Jump to content

Slika
- - - - -

Stanley Clarke

• Please log in to reply
17 odgovor(a) na ovu temu

#1 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2005 - 15:08

Stanley Clarke je bassist od kojih bi mnogi trebali učiti jer on je ipak jedan od najboljih.Basist koji je fascinirao jazz scenu 1971.Završio je glazbenu akademiju ; Philadelphia Academy of Music.Inače svira Alembic bass. Često je bio nazivan legendom zbog njegova sviranja .Dostignuo je vrh još kad je imao samo 25 godina.1974 godine je izdao Stanley Clarke album.1976 je izdao album School Days.Čovik je prefascinantan.Ima još toga šta nisan napisao u biografiji pa to pročitajte na njegovom web site-u:http://www.stanleyclarke.comNjegova najraža pisma mi je Lopsy Lu.Šta mislite o njemu?

Attached Thumbnails

• Stanley%20Clarke.jpg

#2 Lord

Lord
  • Members
  • 312 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2005 - 17:04

Stanley Clarke je bassist od kojih bi mnogi trebali učiti jer on je ipak jedan od najboljih.Basist koji je fascinirao jazz scenu 1971.Završio je glazbenu akademiju ; Philadelphia Academy of Music.Inače svira Alembic bass. Često je bio nazivan legendom zbog njegova sviranja .Dostignuo je vrh još kad je imao samo 25 godina.1974 godine je izdao Stanley Clarke album.1976 je izdao album School Days.Čovik je prefascinantan.

a po cemu je fascinantan? i po cemu je njegovo sviranje legendarno?pitam zato jer ne znam, nisam ga cuo... :o

#3 Klejton

Klejton
  • Members
  • 1130 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2005 - 17:55

a po cemu je fascinantan? i po cemu je njegovo sviranje legendarno?pitam zato jer ne znam, nisam ga cuo... :o

pa uzicaj od nekoga cd ili nadji na netu ::o(dc++ is your friend :o)

#4 Lord

Lord
  • Members
  • 312 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2005 - 18:48

pa uzicaj od nekoga cd ili nadji na netu ::o(dc++ is your friend :o)

vec skidam neki njegov koncertal ono, kad covjek vec pise da je ovaj genijalan bilo bi ok da je napisao "genijalan je zbog....toga, toga i toga...", ne? :o

#5 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2005 - 00:00

vec skidam neki njegov koncertal ono, kad covjek vec pise da je ovaj genijalan bilo bi ok da je napisao "genijalan je zbog....toga, toga i toga...", ne?  :o

Morate vi uvik nać neku primjedbu.Ali eto kad već oćeš.Stanley često rabi neke open strings akorde koji su uvijek dobro složeni i meni to ima neki prelip ugođaj. Poslušaj tu pismu Lopsy Lu. Uživit ćeš se garantiram.

#6 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2005 - 02:33

Stanley Clarke je bassist od kojih bi mnogi trebali učiti jer on je ipak jedan od najboljih.

Najboljih što? U čemu najboljih?

Basist koji je fascinirao jazz scenu 1971.

Što se tada dogodilo? Čime je fascinirao jazz scenu?

Često je bio nazivan legendom zbog njegova sviranja

Po čemu je specifičan njegov način sviranja da je nazivan legendom?

#7 FacetheSlayer

FacetheSlayer
  • Members
  • 407 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2005 - 08:23

Otiđi na njegovu web stranicu.Evo ti točni URL pošto vas nekoliko ili ne znate pričat engleski ??? ili ste nesposobni ???ili je samo u điru zezancija, ??? ali svejedno.Eto pa malo pogledajte biografiju. :-\http://www.stanleycl....com/bio_pg.htm :o

#8 Guybrush

Guybrush
  • Members
  • 954 posts

Vrijeme objave: 02 Prosinac 2005 - 11:15

Legenda lik.School days stvar mi je prejebena.Kolko za slušat tolko i za svirat.Imam neki koncert njegov sa nekog jazz festivala di lik dere prvo na aprajtu - i to kak :o :o :o i poslije na Allembicu svojem.School days izvedba u trajanju od 10 minuta mu je fascinantna. 8)

#9 LoBass

LoBass
  • Members
  • 1022 posts

Vrijeme objave: 05 Prosinac 2005 - 10:23

Da se priključim. Legenda jazz-rocka, fusiona .... Svirao sa svim starim liscima (ak neko ide tražit po netu, evo: Chick Corea, Return to Forever, Jeff Beck ...) Meni osobno su zakon stvari sa Jeff Beckom. Totalno si pašu (npr. Hello Jeff, Rock and Roll Jelly, Jamaican Boy). Šta reć, strašan frajer

#10 PureEvil

PureEvil
  • Members
  • 44 posts

Vrijeme objave: 24 Srpanj 2007 - 17:44

Neznam sta da kazem.Pre inspirativan je. Koji cudni riffovi za bass mislim ono wild dog. :scared:haha... A Kako solira i slapa na basu. Koji lipi ton. Nema sta ,legenda s razlogom.

#11 Lorin bass

Lorin bass
  • Members
  • 128 posts

Vrijeme objave: 06 Ožujak 2010 - 12:43

meni jedan od uzora ... obožavam njegov zvuk Alembica ...

#12 mua

mua
  • Members
  • 41 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2010 - 09:36

Inače čovijek svira u zadnjoj novokomponovanoj zajebanciji zvanoj SMV ili ti Stanley Marcuss Victor I kao što vidite njegovo ime je na prvom mjestu, pametnome dosta.:biggrin:

#13 evil tongue

evil tongue
  • Members
  • 207 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 11:18

Moram priznat da je Stanley stvarno vrhunski majstor, bez obzira što mi neke njegove stvari nikako ne sjedaju jer mi zvuče odveć sintetičke.ali ovo je perfektno [ame][/ame]

Edited by evil tongue, 19 Ožujak 2010 - 11:22 .

#14 DJ_MY_SOUL

DJ_MY_SOUL
  • Members
  • 285 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2010 - 20:06

O Stanley Clarke bih mogao da pisem beskonacno. On izdao prvi bass solo album (u isto vreme kad i pastorius). On je veca zvezda od Marcus Miller i Victor Wooten zajedno! Najveca ziva legenda bass-a. Nije neki tehnicar ali sto se tice komponovanja i raznovrsnosti njegvih pesmi tu nema konkurenciju. I mene je prvo nerviralo sto koristi efekte ali sto da ne kad to odlicno zvuci. Svaki basista na vrhu karijere razvije svoj stil sviranja. Ali sto je najbitnije nikoga ne kopira potpuno je originalan. O njemu se treba pricati sa istim postovanjem i divljenjem kao i o Pastoriusu.

#15 basshole

basshole
  • Members
  • 226 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2010 - 00:09

O Stanley Clarke bih mogao da pisem beskonacno. On izdao prvi bass solo album (u isto vreme kad i pastorius). On je veca zvezda od Marcus Miller i Victor Wooten zajedno! Najveca ziva legenda bass-a. Nije neki tehnicar ali sto se tice komponovanja i raznovrsnosti njegvih pesmi tu nema konkurenciju. I mene je prvo nerviralo sto koristi efekte ali sto da ne kad to odlicno zvuci. Svaki basista na vrhu karijere razvije svoj stil sviranja. Ali sto je najbitnije nikoga ne kopira potpuno je originalan. O njemu se treba pricati sa istim postovanjem i divljenjem kao i o Pastoriusu.

???:sneaky2:

#16 DJ_MY_SOUL

DJ_MY_SOUL
  • Members
  • 285 posts

Vrijeme objave: 20 Ožujak 2010 - 01:49

???:sneaky2:

Mislio sam na to da ne poseduje brzinu kao sto imaju Victor Wooten i Mark King. Niko nije ni blizu victor wootena :thumbup: Pitali su Marcus Millera kada ce on da izbaci neki svoj bass teaching video. On je izjavio kupite wooten-ov i pustite ga 3x sporije i dobicete Marcus Miller-ov video.

#17 TUTU

TUTU
  • Members
  • 24 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2016 - 00:33

TATAMATA

#18 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9920 posts

Vrijeme objave: 25 Siječanj 2016 - 08:45

Ha,ha , hvala novom članu na ponovnom čitanju ovih smiješnih komentara !

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.