Jump to content

Slika
- - - - -

Odumire li Glazbeni Forum?

• Please log in to reply
64 odgovor(a) na ovu temu

#1 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 15:22

Evo već duže vrime razmišljan o ovome...

Par dana nisan bija na forumu i kad san se ulogira ponovo, pa i nisan ima puno toga novoga, kvalitetnog, zanimljivog, kakogod za pročitat. Tako je već duže vremena, i prije od promjene dizajna.

Iman osjećaj da je ovo ka jedan kolodvor, prije je bija ka zagrebački a danas iman osjećaj da smo u Kninu.

Koja su vaša mišljenja?

P.S. Admini slobodno nek prebace negdi drugo ako nije na odgovarajućem mjestu

#2 TonyBarry1

TonyBarry1
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 18:13

Zadnjih godina su mnogi (nekad zanimljivi) forumi lagano poumirali, ljudi su se većinom pribacili na fejsbuk...valjda im je taj način komunikacije brži, zanimljiviji...
A opet, neki su s godinama dobili i više obaveza, pa više nemaju toliko vrimena za internetska druženja...

Šteta, znalo je po forumu bit baš dobre zajebancije, a moglo se i svakakvih korisnih informacija nać...
A eto, još se kotrlja, pa ćemo vidit dokle...

#3 egomaniac

egomaniac
  • Members
  • 1603 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 19:14

fejsić

#4 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 19:16

Fejsbuk je teško govno. A ako netko misli da može zamijeniti forum, grdno se vara.

#5 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 19:25

Svaku raspravu o fejsiću izbjegavan.

Jer koliko god argumentirano o tome nešto iznija sa suprotne strane uvik stoji najmanje 5 polu i 5 teških fejs ovisnika.

Forumska rasprava mi paše, pogotovo kad nešto lagano radin, onda u pauzama malo pogledan, napišen štagod.

A ako treban nešto sa nekin relativno brzo i točno dogovorit, onda ga vidi čuda - nazoven na mobitel. A ne shema čekanja po dana dok se taj neko ne pojavi na chatu ili mu šaljen poruke da dođe na fejs.

Hvala ti forume šta nemam fejs

#6 TonyBarry1

TonyBarry1
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 19:49

Jer koliko god argumentirano o tome nešto iznija sa suprotne strane uvik stoji najmanje 5 polu i 5 teških fejs ovisnika.

Forumska rasprava mi paše, pogotovo kad nešto lagano radin, onda u pauzama malo pogledan, napišen štagod.

A ako treban nešto sa nekin relativno brzo i točno dogovorit, onda ga vidi čuda - nazoven na mobitel. A ne shema čekanja po dana dok se taj neko ne pojavi na chatu ili mu šaljen poruke da dođe na fejs.

Potpisujem svaku rič, to je to! :thumbup1:

#7 eleven

eleven
  • Members
  • 1081 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 19:49

Slažem se. Fejs je samo paravan iza kojeg se ljudi skrivaju i samo selektivno iznose informacije o sebi, slike na kojima su ispali super, svi poziraju, namještaju usnice i sl. Boli me đoko za fejs, ja imam prave prijatelje. A forum je više za ekipu sa specifičnim interesima, u ovom slučaju mjuza, instrumenti, gradnja, učenje novog.... Dosta ljudi je ošlo s foruma jer im se neda privikavat na novi, ja sam se priviknuo.A isto tako dolaze i novi. Meni svejedno, samo mi je draže kad ima čim manje bahatlija, glupana, trolova i onih kojima fale osnove komunikacije. Long live forum. :thumbup1:

#8 Metalni

Metalni
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 19:50

Holly true! :thumbup1:

#9 Choko

Choko
  • Members
  • 1401 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 00:22

meni osobno forum u zadnje vrime (od promjene) stvarno ne odgovara. komplicirano i previse toga, starih usera je sve manje, nove ne mogu pratit. mozda mi se i neda. teme su mi prozvakane, rasprave bezvezne, nisan nista konkretno procita ima vec pun k vrimena, jedino sta svako malo osvanu nove jutub i box net zvijezde. mozda cu ovih dana izbrisat bookmark. eto moj kratki osvrt.

#10 Metalni

Metalni
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 00:42

Ja sam ovde svoj među svojima... I čast mi je podijeliti koje zrnce znanja i mudrosti sa ostalima.

#11 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9910 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 00:50

Uglavnom se žale gitardjije,kod basista je živo,valjda manje sviraju više laprdaju,a gitaristi nabavili što su htjeli,našli bendove i ostalo pa sviraju sve u 16.
Ljudi,učinite nešto,pišite pa će i forum i vama biti zanimljiviji,ja ne vidim da je kvaliteta rasprava pala,možda su moderatori agilniji i oštriji pa nema više zajebanata toliko.

#12 egomaniac

egomaniac
  • Members
  • 1603 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 07:40

meni je internet posta sredstvo za ubijanje vrimena... fejsbuk je idealan za to... GF je izgubio svoju čar :(

#13 joke

joke
  • Members
  • 20 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 17:35

Potpis za sve, a posebno fejs.
Ja eto nisan aktivan šta se tiče piskaranja, ali skoro svaki dan pogledan šta je nova na forumu. Da buden iskren tlaka mi je mlatit po tastaturi mada odavno iman u planu predstavit se sa nekin svojim radovima (par lampaša i oživljavanje jedne gitare). Isto moran priznat da san na forumu naša puno stvari koje su mi pomogle kod izrade, pa se sad usput i zahvaljujem svima koji su postavili raznorazne teme, dali odgovore, komentare...

#14 chombebass

chombebass
  • Members
  • 7021 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 17:57

Uglavnom se žale gitardjije,kod basista je živo,valjda manje sviraju više laprdaju,a gitaristi nabavili što su htjeli,našli bendove i ostalo pa sviraju sve u 16.
Ljudi,učinite nešto,pišite pa će i forum i vama biti zanimljiviji,ja ne vidim da je kvaliteta rasprava pala,možda su moderatori agilniji i oštriji pa nema više zajebanata toliko.

Istina.
Vidim da i ti koji si i jedno i drugo isto pratiš.
Al to je samo zato jer se očito mi još nismo dosta nasrali. :w00t:

#15 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 18:11

Istina.
Vidim da i ti koji si i jedno i drugo isto pratiš.
Al to je samo zato jer se očito mi još nismo dosta nasrali. :w00t:

Evo i ja koji put nešto poseren na Bass podforum. Tamo je življe :biggrin:

#16 TonyBarry1

TonyBarry1
  • Members
  • 333 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 20:52

Ja sviran gitaru, a moran priznat da mi nije uopće nešto napeto ić u podforum o gitarama, gitaristima, opremi, tehnici i koječemu...

Zapravo, često iman probleme kad pričan sa "kolegama" gitaristima, pa kad oni počnu gnječit sa nekin pričama o ovom ili onom pojačalu, koje ima ovo ili ono i ima bolju definiciju u srednjem području, pa kako sa xzmy64k pick-upovima dobiješ bolji sustain i tako unedogled, a ja diskretno pokušavan okrenit priču na nešto zanimljivije, jer mi se to ne da slušat i ne zanima me...

A takvu priču je teško izbjeć, jer gitaristi nekako smatraju normalnim da to svakog drugog gitaristu zanima, pa ta priča krene u trenu...
Nešto slično ka i kad me neko koga san možda tek upozna odma pita "kako je sinoć osta Juventus?" ili nešto u tom điru...
Kao, podrazumijeva se da svaki pravi 'rvat katolik prati nogomet, a mene ne može bit manje briga nego šta je...

Uglavnom, uvik mi je bilo zanimljivije pričat s ljudima o glazbi, komentirat, razmjenjivat dojmove, slušat i svirat, nego se pretjerano bavit tehnikalijama. :)

#17 Metalni

Metalni
  • Members
  • 799 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 20:55

Nema šta, ovo je dobro rečeno... :D

#18 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 22:26

Podforum gitara je na teškin aparatima. Pogledan najčešće podforume ostalo, snimanje glazbe, graditelje i tako.

Mislin da je puno toga već rečeno, mozda i to malo dolazi do izrazaja.

Konkretno u podforumu gitara jedino sta me tu i tamo iznenadi je kategorija snimke.

#19 Kikos7

Kikos7
  • Members
  • 1147 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2012 - 06:47

Ja po podforumima i ne znam kako stoje stvari jer kliknem 'view new content' i pogledam nove teme i onda ulazim u one koje me zanimaju.
Bas podforum je živ jer je vrelo offtopica, ali je bar živ. Gitarski umire jer se pretvara u 'gitare.info', tj. postoje 2-3 teme: koje gitare/efekte/pojačala imate i 'što kupiti', a ostalo se zapostavlja. A to nije forum već trgovina i kurčenje

#20 Godza

Godza
  • Members
  • 944 posts

Vrijeme objave: 23 Svibanj 2012 - 07:47

Ne treba skroz odbaciti fejs. Ima odličnih mogućnosti. Prvo, preko fejsa sam masu svirki dogovorio za svoj band. Stupio u kontakt sa mnogim bircevima, klubovima, moto klubovima. Imaš mogućnost promocije svog banda. Mislim da su posjećenije fb stranice nekih bandova od njihovih oficijalnih www stranica. Plus privatno koristi za lakše dogovaranje i komunikaciju (meni osobno sa bratićima u inozemstvu).

Forum je ok, ali sve šta me zanimalo sam saznao. Tako da više niti ne pratim podforum bubnjara. Ako imam nešto, pitam.

A za neke stvari smo i sami krivi. Vidio sam masu puta kako netko mladi nešto pita i odgovori starijih kolega tipa: "Potraži na forumu! To je već pitano 100 puta!" itd... praktički da ih se otjera i proglasi poluretardima. Dobro nije ni u redu da se ponavljaju teme, al neki stariji koji sad znaju SVE TAJNE SVIRAČKOG SVIJETA, su zaboravili da su i sami počinjali i da kurca pojma nisu imali.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.