Jump to content

Slika
- - - - -

ELEKTRICNI BUBNJEVI i sve oko njih

• Please log in to reply
590 odgovor(a) na ovu temu

#1 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2005 - 23:20

procackao sve topice i bar po naslovima ne vidim da se igdje govori o "laznim" bubnjevima.Uopce rjetko se koriste pa se bas pitam zasto nisu zazivjeli. Ono nema frke s ozvucivanjima, ne zvuce ko kante ako se dobro ne ozvuce i proteraju kroz tonu elektronike (tj uvjek kad si im u blizini ;D :D ) ma milina. Bar pretpostavka, nisam ih imo prilike cut uzivo. Cini mi se da imaju dosta prednosti u odnosu na klasicne. Zar je tako velika razlika u filingu i zvuku?Sto imate protiv njih (tj zasto se ne koriste cesce)?Posted Image

#2 Jojo The Bandit

Jojo The Bandit
  • Members
  • 555 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2005 - 23:36

Analogija rulz!Jednostavno se cuje ta umjetnost(umjetan zvuk) kad sviras, ajd ne tolko kad sviras, al kad snimas totalno...Ugodnije je slusat dobro snimljene akusticne, filing je u pitanju, nemos protiv tog :D...

#3 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2005 - 00:04

Ok, al nije isto ako se svira ne znam - metal /rock, jazz itd ili neki sint pop i slicno s puno elektronike, samplova. Ako bi mogao izvuc zvuk dobre ritam masine puna saka brade, uostalom osim po matematickoj preciznosti nije kvalitetna mashina tako sterilna. Ovdje je tu i ljudski faktor koji eliminira preciznost. Al opet masina radi na drugom principu, ne kontrolira ju se direktno pa moguce k da je i prirodniji zvuk od ovog... ???

#4 Rango

Rango
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2005 - 00:24

ima kompromis- trigeri.a siguran sam da danas ima zbilja dobrih modula i padova!

#5 Ujo

Ujo
  • Members
  • 561 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2005 - 16:01

ja bi si kupio jedanput kad budem imao love jednog elektronca za u garažu, dobar je za vježbat, nezauzima puno mjesta i možeš se igrat sa trigerom, a i poslje ga složiš pa i ne zauzima puno mjesta.sad neznam zašto zvuk nepaše u sve vrste, mislim zašto se uvjek odabere akustični, nisam nikad svirao na elektroncu tako da nebi znao, valjda "plastični" zvuk.

#6 che

che
  • Members
  • 89 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2005 - 22:02

Nemam nista protiv elektronaca, jedino glup feeling kad sviras.Iako bih volio imati tog v- proa sa slike...

#7 Ravana

Ravana
  • Members
  • 303 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2005 - 18:18

a kakva je onda bitna razlika izmedju trigera i elektronca ako se zvuk ionako generira neovisno o bubnju koji u oba slucaja sluzi samo kao svojevrsni kontroler? Pogotovo ako su elektronci tipa ovog sa slike koji mi izgledaju kao neka imitacija bubnja, tj filing bi trebao biti slicni.

#8 Ac of Sepal

Ac of Sepal
  • Members
  • 365 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2005 - 18:20

da,joey je zivotinja sto se tice toga! ;D a glavna razlika izmedju trigera i elektronaca je sto kad trigas,sviras na svom bubnju,a elektronci su bubnjevi za sebe! very simple

#9 AmaterPotpuni

AmaterPotpuni
  • Members
  • 688 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 17:37

padovi (koliko ja znam uglavnom) i trigeri "skidaju" vibracije na isti način to su piezzo pickupovi... pickup i mikrofon je jedno te isto, tak oda ozvučen bubanj i trigan bubanj i elektronac imaju iste mogućnosti, ako vam je do ganjanja nekih istih mogućnosti, jer signal koji snimi mikrofaon isto tako može trihati semplove koje hoćeš, samo to u live svirci nema smisla jer se prirodni zvuk bubnja ionako čuje sam za sebe, ovo što neki spominju da je za jednaki zvuk pri pranju duplom potrebno imati trigere nije istina, dobar ujednačen zvuk kicka (ako ga hoćete) će vam napraviti bilo koji iole obrazovan tonac. A oni koji kažu da u zvuku elektronca uvijek čuju sintetiku seru, jer bi se mogao kladiti da ti ljudi nebi skužili razliku između dobro snimljenog akustičnog bubnja i dobro "ukucanog" softwareskog bubnja, posebno ako su tu još drugi instrumenti, često će soundovi u elektroncu biti nešto najbolje što će mnogi od nas uspjeti dobiti od svog sviranja, jer su snimljeni u idealnim uvjetima...E sad dinamika.. to je druga priča, mislim da je san snova imati hibridni set.. el. tomove (i kick) i sintetiku + analogni (pravi) snare i činele..dalje mi se neda pisati iako ima tu svašta..zadnje što sam vidio kod elektronaca su padovi od neke čelične ili možda kevlarske mrežice koji se apsolutno ne čuju i imaju odličan feeling.!

#10 Rango

Rango
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 19:20

sad neznam dal ste to rekli ili ne, al vidim da mnogima nije jasno... tigeri su naljepljeni na opnu.. to je mala spravica, ugl, da ne duljim, ona prima vibracije opne jer je naljepljen na nju, i pretvara signal u el. impuls. on ide do modula, i daje mu se zvuk koj oces..dobro je zato sto uz manje muke mozes dobit dobar zvuk, tj za to ga ugl koriste metalci.. ali ima puno vise mogucnosti, i ako cu ikad svirat glazbu kakvu sam otprilike zamisljao, volio bih imat trigere na jebenom akust. bubnju..ac of sepal, to da ce el zamjenit akusticne je cisto sranje imho...a to sta je onaj lik prerezao kante napola pokazuje da je jebeni idiot.mogao je bubanj prodat, one nasarafit na obruce i istrigat.. cisto preseravanje...to ti se zove manipulacija... ja cu imat super sranje u studiju, a klinci ce se osjecat ko bogovi dok ce mi pluvat pare za to i kasnije govorit kak je to super...blah

#11 Free_eye

Free_eye
  • Members
  • 1388 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 19:41

meni je neki tip u music shopu rekao da su triggeri elektronski bubnjevi koji kad ih se lupi sviraju odredjeni ritam ... ???ovo kaj je rango reko mi zvuci bolje i samim time bi htio nabavit poneki trigger 8)

#12 Ac of Sepal

Ac of Sepal
  • Members
  • 365 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 20:47

ac of sepal, to da ce el zamjenit akusticne je cisto sranje imho...a to sta je onaj lik prerezao kante napola pokazuje da je jebeni idiot.mogao je bubanj prodat, one nasarafit na obruce i istrigat.. cisto preseravanje...to ti se zove manipulacija... ja cu imat super sranje u studiju, a klinci ce se osjecat ko bogovi dok ce mi pluvat pare za to i kasnije govorit kak je to super...blah

moje misljenje je da ce elektronci kad se jos razviju kroz par godina 100% zamijenit akusticne u studijima! a dobro si reko,lik je prerezao KANTE(bubanj je tolko sugav da ga nebi niko kupio)! i on je to napravio samo da sebi olaksa posao! a to sta je idiot,nebi bas trebao rec jer ga neznas,nisi cuo njegove produkcije,neznas koliko je lik dobar snimatelj a bome nemas ni pojma kolko para zaradjuje taj "idiot"! a ako si ikad sta snimao u bilo kojem studiu,nebi ovak nesto bezveze pisao. a necu ni spominjat koliko to podize kvalitetu snimke bubnja,olaksava posao i za onog ko snima i za onog ko radi masteriranje....itd...

#13 zvincic

zvincic
  • Members
  • 8164 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 20:50

a necu ni spominjat koliko to podize kvalitetu snimke bubnja,olaksava posao i za onog ko snima i za onog ko radi masteriranje....itd...

to sto se nekom ne da ili mozda nema uvjeta da kvalitetno snimi zivi bubanj ne znaci da su elektronci i semplovi bolji od kvalitetno snimljenog bubnja kojeg je odsvirao kvalitetan muzicar.prakticniji da, bolji (kvalitetniji) ne.

#14 Ac of Sepal

Ac of Sepal
  • Members
  • 365 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 20:55

a sta ako se nakon triganja "nakelje" snimke najkvalitetnijeg bubnja ikada,koji je vrhunski ustiman od strane desetak strucnjaka,i da su ti semplovi snimani u nekoj prostoriji sa besprijekornom izolacijom itd...?? hoces rec da snimka nebi bila bolja?? ???

#15 Rango

Rango
  • Members
  • 964 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2005 - 23:47

ma radite sta ocete...najbolje je da ni ne svirate bubanj.... bolje je naucit slagat semplove na kompu, kojih danas fala bogu ima vrhunskih... tako da... jebiga. pobacajte svoje setove u smece

#16 Ac of Sepal

Ac of Sepal
  • Members
  • 365 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2005 - 12:53

ma radite sta ocete...najbolje je da ni ne svirate bubanj.... bolje je naucit slagat semplove na kompu, kojih danas fala bogu ima vrhunskih... tako da... jebiga. pobacajte svoje setove u smece

nedam ja svoj set nikad!! ;D

#17 Free_eye

Free_eye
  • Members
  • 1388 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2005 - 14:58

tako je , iamam i ja sampleova kolko oces al mi je jadno tak snimat pjesmu ,.,.. :D

#18 SPAUN

SPAUN
  • Members
  • 152 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2005 - 11:53

problem kod elektricnog bubnja je polifonija tj. kad hoces da izvedes buzz roll onda se osjeti sintetika (pogotovo kod slabije kvalitete bubnja), ali dobra stvar kod elektronca je ta ako sviras gaze onda ga pojacas onoliko koliko je dovoljno i sviras do mile volje, a akusticni je uvijek bucan u manjim prostorijama!najbolji elektronac je Roland TD20 i YAMAHA DTXTREME!

Attached Thumbnails

• roland_td20.jpg

#19 ancica17

ancica17
  • Members
  • 98 posts

Vrijeme objave: 30 Rujan 2005 - 19:48

Danas su mi u nekom music shopu preporucili bubnjeve koji se mogu spojit na pojacala, a mogu se svirat i samo na slusalice. Onak, vise mi lice na par gumenih nabacanih practice padova...al ne znam "strucan" naziv za takve bubnjeve...ljudi, savjetujte me i pricajte mi o tome...dal je sound isti ko na obicnim bubnjevima?malo sam skepticna prema njima...

#20 3vilP

3vilP
  • Members
  • 456 posts

Vrijeme objave: 30 Rujan 2005 - 22:00

Ja sma isprobao, i električni snare mi je imao predobar zvuk. PA glavna stvar kod njih je što ih stvarno možeš uštimati kako god hočeš ( dobro, i to ovisi o kvaliteti, no uistinu možeš imati što god hočeš ) i to je prednost pred ovim bubnjem kojeg isto možeš uštimavati, no manje pošto ipak imaš opne odreženog tipa i kvalitete, no ipak nije to gušt...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.