Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Bassisti na forumu!

• Please log in to reply
636 odgovor(a) na ovu temu

#1 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 00:25

DAKLE.... dopišite se tko svira bass na forumu... cist me zanima.... pa cemo napisat popis mladih muzicara... :)THULE EDIT:abecedni popis bassista koji su se predstavili do 11.09.2005.a_claytonaerys ajs paradajsalf andrija ant warrior aragornbambi24basisticabassista bass player beat random bilecicociroza cone čokoladicadaliendaviddeda diktatordobar dabareddie the greatelwussevil smurffurnaletto ghoul kinggoran gordel guybrushhector con carnehilikusironmanjelenko J.J. katekokankontraefekt_basistkralj lawrenceleh lockdown maskirani_osvetnikmengele / mulacmentalnarantxanikoletina nlor2xNS!obad pero batinapleasant guypsychic spyravana rainy rogi shtuka sida silent man sretam sapsrzastingray thule tissuetomitrial of tearsTVeye_70 wex voices v-twinzvone

#2 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 07:51

Nadam se da se Furn neće naljutit što upadam s dodatnim idejama,naime vidio nešto lijepo na Guitar Tab Universeu http://www.guitartab...opic=60838&st=0a takvo nešto mi se čini zgodnije napravit nego suhoparno nabrojit ko sve svira,ionako otprilike znamo ali ovako ćemo imat sve jednom mjestu.Znači o čemu se radi...ponuđen vam je jedan mali upitnki kojega vi kopi pejstate u svoj post i napišete po zadanim smjernicama nešto o sebi.Ime:Dob:Trenutačna Oprema:Prijašnja oprema:Oprema Snova:Trenutačni/prijašnji bandovi:Website banda:Utjecaji/Inspiracija:Glazbeni stilovi/žanrovi:O meni:

#3 Guest_Voices_*

Guest_Voices_*
  • Guests

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 08:07

Ime:GrgoDob:21Trenutačna Oprema:Yamaha BB605 5 žica aktiva,EBS HD350,Fender Bassman 60(na prodaju)Prijašnja oprema:Yamaha BBNIII fretlessOprema Snova:Lakland/F Jazz/Ritter > Aguilar DB680 / Mesa Boogie Triaxis > QSC PLX 2402 > 2 X Aguilar GS112 / Aguilar GS410Efekti - T.C. Electronic G Force,H&K Tubefactor,EBS Octabass,Morley PBA 2 wahTrenutačni/prijašnji bandovi: Trenutačno sviram u Dr. Evilu,nekada Azoic i PulseWebsite banda: www.korpiko.comUtjecaji/Inspiracija:Sting,Steve Harris,Gary Thain,John Paul Jones,John MyungGlazbeni stilovi/žanrovi:Rock,Heavy,Power,Progressive Metal,FusionO meni:http://www.glazbeni-...18;sa=showPosts

#4 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 08:17

Sto nesto slicno nije bilo?Ime: GoranDob: 27 (aj, aj jos dva mjeseca i nesto)Trenutačna Oprema: Yamaha Motion B, IMG magneti/aktivna naknadno ugradjeni. Sve ostalo prodano.Prijašnja oprema: Nis vrijedno spomea, ionako je sluzilo samo za vjezbu. U praksi se prikljucivo na razglas. A pojacalo bi ionako ukro gitarist, vise mu je odgovaralo od njegovog marsalica.Oprema Snova: dobra i skupa  :) ;DTrenutačni/prijašnji bandovi: jedino crossbow (iako je to ime onog sto se radilo kasnije. Bendnikako na zelenu granu s imenom. Website banda: Odavno vise nije bend, tek u dogledno vrime planiramo opet pocet cisto iz svog gusta. http://www.crossbowmusic.orgUtjecaji/Inspiracija: Pocelo sa (zbog) mejdena, jedno vrijeme Myung bio glavna inspiracija. Ovih dana mi je nesto mnogo zanimljiv Patitucci. Nije da sam nes puno naucio od njih  ;D  S druge strane ako je onaj lopatar iz Metalice mogo izac onakav i Satrijanijeve skole nije greda  :o ;DGlazbeni stilovi/žanrovi: Nekad iskljucivo metal. U zadnje vrijeme sve i svasta, metal mi nejde.O meni: Nis zanimljivo.

#5 basista

basista
  • Members
  • 9 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 09:50

Ime:basistaDob:20Trenutačna Oprema: AriaJAZZ precision 4 string,24 fret,pojacalo je isto arijino od 50 vataPrijašnja oprema: nistaOprema Snova: volio bi imat les paul bass i pojacalo od nekih zilijun vataTrenutačni/prijašnji bandovi: bend koji nema imeWebsite banda:Utjecaji/Inspiracija: flea,basist od santane kojem neznam ime,novoselicGlazbeni stilovi/žanrovi: RockO meni: ja sam covjek koji samo zeli svirati ali to se cini nemoguce radi utjecaja drugih ljudi i okoline!

#6 Guest_ciroza_*

Guest_ciroza_*
  • Guests

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 11:29

Ime: LukaDob: 21Trenutačna Oprema: Yamaha RBX6JM, Behringer V-amp, Alesis SR-16Prijašnja oprema: Jackson C5P, Maxtone 4 string, Aztec P style bass, Peavey Patriot, Cajevec 150W, Crate 50W, Epiphone 4 string, Samick 4 string, Squier 4 string P style iliti u prijevodu brdo smeca heheOprema Snova: Sadowsky 5 string jazz bass, Mesa Boogie 400+ ampTrenutačni/prijašnji bandovi: prijasnji bend Ultimatum, sada nistaWebsite banda: ?Utjecaji/Inspiracija: Billy Sheehan, John Myung, Rufus Reid, Thomas Miller, Yngwie MalmsteenGlazbeni stilovi/žanrovi: Heavy, Progressive, ClassicalO meni: da je malo vise iskustva i naravno para bilo bi bolje

#7 beat_random

beat_random
  • Members
  • 168 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 12:20

Ime: igorDob:24Trenutačna Oprema: solton bass, aries aktiva,aries pick-upovi,yamaha lampaš 300w(glava), Zoom BFXPrijašnja oprema:randall 150wOprema Snova: ESB 350W (VICTOR BAILEY SIGNATURE)Trenutačni/prijašnji bandovi:Grasshopers, Blight,Najveribest!?, trenutno Minimum System RequirementsWebsite banda:Utjecaji/Inspiracija:Pajo Pastorius, Victor Bailey, Stuart Zender, Nathan East(Fourplay)Glazbeni stilovi/žanrovi:fusion, drum&bass,bossa,latino,jazz,funk i tako unedogledO meni:  radeći kupujem vrijeme do trenutka kad ce hrvatska glazbena scena izaci iz kamenog doba(NIkada!!!) pa cu moc zivjet od glazbe :)

#8 Guest_STARTER_*

Guest_STARTER_*
  • Guests

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 14:00

Ime: DanielDob: 18...za 1mj 19.Trenutačna Oprema: mulitefekt zoom 708ii, pojačalo rat-amp 20 w, gitara je od frenda sqaer, 4 žice , i frendova yamaha 80w , i frndov randall300wPrijašnja oprema: čajavac 50w.. ;D ;D ;D, no name bass, neki kramp!! :-X ;DOprema Snova: kada prodam gitaru, kupujem ibanez srx705, a pojačalo još neznam, vjerojatno neki stari lampaš za početak... :-*, još nije definirano...Trenutačni/prijašnji bandovi: ..u ranoj mladosti oko 14 god svirali smo narodnjake..hehe, :-\ :'( :).. al sam shvati da ne želim svirati nešto što me ne čini sretnim pa sam otišao iz tog benda ..sada sviram u _ pro(XimitY)=0 _ Website banda: http://proximity4.tripod.comUtjecaji/Inspiracija: nemam nekog idola kojeg bi obožavao, ili kopirao nečiji stil pokušavam pronači u sebi nešto, pa to prenjeti u melodiju..i stvoriti nešto svoje. ;DGlazbeni stilovi/žanrovi::..deftones,tool,korn,incubusO meni: sada bude 2 godine što sviram bass, i mogu reči da ja neznam svirati, i kad netko veli da neznam svirati, pa kaj da drugo velim...da ja sam jako lloš svirač i opče je glupo da me ljudi slušaju .. ;D :o ..serem..al ipak neznam svirati.

#9 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 15:14

Ime: DanielDob: 19Trenutačna Oprema:Musicman Stingray5, Jim Dunlop Crybaby bass Wah 105q, Fender Bassman 25Prijašnja oprema: Warwick Fortress One 5 94', Warwick streamer stage I 89', Ibanez RB760, Fender acoustic electric bass BG-29, Trace Elliot GP12 SMX combo 2x10' + Ashdown cab 1x15' Marshall Guv'nor, EBS OctaBass, Digitech Bass MultiChorus, Boss DD3,, , Roland Bass Cube 30, Yamaha bbn4 (custom finish), Marshall BassState 65W, Boss GE-7B, Boss Aw3, , Ibanez DE-7, Zoom 506IIk, Boss ODB-3,...Oprema Snova: puno znanja, groove i time :)Trenutačni/prijašnji bandovi: trenutno ne sviram u bendu ali imam ideje u glavi :), prijasnji bendovi: hmmm... Soul Power, Bob Rock, Butcher, Tranzistor, Andjeli, 400 000 penzionera ;D i jos gro noname bendova....Website banda: N/AUtjecaji/Inspiracija: Alf, Andrija, Jose Jippl, ...; Flea, Sid, Louis Johnson, Roger Waters, Sam Rivers, Timmy C, Cass Lewis, ...Glazbeni stilovi/žanrovi: alt/nojz/pank/fank/rok/emo/pop/O meni: vesel' momak nema sta.

#10 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 23 Travanj 2004 - 20:58

Ime: Loly (Lovre)  Dob: 16  Trenutačna Oprema: YAMAHA RBX170bl,Crybaby wah,Behringer BX300-35W,Preamp Behringer Virtualizer pro DSP1024P,Digital tuner,EMG PJ pickupovi i to je to  Prijašnja oprema: Samo kupujem i kupujem jer je tlaka prodavat  Oprema Snova:Neki dobar ESP bass ili Warwick........ali i s ovim sam zadovoljan  Trenutačni/prijašnji bandovi: SLAYTANIC,WAR ZONE  Website banda: U radu  Utjecaji/Inspiracija: J.S Bach,Stu Hamm,Tom Araya(Slayer),Ron Royce (Coroner),Steve Di Giorgio,Cliff Burton(Metallica),Steve Harris(Iron Maiden)Duff McKagan(GNR),Marcus Miller,Victor Wooten  Glazbeni stilovi/žanrovi: THRASH/HEAVY METAL,Neoklasika, Hard Rock  O meni: Šta tu ima :sviram bass i to je to

#11 Nikoletina

Nikoletina
  • Members
  • 12 posts

Vrijeme objave: 24 Travanj 2004 - 01:39

Ime: NikolaDob:21Trenutačna Oprema:Aries i Hohner, Ashdown electric blue 150w i fender bassman60Prijašnja oprema:pokusavam prodati hohnera i bassmana ;D >:)Oprema Snova:namjeravam kupiti jos ashdown box 2x10, za probe previse :) ... a oprema iz snova... za prevoz toga mi treba i kombi pa necu o tome :oTrenutačni/prijašnji bandovi: trenutacni The Master Bators ;DUtjecaji/Inspiracija:Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, Cream, Zappa, Creedence, Miller, Bailey, Davis, Maceo Parker, Sly, Graham, Majke, RATM, RHCP... svastara :o

#12 Deda

Deda
  • Members
  • 176 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 00:09

Ime: MarkoDob: 17Trenutačna Oprema: Fender Squier P bass, Marshall Bass State B65Prijašnja oprema:--------------Oprema Snova:B C Rich Beast / Bilo koji Ibanez glavno da je 6tica i neki lampaš od oko 200W min. Dalje bi bilo previše pisat. :) :o :o :)Trenutačni/prijašnji bandovi: BloodspillWebsite banda:nopeUtjecaji/Inspiracija: Vortex, FleaGlazbeni stilovi/žanrovi: Black i beer metalO meni: A niš... Dvometraška bass konjina. ;D ;D ;D ;D

#13 Ant Warrior

Ant Warrior
  • Members
  • 48 posts

Vrijeme objave: 26 Travanj 2004 - 14:27

Ime:ZoranDob:18Trenutačna Oprema:Yamha RBX-170,Yamaha Bass Stage 120,Jack Feels box 4x10,Prijašnja oprema:Epiphone jr basOprema Snova:Warvick bass neznam sad koja je serija i jedan Marshall jcm 800 sa nekim dobrim boxomTrenutačni/prijašnji bandovi: prijasnji D'Cikens / sadasnji H.O.G.A.RWebsite banda: www.hogar-band.tkUtjecaji/Inspiracija:Geezer (SABBATH),I moj prijatelj Ivan Srzic (SVIRA U VICTIM)Glazbeni stilovi/žanrovi:Sve i svasta od Metala (najdrazi Gothic) do rocka i punkaO meni: Volim sve sto vole mladi...salim se.Sviram oko godinu dana uzivam u svirci bla bla bla itd.Posted Image

#14 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 05 Svibanj 2004 - 21:56

Ime: AndrijaDob: 27Trenutačna Oprema: Jinx 6ica, Eden Navigator preamp -> Ecler PAM880 -> Schroeder 1210R selenium tweeter, fretless u vlastitoj izradiPrijašnja oprema: Hohner PJ bass, Čajavec GA 50, Fender BXR25, Fender Precision USA, Hughes & Kettner Bass Force XXL, Yamaha TRB-5, Zoom 506, Korg AX300B, Yamaha P3200, Peavey TNT, Warwick Fortress One 5, Hughes & Kettner Tube Factor, EBS-1V2, Mackie M1400, EBS 210, SWR 350XOprema Snova: Uglavnom sam kompletirao rig,Trenutačni/prijašnji bandovi:davnih dana ništa vrijedno spomena, Beef Tea, Jazz trio jedno 2g, AngelusWebsite banda:Utjecaji/Inspiracija: sve što sam čuo, najviše recimo John Deacon, Jack Bruce, Stanley Clarke, Mark King, Ray Brown, Paul Chambers, NHÖ Pedersen ....Glazbeni stilovi/žanrovi: Sve i svaštaO meni:

#15 zla_smrt

zla_smrt
  • Members
  • 167 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2004 - 23:31

Ime: MislavDob: 22Trenutačna Oprema: Yamaha RBX170, HH VS100 bass amp i paudio 200 watt bas zvucnik, Zoom 506IIPrijašnja oprema: nista vrijedno spomena...Oprema Snova: a sad. neznam ni di bi pocea.. uglavnom, bas bi bija aries definitivno ili modulus (Q5 fretless ili Q6). Messa boogie 400+..Trenutačni/prijašnji bandovi: bilo je svega, al moram izdvojit Wizardland i Low Divine. Trenutno sviram u bendu Soul Distrain.. Website banda: Nista za sada..pomaloUtjecaji/Inspiracija: neman sad bas nekog basistu kojeg smatram idolom. posto mi se svidja dosta razlicitih stilova mrzim takva pitanja i kategorizacije opcenito..Glazbeni stilovi/žanrovi: metal, jazz, etc. ma dok je god interesantno i neprevidivo, svidja mi se. mrzim sabloneO meni: nista previse pametno.. student. osim glazbe obozavam i knjizevnost.. i pivo  :)  kao svaki pravi basista ;D

#16 Alf

Alf
  • Members
  • 265 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2004 - 00:11

Ime:MarioDob:23 uskoro 24Trenutačna Oprema:3 4 zicana Nickova basa. Prvi je sunburst fretless, tijelo jazz bas joha, vrat rebrasti javor,sa pensa suhr glavom, venga finger-board 21 polje. Gore su fender custom 60 jj pickupovi.Drugi je PRS kopija, odlicno lezi u ruci, totalna slap mashina. Tijelo + vrat su napravljeni od 2 razlicita rebrasta javora, 24 praga, finger-board ebanovina. Kombinacija pupova je p/j Kent Armstrong. Treci je polu-akusticni fretless, 2 oktave ili 24 polja, smreka/rebrasti javor, finger-board ebanovina, piezo pickup unutra, tako da je moguca svirka i preko razglasa isl.Od pojacala trenutno Peavey tnt 130. U postupku kupovanja analognog efekta Ibanez pt3.Prijašnja oprema: od baseva: wiener 4 zicani, Fender Precision Elite 1983. dofurao osobno iz Amerike tak da nije burek:), cats headless kasnije preradjen u fretless,peavey furry 5 zicani,  Olp 5 zicani. Od pojacala 2 cajevca, ga 100, ga 183, Marshall b 200, Acoustic 136.Oprema Snova: jos nedefinirana do kraja. Razmisljam izmedju ashdowna, Galliena, Ebs-a, eventualno dobrog tranzistorskog Ampega ili peavey-a. Od boxova znam da ce biti kombinacija 4x10 i 1x15Trenutačni/prijašnji bandovi: Gander, Mikrofonija, Gdnhy, brain holydays, lolypop, Between, Zivcani slavuji, suradnja s Darkom Hajsekom itd. Ak se ostalog trenutno nemrem sjetit vjerojatno i nije tak bitno:)Trenutno sviram u jednom bendicu koji prvenstveno svira leb i sol covere (tek poceli u novoj postavi), te od proslog tjedna u bendu pod nazivom bobrock.Website banda:Utjecaji/Inspiracija: jako puno toga ali od nekih cu samo izdvojiti Wootena, pastoriusa, Pina Paladina, Fleu, Lary Grahama, Klarka itd.Glazbeni stilovi/žanrovi: kupus:)O meni:

#17 ROGI_bannan

ROGI_bannan

banned

• Banned
  • 1779 posts

Vrijeme objave: 17 Svibanj 2004 - 16:37

http://www.glazbeni-...p?t=522&page=15

#18 Guest_Goran_*

Guest_Goran_*
  • Guests

Vrijeme objave: 18 Svibanj 2004 - 15:38

Ime: GoranDob: 25Trenutačna Oprema: Fender Std Jazz Bass RW BSB (meksikanac), pojačalo je u fazi kupnjePrijašnja oprema: Jim Beam i Peavey pojačaloOprema Snova: Fender Jazz (amerikanac), Hartke VX3500 ili Eden.... : :)Trenutačni/prijašnji bandovi: Holokaust, Grog, Samo Krug, Master BlasterWebsite banda: /Utjecaji/Inspiracija: u početku RHCP, zbog njih sam i počeo, danas Marcus Miller, Jaco Pastorius, Henry Radanović, FLC, ADF,...Glazbeni stilovi/žanrovi: Sve što je dobro i kvalitetno (funky, dub, jazz, trip hop i još puno toga)O meni: svirao sam bass 3 godine, pa nisam svirao 3 godine i sad ponovno sviram i ne odustajem! :)

#19 Guest_Cone___*

Guest_Cone___*
  • Guests

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2004 - 23:20

Ime: Amil Dob: napunio 17 Trenutačna Oprema: Precizion fender bass Prijašnja oprema: neki tamo jazz bassOprema Snova: jos samo ampeg pojacalo i to je toTrenutačni/prijašnji bandovi: sadasnji "Against", bivsi "Nju Fuka Cvak"Website banda: band-against.tk (trenutno u fazi izrade)Utjecaji/Inspiracija: Sid Vicious, Cone McCaslin, Paul S., Bojan Pecar, Steve Harris i Cliff BurtonGlazbeni stilovi/žanrovi: Punk, rock,metal i ponekad volim jazzO meni: sviram bass valjda ce nekad biti nesto od mene

#20 obad

obad
  • Members
  • 222 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2004 - 19:58

ime-emildob-18oprema-ibanez200gsr,epiphone eb 03,peavy 115 tkooprema snova-fender jazzera,musicmanglazbeni žanr-hc rock,punk.GRUNGEbend-replica,the cheviesutjecaj-flea živio bar sto godina.timmy c.-ratmo meni-noavuko se na bass.sad je gotovo

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.