Jump to content

Slika
- - - - -

kako je umro pop bass?

• Please log in to reply
46 odgovor(a) na ovu temu

#21 KaOS_RCTM

KaOS_RCTM
  • Members
  • 1350 posts

Vrijeme objave: 29 Svibanj 2012 - 20:58

Pa jel vi cujete koliko ima sintejsajzera u tim pjesmama? Nije ni cudo da je umro bass u pop glazbi kad je postalo bitno svirat razne melodije na ritam instrumentu, onda su samo presli na instrument koji im moze iste melodije pokrit + vise takoder. Uzmes keytar i sviras sta god hoces.
Treba uzet u obzir da ja ne volim kako je zvucala pop glazba 80ih, tako da nhf :blush:

#22 bluesboy

bluesboy
  • Members
  • 421 posts

Vrijeme objave: 29 Svibanj 2012 - 21:21

Nitko se nije sjetio pokojnog Mick Karn,on je imao sjajne bas dionice,iako band nije bio mega popularan.

#23 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 00:02

naravno da sam se sjetio svog omiljenog basiste, ali tema je o basu u pop pjesmama, a japan je uvijek bio iznad te kategorije.

ja bih rekao da je najveci junak tog vremena bio john taylor, koji je tako fino basirao u necemu sto mi je onda izgledalo kao boy band za curice. tek puuno godina kasnije sam skuzio koliko je tu svirackog i aranzmanskog umijeca bilo.

druga velika faca je nick beggs, valjda jedini koji je dospio na vrh pop-top liste sa stickom:

a evo i jedne (na)opake bas linije sa pocetka dekade:

#24 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 08:01

hehe kaos

Pa jel vi cujete koliko ima sintejsajzera u tim pjesmama? Nije ni cudo da je umro bass u pop glazbi kad je postalo bitno svirat razne melodije na ritam instrumentu, onda su samo presli na instrument koji im moze iste melodije pokrit + vise takoder. Uzmes keytar i sviras sta god hoces.
Treba uzet u obzir da ja ne volim kako je zvucala pop glazba 80ih, tako da nhf :blush:

hehehe to je to,zato ja nemrem slusat mjuzu 80ih...svuda ti uzasni sintici,koji odvratan zvuk bljakk...

štaćeš,naviknes se na Hammond,Rhodes,Moog... Clavinet isto...

i onda cujes ovu gej pederanu...i onaj ogromni reverb bubanj...i vokal ja sam veći od svih na svijetu...

ja jednostavno nemrem to organski,nemrem :crying:

#25 groove

groove
  • Members
  • 1111 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 08:13

#26 KaOS_RCTM

KaOS_RCTM
  • Members
  • 1350 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 08:47

Evo sta su napravile 80te. Pjesma iz 40ih (ak se ne varam), bend iz 60ih, live nastup krajem 80ih.

#27 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 09:13

hehe kaos

hehehe to je to,zato ja nemrem slusat mjuzu 80ih...svuda ti uzasni sintici,koji odvratan zvuk bljakk...

štaćeš,naviknes se na Hammond,Rhodes,Moog... Clavinet isto...

i onda cujes ovu gej pederanu...i onaj ogromni reverb bubanj...i vokal ja sam veći od svih na svijetu...

ja jednostavno nemrem to organski,nemrem :crying:

Zanemari syntheve...,izdvoji samo bass linije..jebeno.

#28 groove

groove
  • Members
  • 1111 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 09:18

Odine..moras da shvatis da postoji muzika koja je kvalitetna(citaj vrhunske bass linije) i pored Rush-a, Deep Purple-a, ZZ Top-a i ostalih " tvojih" bendova, kao sto postoje i kvalitetni bassovi i pojacala osim Precisiona sa mudbackerom, Rick-a, Ampeg-a od 100 kila itd itd...Tonci ti je lepo rekao, razluci bass liniju od sintova, vokala i ostalih stvari koje nisu tema ovog topika..hvala.

#29 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 11:09

Heba te :w00t: , ...dok sam vidio temu, ...već je u prvih nekoliko postova sve rečeno, tako da ne ponavljam nepotrebno!

Samo bih se nadovezao da su inače najpoznatije bas linije u bilo kojem žanru, a ne samo u pop glazbi, uglavnom odsvirali unajmljeni profesionalci, ...ili su im ih zadali profesionalni kompozitori napisavši note za te bas linije! :wink:

#30 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 15:52

gle sve to stoji,al kad ja iz muzike moram izvlaciti nesto ? pa o cem mi pricamo..muzika je kompletna ambalaza,feeling,melodija,groove,i zvuk opcenito...ono kad sve sjedne u PM... (naravno ja se po svom uhu ravnam,neko voli i pop 80ih i disko 90ih a neko voli i narodnjake)

kao cjelovita ambalaza mi je taj pop 80ih odvratan,i tesko mi se koncentrirati na bass liniju koja moze bit CUDO jedno odsvirano,ako mi ostali instrumenti smetaju u uzivanje te iste bass linije..

mazohist nisam,pa zasto bih se patio kad mi nepaše?

#31 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 16:16

Ma ljudi moji, ...kriza je autorstva, ...automatski je pop, rock..., ili bilo koji drugi glazbeni žanr današnjice opasno ugrožen u smislu kvalitetnih aranžmana same glazbe, a o stihovima da i ne govorimo!!! :w00t:

Nema ništ' novo, vrte se stare stvari, obrade starih stvari, obrade obrada :biggrin: ...a dijelovi aranžmana su "ubijeni" poglavito bas linije!

Čeka se neki novi Simon & Garfunkel tim ili pojedinac :001_wub: ...koji će svaki detalj aranžmana doraditi do detalja i sve to još notno zapisati, ...pa da nam ostane u naslijeđe, kao i budućim naraštajima ljubitelja glazbe, ...eto! :wink:

#32 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 16:24

kvalitetnih stvari uvijek ima i uvijek ce bit...samo treba tražiti.
ja krivim danasnje medije,cak i kad se snime prave stvari one se nepuštaju...zato i imamo zasicenje rihannama,lady gagama i slicnim pizdarijama...nemos vise ni kvalitetan pop cut ( priznajte kolege kad ste posljeednji put culi nesto na radiju da vam je ostalo u uhu i da je bilo totalno catchy? )

ako i jeste,to je rijetkost u ovom moru šunda

gle hrvatsku scenu npr...rock benda nigdje (a ni pop-a baš nema,sve zvuci reciklirano ,totalno kao 90'te)

osim majki ,kojota i jos kojeg benda iz 90ih mi imamo sušu već 20 godina.
pa bogtejebo

#33 reflex

reflex

Keko

• Members
  • 5738 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 16:44

kvalitetnih stvari uvijek ima i uvijek ce bit...samo treba tražiti.
ja krivim danasnje medije,cak i kad se snime prave stvari one se nepuštaju...zato i imamo zasicenje rihannama,lady gagama i slicnim pizdarijama...nemos vise ni kvalitetan pop cut ( priznajte kolege kad ste posljeednji put culi nesto na radiju da vam je ostalo u uhu i da je bilo totalno catchy? )

ako i jeste,to je rijetkost u ovom moru šunda

gle hrvatsku scenu npr...rock benda nigdje (a ni pop-a baš nema,sve zvuci reciklirano ,totalno kao 90'te)

osim majki ,kojota i jos kojeg benda iz 90ih mi imamo sušu već 20 godina.
pa bogtejebo

Ja kad čujem Marka Tolju na radiju, ...sve je onako baš po mom, uključujući i bas lajnu! :thumbup1:

Neki dan sam čuo obradu Karoca gre u nekoj soft Big Band verziji, mislim da je Goran Karan i neka Pjevačica? u duetu, ...mrak, ...ali to je dobra kompozicija u originalu sama po sebi, ...kad su još ovi džezeri odsvirali instrumental na vokale, ...milina za uši! :001_wub:

#34 KaOS_RCTM

KaOS_RCTM
  • Members
  • 1350 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 17:03

Kad sam cuo Golden Age od The Asteroids Galaxy Tour nisam mogao izbaciti par dana iz uha (ne na reklami, nego bas na radiju sam cuo)

#35 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 17:22

eto ljudi ,vidite da ima! samo šteta što je tako siromašno sve :(

#36 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 17:25

Kao što neko reče, loudness war je ujeba masu stvari.
@reflex: istina, kriza je autorstva. ja recimo gledan iz perspektive da u rock pravcima (od ne znam kakvog rocka, preko punka do metala) nema kao prvo kvalitetnih bandova zadnjih bar 10 god, uz poneke iznimke koje baš i ne zažive. kao drugo, nema kapitalnog banda da ponese stvari, nema štatijaznam... gunsa, nirvane i sl. i ovo što za stihove kažeš, evo ti jedan od uzroka, nema više banda s ulice, nema banda koji će nešto reći... gore spomenuti gunsi i nirvana su imali. jedan linkin park može svirati što oće i kako oće, melju instrumente, bla, bla, al to je jedno mainstream sranje. clash su prste lomili da sve točno odsviraju u onom nazovimo ga minimalizmu, al to je clash... gard, muda, poruka, stil života... sad san zabrazdija u rock jer pop nije moje područje, al znan i ja zaplivati u tim vodama. staneš pa čuješ kralja popa kako je to sve skockano bilo i kako su tamo bas linije štimale, jaooo...

#37 Fairchild

Fairchild

Recording/Mixing engineer

• Members
  • 2308 posts

Vrijeme objave: 30 Svibanj 2012 - 17:38

Heba te :w00t: , ...dok sam vidio temu, ...već je u prvih nekoliko postova sve rečeno, tako da ne ponavljam nepotrebno!

Samo bih se nadovezao da su inače najpoznatije bas linije u bilo kojem žanru, a ne samo u pop glazbi, uglavnom odsvirali unajmljeni profesionalci, ...ili su im ih zadali profesionalni kompozitori napisavši note za te bas linije! :wink:

Pričaš takve gluposti da to jednostavno nisu istine.

#38 Cozy

Cozy
  • Members
  • 3209 posts

Vrijeme objave: 24 Lipanj 2012 - 23:14

evo jednog odlicnog primjera kako se 80-tih svirao bas u necemu sto bi se danas zvalo boy band i ciji clanovi bi sigurno vise vremena provodili kod vizazista nego sa instrumentima:

http://www.youtube.com/watch?v=Hr3HCNIgv40&feature=related

#39 Ada

Ada
  • Members
  • 4205 posts

Vrijeme objave: 15 Srpanj 2012 - 13:12

#40 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2443 posts

Vrijeme objave: 21 Srpanj 2012 - 16:32

evo jednog odlicnog primjera kako se 80-tih svirao bas u necemu sto bi se danas zvalo boy band i ciji clanovi bi sigurno vise vremena provodili kod vizazista nego sa instrumentima:

http://www.youtube.com/watch?v=Hr3HCNIgv40&feature=related

dobar je taylor. bio je veliki fan bernarda edwardsa. ovo kao da je svirao na aria basu,single H na sredini (koji je svirao uzivo cesto) i sa trzalicom. onaj bas sto ti hoces da nabavis :thumbup1:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.