Jump to content

Slika
- - - - -

GORAN BREGOVIĆ

• Please log in to reply
26 odgovor(a) na ovu temu

#1 nace

nace
  • Members
  • 222 posts

Vrijeme objave: 21 Ožujak 2012 - 12:28

ma , otkako sam član GF-a , imam zelju postaviti ovo , ali nesto su mi se ucinili prestrogi kriteriji .kako god , čovjek koji je , po meni , ostavio najveci trag u Yu rocku , ( meni licno uzor ) .mnogi su ga , i dan danas osporavaju , ali ipak treba poslusati njegove gitare na prva tri cetiri albuma ,pa donositi zakljucke . Ne bih previse o tehnici , ali o filingu , harmoniji , po meni dugo niko nece dostici taj nivo , da u jednoj pjesmi postavi sve na svoje mjesto i , naravno , uklopi git. solo .vjerovatno svemu ovom doprinosi i cinjenica da je sam band , Bijelo Dugme , po meni bio zasnovan na Deep Purple , konfiguraciji , bubanj , bass, gitara , hammond i vokal , iako je licno Bregoviću uzor bio Page , ali za savrsenu kompoziciju je neophodna dobra podloga , koju je u ovom slucaju obezbjedio Vlado Pravdic i pokojni Laza Ristovski .pa ako ko ima zelju da nastavi ,toliko od mene

#2 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 21 Ožujak 2012 - 18:17

Mene zanima ako se mogu javiti stariji članovi koji su bili na njihovim koncertima 70-tih i 80-tih,njihove dojmove o njemu kao gitaristi,jer ono recimo što se čuje "na česmi" i nije nešto reprezentativno,a ovi noviji koncerti su u svakom smislu katastrofalni,ipak čovjek radi u studiju,nastupa s gitarom,znači nije je okačio o klin,ali ono sviranje nema veze s vezom.

#3 mapache

mapache
  • Members
  • 2066 posts

Vrijeme objave: 21 Ožujak 2012 - 22:28

#4 nace

nace
  • Members
  • 222 posts

Vrijeme objave: 22 Ožujak 2012 - 16:34

sta ja znam , mene su uvijek odusevljavale njegove dionice , naravno , gledam sve u kompletu , inapraviti i odsvirati , po meni , tu nema ni manjka ni viska , taman svega , a ostalo je stvar ukusa .

#5 Mr.Brownstone

Mr.Brownstone
  • Members
  • 245 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2012 - 22:00

Pa dovoljno je poslušati "ima neka tajna veza" i sve je jasno - čovjek je za mene genije. A 1. album meni jako liči na Zeppelinove albume...nikad mi nije palo napamet povezati ih sa Deep Purple osim možda zbog klavijaturskih dijelova.

#6 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 20 Svibanj 2012 - 22:54

Tko zna tko je to svirao u studiju? :tongue_smilie:

#7 Zeljček Green

Zeljček Green
  • Members
  • 3 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 20:54

Evo da se i ja malo pridružim forumu... Obožavam Bregovića kao gitaristu iz rane faze Bijelog dugmeta i nikad se neću stidjeti reći da mi je bio i ostao jedan od gitarskih uzora. Mislim da je tip sa svojih 25 godina (1975) bio izuzetno talentovan i originalan svirač, imao je neki svoj stil, ne naročito virtuozan, nego je prosto spojio bluz i rok fraze sa izvornim temama i bosanskim sevdahom i odlično to pakovao kroz svoje ideje. Jedna od mojih omiljenih stvari, onako pomalo fanki...sa karakterističnim njegovim solom.

#8 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 21 Svibanj 2012 - 22:13

Pa dovoljno je poslušati "ima neka tajna veza" i sve je jasno - čovjek je za mene genije. A 1. album meni jako liči na Zeppelinove albume...nikad mi nije palo napamet povezati ih sa Deep Purple osim možda zbog klavijaturskih dijelova.

meni su dugmici cisti uriah heep

kad i pogledam bebeka,isti Byron...brkovi,obleka...kosa

#9 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 10:10

Svojevremeno su novinari pitali Bregovića ko je najbolji gitarista na svetu i odgovorio je da je to on. Kada su ga napali dodao je "da, za ono što sam ja komponovao najbolji sam izvođač na svetu"!

#10 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 11:01

al se nakro isto...al da je imo njusku za kompoziciju jest!!

#11 cavijave

cavijave
  • Members
  • 440 posts

Vrijeme objave: 22 Svibanj 2012 - 14:10

Moram reći da sam o tome neki dan razmišljao (Brega gitarist) kad sam neki dan čuo Bijelo Dugme nakon dugo dugo...
Po meni odličan kao gitarist.
Naslonjen na rock, blues velikane, ali opet jako, jako svoj...

#12 kresho69

kresho69

Razbucava bandu

• Moderators
  • 1919 posts

Vrijeme objave: 24 Svibanj 2012 - 10:28

Moram reći da sam o tome neki dan razmišljao (Brega gitarist) kad sam neki dan čuo Bijelo Dugme nakon dugo dugo...
Po meni odličan kao gitarist.
Naslonjen na rock, blues velikane, ali opet jako, jako svoj...

naslonio se on na dosta toga, ali je opet originalniji od većine HR estrade a pogotovo rokera. Brega CAR!

#13 Mr.Top

Mr.Top
  • Members
  • 2084 posts

Vrijeme objave: 24 Svibanj 2012 - 10:38

naslonio se on na dosta toga, ali je opet originalniji od većine HR estrade a pogotovo rokera. Brega CAR!

Šta nije on onaj lik sta se pojavi u Huljićevoj pismi, nešto govori, onako liči na gargamela? Oli je on gitarist?
Ta scena je dream team plagijatorstva, nešto otprilike ka scena sa Chuck Norrisom i Stevenom Seagalom! :biggrin:

#14 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 25 Svibanj 2012 - 02:32

Brega=Huljić

Svak na svojim instrumentima :biggrin:

#15 nace

nace
  • Members
  • 222 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2014 - 22:00

malo da se osvjezi, r'n'r na bosanski nacin ( ovo je rock verzija "Mujo kuje konja po mjesecu") 

https://www.youtube....h?v=SAGNT58SBgs

#16 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 14 Veljača 2014 - 23:00

Meni Brega kao gitarista Bijelog Dugmeta ima u stilu dosta utjecaja Jimmy Pagea, popriličan uzor mu je bio Page.

#17 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9957 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2014 - 03:07

Stefanovski je svirao na albumu "Uspavanka za R.M.". :cool:

Inače,Dugme slušam samo do tog albuma.Ovo iza toga s Tifom i dalje je no comment.

#18 sira

sira
  • Members
  • 4723 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2014 - 10:09

Stefanovski je svira na dvi pisme tog albuma, Brega je inaće sve sam snimao koliko znam

Ja isto slušam Dugme samo sa Bebekom, ono posli je bilo bože sačuvaj, mislim ima simpatičnih pjesmica koje su odlično pogađale tržište, ali tu je već Brega to radio samo da para zaradi, potrošio se entuzijazam.

Najdraža faza su mi prva dva albuma koji su, bar za mene, pravi autentični Balkanski rock, tu je Brega odlično pogodio, prilagodio je rock izričaj ovim prostorima, več treči album je pokazao naznake eksperimentiranja i pomicanja prema "zapadnijem zvuku" četvrti je to uokvirio, a onda je krenilo s trendovskim približavanjem novom valu i slično

#19 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2014 - 11:50

dijelim sirino misljenje.

prva 2 albuma dugmeta su bomba i spadaju u najvece albume ex yu rocka¸. ovo poslije ...a jebiga. :D

#20 ZliPatak

ZliPatak
  • Members
  • 489 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2014 - 14:04

Mene zanima ako se mogu javiti stariji članovi koji su bili na njihovim koncertima 70-tih i 80-tih,njihove dojmove o njemu kao gitaristi,jer ono recimo što se čuje "na česmi" i nije nešto reprezentativno,a ovi noviji koncerti su u svakom smislu katastrofalni,ipak čovjek radi u studiju,nastupa s gitarom,znači nije je okačio o klin,ali ono sviranje nema veze s vezom.

Ja sam bio tih nekih godina na Boom - Pop festivalu u Zagrebu ( drugi po redu, prvi je bio u Ljubljani ). Dugme je taman prije toga snimilo prvi album. Bio je to skoro 24 satni event u Domu sportova, hrpa bendova iz ondašnje Juge. Dugme je negdje pred večer nastupilo, opće oduševljenje u publici. U to sam doba svirao bubnjeve pa nisam baš obraćao pažnju na gitaru, ali čini mi se da je sve odsvirao fluidno i glatko, iz srca. Mislim da je imao Gibca uštekanog u VOX AC-30. Odličan sirovi sound. Danas, vjerujem, nije niti približno u stanju to tako odsvirati, valjda zato jer se odmaknuo od gitare.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.