Jump to content

Slika
- - - - -

YAMAHA RBX200

• Please log in to reply
31 odgovor(a) na ovu temu

#1 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 08:22

Dakle, daleko od očiju javnosti, skriven od znatiželjnih ljudskih ljubomornih pogleda, čisteći prostoriju ispod skala sa svojom djecom, naletio sam na moju prvu zvjerku Yamaha RBX200!
Bass je kupljen u Njemačkoj, 1991. godine!
Odma su mi zaiskrile okice moje ćorave, sjetivši se davnih dana, snimanja, bendova koj su ga kresali, starih koncerata sa gustom kosom i bradom koja nije sjeda kao danas...Ahhh.

Znam da taj instrument danas spada u sprdačinu, poluinstrument, veslo za metkovske propale lađare i kuvaču za kuvare pripravnike, ali... Kako kome.

Kad sam ga uzeja u ruke, nakon sigurno 7-8 godina ležanja u kuferu i gljivica na žicama...oduševljenje.
Mekan vrat, lagan!!!, odziv solidan i sigurno iznad očekivanja, nakon mekanog i teškog Jazza.

Kad san ga ušteka na ME50B, parilo je na momente da znan i svirat!

Da vas ne zamaram svojim utiscima, sjećanjima i sličnim pizdarijama, nešto mi treba :biggrin:

Na bassu je sve originalno, ko i čarobnog ljeta 1991. Tija bi ga malo upgrejdat, naravno za što manje pare, dobit solidan P Bass. Mislim promjenit pickupe i bridge.
Ako imate koji "jeftin" prijedlog, recite.

Ako mislite reć da kako me nije sram spominjat takve instrumente u današnje vrime, isto recite, al me zaboli neka stvar za takve komentare.

Ako mislite reć da imam Cortova i Stagova za pare apgrejdanja mog garonje isto recite ,al vas neću čut. Ne što imam nešto protiv tih brendova, dapače, nego što svog garonju naprosto personalno više volim.

Dal se to uopće isplati upgrejdat? Jer sve ispravno radi, ima malo krčkanja kad se miče pot, al to je vjerovatno od stajanja, jer kolko se sjećam, nikad problema nije bilo. A i u studiju je dosta bio sredinom 90-tih taj bass...

#2 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 09:39

ja bi iso cak na varijantu da dam taj pickup leslieju da premota :)

a bridge su vec spominjali ljudi schaller da je dobitna kombinacija...

#3 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 10:19

ja iman malo mlađu 260-icu. tenk, čudo za te pare, pogotovo tada 90-ih. te yamahe su odlično složene. moju je u music shopu probra lik koji je tamo radija za svog basistu, kasnije je zaglavila kod mene. vrat je zajebancija za svirati, ključevi i danas rade, ove godine su tek potovi lagano otišli. al koju torturu je taj bas proša i bukvalno radi svaki ili svaki drugi dan godinama. zvuk odličan, nikad je nisan tija prodati i squiera uzeti, ne isplati se. a i prvi bas mi je, nema tih novaca da ode.

ne znan šta će drugi reći, al moja preporuka za magnete ako njih pikiraš minjati je ova

http://www.stewmac.c...for_P-Bass.html

#4 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 10:34

stavi quarter pound SPB3

#5 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 11:36

Ma da. to je teški ruski tenk od instrumenta i čini mi se nesaderiv...
Prodaja nikakva ne dolazi u obzir.

Na njemu je sad isti ovaj brigde
http://www.allparts....bb-0310-010.htm

će da menjam? Malo ga je načela ruzina, al sve funkcionira...Ne razumin se u tu jebenu bravariju...

Kolko dođe cca primotavanje?

#6 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 11:57

bridge mozes prominit ali ne treba ti Schaller za 500Kn. bilo koji masivni kvalitetni ce biti dobar. Srza je bio stavio u "Prodaji" link na jedan sa allparts-a, izgleda odlicno i nije skup, eventualno ga kontaktiraj za detalje.

pickup ja nebi premotavao, Stavi si QP SPB3 (S. duncan), to je univerzalno risenje za zesci rock, ocito nisi cjepidlaka oko zvuka kao neki (ja) tu, pa sam skoro siguran da neces falit. a nije ni preskup.

ja bi stavio Delano

Posted Image

#7 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 12:11

Kolko dođe cca primotavanje?

nisam siguran,ali zato uvijek imas pm :) a leslie je uvijek tu :)

#8 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 12:26

hvala svima na savjetima...i mislio sam u reanimaciju uložit nekih do 100 Eura...ako ima netko još nešto dodati...

jebote, pa taj Delano je ko...ko...kiklop! Fali mu oko! :biggrin: :biggrin: To na ovog mog garonju neće... :lol: :lol:

Evo nas u jednom vrelom ljubavnom zagrljaju ladne zime 2005. Ovo je jedna od zadnjih zajedničkih fotografija...Znam da je ovo off i trebalo bi u action pics, al ne mogu izdržat :-)))
Posted Image

#9 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 12:31

ala ludila Vuco svira bas :D

#10 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 12:32

A taj Delano je baš po mom ćeifu, ...veliki pole piecesi, ...mljac! :001_smile:

#11 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 22:18

haha, baš san tija prije napisati da je ka T-34...

http://www.stewmac.c...ass_Bridge.html

evo, lova je super, što je reka masklin ne triba ti schaller ljuti. što se tiče pupova, stojin i dalje pri svom. nije ime, al ono što san ima prilike probati njihovo radi ka zvečka. na gitaru san upuca njihove humbove, više nego zadovoljan. izrada super. ovi duncani su super, probaj ih negdi, ima ih sigurno po basevima pa vidi oće ti se svidit. ista stvar za di marzio, probaš, vidiš, sve je to do ukusa. ja san tehnički šupalj za objašnjavanje, al meni su se di marzio više svidili, neman pojma, više nekako all around, što kolega kaže, duncani su peri deri rock. što je u prec šemi super. ma neman pojma više, znan samo da se držin svog prvog izbora :cool:

#12 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2012 - 09:56

ja opet velim,das lesu da ti premota i sve 5 :D nemoras se rješavat starih pickupova a radiće ko zmaj!

gdje ti je avanturisticki duh varichello??? :D

#13 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 18 Rujan 2012 - 12:37

Avantura je reć ženi, "Miki-mijau, čuj triba mi 100 eura, jer bi malo upgrejda stari bas", i onda izbjeć lazanjur (to ti je kuhinjsko hladno oružje oni drveni valjak za tjestenine radit domaće, soparnik i to) koji leti zrakom prema kičmi :lol: :lol: :lol:

#14 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 19 Rujan 2012 - 09:59

dobro je dok tuče po kostima, a ne po magnetima...

#15 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2012 - 07:43

Evo ekskluzivne snimke sa setupa navedene makinje!
Korištene su najsuvremenije tekućine i vjerujte najskuplji stručnjaci! Nažalost ne i najskuplji fotoaparati...
Na slici je The 3rd Big Son of The Big Awesome Daddy plemeniti JR, a sve je to uslikao i dokumentirtao MotherFucker ovog meštra...
Posted Image

#16 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2012 - 15:57

nije neka slika, al bome ti bolje bridge izgleda nego moj. i bogati, dodaj ditetu tonika

#17 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2012 - 06:26

Ovo nije bridge nego ćuprija! :lol: :lol: :lol:
Mali ne voli tonik. Pače, prezire ga! Da mu je gorak... :thumbup:

#18 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2012 - 16:53

fali sad onih par rofl smajlija

#19 varichello

varichello
  • Members
  • 3623 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2012 - 09:56

http://www.njuskalo....s-oglas-6112467

Stiže uskoro :thumbup1:

Jebaltevrag kad se ovo pusti u pogon, koji Sadowski, Fodere, Fenderi, MMovi...
Prec na kvadrat :lol:

#20 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 00:50

žeži, žeži

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.