Jump to content

Slika
- - - - -

ELEKTRICNI BUBNJEVI i sve oko njih

• Please log in to reply
590 odgovor(a) na ovu temu

#21 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 30 Rujan 2005 - 22:16

Danas su mi u nekom music shopu preporucili bubnjeve koji se mogu spojit na pojacala, a mogu se svirat i samo na slusalice. Onak, vise mi lice na par gumenih nabacanih practice padova...al ne znam "strucan" naziv za takve bubnjeve...ljudi, savjetujte me i pricajte mi o tome...dal je sound isti ko na obicnim bubnjevima?malo sam skepticna prema njima...

definitivno je feeling slabiji nego na pravom bubnju, ali zvuk može biti dobar ako imaš dobar drum module tj mašinicu koja te zvukove generira. to ti je dobro ako nemožeš dobit prave tj ako nemožeš nigdje smjestit prave, akustične. samo kaj ovi dođu cca 10000 kuna i više, a za te pare možeš dobit veoma dobre akustične plus nekakve okej činelice...

#22 Chad

Chad
  • Members
  • 4632 posts

Vrijeme objave: 30 Rujan 2005 - 22:21

Elektronci su cool. U zadnje vrijeme me sve više zanimaju. To mi je definitvno investicija za slijedeću godinu. Fora je u tome kaj ih sviraju pretežno gažeri i svadbaši pa ih je pun oglasnik. I to dobrih, a i cijene su pristupačne. Definitivno treba čekirat Rolandove elektronce. I ddrum.

#23 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2005 - 08:10

hm...jeste onda za il protiv tih bubnjeva? meni je problem u tom kaj bas nisu jeftini, a pitanje kolku kvalitetu dobijes.

#24 Ac of Sepal

Ac of Sepal
  • Members
  • 365 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2005 - 08:37

meni je osobno to super spika! ja si planiram uzet nekaj dobrog kao extra snare! :)

#25 Chad

Chad
  • Members
  • 4632 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2005 - 10:55

Ja sam definitvno za. Al treba pripazit na primjenu. Nemreš s tim na rock gig. Ja mislim prvenstveno nadogradit svoj akustični set sa par padova (Danny Carey style 8))

#26 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2005 - 11:42

Ja sam definitvno za. Al treba pripazit na primjenu. Nemreš s tim na rock gig. Ja mislim prvenstveno nadogradit svoj akustični set sa par padova (Danny Carey style 8))

na moru kad sam bio na jednoj fešti lik je sviro sa snareom i činelama, a tomovi i bas bubanj su mu bili električni. i okej je zvučalo.

#27 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2005 - 12:25

ajd kad je gaza...al za doma svaki dan? pozitivno je kaj se moze stavit na slusalice. Moji su izjavili da bi dali 10 000 da me ne moraju slusat...al ne mislim im priustit to zadovoljstvo... ;D

#28 Chad

Chad
  • Members
  • 4632 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2005 - 16:04

ajd kad je gaza...al za doma svaki dan? pozitivno je kaj se moze stavit na slusalice. Moji su izjavili da bi dali 10 000 da me ne moraju slusat...al ne mislim im priustit to zadovoljstvo... ;D

Uzmi pare! Kupiš za to polovnog elektronca i polovonog akustičnjaka... 8)

#29 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2005 - 17:38

Uzmi pare! Kupiš za to polovnog elektronca i polovonog akustičnjaka... 8)

pravi oportunista :)

#30 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2005 - 19:58

Drugovi i drugarice, kupusove glavice.Danas sam u rock akademiji probao elektronce. yamahine, neke lude. kad sam ih vidio, zasjeo sam na njih i pola sata je prošlo u zahebavanju kao keks...Evo dojma:jednom riječju: kul.Ima neki modul koji već ima namješteno 50 zvukova bubnjeva, raznih setova...npr. bee bop, dance bubanj, disco bubanj, i sl. ali ima i gluposti tipa japanske perkuzije, world set i tako.možeš si još 50 zvukova ubacit ili kombinirat. ima u sebi sto pjesama, valjda nekih rock standarda pa se možeš i učit svirat uz matrice.sjedneš na njega i samo se zaHebavaš. našo sam takve gluposti da sam se počeo smijat, neke tehno zvukove npr. ima i fora setova, tipa zvuk onog bubnja za pop 80-ih ili npr za dub/reggae...svega se nađe.puno prektičnije za snimat. samo ga ukopčeš u gotovo...sve sređeno...a ne zahebavanje za akustičnim i namještavanje...ali osjećaj...nula...nula. svi elementi su iste veličine, tako da ti se ta percepcija gubi. snare ima tri područja, jedan za rim shot, jedan za normalan udarac i jedan za rim click. ali radit na njemu neke marševe: nula bodova. tomovi su okej, ali nije to ono pravo. nije zvuk onoliko dobar kao kod pravih.nebi mijenjo akustični za tisuću takvih...ali bi ga volio imat.nije da sam vam rekao išta novog, samo da podjelim sa svima svoje mišljenje. eto.

#31 Choko

Choko
  • Members
  • 1401 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2005 - 20:13

bravo. ;Dto je još i dobro kakvih elektronaca ima.... ima onih šta uopće ne znaju šta je to dinamika.... al ima i onih od kojih boli glava....... koliko para toliko muzike. Al nikad neće, šta si rekao, zamijeniti akustične.

#32 jeremy

jeremy
  • Members
  • 1306 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2005 - 23:50

A pazi sad ovaj aspekt: Što ako meni baš treba elektronac? Tj. bubanj s kojim mogu odsvirati nešto što NIKADA ne bih mogao sa akustičnim. Ja bih jednog dana htio svirati elektronsku muziku sa elektroncem, jer taj sound nemrem dobit iz pravog bubnja.Ljudi stalno pokušavaju na elekt. dočarati realističan zvuk, te zato podcjenjuju punu moć elektr. kao perkusionog instrumenta. Zašto si ja ne bih uprogramirao u modul 50 različitih semplova i složio npr. da mi snare zvuči kao "clap" ili bas kao da je velik ko zgrada? Pa na tomove naštimam neke synth tonove il slično.Daj da vidim kak ćeš odsvirati LIVE neke ritmove npr. Prodigy-a ili Chemical Brothersa sa akust. bubnjem. To je moguće samo sa elektroncem.

#33 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2005 - 23:51

neznam...sjeo sam na glabenom sajmu za onaj roland V drum...Majke ti kako je to fora...samo modul kosta 35 000 kuna!!! cijeli komplet je 46 tisuca!Fakat ima zvukcinu, al nema filing, al taj zvuk definitvno je ok kompromis za to...Ima sve moguce vrste zvukova, setova, svega...mogo bi se s tim danima u komadu zajebavat i brijem da mi nebi dosadilo...

#34 ampsmaker

ampsmaker
  • Members
  • 1737 posts

Vrijeme objave: 04 Listopad 2005 - 23:58

neznam...sjeo sam na glabenom sajmu za onaj roland V drum...Majke ti kako je to fora...samo modul kosta 35 000 kuna!!! cijeli komplet je 46 tisuca!Fakat ima zvukcinu, al nema filing, al taj zvuk definitvno je ok kompromis za to...Ima sve moguce vrste zvukova, setova, svega...mogo bi se s tim danima u komadu zajebavat i brijem da mi nebi dosadilo...

Nije osjećaj definitivno, ali napreduju. Zato nikad ne reci nikad. Kod klavijaturista je synt mijenjao sve. Upravo ti bubnjevi za koje pišeš su prilično vjerni. Sa opcijom da svira sample i sviraš ti, dobivaš 2 bubnjara. To sa akustičnim ne možeš dobiti, naravno i tu su u prednosti.

#35 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2005 - 00:01

A kao i prakticki sve na ovom svijetu, ima prednosti i mane...Sa elektronikom ces dobit savrsenost, sa akustikom filing...sad je pitanje, jel moze biti savrsenosti ako nema filinga, ili moze li netko savrseno odsvirat... :)

#36 Ac of Sepal

Ac of Sepal
  • Members
  • 365 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2005 - 11:47

A kao i prakticki sve na ovom svijetu, ima prednosti i mane...Sa elektronikom ces dobit savrsenost, sa akustikom filing...sad je pitanje, jel moze biti savrsenosti ako nema filinga, ili moze li netko savrseno odsvirat... :)

lijepo sročeno.

#37 kejcastis

kejcastis
  • Members
  • 827 posts

Vrijeme objave: 06 Listopad 2005 - 15:48

Imam takve bubnjeve. Imaju sve mane i prednosti koje ste nabrojali.

upravo te.

#38 SPAUN

SPAUN
  • Members
  • 152 posts

Vrijeme objave: 11 Listopad 2005 - 16:57

pogledajte tj. zasvirajte na YAMAHA DTXTREME ili ROLAND TD20 ILI FAMOZNI DDRUM............................................

#39 SPAUN

SPAUN
  • Members
  • 152 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2005 - 19:02

uzmes dvije zice i jednu spojis na hi hat pedalu a drugu na bas pedalu i gurnes u uticnicu, a onda sviras bos! tempo 440bpm a ne mozes stati sve i da hoces!

#40 Zule of Sonor

Zule of Sonor
  • Members
  • 650 posts

Vrijeme objave: 12 Listopad 2005 - 20:43

Heheh, spaun, koje ideje.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.