Jump to content

Slika
- - - - -

KORG KRONOS ILI YAMAHA MOTIF XF

• Please log in to reply
17 odgovor(a) na ovu temu

#1 okolokole

okolokole
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2012 - 01:42

Drage kolege treba mi strucno misljenje za ove dvije klavijature... Dal je netko probao i jednu i drugu? Ne mogu se odluciti sta da kupim... Svaki savjet je dobro dosao! Unaprijed hvala :001_rolleyes:P.S. Sad radim na korg triton studio 76, i jako sam zadovoljan... imam je otkako je izisla na trziste pa bi sad samo jos jednu pridruzio da imam vise slobode na svirkama.... :D

Edited by okolokole, 06 Veljača 2012 - 11:45 .

#2 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6374 posts

Vrijeme objave: 05 Veljača 2012 - 02:05

Isključi caps lock prvo, molim te, i klikni na "Edit" tipku na svom postu, te ga ispravi tako da ima normalno napisana slova, ako ne želiš da obrišem thread, jer se meni ne da ispravljati tuđe nepoštivanje kulturnog ponašanja na forumu. I nije pristojno postati istu stvar na dva različita mjesta, s istom svrhom. To je već materijal za žuti karton. Hvala na razumijevanju. :D

#3 okolokole

okolokole
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2012 - 11:45

eto ga rijeseno :D

#4 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 947 posts

Vrijeme objave: 06 Veljača 2012 - 14:55

Ako već imaš Triton Studio i zadovoljan si njime, ja bih možda radije dodao Motif XF, da dobiš na različitosti zvuka. U principu ni s jednim ni s drugim ne možeš pogriješiti. Da nemaš klavijaturu i da se radi o kupnji prve ili jedine, preporučio bih Kronos. Ali ako si zadovoljan postojećim, možda je bolje dodati jednu drugu firmu jer svaka ima svoje prednosti i nedostatke. Pa se u kombinaciji izvuče ono najbolje od obje.

#5 okolokole

okolokole
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2012 - 22:41

I ja razmisljam isto tako, da dobijem malo drugaciji zvuk. samo me zanima jel mozda znas kakva je organ sekcija na motifu? orgulje me najvise nekako zanimaju jer to mi najvise treba, ne mora biti kao u kronosa, al bilo bi dobro kad bi bila bolja od tritonove

#6 Skipp

Skipp
  • Members
  • 1760 posts

Vrijeme objave: 07 Veljača 2012 - 23:27

I ja razmisljam isto tako, da dobijem malo drugaciji zvuk. samo me zanima jel mozda znas kakva je organ sekcija na motifu? orgulje me najvise nekako zanimaju jer to mi najvise treba, ne mora biti kao u kronosa, al bilo bi dobro kad bi bila bolja od tritonove

daleko je bolja. XS/XF ima 8part voice mode, što znači da svaki sound (program na korgu) može imati do 8 različitih sampleova.Kod organ sekcije to znaći da možeš imati 8 drawbara na jednom jedinom soundu.Iako je performance mode (combi mode na korgu) sa yamahe napravljen od mizernih 4 soundova, razmišljanjem "out of the box" možeš doći do teoretskih 8x4 soundova (8 svaki voice puta 4 komada u performanceu), al to malo ko prakticira jer je to već poštenski deep programming.U svakom slučaju - na yamahi se nemoraš zamarati sa IFXima u combiju s obzirom da se automatski skopira svaki IFX za svaki voice posebno u performanceu. ne moraš razmišljat koji ćeš di routat ko na tritonu što je veliki plus

Edited by Skipp, 07 Veljača 2012 - 23:29 .

#7 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 947 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2012 - 09:29

Ja bih preporučio odlazak u dučan i isprobavanje klavijature. Možda euro-unit ima motif xf na lageru (trebao bi!) pa da se orgulje isprobaju. Točno je da motif xf može imati do 8 semplova u programu, pa time i 8 drawbarsa, ali to samo po sebi još ne čini dobar zvuk orgulja. U pitanju su i efekti, a tu sad ne znam kako stoji motif xf. Sigurno bolje od motifa es kojeg sam ja imao i na kojem mi je rotary efekt zvučao jako mršavo, tj. više mi je ličio na vibrato nego na rotary. S druge strane, Korg mi je uvijek nekako dao par dobrih preseta orgulja s kojima sam ja bio uvijek zadovoljan. No, sad ne uspoređujemo motif xf s tritonom (ne bi bilo ni fer), već s Kronosom. A u svakom slučaju mislim da orgulje na motifu zadovoljavaju i nude veće mogućnosti i više varijacija nego što ih ima na tritonu pa stoga ne bi trebalo biti nekih problema. Motif se ne kupuje da bi se u nekom trio sastavu svirali neki rock/jazz standardi i da se igra sa drawbarsima i za one opće stvari i svirke u kojima treba orgulje, za to mislim da motif sigurno i više nego zadovoljava.

#8 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6374 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2012 - 09:36

Orgulje su po meni daleko bolje na Kronosu neg na bilo kojoj Yamahi ili Rolandu.

#9 okolokole

okolokole
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2012 - 15:16

Kronosa sam probao i oduševio me... stvarno je prava zvijer u tom podrucju! Al nekako oko mi je zapelo na motifa, ne znam ni sam zasto. valjda zato sto nikad nisam na yamahi radio. al nazalost, nemam trenutno priliku da probam motifa. mogu ga samo naruciti ako ga zelim kupiti. prijatelj je ga imao jako kratko i nisam ga ni probao, pa je sad nabavio Kronosa... Po njegovoj prici ni motif ne zaostaje puno, samo je valjda motif malo kompliciran za kombinacije kad naviknes na korga. nema touch ekran, pa ne znam hoce mi biti problem da se naviknem. i jos jedno pitanje, dal ima razlike između motifa xf i xs osim sto je u ovoga flash memorija?

#10 Skipp

Skipp
  • Members
  • 1760 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2012 - 20:04

Po njegovoj prici ni motif ne zaostaje puno, samo je valjda motif malo kompliciran za kombinacije kad naviknes na korga. nema touch ekran, pa ne znam hoce mi biti problem da se naviknem. i jos jedno pitanje, dal ima razlike između motifa xf i xs osim sto je u ovoga flash memorija?

Yamaha ti ima za sve što trebaš dedicated gumbić.Dok na korgu klikaš po ekranu i s menijima dolaziš do onoga što trebaš - na yamahi imaš za to gumbić. Dakle ne klikaš kursorskim tipkama i mrdaš gore-dole ko recimo na TRu da bi došo do nečega na ekranu, nego 99% stvari ima direktan gumbić.Cathegory search, grupe soundova, efekti itd. Ja osobno nikad nisam imao problema s navigacijom na motif seriji (imao ESa i MO6) koji je sam po sebi "kompliciraniji" od XS/XF serije zbog daleko manjeg ekrana.A što se razlika između XSa i XFa tiče... U principu je to ista klavijatura.XS ima jednu banku novih soundova (ostali su identični) + mogućnost flash memorije (dakle sampleovi ostaju u kljavi nakon gašenja).Također, dodano je još arpeggio varijacija i sitnica u interfaceu.Bottom line XF = XS + 1 sound banka novih soundova i flash rom :D

#11 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 947 posts

Vrijeme objave: 08 Veljača 2012 - 22:14

skipp,mislim da si ga malo pretjerao s ovim dedicated gumbić!Imao sam i ja ES-a, XS/XF je pak još nešto drugo jer ima trostruko veći ekran. Uza sve parametre koji se u određenim okolnostima pokazuju, nema teorije da za to postoje "dedicated" gumbići. Postoji mogućnost određenih prečaca, ali siguran sam da će se cursor tipke naraditi na motifu. Zabunio si se u tome što ima xs a što xf. Zapravo je obrnuto, ali to je očito tipfeler.

#12 Skipp

Skipp
  • Members
  • 1760 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2012 - 09:25

erm... gdje je nestao moj post od jučer?

#13 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6374 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2012 - 10:42

Nije ništa nestalo, koliko ja vidim.

#14 Skipp

Skipp
  • Members
  • 1760 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2012 - 11:20

Nije ništa nestalo, koliko ja vidim.

riplajo sam na ovaj gore post mojkarme i ispravio tipfeler u prošlom postu (XS/XF). riplaja nema, a ni ispravka također :D

#15 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 947 posts

Vrijeme objave: 09 Veljača 2012 - 12:33

Da, da!!!Bio je skippov odgovor. A ja sam uz forum konzumirao pivicu pa se nisam usudio javiti jer nisam bio siguran da li sam si umislio ili stvarno vidio post...:D

#16 okolokole

okolokole
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2012 - 16:08

a sta reci vec hvala na savjetima :D Kako je krenulo sve su prilike da ce na stalak doci yamaha motif xf7 ili xf8. kronos je dobar, mislim odlican, ali ipak je to korg, a volio bi malo pobjeci od toga. Prva zelja mi je bila kurzweil, svirao na pc3x 2 svirke i odustao, nimalo mi se nije svidio. Ili je to sto sam navikao na drugi zvuk ili nesto, al nista osim strings sekcije me nije dojmilo. ni klaviri ni orgulje... onda je bio nord u pitanju, ali kronos i motif imaju pregrst zvukova sto mi ponekad treba od harmonika do svega, sto nordu fali pa sam suzio izbor na kronosa i motifa. i sad cim ovaj snijeg prodje idem u yamahu ako bude sve kako planiram :biggrin:

#17 jedan tamo

jedan tamo
  • Members
  • 6 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2012 - 20:25

a sta reci vec hvala na savjetima :D Kako je krenulo sve su prilike da ce na stalak doci yamaha motif xf7 ili xf8. kronos je dobar, mislim odlican, ali ipak je to korg, a volio bi malo pobjeci od toga. Prva zelja mi je bila kurzweil, svirao na pc3x 2 svirke i odustao, nimalo mi se nije svidio. Ili je to sto sam navikao na drugi zvuk ili nesto, al nista osim strings sekcije me nije dojmilo. ni klaviri ni orgulje... onda je bio nord u pitanju, ali kronos i motif imaju pregrst zvukova sto mi ponekad treba od harmonika do svega, sto nordu fali pa sam suzio izbor na kronosa i motifa. i sad cim ovaj snijeg prodje idem u yamahu ako bude sve kako planiram :D

taj korg nije yamahi m. do čićka....a u kvaliteti izrade ne treba uopče uspoređivati....:biggrin:

#18 mojkarma

mojkarma
  • Members
  • 947 posts

Vrijeme objave: 10 Veljača 2012 - 21:44

taj korg nije yamahi m. do čićka....a u kvaliteti izrade ne treba uopče uspoređivati....:biggrin:

Ovdje raspravljamo o klavijaturama a ne o fanatičnom navijanju za A ili B. Svejedno, impresivno je kako si dobro svoje tvrdnje argumentirao. Sad se idi pohvaliti mami, nek ti da lizalicu.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2012 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.