Jump to content

Slika
- - - - -

Review malih lampaša dostupnih u Hrvatskoj!

• Please log in to reply
451 odgovor(a) na ovu temu

#41 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 21:18

A šta je gain pot?

Pa reci jasno onda!Pa to i radim, gain na 3-4, volume na 6-7 i sound za lizat prste, al samo sam napomenuo prije da sa pedalicom frknutom u clean kanal dobio bi se boli sound jer crunch kanal je nekako više "suitable to hi gain", tj. vuče te da otfrljiš gain, uključiš boost i opicis gilberta.

#42 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 21:27

bingo... tajna dobrog sounda nije u tome da otfrljis preamp nego da otrfljis poweramp... onda pjeva

#43 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 21:57

bingo... tajna dobrog sounda nije u tome da otfrljis preamp nego da otrfljis poweramp... onda pjeva

Znam ja za to. :blink:Kad se saturiraju izlazne cijevi, snop elektrona upotrebljava veci prostor u cijevi (80%- max. ovisno o jacini struje na ulazu) i upravo zbog te koristene prostornosti cijevno pojacalo ima dinamike, feedbacka, muda, "pjeva".. kako vec.

#44 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2007 - 00:45

Znam ja za to. :blink:Kad se saturiraju izlazne cijevi, snop elektrona upotrebljava veci prostor u cijevi (80%- max. ovisno o jacini struje na ulazu) i upravo zbog te koristene prostornosti cijevno pojacalo ima dinamike, feedbacka, muda, "pjeva".. kako vec.

Pa što onda master ne otvoriš do kraja več ga držiš na 6/7?

#45 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2007 - 10:25

Di jos ima Blues Jr. u zagrebu osim u vlaskoj?

#46 CrAsH

CrAsH
  • Members
  • 2093 posts

Vrijeme objave: 22 Veljača 2007 - 10:38

Pa reci jasno onda!Pa to i radim, gain na 3-4, volume na 6-7 i sound za lizat prste, al samo sam napomenuo prije da sa pedalicom frknutom u clean kanal dobio bi se boli sound jer crunch kanal je nekako više "suitable to hi gain", tj. vuče te da otfrljiš gain, uključiš boost i opicis gilberta.

Prvo: Gilbert je valjda gitarist koji svira s najmanje gaina od svih tih današnjih virtuoza, i ja i ti a vjerujem i vecina ljudi na ovom forumu nebi na takvom soundu mogla nista odsvirat tako da taj high gain sa boostom ostavi za petričučija i njemu slične...Drugo: zivo me interesira kako biš ti, a ni itko drugi ( Including me ) OPIČIO GILBERTA????Da ja tebe pitam...kako bi bio bolji sound, da otvoris poweramp na max i volume preampa stavis n 0,5 ili da volume preampa stavis 3/4 (znaci cca neka 7-ica) a poweramp na toliko da ti sound bude jednako glasan kao i u prvoj opciji?

#47 vedran17

vedran17
  • Members
  • 787 posts

Vrijeme objave: 24 Veljača 2007 - 18:11

http://www.glazbeni-...1264#post241264

#48 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2007 - 20:51

Pa što onda master ne otvoriš do kraja več ga držiš na 6/7?

Otvorim i master dokraja kad sam na probama, ali kad sam kući volume neide preko 2/2.5

#49 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 27 Veljača 2007 - 20:53

Prvo: Gilbert je valjda gitarist koji svira s najmanje gaina od svih tih današnjih virtuoza, i ja i ti a vjerujem i vecina ljudi na ovom forumu nebi na takvom soundu mogla nista odsvirat tako da taj high gain sa boostom ostavi za petričučija i njemu slične...Drugo: zivo me interesira kako biš ti, a ni itko drugi ( Including me ) OPIČIO GILBERTA????Da ja tebe pitam...kako bi bio bolji sound, da otvoris poweramp na max i volume preampa stavis n 0,5 ili da volume preampa stavis 3/4 (znaci cca neka 7-ica) a poweramp na toliko da ti sound bude jednako glasan kao i u prvoj opciji?

Ma to sto sam rekao "opicio gilberta" bilo je metaforički, znaci vezano za hi gain na valvekingu, gain potu..itd.Ali sviram dosta neoklasiku na hi gainu, tako da samim time sto sam spomenuo gilberta nije velika pogreska, ali ako me pitas dali sviram njegove skladbe, to ne.

#50 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2007 - 09:10

Eh, napokon sam nabavio Blues Juniora... Strava zvuk ^^

#51 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 05 Ožujak 2007 - 09:30

Eh, napokon sam nabavio Blues Juniora... Strava zvuk ^^

Čestitam-odličan izbor!

#52 Smola

Smola
  • Members
  • 186 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 12:15

Kasnim kojih misec dana s raspravom ali imam pitanje za Lokija:S kakvom pedalom sviraš na tom BJ-u i kakav zvuk tražiš?

#53 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 17:35

Nemam nijednu pedalu, a eventualno ce s vremenom doc tube screamer i mozda big muff... Zbilja mi ne trebaju pedale jer je pojacalo i na suho savrseno za moje potrebe... Kakav zvuk trazim? E to je sad druga prica, nemam dovoljno para da si isfinanciram tocno zvuk kakav zelim, ali BJ odlicno moze svladat blues, jazz, cak i rock bez problema... Al trebo bi probat za svaki slucaj, to je stvar ukusa...

#54 Holy Bob

Holy Bob
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 19:33

Ne vjerujem da se može nabavit kod nas ali izgleda zanimljivo i jeftino - Johnson Toledo 25R

#55 Šveps

Šveps
  • Members
  • 586 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 20:42

Ne vjerujem da se može nabavit kod nas ali izgleda zanimljivo i jeftino - Johnson Toledo 25R

Jebote , pojačalo mi se sviđa , a i po specifikacijama mi odgovara.To bi se vrijedilo probati nabaviti..............

#56 Holy Bob

Holy Bob
  • Members
  • 1134 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 20:47

Jebote , pojačalo mi se sviđa , a i po specifikacijama mi odgovara.To bi se vrijedilo probati nabaviti..............

kvaliteta u Epiphone klasi, šrotni kineski zvučnik i trafo i sve ostalo. Al kad se nema para za Bad cata ili takve perverzarije onda je ovo sasvim OK

#57 Šveps

Šveps
  • Members
  • 586 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 20:49

kvaliteta u Epiphone klasi, šrotni kineski zvučnik i trafo i sve ostalo. Al kad se nema para za Bad cata ili takve perverzarije onda je ovo sasvim OK

Istina.:smile: Taj mi se šrot sviđa.Izgleda mi nekak`vintiđ.

#58 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 20:49

uff jebote uzea bi ga samo radi kutije !!

#59 LesFaul

LesFaul
  • Members
  • 1083 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 20:54

uff jebote uzea bi ga samo radi kutije !!

Moze, a meni pokloni "iznutrice"! :idea: I jos dobijes cugu od mene besplatno...:blink1:

#60 Šveps

Šveps
  • Members
  • 586 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2007 - 20:57

Moze, a meni pokloni "iznutrice"! :idea: I jos dobijes cugu od mene besplatno...:blink1:

Pa ti meni pokloniš "iznutrice" i ja ti dam 5 litara vina.:idea:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.