Jump to content

Slika
- - - - -

PREPORUKA KLAVIJATURE 5000-6000 KN

• Please log in to reply
9 odgovor(a) na ovu temu

#1 Pasvauvau

Pasvauvau
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 28 Srpanj 2012 - 23:50

Evo,kao što u naslovu piše ;molim da mi netko da preporuku klavijature prvenstveno za domaću glazbu.Trenutno imam Yamahu e323(početničku klavijaturu).Dolaze u obzir KORG & YAMAHA.Otprilike znam što mogu dobit za taj novac.Ali klavijatura ne mora biti nova.Sviram sam , bez benda tako da je dosta važno da ima mogučnost stavljanja ritmova sa računala. Unaprijed HVALA na odgovorima. :001_smile: :001_smile: :001_smile: :001_smile:

#2 step

step
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 13:20

Ja bih izbacio Korga iz konkurencije, pogotovo ako se kupuje polovni. Yamaha (Euro unit) nudi sniženje od 30% i u tom rangu možeš kupiti novi PSR-S550. Međutim, ja ti predlažem da pogledaš Roland GW-8. Njega možeš nabaviti novog za 5900 u Mega music. Mislim da je za taj novac to i najbolji izbor i da ćeš s njom dobiti ono što želiš.
Ako se radi o polovnim klavijaturama, pogledaj njuškalo i PSR-S700. Ovisno o stanju i ako bi srušio cijenu, mogao bi biti dobar izbor. Opet se vraćam na Rolanda, meni se jako dopada E50 i njega možeš naći polovnog u rangu cijene koju spominješ.

#3 Pasvauvau

Pasvauvau
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 14:07

Hvala. PSR 550 ne dolazi u obzir.To je za pravo malo bolje sređena početnička klavijatura,koja nije prilagođena narodnoj glazbi.Za ovaj Roland čujem prvi put i gledao sam malo po youtube-u i svidio mi se je.Samo nisam siguran da li je prilagođen narodnoj glazbi.Ja nekako gledam Korg pa50 i pa500.Znam da si 100% prilagođeni narodnoj glazbi i znam da ću za njih naći barem 50 boja i ritmova na internetu.Neznam zašto kažeš da je Korg izvan konkurencije?

#4 step

step
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 14:54

Hvala. PSR 550 ne dolazi u obzir.To je za pravo malo bolje sređena početnička klavijatura,koja nije prilagođena narodnoj glazbi.

Hmmm .... malo me zbunjuješ. Prvo kažeš da bi svirao domaću glazbu, a onda navodiš narodnu glazbu. U redu, domaća može biti i narodna, ali narodna može biti i tamburaška, sevdah, klapska ...Neki čak guraju i turbo folk u tu kategoriju :-), Međutim, to je potpuno nebitno jer klavijature nisu napravljene ili prilagođene za određenu vrstu glazbe. Takva kategorizacija ne postoji nigdje osim kod ljudi koji glazbu shvaćaju ograničeno.
Ako preferiraš Korga jer za njega ima "materijala" za "narodnu glazbu" onda je logičan odabir PA500 ili Pa80. Ostalo je ili lošije i jeftinije ili izlazi iz cjenovnog okvira.
Ja korga ne volim iz jednostavnog razloga. Ta firma je odavno dokazala da proizvodi vrlo "pokvarljivu robu". Pa i kada kupiš top model, nisi nikada siguran kada će otkazati poslušnost.

#5 N3ssaya

N3ssaya

Dr iur

• Members
  • 998 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 17:08

Ja korga ne volim iz jednostavnog razloga. Ta firma je odavno dokazala da proizvodi vrlo "pokvarljivu robu". Pa i kada kupiš top model, nisi nikada siguran kada će otkazati poslušnost.

+ , pogotovo pa800

#6 Pasvauvau

Pasvauvau
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 21:04

Evo , treba mi klavijatura prvenstveno za lake narodnjake(turbo folk) tj. koja ima mogućnost skidanja dobrih besplatnih ritmova i boja...
Znaš li onda možda koju Yamahu koja bi zadovoljila ove potrebe:
1. Mogućnost stavljanja ritmova za turbo folk(besplatnih)
2.Mogućnost pravljenja terce
3. Stavljanje boja (harmonike,mandoline,gajde,trube)
itd.
Nije da favoriziram korg(nikad ga nisam svirao),nego vidim da svi koju sviraju narodnu glazbu(folk) i domaću uglavnom ima neki Korg model.Još nisam vidio nikoga da ima Yamahu.Ja trenutno kao što sam spomenuo imam Yamahu PSR E323 i poprilično sam zadovoljan.Bio je jedan kvar u 4 godine,a klavijatura radi cijeli dan.Samo što sad kada već sviram jako dobro , mislim da sam tu klavijaturu prerastao već odavno.I sada je problem s tom klavijaturom što nema mogućnost stavaljanja ritmova i boja.Zato ne želim opet kupiti neku klavijaturu s kojom ću se mučiti oko traženja ritmova i boja.
Zato neznam da li je Yamaha pravi izbor za mene.Za Roland sam čuo sve najbolje.

#7 step

step
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 21:11

Yamaha otpada, kupi Korga i riješi si muke.
1. Yamaha ne može raditi "terce"
2. Koristi samo interne zvukove (boje) ne i samplove
3. Vrlo malo materijala vezano uz "lake narodnjake"

1. i 2. se odnosi na cjenovni rang koji spominješ

PSR323 može u sebe unijeti ritmove. Pomažemo ti na drugoj temi pa se malo potrudi oko toga. Gotova rješenja ne postoje, malo tuda je jedino što pomaže.
Niti jedna klavijatura u tom cjenovnom rangu nije sampler, pa tako unošenje "boja" nije vezano uz Yamahu nego uz vrijednost robe.

Ponavljam, kupi Korga i dobit ćeš ono što ti treba. Da si rekao na početku što te interesira (turbo folk) i što (ne) želiš (uložiti vlastiti trud u slaganje klavijature) i odgovor bi bio precizniji (kao ovaj sada).

#8 Pasvauvau

Pasvauvau
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 21:27

"Malo truda je jedio što pomaže" kažeš,pa ja mislim da sam se dovoljno potrudio .Cijeli dan čitao upute s kabla,pročitao sve moguće forume i još nemam riješenje.Mogu li znati koju ti imaš klavijaturu onda i koju vrstu glazbe sviras?I jesi li imao ikad iskustva s Korgom ili si samo načuo za tu "ne kvalitetu")

#9 step

step
  • Members
  • 277 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2012 - 21:41

"Malo truda je jedio što pomaže" kažeš,pa ja mislim da sam se dovoljno potrudio .Cijeli dan čitao upute s kabla,pročitao sve moguće forume i još nemam riješenje.Mogu li znati koju ti imaš klavijaturu onda i koju vrstu glazbe sviras?I jesi li imao ikad iskustva s Korgom ili si samo načuo za tu "ne kvalitetu")

A što da ti kažem??? :thumbdown:

Sad si me potpuno razočarao. Pokušao sam ti pomoći u dobroj volji. Na ovoj temi i na onoj drugoj koju si pokrenuo. I sad ti mene pitaš što sviram i koliko imam iskustva?
Sorry, napuštam teme jer nije vrijedno dopisati više niti jedno slovo. :(

#10 preplivoamdravu

preplivoamdravu
  • Members
  • 71 posts

Vrijeme objave: 17 Rujan 2012 - 23:38

Ljudi korg50 je prava stvar mislim da su 2 komada 10 iljada tak da bi 1 komad mogo nac za 4,5 iljada,svi moderni turbofolkeri sviraju na njemu,al se
Meni svi ti korgovi cine ko da sami sviraju ubacis i stisnes sart sta se tice turbo folka,korg50 ima touc rkran,laksese upravlja,nije ono 100 gumba 10 funkcija,jedino neznam gdje skidat ritmove i glasove

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2012 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.