Jump to content

Slika
- - - - -

YAMAHA RBX200

• Please log in to reply
31 odgovor(a) na ovu temu

#21 varichello

varichello
  • Members
  • 3615 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 10:55

Ja se sad malo zajebajem, ali evo ozbiljno.
Otkad san izvuka ovog garonju od panđi prošlosti i zaborava, Jazza još nisam stavio oko ramena.
Ovaj stoji na stalku u boravku, prođem kraj njega uzmem ga u krilo, pomilujem malo, vratim i tako. Lipo mekano, na suho zvuči odlično, sad mi dolaze SPB-1 magneti...
Čisto se zapitam koji kurac sam kupovao Fendera...
Doduše, trebam malo vidjeti kako se ovaj ponaša na stageu i studiju ponovo...
Jazz je meni za te svrhe odličan.

Jel se ovo zove obrnuti GAS? SAG? Ono sa konja ne na magarca, nego na...ni na šta...ne znan...Pričat o ovoj Yamahi hvalospjeve mi se čini tako ofucano, da ni sam ne znam di sam n išta sam...
Ušao vrag u mene! :w00t: :w00t: :w00t:

#22 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 12:45

http://www.njuskalo....s-oglas-6112467

Stiže uskoro :thumbup1:

Jebaltevrag kad se ovo pusti u pogon, koji Sadowski, Fodere, Fenderi, MMovi...
Prec na kvadrat :lol:

tako mi i treba kad oklijevam sa kupnjom :glare:
no, ajde, barem znam da su otisli na pravo mjesto :thumbup1:

#23 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 13:03

Yamaha je super što se tiče izrade, ali zvuk je koma. Ali s promjenom pick upa bi se moglo riješiti, koje je to drvo?

#24 varichello

varichello
  • Members
  • 3615 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 13:54

Ma čim sam vidio za 200kn solidne pickupe odma sam kontaktira prodavatelja.
I zamisli...tip mi kaže "mogu ti ih poslati tek za 10 dana jer čekam nove, pa eto u tom slučaju ja plaćam poštarinu" :thumbup1:

Još ako uleti koja jebena ćuprija (bridge :biggrin: ) za 150-200 kn, imam vrhunski upgrade! :thumbup1:
Kažem jebena, jer je i ovaj postojeći dovoljno jeben tj. funkcionira i ne šuška.

Kad sam kupovao ovaj bas nisam niti znao da su gitare od drva, tako da iskreno pojma nemam. :biggrin:
Eto nekidan sam tek saznao po serijskom broju da je proizvedena 89-te godine.

#25 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 22:18

serije 200 su ash body bile ako se ne varan. koji su magneti stock bili na njima i na 260 koju ja iman neman pojma, ali zvuče odlično i danas. nakon toliko vremena doduše nije loše prominit magnete i potove.
imaš onaj bridge s allpartsa, al ja i dalje tipujen na gotoha kojeg san ti linka. neznatno skuplji, imaš malo više zajebancije dok ga postaviš, a sici me di san najtanji ako to nije najbolji izbor, mislin u okvirima cijene o kojoj pričamo. dugačije će prodisati bas. kako ti potovi rade?

#26 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 23:05

Imao sam RGX-a iz tih godina koju sam odšlajfao do drva i vidio da je basswood (od 3-4 dijela).

#27 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 06 Listopad 2012 - 15:38

Dobro, glavno da nije onaj aghatis.

#28 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 06 Listopad 2012 - 16:33

nestade mi post :cursing:
uglavnon, serije 200 su bile ja mislin sve ash body (bar iz tog vremena), a 260 kasnije ka moja alder. meni je svejedno od kojeg je drveta samo nek radi uredno

#29 medbass

medbass
  • Members
  • 1013 posts

Vrijeme objave: 07 Listopad 2012 - 08:38

kupio ja za svoj upgrade Vintage jazz-a ovaj Gotoh standard most sa Stewmac-a - za te novce super je !
a i Golden Age pickup-i su im o.k. , za te novce skroz o.k. - ja sam stavio jazz pickupe, Johnny s foruma ih je ugrađivao i njemu su se svidjeli
SPB3 imam na Aerodyne-u - povoljna cijena, odličan rock/funk pickup !

pozz
DD

#30 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2015 - 12:58

Pošto ne mogu prebacit postove iz ATK teme, ajmo nastavit ovdje, vidjeli ste sliku, ono je kućni bas kafića u kojem sviram, tako da nemam na njemu setup koji meni odgovara, ali pošto ne moram nosit svoje, mogu svirat na njemu i mogu reć da ima fin zvuk, aktiva-pasiva je ali vrlo pristojno radi .

#31 varichello

varichello
  • Members
  • 3615 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2015 - 15:11

Jel onaj kafanski rbx 374?

#32 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9956 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2015 - 23:39

Je .

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.