Jump to content

Slika
- - - - -

ELEKTRICNI BUBNJEVI i sve oko njih

• Please log in to reply
590 odgovor(a) na ovu temu

#581 zlatkoi

zlatkoi
  • Members
  • 29 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2014 - 22:15

Hvala... btw imam DM7X, tj. imam stealth kick

radi kao švicarski sat, ali to radi dodatnu vibru jer udara u pod

vidi

u google ukucaj

kick tennis balls

Pozdrav,

Zlatko

#582 IĆO

IĆO
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2014 - 23:02

postoji neki način za amortizirati kick, a da se ne gubi sensitivity bubnja... naime, ne živim u stanu, živim u kući, ali prvim komšijama smeta moj kick :o

Probaj nesvirati jedan dan,pa ako im i dalje smeta onda te lažu. :D
Ne kužim kako ovaj kick može smetati susjedima!!!!

#583 3vilP

3vilP
  • Members
  • 456 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2014 - 10:19

zid do zida, a zidovi tanki

#584 3vilP

3vilP
  • Members
  • 456 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2014 - 10:02

Evo opet ja... Imam jedan problem, pa padu za hi hat i crash mi se malo odljepila guma (ona što ide preko senzora) na sredini, tj tamo gdje počinje... Rezultat je taj da je dinamika gotovo u potpunosti izgubljenja (crash radi samo na jači udarac,i to po rubu,  a i tad nekada ne prihvati, ne mogu više uopće svirati po njemu, a hi hat je u malo boljem stanju, sve dok ne počnem svirati 16inke s dvije ruke, onda ne prihvati svako malo po jednu )

Molim pomoć... Bubanj je kupljen prije mjesec dana, već sam ga nosio na reklamaciju kad je otišao connector na hi hat padu i sve se čini da sam kupio izuzetno loše odrađen bubanj... Molim savjet, mogu li nekako ovo riješiti sam ili da ga nosim? Alesis DM7x je u pitanju

#585 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2014 - 12:42

nemoj svirati po njemu dok ga ne središ, sjebat ćeš triggere, a onda će ti bit ništa drugo doli preplačeni practice pad kit. 

ja se ne bih igrao sa time sam, a iskreno, ne znam kojem majstoru da ga odneseš da ti to pogleda. svojedobno je neki lik gradio DIY elektronce, pojavljivali su se po oglasniku kao proDRUM. probaj doći do njegovog kontakta, možda bi on znao. ili popravak ili kupit nove padove, nema druge 

#586 3vilP

3vilP
  • Members
  • 456 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2014 - 18:58

ma odnio sam u audio pro već, pa neka sredi ili neka da nove, garanciju imam...

#587 Zule of Sonor

Zule of Sonor
  • Members
  • 650 posts

Vrijeme objave: 23 Kolovoz 2016 - 22:47

Sry na iznenadnom upadu nakon dosta godina neaktivnosti na forumu :D molim za savjet iskusnijih, imam cca 6 somova kuna za spizdit na elektronca. Pozeljno bi bilo da je nov, ako nece biti prevelikog kompromisa sto se kvalitete tice. Za oko mi je zapeo novi Alesis Command kit (mesh tehnologija, dosta zanimljiv model, cjenovno super pozicioniran), ali takodjer je u igri i nesto skuplji Roland TD11k ako odskace kvalitetom. Savjeti? Hvala

#588 salemesserschmitt

salemesserschmitt
  • Members
  • 2380 posts

Vrijeme objave: 01 Rujan 2016 - 13:37

Sry na iznenadnom upadu nakon dosta godina neaktivnosti na forumu :D molim za savjet iskusnijih, imam cca 6 somova kuna za spizdit na elektronca. Pozeljno bi bilo da je nov, ako nece biti prevelikog kompromisa sto se kvalitete tice. Za oko mi je zapeo novi Alesis Command kit (mesh tehnologija, dosta zanimljiv model, cjenovno super pozicioniran), ali takodjer je u igri i nesto skuplji Roland TD11k ako odskace kvalitetom. Savjeti? Hvala

Kupi padove koji te zadovoljavaju (prvenstveno osjećajem u svirci), i najjeftiniji modul koji može "pogoniti" te padove. Potom nabavi jedan od brojnih VST rješenja koji dokazano pružanju osjetno realnije soundove od onih u modulima, čak i kad se radi o najskupljim modelima.

#589 varichello

varichello
  • Members
  • 3511 posts

Vrijeme objave: 22 Studeni 2016 - 08:50

pozdrav,

malac mi ima Medeli bubanj, ništa posebno, ali svira i uči. Na slušalice zvuči solidno.

Sad je u fazi neki bendić, pa bi svirali u kući...poslije bi to išlo u neku garažu, jel kako to već ide :-)))

da li je nešto slično ovome dovoljno da se bubanj čuje više-manje normalno vanka ili ipak treba nešto jače.

ne treba njima nikakav savršen zvuk, nego eto da one tupe zvukove udaraca u padove ipak nadjača zvuk bubnja.

govorim o kućnim probama, gdje klavijatura ide vanka na svoje zvučnike (10W), akustična gitara i el. bubanj

https://www.thomann....nger_b_205d.htm

#590 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9731 posts

Vrijeme objave: 22 Studeni 2016 - 11:47

Solidno !

#591 Plastiša

Plastiša
  • Members
  • 126 posts

Vrijeme objave: 22 Studeni 2016 - 14:17

Ljudi,

je li tko probao ili ima ikakva saznanja o ovome http://aerodrums.com...s-product-page/

Je li to upotrebljivo za igrat se doma?

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.