foreigner , Queen) ,Progressive rock/metal (Symphony X , Spock's Beard , Jethro Tull , Kansas) , Sympho rock (Asia , Toto) , Neoclassic (Yngwie Malmsteen , Vinnie Moore)O meni: Jedino šta nekome ovde može bit zanimljivo o meni je da volim glazbu iznad svega

#38 Guest_basistica_*

Guest_basistica_*
  • Guests

Vrijeme objave: 08 Studeni 2004 - 20:34

ime:coral (čita se koral)dob:15 i poltrenutacna oprema:fender-squier p-bass plave boje s puno naljepnica....trace eliot boxerprijasnja oprema:prvo sam imala neki old skul bass nakon godinu dana sam dobila proel-roytek sranje...oprema snova:fretless bi ja i to ljubicastitrenutacni/prijasnji bendovi: akumulatori,crna kronika i jos 2 benda koji jos nemaju ime...utjecaji/inspiracija:definitivno fat mike(nofx) i roger(less than jake) i tomi matulić;)))))glazbeni stilovi:punk i skao meni:mali happy židov s zakon basom i stilom hehehehehe

#39 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 11 Studeni 2004 - 22:10

Ime:ToniDob:22Trenutačna Oprema: --Warwick THUMb bolt-on 5 + EBS FAFNER i EBS 4x10 EVOLUTION CABINET -- ...yeah.. ;D Marshall Bass state65 ,zzoom 506, Boss ME-50b, jim dunlop remen heh... Prijašnja oprema:-Warwick Corvette 4 std,samick-kopija precisiona (moj prvi)..Oprema Snova:warwick streamer stage 2, Ritter Roya ili WAL bass ili pedulla raptor ;) , Mesa BOOGIE, Bergantino HT322 + Aguilar DB650 + Qsc PLX2402 .. ili ebs.. but i guess i have that ;Di otprilike lance dirkov setup koji se može vidit na topicu vaši najdraži bassisti.i naravno ka šta Rainy kaže :puno znanji nista više :;)Trenutačni/prijašnji bandovi:Edip Mamu (nešto eksperimentalno(trip-hop,funky,fusion,drumin 'n' bassin).. sa rep i ženskim vokalom), Kundyak Mezhie, Obba-Obba (Tribute to Bob Marley) i bivsi: PooL (rock,funky-tipa incubus,peppersi..)i justin's johnsonWebsite banda:uskoroUtjecaji/Inspiracija:Flea ,Asian Dub foundation, Sublime, Dirk Lance ,Massive Attack, Tricky, Ninja Tunes, Cinematic Orchestra, Tool, RATM, Wailers, Toto, Sting, Stuart Zender, Jaco, ..and so onGlazbeni stilovi/žanrovi:evo zakljucite iz gore navedenogO meni: a o tebi?

#40 Pure Evil

Pure Evil
  • Members
  • 49 posts

Vrijeme objave: 13 Studeni 2004 - 20:11

Ime: Igor (Svi me zovu Radojka)Dob: 17Trenutačna Oprema: Washburn XB-100, i pojacalce maleno doma za svakodnevnu vježbu 15W. Prijašnja oprema: imao sam samo jedan bass prije ovoga danasnjeg, a to je bio Epiphonac jedan, stil- Fender Squier... Rijesio sam ga se brzo jer je bio banana i ne praktican!Oprema Snova: ESP neki masni! Trenutačni/prijašnji bandovi: imao sam samo 2 benda do sad, prvi bend nismo imali imena i svirali smo neke covere... (zajebancija manje vise), a sad danasnji je Phoneom, sviramo stil Machine Head, Sepultura, Soulfly, Fear Factory...Website banda: -Utjecaji/Inspiracija: Machine Head, Sepultura, Soulfly, Fear Factory itd...Glazbeni stilovi/žanrovi: Sav metal koj postoji i Hard Rock (Deep Purple)O meni: Sviram, idem u skolu, neda mise ic u skolu, pricam viceve i gluposti. volim pivu, neam curu :-*, cjepam drva... Sviram i pjevam!...Pozdrav svima!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.