Jump to content

Slika
- - - - -

GORAN BREGOVIĆ

• Please log in to reply
26 odgovor(a) na ovu temu

#21 Deni_RHCP

Deni_RHCP
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2014 - 10:28

Meni se pirje nije činio kao neki gitarista, i ja sam konto da nije snimao svoje dionice u studiju već da je angažovo nekog drugog :P ali ipak mislim da je dobar gitarista, trebalo mi je vremena da to shvatim. Gotivne dionice od njega su mi recimo solo u U vrijeme otkazanih letova pa ima tu i Jer kad ostariš, Blues za moju bivšu dragu, Ne dese se takve stvari, Bekrija sam, Bitanga i princeza itd pa ima i ona pjesma od Valentina Pazi na ritam gdje Brega svira solo gitaru, to mu je možda i najbolji uradak :D 

#22 Tutankhamon

Tutankhamon
  • Members
  • 16 posts

Vrijeme objave: 12 Lipanj 2015 - 23:14

Brega je više filozof nego gitarist. Imao je puno više u glavi nego u prstima. Kad mu je kritika prigovorila da mu sve pjesme na nešto sliče odgovorija je "Bolje da sliče na nešto nego da ne sliče ni na šta". Ima on još lucidnih izjava, ako se sitin... Puno godina je prošlo. Pozz

#23 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7380 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2015 - 11:02

Bregović je fantastičan kompozitor koji stvarno zna dočarati atmosferu pjesme ali kao gitarist je drek... Možda je nekad bio u kondiciji ali ono što je "pokazao" na povratničkoj sramoti je katastrofa. Ja bi se vjerovatno bolje snašao sa trubom koju sam samo jednom držao u rukama. Apsolutna sramota da ne zna odsvirati ono što je sam stvorio. Ali, opet sve pohvale za kompoziciju... 

#24 Ad_slammer

Ad_slammer
  • Members
  • 1148 posts

Vrijeme objave: 13 Lipanj 2015 - 14:57

ja sam na povratničkoj turneji imao dojam da je lik se došao dobro zajebavati na stejđu, a ne svirati... jer više je bilo svih drugih instrumenata u pjesmama negoli njegovog sviranja gitara... i to se jako vidjelo u više gitarističkim pjesmama dugmeta

#25 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2016 - 09:18

Ukusan, odmjeren, odličan zvuk, klasa.

#26 Seagull

Seagull
  • Members
  • 313 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2016 - 11:03

Solo od 1.33-4.40 min.....Ništa virtuozno,ali antologijski,skupa sa Ipom Ivandićem.

#27 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9963 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2016 - 12:53

Kao što netko reče, vrlo dobar skladatelj, i u gitarskim solažama, u svemu ostalom pozer ! :001_tongue:

E da, kapa do poda na tom Gibson Customu !

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.