Jump to content

Slika
- - - - -

Bass DI Box

• Please log in to reply
127 odgovor(a) na ovu temu

#21 lordan

lordan
  • Members
  • 251 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 23:25

iskreno DI box nije tu da farba zvuk i da se prave neke razlike u soundu ... ja samo kazem da danas mnog daju gomilu para za stvari koje im ne trebaju ili zbog kojih misle da ce bolje zvucat ... slazem se ja sa tim da kvalitetna i skupa oprema (made in USA) ima svoje ... ali sam govorio vise o tome da uglavnom danas u uslovima u kojima vecina nas svira nema neke velike razlike izmedju DI box-a od 30 eura i 200 eura ... opet ce neki rec "nije tacno" ... ali kolege nazolost jeste tako .... studio je vec neka druga prica (iako opet tu volim onu staru "MANJE JE VISE")

#22 basstardo

basstardo
  • Members
  • 140 posts

Vrijeme objave: 24 Listopad 2012 - 12:34

Ja koristim Radial JDI Passivni DI i super mi je, ima Jensenov trafo koji je vrh, u usporedbi s Reddijem jako malo razlike u zvuku osim sta je pasivan pa ima 15-ak db manje, ostalo je isti vrag. Preporučam.

#23 tbili

tbili
  • Members
  • 864 posts

Vrijeme objave: 18 Siječanj 2013 - 18:14

http://www.rmi.lu/pr...-di-bass-preamp

zanimljiva stvarčica... i skupa naravno

http://www.thomann.d...witch_iq_di.htm

#24 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 18 Siječanj 2013 - 18:19

ja to niš ne kuzim :D

#25 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 18 Siječanj 2013 - 20:58

dobro su ga nahvalili, a kad malo procitas karakteristike vidis da to nije nista ekstra ni revolucionarno, tonebone bassbone ili slicna duplo jeftinija stvarcica bi odradila posao jednako kvalitetno.

izgleda super, ali preskupo

#26 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 10:25

evo posto sam nedavno kupio Radial JDI Di box sa Jensen transformatorom, nakon dvije gaze na otvorenom sa EV eliminator razglasom, mogu zakljuciti da mi je to najbolje ulozeni novac u opremu u zadnjih par godina.

nas tonac/gatarist nakon 15+ godina i brdo vrhunskih i profi basista u bendu, ne moze virovat koja je razlika u zvuku vani, a nije ni da prije nisam imao dobar zvuk (Ibanez btb, fat stack pickupi). cilo lito se mucimo sa stelanjem zvuka basa na otvorenom, a sada ustekaj i vozi :thumbup:

komotno mogu preporuciti svima koji idu u razglas da kupe ovo i to odmah (vi gazeri imate para haha), zaboravite sve DI izlaze u pojacalima, makar to bio Markbass, Mesa, EBS...svi oni rade, ali su smijesni u usporedbi sa ovim.

cijena mu je 200€

#27 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 11:08

Ja sam isto tako s ovim ebs microbassom vise nego zadovoljan ... ali htio bih probati i radial - cini se kao jako kvalitetna spravica ... :thumbup1:

#28 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 11:14

u principu, ako cemo zanemariti neke preskupe egzotike sa lampama, JDI je najbolje sto mozes kupiti (uz countryman, J48 i jos par modela sa Jensenom). Microbass vjerojatno ima isti DI kao i EBS pojacala.

ja sam se odlucio za najbolje, jer vecina nas zna kako je tesko izvuci bas vani a da je cist i jasan u svim frekvencijama, pogotovo kada je neko nezahvalno misto za svirku. na to me potakla i cinjenica kako rijetko naletim na gazu di bas zvuci stvarno dobro

ovo je sprava za cili zivot, pasivna, napravljena kao tenk, i prakticki se nema sto pokvariti/potrositi unutra

#29 Frets

Frets
  • Members
  • 2629 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 11:26

evo posto sam nedavno kupio Radial JDI Di box sa Jensen transformatorom, nakon dvije gaze na otvorenom sa EV eliminator razglasom, mogu zakljuciti da mi je to najbolje ulozeni novac u opremu u zadnjih par godina.

nas tonac/gatarist nakon 15+ godina i brdo vrhunskih i profi basista u bendu, ne moze virovat koja je razlika u zvuku vani, a nije ni da prije nisam imao dobar zvuk (Ibanez btb, fat stack pickupi). cilo lito se mucimo sa stelanjem zvuka basa na otvorenom, a sada ustekaj i vozi :thumbup:

komotno mogu preporuciti svima koji idu u razglas da kupe ovo i to odmah (vi gazeri imate para haha), zaboravite sve DI izlaze u pojacalima, makar to bio Markbass, Mesa, EBS...svi oni rade, ali su smijesni u usporedbi sa ovim.

cijena mu je 200€

di si ga uzimao, thomann?

#30 medbass

medbass
  • Members
  • 1013 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 11:27

da nemam odličan DI na preampu (Sadowsky) išao bih na JDI...

HTV isključivo koristi BSS a prodavao ga je i Buč svojevremeno tu na oglasniku

pozz

DD

#31 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 11:27

di si ga uzimao, thomann?

na ebayu sam ga nasao nesto malo jeftinije

#32 Frets

Frets
  • Members
  • 2629 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 12:53

Ispada da je dobar DI najvažniji dio opreme, poslije bass gitare, ako se svira preko PA supporta. Duže vrijeme razmišljam da uložim u takvo nešto pošto sam generalno zadovoljan s monitoring sposobnostima moje jeftine opreme.

#33 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 13:11

zar je stvarno toliko čujna razlika?

#34 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 13:18

Ispada da je dobar DI najvažniji dio opreme, poslije bass gitare, ako se svira preko PA supporta. Duže vrijeme razmišljam da uložim u takvo nešto pošto sam generalno zadovoljan s monitoring sposobnostima moje jeftine opreme.

dobro razmisljas...

#35 darac japanac

darac japanac
  • Members
  • 285 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 14:25

Ja koristim DI iz EDEN glave, i meni to najbolje radi.

Doma imam Sadowsky outboard i EDEN WTDI koji će u prodaju.

Sadowskog koristim na svirkama na koje ne nosim svoje pojačalo i full sam zadovoljan s njim.

#36 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 15:09

zar je stvarno toliko čujna razlika?

kaze tonac da jeste, da sve frekvencije savrseno izaze vani, fini zaokruzeni zvuk i da je nestao najcesci problem kod stelanja basa u miksu: kada se ukljuce ostali instrumenti bude "pojeden" ili muljav, tj nema suca.

DI izlazi u pojacalima su u principu najjednostaniji aktivni sklopovi i meni niti jedan nije radio bas kako triba, barem ne na prosjecnim gazerskim razglasima.

#37 tbili

tbili
  • Members
  • 864 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 15:20

ja nisam bio baš prezadovoljan sa di-outom Mese.. Ne toliko da je bilo loše-nego je bilo značajno lošije od onoga šta bi' dobio na powerhouse 410..

probao sam i kroz  Radial - bolje nego na Mesin DI, ali još uvijek lošije nego na box.. Razglas nije baš Hi-end, ali bolji od većine (novi HK.Linear 5) .. Bolje da sam sve prodao na vrime jer bi se još pokušao zajebavati i sa mic.. :)..

#38 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 15:21

Jebi se masklin, sad si me nabrijao, a taman se spremam uzet kompresor i wireless, sad ocu i ovo... Pa kad cu si ja narucit drugi RBasic?! Svu lovu cu spizdit i jos se zaduzit...

#39 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 17:05

200e za pasivni DI... Ono.  Ali ajde ako je baš tako dobar, valjda to nema cijenu.

Jel taj trafić ima zlatnu žicu unutra? :001_tongue:

#40 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 02 Rujan 2013 - 17:11

200e za pasivni DI... Ono.  Ali ajde ako je baš tako dobar, valjda to nema cijenu.

Jel taj trafić ima zlatnu žicu unutra? :001_tongue:

sad sam tek skuzio da je pasivni ... stvarno, dobro pitas :D

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.