Jump to content

Slika
- - - - -

Phil Rudd (ac/dc)

• Please log in to reply
20 odgovor(a) na ovu temu

#1 Texas shuffle

Texas shuffle
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 17 Ožujak 2012 - 20:55

Pregledavajući ovaj forum primjetio sam da se ovaj bubnjar uopće nigdje ni ne spominje :confused1: . Istina, nije da se pretrgne od svirke na svakom koncertu ali opet je vrijedan spomena zbog svog specifičnog groova. Nikad ne koristi metronom na snimanjima i uvjek svira malo iza ritma. Zanima me što drugi članovi foruma misle o njemu... :confused1:

#2 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 17 Ožujak 2012 - 21:51

Odlika njegovog bubnjanja je da kod 98% ljudi uzrokuje gibanje u ritmu. Vrlo je podcijenjen zbog svoje 'ograničenosti', pa čak i ismijavan od ljudi koji ne shvaćaju što znači savršeno obavljati svoju ulogu u bendu. Skuplja zanimljive igračke inače, autiće:http://www.bayofplen...-hot-cars&num=7http://www.bayofplen...errari/1048646/http://www.flickrive...57626172691355/

#3 Texas shuffle

Texas shuffle
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 01:10

Wow, za ove autiće nisam znal, al znam da ima neku firmu koja se bavi helikopterima na novom zelandu koju je osnoval kad su ga izbacili iz benda, al jebiga bil im je nezamjenjiv pa je fala bogu opet tu :confused1:

#4 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 11:12

Da, definitivno AC/DC najkompaktnije zvuči s njim. Mada istina je da skoro nitko ni ne zna koje su mu tehničke mogućnosti izvan okvira AC/DC, možda čovjek razvaljuje duple pedale, neparne petradidle, mijenja gripove ko od šale, 17/9inske mjere, a da to ni ne znamo :confused1:

#5 Ada

Ada
  • Members
  • 4205 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 13:48

Ljepota jednostavnosti. :confused1:

#6 Texas shuffle

Texas shuffle
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 13:55

Da, definitivno AC/DC najkompaktnije zvuči s njim. Mada istina je da skoro nitko ni ne zna koje su mu tehničke mogućnosti izvan okvira AC/DC, možda čovjek razvaljuje duple pedale, neparne petradidle, mijenja gripove ko od šale, 17/9inske mjere, a da to ni ne znamo :confused1:

Pa on je reko u nekom intervjuu da je u prijašnjim bendovima dost sviral s rudimentima, a i ac/dc-ova obrada pjesme baby please dont go pokazuje njegove dinamičke mogučnosti al najviše me zanima kak na koncertu izdrži 20 i više minuta svirat jedno te isti ritam bez da napravi prijelaz dok Angus solira i izvodi svojevrsni striptiz :confused1:

#7 ZelenaBanana

ZelenaBanana
  • Members
  • 1007 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 14:24

Pa on je reko u nekom intervjuu da je u prijašnjim bendovima dost sviral s rudimentima, a i ac/dc-ova obrada pjesme baby please dont go pokazuje njegove dinamičke mogučnosti al najviše me zanima kak na koncertu izdrži 20 i više minuta svirat jedno te isti ritam bez da napravi prijelaz dok Angus solira i izvodi svojevrsni striptiz :confused1:

zato jer nema potrebe, ima riff na gitari koji ga tere da lupa samo bas-sner

#8 Texas shuffle

Texas shuffle
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 14:50

Pa dobro teoretski bi mogo tu i tam neki ghost note il akcent barem ubacit :confused1:

#9 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 18:32

To se zove disciplina.

#10 Texas shuffle

Texas shuffle
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2012 - 19:55

To se zove disciplina.

Tu imas 100% pravo, on nikad ne overplaya, uvjek svira točno kolko treba i zbog toga je poseban, Čovjek metronom!!! Njegov groove je prva liga :confused1:

#11 SickBoy

SickBoy
  • Members
  • 1646 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2012 - 08:46

Pa dobro teoretski bi mogo tu i tam neki ghost note il akcent barem ubacit :confused1:

Sreća pa je to kod Phila samo teoretski... Kod većine ACDC covera koje sam sretao uživo bubnjari su uvik imali neodoljivu potribu pravit se pametni sa ghostovima i akcentima i onda bi im najrađe slomio palice... :thumbdown:Phil Rudd je bog i batina, mogu se neznalice sprdat s njime koliko oće, uvik se samo nasmijem kad neki nadobudni samozvani majstor bubnja ide svirat ACDC a to zvuči ko da dite lupa po kantama.Phil ima šut, groove, čvrst je ko stina - kralj! :thumbup:Koliki je genijalac pokazuje svita bubnjara koji su svirali osim njega u ACDC - nijedan mu nije do kolina!

#12 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2012 - 10:58

Odlika njegovog bubnjanja je da kod 98% ljudi uzrokuje gibanje u ritmu.

to je to. phil je pokretač dupadi u tom bendu i zbog toga ga iznimno cijenim

#13 Texas shuffle

Texas shuffle
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2012 - 13:49

Sreća pa je to kod Phila samo teoretski... Kod većine ACDC covera koje sam sretao uživo bubnjari su uvik imali neodoljivu potribu pravit se pametni sa ghostovima i akcentima i onda bi im najrađe slomio palice... :thumbdown:Phil Rudd je bog i batina, mogu se neznalice sprdat s njime koliko oće, uvik se samo nasmijem kad neki nadobudni samozvani majstor bubnja ide svirat ACDC a to zvuči ko da dite lupa po kantama.Phil ima šut, groove, čvrst je ko stina - kralj! :thumbup:Koliki je genijalac pokazuje svita bubnjara koji su svirali osim njega u ACDC - nijedan mu nije do kolina!

Niti jedan bubnjar iz ni jednog ac dc cover benda ili bilo kakvog drugog benda kojeg sam čul koji je u svom repertoaru imal Back in black nije dobro skinul tu pjesmu. Phil rudd downbeat na fusu svira s vratom palice a upbeat sa vrhom palice i tak pjesma savršeno zvući, bez toga zvući ful drugačije :confused1: Phil je badass drummer, nema kaj!!!

#14 ZelenaBanana

ZelenaBanana
  • Members
  • 1007 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2012 - 21:35

Niti jedan bubnjar iz ni jednog ac dc cover benda ili bilo kakvog drugog benda kojeg sam čul koji je u svom repertoaru imal Back in black nije dobro skinul tu pjesmu. Phil rudd downbeat na fusu svira s vratom palice a upbeat sa vrhom palice i tak pjesma savršeno zvući, bez toga zvući ful drugačije :confused1: Phil je badass drummer, nema kaj!!!

istina. bas taj zvukic da pjesme odma drugaciji feel, ne :Di da, meni takoder idu na qrac likovi kaj si briju da su si prejebeni pa izmisljaju neke fillove koje ne pasu uz pjesmu pa tam neke ghost note... jao bratem, nemoj nis mjenjat ak nemre bolje.

#15 roki456

roki456
  • Members
  • 128 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2012 - 15:24

Phil je kralj!Iako,ne mogu svirat ac dc poput njega,nemam tu kontrolu!Zato bih pohvalio bubnjara Ballbreakersa koji to svira savršeno i sa ukusom!Možete ga poslušat u Hard placeu u subotu.

#16 promatrac

promatrac
  • Members
  • 1046 posts

Vrijeme objave: 08 Studeni 2014 - 22:06

Buran život:

http://www.index.hr/...ara/782748.aspx

#17 -enigma-

-enigma-
  • Members
  • 2840 posts

Vrijeme objave: 09 Studeni 2014 - 19:08

najjači su komentari ispod članka; charlie sheen je najobičniji početnik za phila.  :laugh: 

šta reći.. izgleda da čovjek ima gadnih problema. ovo sa naručivanjem ubojstva me u najblažu ruku iznenadilo 

#18 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9964 posts

Vrijeme objave: 09 Studeni 2014 - 20:53

Kad je nekom dosadno....

#19 thecaleww

thecaleww
  • Members
  • 10 posts

Vrijeme objave: 04 Veljača 2015 - 16:57

obozavam ac/dc od kad znam za sebe,i najbolji su mi jer sam njih prve slusao i dan danas,nema dana kad ne poslusam nista od njih,dok ovo pisem ih slusam,znam sve albume imam,i da phil je najjaci jer je jednostavan,mene oni odusevljavaju jer su najbolji live bend,a tko je najbolji live najbolji je uopce,inace poslusajte if you want blood live album i cut cete zasto je on najbolji,niti jedna pogreska na cijekom koncertu,sve u dobu tocno,kao i cijeli band,to mi je prvi njihov album koji sam kupio nisam ni znao da je live,i od onda mjerim snagu i osjecaj sviranja po njima na drugim bendovima,slusao sam sve live albume svih velikih i od njih nema jacih,pogotovo phila

#20 Lun Kralj Ponoći

Lun Kralj Ponoći
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2015 - 01:15

Phil Rudd - najopakiji bubnjar u cijelom svemiru ! Ritmički savršen , tajming , dinamika , sve...

Samo pojačaj...

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.