Jump to content

Slika
- - - - -

Nije preporučljivo mijenjati pickup poklopce?

• Please log in to reply
11 odgovor(a) na ovu temu

#1 Ibanez4

Ibanez4
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2012 - 08:46

Hoću da promijenim na Squiet Stagemasteru poklopce, na ebayu se jeftino može naći lijepih stvarčica, e sad me interesuje, čuo sam da nije baš dobro ove poklopce mijenjati, jer se može oštetiti navoj na magnetima (tako sam čitao na nekim stranim forumima), valjda zato što možda ima vosak ispod te plastike, itd itd. To je na vama da mi kažete, pa da li da to ipak uradim, ili ne?
e znam kako se to zove, ali su u vintage fazonu trenutno, i vire im polovi (nemojte zamjerat na mom laičkom govoru), pa da li bi mogao ja staviti ove poklopce na njih?
http://i.ebayimg.com/t/Humbucker-Single-Single-Pickup-Covers-Closed-Black-/00/s/NDg4WDc2Mg==/$(KGrHqRHJCIE9EwuE0U3BPdncRPIBg~~60_58.JPG

hvala

#2 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2012 - 08:57

najbolje samo makni poklopce
al nije bas lako rastaviti poklopac od baze pickupa, jednom sam vidio kako je leslie to napravio odmjerenim udarcem dlijetom ili tako necim :biggrin:
moras imat grif

#3 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2012 - 10:23

Samo ih skini,večina poklopaca ti samo ždere neke frekvencije.

#4 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2012 - 11:16

Hoću da promijenim na Squiet Stagemasteru poklopce, na ebayu se jeftino može naći lijepih stvarčica, e sad me interesuje, čuo sam da nije baš dobro ove poklopce mijenjati, jer se može oštetiti navoj na magnetima (tako sam čitao na nekim stranim forumima), valjda zato što možda ima vosak ispod te plastike, itd itd. To je na vama da mi kažete, pa da li da to ipak uradim, ili ne?
e znam kako se to zove, ali su u vintage fazonu trenutno, i vire im polovi (nemojte zamjerat na mom laičkom govoru), pa da li bi mogao ja staviti ove poklopce na njih?
http://i.ebayimg.com...PIBg~~60_58.JPG

hvala

Nije ti pametno mijenjat samo zato jer su ovo poklopci za aktivne pickupe, a ti imaš pasivne. Oštetit navoj (žicu) možeš, ali ako budeš pazio, onda nemaš baš neke šanse da ti se to dogodi, posebno ako je traka preko navoja (a obično je). Ako misliš mijenjat radi boje, onda uzmi opet ove kroz koje vire polovi, samo drugu boju. Za ove zatvorene bi ti mogle zapinjat žice (ne znam kolko su ti pickupi blizu žicama), a možda i nećeš moć dovoljno pomaknut pickupe gore - dolje.

Netko prije je spominja udaranje dlijetom, to je potrebno samo kad su metalni poklopci, a koliko sam skužio u tebe su plastični koji nisu zalemljeni za bazu (najčešće)

#5 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2012 - 11:43

reko je da su "u vintage fazonu trenutno" pa sam pretpostavio da su metalni

#6 Ibanez4

Ibanez4
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2012 - 07:28

reko je da su "u vintage fazonu trenutno" pa sam pretpostavio da su metalni

Fender to zove "vintage", obični poklopci koji se susreću na većini magneta. vire polovi, i to je to. svakako bi da ih promijenim jer su i polovi malo pohrđali, juče sam probao da tu koroziju skinem acetonom, i ok je ali su ove plastike dotrajale, pa bi to mrdnuo u svakom slučaju.

#7 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2012 - 08:39

neznam zasto sam ja pretpostavio da su humbuckeri :huh:
sori na dezinformacijama :blush:

#8 Barley

Barley
  • Members
  • 293 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2012 - 20:45

Sa single coilovima je lako, samo makneš taj plastični poklopac i staviš drugi u bilo kojoj boji. Na Banzaieffects.com dođu cca 1 euro, a kod humbuckera to nažalost nije moguće jer plastika čini bazu pickupa. Možeš staviti zatvorene poklopce jer plastika valjda ne utječe na magnetizam, ali pitanje je hoće li negdje zapeti ili biti previsoki, kao što je netko spomenuo.

#9 Axis_

Axis_

night visioc

• Members
  • 3800 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2012 - 20:48

ma nemash beda :D

#10 Ibanez4

Ibanez4
  • Members
  • 21 posts

Vrijeme objave: 20 Rujan 2012 - 21:15

Sa single coilovima je lako, samo makneš taj plastični poklopac i staviš drugi u bilo kojoj boji. Na Banzaieffects.com dođu cca 1 euro, a kod humbuckera to nažalost nije moguće jer plastika čini bazu pickupa. Možeš staviti zatvorene poklopce jer plastika valjda ne utječe na magnetizam, ali pitanje je hoće li negdje zapeti ili biti previsoki, kao što je netko spomenuo.

sad sam gledao na toj stranici, veoma dobro opremljen shop. jeste li naručivali već nešto odatle, i da li bi to moglo to Tuzle doći?

#11 Barley

Barley
  • Members
  • 293 posts

Vrijeme objave: 21 Rujan 2012 - 13:14

Jesam, nabavljao sam lampe otamo, još par setova žica i sitnice, uglavnom došlo za nekih 7-8 dana, sve čvrsto spakirano, čak mi nisu na grani ni carinu naplatili na cifru od 500kn (a Banzai odbije njemački VAT). I shipping je nekih 7 eura do 1kg. Uglavnom jako dobra iskustva sa Banzai-em. Mislim da šalju svugdje, pa tako i u Bosnu.

#12 Dino Blue

Dino Blue
  • Members
  • 30 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2013 - 13:06

i ja sam mislio promjenit poklopac na precision pikapu. već sam ga skidao da očistim polove od hrđe. Ali da, kako je Kikos7 rekao zbilja treba paziti, pogotovo ako nema zaštite na namotaju pikapa (ali ako imaš neki hambaker moderni onda ima izolir traka ili neka druga). Žica na namotaju je jako tanka, tanja od vlasi kose i dobro pazit da ne zezneš stvar!

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.