Jump to content

Slika
- - - - -

Koji digitalni piano od ovih

• Please log in to reply
10 odgovor(a) na ovu temu

#1 Nuclear

Nuclear
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2011 - 20:54

Gledam i čitam ostale teme, al nisam došao do pravog odgovora.Pa da pitam što bi mi bilo najbolje uzeti.Dakle treba mi piano za doma. Završio sam dio osnovne glazbene škole (4 razreda) davnih dana, pa eto da iskoristim znanje, i naučim neke nove skladbe pošto imam viška vremena.Treba mi najobičniji piano za sviranje, i zvuk što sličniji pravom klaviru (neki grand piano zvuk)...Ne zanimaju me ni ostali zvukovi, ni ritmovi niti išta drugo osim sviranja piana.(15 zvukova koje dolje 2 navedena imaju mi je sasvim dovoljno)Prvo sam gledao ovaj:http://www.piano.hr/...di/cn23,37.htmlAli sam kasnije naišao i na ovaj na popustu:http://www.piano.hr/...0,00-kn!,5.htmlZanima me koji od ta 2 radije kupiti, i dali su dobra investicija.Također me zanima dali je 96notna polifinija dovoljna za malo zahtjevnije skladbe?Naravno želio bi dobre tipke koje se neće rasklimati, razrondati, i koje su donekle slične klavirskoj mehanici.Također me zanima kako ti digitalni klaviri djeluju na dinamiku? Dali je moguće postići barem nekakvu dinamiku jačim ili slabijim pritiskom tipke?

Edited by Nuclear, 30 Studeni 2011 - 21:02 .

#2 groove-a-holic

groove-a-holic
  • Members
  • 354 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2011 - 22:16

Mislim da bi ovaj na akciji vrlo dobro odrađivao ovo što tebi treba... Tipka je iste generacije mislim čak i identična kao na mom kawai-ju mp5 i te tipke novije generaciju vrlo dobro reagiraju dinamički... A 96-notna polifonija ti je ok i za malo zahtjevnije skladbe i za korištenje sustain pedale...Moj prijedlog je da to uzmeš...eto...:blink:

#3 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6431 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2011 - 22:21

Složio bih se s gore napisanim (osim da je 96 nota polifonije dosta za kompleksne pasaže sa sustain pedalom - tu ponekad ni 192 nije dosta, iz mog iskustva - doduše ovisi što i kako sviraš, naravno).No za svaki slučaj, ne budi lijen pa se dovezi do Piano centra i sam isprobaj kako ti što leži :blink:

#4 groove-a-holic

groove-a-holic
  • Members
  • 354 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2011 - 23:27

Ok, za srednje kompleksne pasaže bi polifonija "preživjela" ...:lol::blink:

#5 Nuclear

Nuclear
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 30 Studeni 2011 - 23:44

Jel možete navest neku skladbu koju bi dakle bilo nemoguće kvalitetno odsvirati na tom pianu?? Tako da vidim (poslušam) uopće o čemu se radi i hoću li tako nešto uopće moći odsvirati ikada.Većinu toga što sam učio u glazbenoj sam zaboravio (prošlo je već dobrih 11 godina otkada sam išao)...Trenutno radim na Croatian Rhapsody od Mrvice na nekom jadnom sintiću (4 oktave), a i to mi predstavlja izazov iako i nije nešto posebno komplicirano.Krenuo bi s tako nekim jednostavnijim sporijim stvarima, a kasnije ćemo vidjet...

Edited by Nuclear, 30 Studeni 2011 - 23:53 .

#6 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6431 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2011 - 00:05

Mislim da neki bijesni Rahmanjinovi i Liszti ne bi dobro išli na 96 nota polifonije. Niš što bi tebi igralo ulogu, tak da mislim da si prilično ok po tom pitanju :blink:

#7 Nuclear

Nuclear
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 01 Prosinac 2011 - 00:20

OK. Hvala puno!!Budem malo obišao Piano centar i Etidu i pogledao kako to sve izgleda i funkcionira i isprobao ako se može.

#8 Nuclear

Nuclear
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2011 - 15:03

Da pitam još nešto.Dali možda radije da uzmem ES6 umjesto jedan od ovih gore navedenih???Ne znam koliko je stalak za ES6?I dali se dobije pedala/pedale (ne znam koliko ima) ako se ne uzme sa stalkom?

#9 Skipp

Skipp
  • Members
  • 1760 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2011 - 15:12

Ovisi koliko ti portabilnost znači. Pedala ko pedala je par sto kuna sama zasebno tako da ti vjerojatno ne igra neku veliku ulogu u cijeni ako je slučajno ne dobiješ.Al ono, vjerujem da uz svaki stage piano dođe kakva-takva sustain pedala.

#10 Nuclear

Nuclear
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2011 - 15:26

Ma portabilnost mi ne znači ništa, neću ga nigdje nositi.Vidim da je ES6 bolji po specifikacijama, i na popustu je 20% u Piano Centru.Ima 192 notnu polifoniju, više zvukova i još neke dodatne stvari.Pa me zanima dali je isplativija investicija nego ova 2 gore?Konkretno cijena je 6640 za njega sad

#11 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6431 posts

Vrijeme objave: 23 Prosinac 2011 - 16:50

Yep, svakako je isplativija investicija.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2012 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.