Jump to content

Slika
- - - - -

Bass DI Box

• Please log in to reply
127 odgovor(a) na ovu temu

#1 cico

cico
  • Members
  • 192 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2012 - 11:09

Koja je razlika između klasičnog DI boxa i onoga namijenjenog bas gitari? Vidim da se na netu može pronaći specijaliziranih bas DI boxeva pa me zanima dal je to stvarno potreba (i bolje "performanse") ili samo način da se od ubogih basista izmuze dodatnih 50$?

Btw. ak imate kakvih prijedloga za dobar DI box, tu sam. Treba biti aktivan (pošto mi bas nije najjačeg signala - jazz bas 78.), a nebi bilo loše da ima polarity reverse i ground lift. Nikakve điđi miđi EQ pederane i slični farbači zvuka nisu potrebni.

Eto ...

#2 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2012 - 11:38

prodajem ti ja od bbe-a
http://www.glazbeni-...za_oglas/454603

#3 cico

cico
  • Members
  • 192 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2012 - 17:09

Nije loše. Ali u ovom mi je trenutku to previše love. Ak ga neko vrijeme ne prodaš i odlučiš spustiti cijenu na 300tinjak kuna, javi. Uzimam odmah ;)

#4 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2012 - 21:53

To ti je odlična stvar, vrijedi pare.

#5 Johnny Bass

Johnny Bass

Funk u prstima, blues u duši

• Members
  • 6041 posts

Vrijeme objave: 06 Srpanj 2012 - 21:56

Nije loše. Ali u ovom mi je trenutku to previše love. Ak ga neko vrijeme ne prodaš i odlučiš spustiti cijenu na 300tinjak kuna, javi. Uzimam odmah ;)

haha, pa za 350 kn sigurno nećeš naći nešto iskoristivo i dobro...

#6 cico

cico
  • Members
  • 192 posts

Vrijeme objave: 07 Srpanj 2012 - 05:55

Sve ok. To je više bila šala nego ponuda. Ja sam još u fazi istrraživanja. Nisam planiral kupiti odmah.

#7 cico

cico
  • Members
  • 192 posts

Vrijeme objave: 10 Srpanj 2012 - 10:44

Koja je razlika između klasičnog DI boxa i onoga namijenjenog bas gitari? Vidim da se na netu može pronaći specijaliziranih bas DI boxeva pa me zanima dal je to stvarno potreba (i bolje "performanse") ili samo način da se od ubogih basista izmuze dodatnih 50$?

Zna ko objasniti razliku između NEbas i bas di boxa?

#8 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 10 Srpanj 2012 - 11:57

ja nikad nisam vidio di box koji je specifično namijenjen samo za bas. postoje uređaju koji imaju i di (aguilar tone hammer, sansamp bass drive, eden wtdi) al su primarno namijenjeni za drugu svrhu (preamp, distorziju...)

#9 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 10 Srpanj 2012 - 13:27

Eh, kad biš znao što je ustvari di box unutra, znao biš da nema i ne može biti nikakve razlike, ako ima razlike znači da farba, a mora biti neutralan.

Kakav signal uđe, takav mora i izaći i to je to.

#10 albinokiller

albinokiller
  • Members
  • 1528 posts

Vrijeme objave: 10 Srpanj 2012 - 13:49

Nema razlike u samom DI-boxu...on ti nebalansirani signal balansira i salje u npr. miksetu...

razlika je u preampovima, efektima i stajaznamsta koji su predvideni za bas gitaru...to moze bit dobra stvar ako imas pasivni bas koji mozes "obojati" nekim preampom i slati u miksetu s jedne strane jaci i kvalitetniji signal, dok s druge signal saljes u svoj monitor (pojacalo ili vec nesto) koje ti nije dovoljno kvalitetno za izlaz u razglas, vec ti sluzi samo kao monitor...

dakle, di-box ima dva izlaza (uglavnom)...balansirani za u miksetu i nebalansirani za u monitor...

Balansirani signal

Signal koji putuje kroz dvije žice i podjeljen je u dva antifazna signala. Odašiljanjem balansiranog signala se postiže bolji omjer kvalitete budući da je signal istovremeno više imun na šumove i smetnje. Balansirani sustavi koriste se prilikom odašiljanja slabog signala preko velikih udaljenosti ili u audio studijima za reprodukciju aduio signala najviše kvalitete.

#11 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 10 Srpanj 2012 - 13:58

a osim što pretvara nebalansirani signal u balansirani, mijenja i impedancu

#12 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 10 Srpanj 2012 - 20:03

Ovaj BBE je vrhunski, vrijedi svaku kunu.

#13 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 10 Srpanj 2012 - 23:10

Je, snimio sam cijeli album preko njega (i hiwatta), zvuči fenomenalno.

#14 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2012 - 14:36

Ja ne? :001_unsure:

Mislim, DI box je DI box, ...a ovi šta se prodaju kao isključivo bas DI boxevi su obično već opremljeni kakvim bas kompresorom ili preampom (kao Eden npr.), ...ali to onda više nije samo DI box već bass preamp sa DI outom! :wink:

#15 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2012 - 23:17

Da, to onda nije DI box.

#16 lordan

lordan
  • Members
  • 251 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2012 - 12:56

podrav kolege .. uhhh od kada mene nije bilo ovde .....
sto se tice DI box-ova vjerujte nema tu neke velike razlike, al stvarno nema mnogi ne vjeruju u to i mnogi su obmanjeni
nekim pricama i ubjedjenjima o tome, ali tu nema neke velike razlike evo primjera radi .. imam licno dbx 12 DI BOX i isto tako
Behringerov DI 20, oba su aktivna i manje-vise sve isto na sebi imaju, razlika u cijeni .... dbx je oko 200 maraka (100 eura) a
BBehringer je 60 maraka (30 eura), RAZLIKA ..... hmmm hmmm .. apsolutno NIKAKVA ... oba rade svoj posao za koji su namjenjeni, a
zato ne vidim razloga za previse price oko toga .... s druge strane beli ima neke razlike na razglasu po nekim klubovima gdje je svejedno preko cega se kopca kad je sound takav kakav jest ... s druge strane u 90% slucajeva koristim balansirani izlaz sa pojacala, jer ukoliko je pojacalo kvalitetno pretpostavka je i da je DI box na njemu uradjen kako treba, usput nudi mogucnost pre i post slanja signala (prije ili poslije equalizera i sta vec sve imate na pojacalu) ....
lijep pozdrav dragi moji

#17 masklin

masklin
  • Members
  • 3049 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2012 - 13:03

ima razlike izmedju pasivnih i aktivnih.

#18 lordan

lordan
  • Members
  • 251 posts

Vrijeme objave: 01 Listopad 2012 - 22:05

dobro OK ;) ima ta razlika ... ali vjeruj princip je isti sve su ostalo nijanse sto bi rekao Balasevic .. u svakome slucaju neka svako sebi odabere sta mu odgovara ... samo kazem da mnogi danas daju OGROMNE svote novca za kojekakve DI boxove .... a ustvari razlika bude skoro pa potpuno "nebitna"

#19 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 10:57

Ne znam! :biggrin:
Fakat ne znam, DI box koji pravi razliku u tome da li je u njega uključena bass gitara ili klavijatura nije dobar DI box.

#20 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 05 Listopad 2012 - 11:14

dobro OK ;) ima ta razlika ... ali vjeruj princip je isti sve su ostalo nijanse sto bi rekao Balasevic .. u svakome slucaju neka svako sebi odabere sta mu odgovara ... samo kazem da mnogi danas daju OGROMNE svote novca za kojekakve DI boxove .... a ustvari razlika bude skoro pa potpuno "nebitna"

di se ne koristi samo za razglas u klubovima. spoji u studiju (pa i doma u zvučnu) taj tvoj behringer, moj bbe i avalon u5. sigurno ćeš itekako čuti razliku između ta tri uređaja. meni je bila golema razlika između ugrađenog di na gk backline 600 i bbe-u ;)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.