Jump to content

Slika
- - - - -

ELEKTRICNI BUBNJEVI i sve oko njih

• Please log in to reply
590 odgovor(a) na ovu temu

#41 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2005 - 14:07

Dakle - moj frend svira oko godinu dana i spreman je pljunut 5,6, 7 somova za elektronce (živi u stanu)Što mislite o Roland TD-3K (neki novi) ima li itko iskustva.BTW Takvi se bubnjevi mogu spojit na komp ili liniju, right?:) thanks :)

#42 Chad

Chad
  • Members
  • 4634 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2005 - 14:14

Dakle - moj frend svira oko godinu dana i spreman je pljunut 5,6, 7 somova za elektronce (živi u stanu)Što mislite o Roland TD-3K (neki novi) ima li itko iskustva.BTW Takvi se bubnjevi mogu spojit na komp ili liniju, right?:) thanks :)

Svirah na dotičnima. Nisu loš za početak, tj. ak ti ne treba nešto fancy. Mislim da se kod nas daju nabavit oko 6, 7 somova novi.

#43 korisnik68

korisnik68
  • Members
  • 5028 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2005 - 18:03

evo rekao mi je da ih misli ubost :) yay :):):)

#44 Barky

Barky
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2005 - 19:35

Ja imam yamahu dtxplorer i meni su elektronski bubnjevi super.Posto sviram samo gaze,super zbog toga sto su jednostavni za montiranje i ako je razglas dobar zvuk bubnja je odlican a da ne govorim sto mi znaci to sto ih mogu svirati doma u sobi dok mi starci u drugoj spavaju.Moja preporuka, to sam se nedavno uvjerio makar nisam vjerovao,ako se sviraju elektronski bubnjevi zildjian anti-vibe palice su zakon!!

#45 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2005 - 19:39

a ono...mozes svirat a da starcima ne smeta, al sound je ipak ful drugaciji. Uvjerila sam se u to prije tjedan dana. Ma akusticni rulz, makar starci popizdili. :)

#46 Barky

Barky
  • Members
  • 165 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2005 - 19:43

Naravno svako ima svoje :)!

#47 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 07 Studeni 2005 - 19:45

eh...da imam para na bacanje sad bi jednog novog akusticnog i neke elektricne...al ono...donirajte mi ;D

#48 funky man

funky man
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 00:34

Kombinacija elektronca i akustičnog je definitivno najbolja,ali ako se svira samo na elektroncu,onda mora biti jako dobar.Ja imam ddrum4 komplet,ali koristim prave činele.To je malo veča investicija,ali znate onu,koliko para... :)

#49 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 17:08

kaj koristis kombinaciju zato da ne bi imao problema sa nejednakim zvukom koji se stvara kod akusticnog bubnja zbog razlicite visine i jakosti udarca lijeve i desne ruke a onda koristis cinele tak da bi poboljsao sound? eh... 8)

#50 funky man

funky man
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 17:29

Ako sviraš više vrsta gaža,dobro je imati i jedno i drugo,jer akustični bubanj ne može zadovoljiti sve što ti za jednu profi gažu treba.Možda ti u nekoj stvari zatreba drugačiji snare ili kick ili tomovi,da ne govorim druge udaraljke.Tada je dobro imati barem modul i 2-3 pada. :)

#51 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 17:44

pa sto to akusticni bubanj nema a da elektricni ima? i otvorila sam ovaj topic da to saznam. za sad smo zakljucili da je jedina razlika u tome sto na akusticni mozes ukopcat slusalice, al da je sound slabiji, tj. da ne reagira na jacinu udaraca kako bi trebao. i recimo na snaru kod elektricnog imas 3 povrsine na kojima se udarac razlikuje (bar po mojim dosadasnjim saznanjima o elektroncima), a na akusticnom imas bezbroj razlicitih tonova, razlicite boje i jacine. i da...jel bi mi netko objasnio kako funkcioniraju buzz note i flamovi na elektroncu? za buzz...nemres izvest da ti se trese opna kad opne nema!a flam...kak se sviraju onda goust note?

#52 funky man

funky man
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:07

Želim ti reči da elektronac ima prednosti u kvaliteti i različitosti zvuka.A što se tiče flamova,goust nota i rollova,to možeš izvesti samo ako su modul i padovi dosta kvalitetni.Npr.ddrum ili roland v-drum. :)

#53 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:10

daj molim te, prosvjetli me, kak se izvode buzz rollovi? to mi je fakat nezamislivo. ???

#54 funky man

funky man
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:15

Na ddrum padovima(elektroncu)imaš opne,ja ih zovem kožama.Radiš ih kao i na akustičnjaku. :)

#55 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:28

fakat? pa na kakvom sam onda ja elektroncu bila? :-\

#56 funky man

funky man
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:39

Ne znam.Ja na svom elekt. imam evansove 10-inčne kože. :)Pogledaj neke kataloge od ddruma ili rolanda,pa češ znati više. :)

#57 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:44

al ti buzz rollovi... ::)moram se dokopat necijeg elektronca.... >:)

#58 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:48

e,jos me to muci...pa kak ti zvuci? daj usporedi sa akusticnim malo. il mi posalji nekaj di se cuje.

#59 funky man

funky man
  • Members
  • 13 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 18:58

Naravno da to nije kao akust.Ali je dosta uvjerljivo.Idi na www.clavia.se.To ti je firma koja proizvodi ddrum.Nači češ nešto korisno. :)

#60 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2005 - 22:37

pa sto to akusticni bubanj nema a da elektricni ima? i otvorila sam ovaj topic da to saznam. za sad smo zakljucili da je jedina razlika u tome sto na akusticni mozes ukopcat slusalice, al da je sound slabiji, tj. da ne reagira na jacinu udaraca kako bi trebao. i recimo na snaru kod elektricnog imas 3 povrsine na kojima se udarac razlikuje (bar po mojim dosadasnjim saznanjima o elektroncima), a na akusticnom imas bezbroj razlicitih tonova, razlicite boje i jacine.

Elektronski bubanj NIKADA nece zvucati kao akusticni koliko god se oni trudili. Elektronac bi trebalo koristiti za sviranje live neke elektronske mjuze, tehno i slicno. To je jedina prednost koju ima elektronac nad akust. Ubacis si neke divlje samplove u modul i sviras da ti snare zvuci kao krava, a bas kao konj :) :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.