Jump to content

Slika
- - - - -

Kurzweil pc3k7-problem:(

• Please log in to reply
37 odgovor(a) na ovu temu

#21 Sime1302

Sime1302
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2012 - 10:35

Ej ljudi, evo da i ja izrazim oduševljenje Pc3k8-om, ali isto tako čim sa ga kupio imao sam problem sa određenom kombinacijom tipki. U jednom trenutku nisu radile Cis4,F4,A5,Cis6,F6 i A7, i to se često događalo. Znači kad su radile, radilo je sve bez greške. Probao sam napravit restart svega što sam mogao, ali nije pomagalo. Poslao sam mail supportu i odgovorili su u roku sat vremena, čak su taj mail poslali i audiopro-u gdje sam uzeo klavir.
Uglavnom, Dario iz spomenute trgovine, rastavio ju je i nije uspio naći kvar, samo ju je sastavio i od tada nikakvih problema nemam.

#22 kloksi

kloksi
  • Members
  • 1 posts

Vrijeme objave: 21 Ožujak 2014 - 09:44

kurzweil pc3 k7 problem...
nakon 10-ak dana editiranja soundova i ostalih postavki riknuo ram,
ali hvala bogu kupljen novi u audio pro pa sam dobio drugu potpuno novu, i sad cu vidjet koliko ce i hoce li raditi...
ljudi moji !!!
pa sto je to s kurzweilom????

#23 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 21 Ožujak 2014 - 13:22

Događa se bilo kojem brandu, nema iznimki. U zadnjih par godina Kurzweilov quality checking je actually porastao, report iz 2013 (kojeg ne mogu pronaći trenutno) izvještava o izuzetno malom broju loših jedinica koje su sišle s proizvodne trake.

Sjetimo se da ni "stari" Kurzweil nije bio 100% pouzdan, K2500 je imao hrpu problema s tadašnjim Fatar keybedom (otpadanje utega itd.)... Na mom PC3K8 pitch wheel malo zeza, mislim da cijeli modul treba zamijeniti (probali smo mijenjati potenciometar nekoliko puta, no uvijek se vrati problem). No osim toga, nikad nisam problema imao s njime.

Uglavnom, Dario iz spomenute trgovine, rastavio ju je i nije uspio naći kvar, samo ju je sastavio i od tada nikakvih problema nemam.

Vrlo vjerojatno je bio problem u spoju nekog od ribbon kabela unutra. Zna se dogoditi.

#24 Kopajjamu

Kopajjamu
  • Members
  • 91 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2014 - 09:47

Na mom PC3K8 pitch wheel malo zeza, mislim da cijeli modul treba zamijeniti (probali smo mijenjati potenciometar nekoliko puta, no uvijek se vrati problem). No osim toga, nikad nisam problema imao s njime.

jbg, i na mom pc3x je krepo bio pitch wheel,  i bio na servisu i zamijenili sve to i od ta radi sve u 16....već negdje 2 godine.....i ne bi ga mijenjao za ništa..

#25 Syyy

Syyy
  • Members
  • 530 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 07:26

Kao sto sam x puta napisao: pc3 je za mene najkompletniji instrument ikada ali nakon iskustva sa svojim nebi nikad vise se usudio ici na gazu samo sa njime. Pouzdanost im je banana a izgleda da se do danas to nije promijenilo ( koliko cujem od dosta raznih profila ljudi koji ga koriste) Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030D using Tapatalk

#26 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 08:26

Nije ni Kronos ništa bolji, iskreno :P

Na stranu pitch bend wheel, osim toga nisam imao apsolutno nikakvih problema sa svojim PC3K8... nikakvih blokiranja, a znao je biti upaljen po cijeli dan i više.

#27 Syyy

Syyy
  • Members
  • 530 posts

Vrijeme objave: 03 Travanj 2014 - 09:12

Koliko je gaza,transporta i sl.stresova odradio? Nemoj me krivo shvatit,ja isto obozavam ovaj instrument al neke cinjenice su na zalost nepobitne :-( Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030D using Tapatalk

#28 Kopajjamu

Kopajjamu
  • Members
  • 91 posts

Vrijeme objave: 05 Travanj 2014 - 10:48

Koliko je gaza,transporta i sl.stresova odradio? Nemoj me krivo shvatit,ja isto obozavam ovaj instrument al neke cinjenice su na zalost nepobitne :-( Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030D using Tapatalk

gle..mislim da je sve to subjektivno......moj pc3x je doma uvijek ali imam i pc3 kojeg furam posvuda..prošao je i nešto gaža i proba i transporta i problema nije bilo do sada..tak da....ti si vjerojatno imao bad luck i kupio disfunkcionalni model gdje je sve pošlo po zlu...opet  vjerujem da od 1000 modela neki i bude u banani...ja naravno to sve sudim po svom iskustvu....i to ti je to....

#29 buce

buce
  • Members
  • 69 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2014 - 12:22

Kažu da 2-5% ima greške generalno u serijskoj proizvodnji tako da ako si te srece da te taj dopadne....bad luck!

Istina i Bog Kronos je možda taj uzorak povećao ali treba uzeti i činjenicu da ce se uvijek javljati sigurno oni koji su nezadovoljni i imaju probleme sa instrumentom nego oni koji nemaju...tako da se onda čini još potenciranim....

#30 vlajkop

vlajkop
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2015 - 19:20

imam pc3k6 tek sam ga počeo provaljivati čudno mi je kada uđem u exp2 k64 zvukovi su jako čudni nepotpuni imaju distorziju ili ih nema da li mi možete malo objasniti molim vas volio bih znati više .hvala

#31 vlajkop

vlajkop
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2015 - 20:39

k64 *kore_64

#32 Old school

Old school
  • Members
  • 459 posts

Vrijeme objave: 08 Travanj 2015 - 11:21

Vidim da nema nikoga tko bi odgovorio, nemam pc3k ali pitanje, imaš li instalirano Kore 64 proširenje?

#33 vlajkop

vlajkop
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 08 Travanj 2015 - 12:01

ne znam kupio sam ga u audiopro ako ne ide sa njime u paketu onda nisam.

#34 vlajkop

vlajkop
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 08 Travanj 2015 - 12:02

gdje onda mogu kupiti proširenje

#35 Old school

Old school
  • Members
  • 459 posts

Vrijeme objave: 08 Travanj 2015 - 13:19

Isto Audio pro...provjeri imaš li proširenje, ako ne ond ti je to to.Šteta kaj Evil Dragon više ne čita forum,on ima PC3K

#36 vlajkop

vlajkop
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 08 Travanj 2015 - 13:33

kako da znam imam li proširenje kore 64 za pc3k 6 

#37 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 951 posts

Vrijeme objave: 12 Svibanj 2015 - 23:00

Ili si kupio goli pc3k6 ili si kupio pc3k6 bundle, koji je 600 kuna skuplji, a dobiješ torbu, ribbon kontroller, navlaku za klavijaturu i proširenje kore 64. Bilo bi šteta ako si zaista kupio golu klavijaturu dok se bundle prodaje za siću više, a dobivaš kompletnu opremu. 

#38 zdrzanicc

zdrzanicc
  • Members
  • 8 posts

Vrijeme objave: 18 Lipanj 2015 - 17:33

Ja imam PC3K8 bundle, dakle i kore64.

Prilikom paljenja nakon početnog zaslona ako imaš kore64 se mora prikazati ovo

http://www.muzykuj.c...64/IMG_1234.jpg

Ako ti se to ne pojavljuje nakon paljenja ili kore ne radi kak treba ili ga nemaš, vjerojatno ovo drugo, a imaš instalirani software sa kore. Kore programi su po defaultu od 3200 pa na dalje i prilikom updatea softwarea se bira koja verzija če se instalirati

Sa koreom ili bez, ili kore+german grand itd..

Sve piše na krz stranici.

Siguran budeš ako skineš poklopac desno ispod, obadva slota moraju biti puna jedno je FLASH drugo KORE64

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.