Jump to content

Slika
* * * * * 2 votes

Sve o našim pedalboardovima + slike II. - osveta klonova

• Please log in to reply
565 odgovor(a) na ovu temu

#41 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 07 Lipanj 2012 - 09:51

Pedalboard taman po mjeri... Jezgrovito, sažeto, svedeno na minimalizam.... milota :biggrin:

#42 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 00:20

A evo i mog novog setupa. Svakom ko traži dobar RAT zvuk preporučujem ovaj VFE, zbilja sjajno zvuči i ima hrpu opcija.
Za EP booster zam zaključio da je fenomenalan za singlove, al za hambače na LPu je muljaža totalna i meni neupotrebljiv.
Posted Image

#43 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 00:25

A evo i mog novog setupa. Svakom ko traži dobar RAT zvuk preporučujem ovaj VFE, zbilja sjajno zvuči i ima hrpu opcija.
Za EP booster zam zaključio da je fenomenalan za singlove, al za hambače na LPu je muljaža totalna i meni neupotrebljiv.
Posted Image

Vidin da imaš timmy-a, dojmovi?

#44 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 00:39

Vidin da imaš timmy-a, dojmovi?

Ja ga koristim kao volume booster/eq iza OD/dist pedala. Drive je kako kažu transparentni. Neće ti pofarbat i dodat midla ko TS. Na mom pojačalu Fenderastog cleana mi ne daje dobar OD kao samostalna drive pedala baš zbog tog nedostatka midla. Bez obzira na to, kao EQ i booster radi fino i tiho i lijepo možeš izbacit bass, skinut oštre visoke, a i dodat neutralnog drivea na osnovni ton. Jako korisna pedala svakako.

#45 Mojsisije

Mojsisije
  • Members
  • 953 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 11:22

Si probao poigrati se sa integriranim switchevima u EP boosteru? Ima bright i fat switch koji bi ti mogli rješit problem.

#46 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 11:36

Si probao poigrati se sa integriranim switchevima u EP boosteru? Ima bright i fat switch koji bi ti mogli rješit problem.

Jesam, trenutno je u default poziciji za V1 EP booster, bass boost off, bright on. Nije toliko problem u samom basu nego osnovnom karatkteru EP-a - onom donjem toplom midlu kojeg ne moš regulirat.

#47 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 12:07

Jesam, trenutno je u default poziciji za V1 EP booster, bass boost off, bright on. Nije toliko problem u samom basu nego osnovnom karatkteru EP-a - onom donjem toplom midlu kojeg ne moš regulirat.

većina problema se kriju u formaciji v notcha pojedinog pojačala i zvučnika s kojim se pedala manje ili više slaže ili naprosto nikako. zbog tog razloga pitanja tipa 'kakva ti je pedala' krije mnoge zamke a odgovori su upotrebljivi samo za one koji imaju isto pojačalo , zvučnik, slične gitare i pristup sviranju. Amazing :biggrin:

#48 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 16:07

Vidim,imaš ST-200 turbo tuner. Di si ga nabavio? Kolko para? Tnx. :)

#49 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 16:55

Vidim,imaš ST-200 turbo tuner. Di si ga nabavio? Kolko para? Tnx. :)

Ebay (novi -direkt od proizvođača), cijena+PDV.
Ne mogu se sjetit točno koliko, al znam da nije baš najpovoljniji tuner na tržištu. :lol:

#50 Steve5a

Steve5a
  • Members
  • 1995 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2012 - 18:00

Ali je najbolji,hvala. :)

#51 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 10 Lipanj 2012 - 14:03

većina problema se kriju u formaciji v notcha pojedinog pojačala i zvučnika s kojim se pedala manje ili više slaže ili naprosto nikako. zbog tog razloga pitanja tipa 'kakva ti je pedala' krije mnoge zamke a odgovori su upotrebljivi samo za one koji imaju isto pojačalo , zvučnik, slične gitare i pristup sviranju. Amazing :biggrin:

Ok ali mislim da se neke stvari ipak mogu generalizirati unutar određenih okvira. Tipa transparentni drajvovi bolje rade na Marshalima nego Fenderima, jer ovi prvi imaju midla kojeg ovim drugima fali pa na njima najčešće zvuče škripavi i tanko. Tjubskrimeri pašu Mesa Boogijima jer su boogiji krivo dizajnirani i tako.. :biggrin: Za EP booster mi se čini kao da je napravljen na istoj masnoj frekvi LPa i da bi na bilo kojem drugom ampu to bilo too much, al dok ne probam ne mogu znati.

#52 mrzitelj

mrzitelj
  • Members
  • 379 posts

Vrijeme objave: 15 Rujan 2012 - 15:19

mali update boarda... otišli big muff i small stone, stiglo nešto novo iz dawnerove radione. Sad još samo da napravim neki pametan raspored.
Posted Image

Starla Tap Tempo Tremolo :001_wub:
Posted Image

#53 Major_Stitch

Major_Stitch
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2012 - 18:29

Imao bi jedno pitanje, a čini mi se da bi ovo moglo biti dobro mjesto za pitati kada vidim sve te pedalboardove :D
S čime "učvrstite" pedale na board?
Imam kofer u kojem držim pedale i stavio sam im čičak no pokazalo mi se to kao izuzetno loše riješenje jer bi mi pedale popadale kada bi zatvorio kofer i nosio ih okolo. Ima neko riješenje kako prenositi pedale u koferu a da ne lete po njemu?

#54 Pervert

Pervert
  • Members
  • 2952 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2012 - 18:32

čičak samoljepljivi drzi wah naopako bez problema

#55 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2012 - 19:31

Možeš jednostavno uzeti duže šarafe od originalnih na pedalama i zašarafiti pedale kroz ploču od pedalboarda.
Imaš i onaj sistem sa karikicama od lanca za bicikl. meni je osobno samoljepljiva čičak traka najprihvatljivija i najbolja.

#56 Dompax

Dompax
  • Members
  • 2527 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2012 - 20:19

Cicak ftw, Velcro ili 3M. Imam i nekog iz Bauhausa i taj drzi isto dobro.

#57 Major_Stitch

Major_Stitch
  • Members
  • 90 posts

Vrijeme objave: 24 Rujan 2012 - 22:28

Hmmm... Ok, mozda sam jednostavno imao los cicak onda :D
Nis', trebam se zaputiti u neki hardware store :P

#58 Baba Slim

Baba Slim
  • Members
  • 91 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2012 - 02:21

Samolepljiva čičak traka je totalna pobeda. Koristim je već ne znam koliko, i ne vidim jednostavnije i lepše rešenje.

Elem, od svih silnih efekata, sve otišlo na doboš osim waha, i sada pedalboard izgleda ovako:

Posted Image

:001_smile: Meni dosta. Pa, videćemo dokle će trajati ovakva postavka. :D

#59 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2012 - 04:11

Ako ostaneš na GF-u neće dugo potrajati :biggrin:

#60 Baba Slim

Baba Slim
  • Members
  • 91 posts

Vrijeme objave: 25 Rujan 2012 - 10:35

Što? :001_smile: Nova Sys nije jedan od miljenika ovde? :001_smile:

Sve i da za 50e više od njene cene postoji bolje i svestranije rešenje, ne dam više ni euro na opremu, osim na potrošni materijal - žice, sredstva za čišćenje žica i tome slično. Dosta je bilo pucanja para na pedale, pa kupi pa prodaj pa menjaj, treba malo i stati sa tom manijom...

Uostalom, uvek sam hteo da probam baš ovaj procesor, već dugo o tome razmišljam, samo sam sada za razliku od tih prethodnih prilika prelomio da to i sprovedem u delo. Pa, videćemo... ^_^

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.