Jump to content

Slika
- - - - -

Review malih lampaša dostupnih u Hrvatskoj!

• Please log in to reply
451 odgovor(a) na ovu temu

#21 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2006 - 00:02

da al na blues jr, drivea tek kad ga se odvrne do kraja, ima lijep clean i kada se na 8 opali. ;)a što se tiće da nije za metal nebi se baš složija.....frend mi ga ima i pere metal direkt kroz njega i ima jebenu distorziju. ;)

Jesi li primijetio sarkazam? ;D ;D

Ma zvuk ću isprobati ako budem išao u kupnju, ovako se raspitujem da si nekakve opcije stavim u plan što se novaca tiče.Ono longeeovo čudo i mora dobro zvučat kad toliko košta.Metal me ne zanima, to ne budem ni svirao ni na čemu

Kad ti nisi ČRU ;D ;D

#22 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2006 - 00:03

Ma zvuk ću isprobati ako budem išao u kupnju, ovako se raspitujem da si nekakve opcije stavim u plan što se novaca tiče.Ono longeeovo čudo i mora dobro zvučat kad toliko košta.Metal me ne zanima, to ne budem ni svirao ni na čemu

traži po oglasima, ja san blues juniora naša za 2500kn. i to je čovjek živio 25km od mene. ;)da se naći odličnih stvari polovno za dobru lovu.

#23 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2006 - 00:06

traži po oglasima, ja san blues juniora naša za 2500kn. i to je čovjek živio 25km od mene. ;)da se naći odličnih stvari polovno za dobru lovu.

Da se naći jaaaako odličnih stvari... Samo treba vrebati, kao ja. I imati pomalo sreću.E još nešto. Peavey Classic 30 ti je 500 eura, nov. Ganjaj to polovno isto negdje za 2500 kn i na konju si s bubnjarom. Ili je konj na njemu. Jebiga, dogovorite se ;D

#24 mulac

mulac
  • Members
  • 142 posts

Vrijeme objave: 26 Lipanj 2006 - 08:34

gitarist uzo na popustu fender dewill (ne znam jesam li dobro napiso)uglavnom, 40w, jedna 12-ica, 4500 kn.skeptičani smo bili svi do prvog iznošenja na binu.s jedne strane bubnja jcm 800, 4 12-ice, na 6-ici, blablabla, a s druge ovaj mali prcvoljak na 3-ci, i ubi i bubanj i jcm-a i moj 300w bas. jebe majku.iznenađenje u pičku materinu.a zvuk, na boss hm2 i ibanezu, auuuuu.

#25 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 29 Srpanj 2006 - 23:58

gitarist uzo na popustu fender dewill (ne znam jesam li dobro napiso)uglavnom, 40w, jedna 12-ica, 4500 kn.skeptičani smo bili svi do prvog iznošenja na binu.s jedne strane bubnja jcm 800, 4 12-ice, na 6-ici, blablabla, a s druge ovaj mali prcvoljak na 3-ci, i ubi i bubanj i jcm-a i moj 300w bas. jebe majku.iznenađenje u pičku materinu.a zvuk, na boss hm2 i ibanezu, auuuuu.

Koliko lampi je ispalo iz tog JCM800 ??? Jel "stotka" u pitanju ili "pedestka" ? Ako je sve u redu s tim Marshallom onda pričaš jako veliku glupost... pitaj nekoga tko je ubijao rulju ispred sebe s takvim pojačalom ;D

#26 dr.Explosion

dr.Explosion

rock'n'roll heretic

• Members
  • 1895 posts

Vrijeme objave: 30 Srpanj 2006 - 00:17

ako je jedna 12-ica onda je DELUXE, deville ima 2x12 ili 4x10ovaj topic je o malim pojacalima - lampasima, kao sto je blues jr ili champ, a deluxe i deville nisu ''mala'' pojacala - kao sto si napisao ''ubijaju glasnoćom''' ;)

#27 CrAsH

CrAsH
  • Members
  • 2093 posts

Vrijeme objave: 30 Srpanj 2006 - 10:56

da, ali dali shvaćas da je deluxe na 3 gotovo na maksimumu svojih kapaciteta...probaj vrtit pot od jedno 4.5 do 12 i vidjet ces da ces samo muljat po tonu ali glasnoća će ostati ista...tako je to kod deluxa i deville-a. JCM sa 6 stavi na 8 ili 9 pa ces vidjet da ces dobit jos snage i to ne bas malo.. ;)Deluxe je vintage pojačalo i kako radi mu je najveća mana...

#28 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2007 - 17:06

Vec jedno duze vrijeme pikiram kupit nekog lampasa do max 3300-3500kn i imam muke isusove pri odbiru...Razmisljao sam kupit Peavey ValveKing 112 u Sloveniji, al sad je ispalo da kosta puno vise nego sto sam mislio, pa to ispada iz igre... Fender Blues Jr. - Probo sam ga, clean je savrsen. Stvarno je prelijep dok me se drive nije dojmio. Istina i bog, nisam imao puno vremena pa vrlo vjerojatno da nisam cuo sta sve on moze. Muci me samo jedna stvar, a sad mi vi recite da li je to opravdano ili ne. Junior je jednokanalan. Cuo sam da moze nadglasati bubnjara i jako puno toga pa bi ga onda koristio i na probama, ali sad neznam da li bi mi tokom svirke stvaralo probleme to sto je jednokanalan. Pretpostavljam da bi se mozda to moglo rijesiti i s nekakvom pedalom. Mozda zapravo to uopce nije toliko sranje koliko ja mislim da je... Sta vi kazete? Da li imam kakvih drugih opcija, polovno, novo? osim nabrojanih ovdje... Ne treba mi nista jako zestoko, plafon bi bio neki rock, hard rock... ne treba mi nesto brutalno.

#29 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2007 - 18:18

Blues Junior ti ima super clean, nisam ga nikad odvrnuo, niti čuo odvrnutog, ali ne vjerujem da loše zvuči odfrljen, kad na 3-4 zvuči odlično. Sad, ne znam koji tip glazbe sviraš, ali za jazz/blues/rock ti je blues junior+neki od super.

#30 Legolas

Legolas
  • Members
  • 1571 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2007 - 23:52

Vec jedno duze vrijeme pikiram kupit nekog lampasa do max 3300-3500kn i imam muke isusove pri odbiru...Razmisljao sam kupit Peavey ValveKing 112 u Sloveniji, al sad je ispalo da kosta puno vise nego sto sam mislio, pa to ispada iz igre... Fender Blues Jr. - Probo sam ga, clean je savrsen. Stvarno je prelijep dok me se drive nije dojmio. Istina i bog, nisam imao puno vremena pa vrlo vjerojatno da nisam cuo sta sve on moze. Muci me samo jedna stvar, a sad mi vi recite da li je to opravdano ili ne. Junior je jednokanalan. Cuo sam da moze nadglasati bubnjara i jako puno toga pa bi ga onda koristio i na probama, ali sad neznam da li bi mi tokom svirke stvaralo probleme to sto je jednokanalan. Pretpostavljam da bi se mozda to moglo rijesiti i s nekakvom pedalom. Mozda zapravo to uopce nije toliko sranje koliko ja mislim da je... Sta vi kazete? Da li imam kakvih drugih opcija, polovno, novo? osim nabrojanih ovdje... Ne treba mi nista jako zestoko, plafon bi bio neki rock, hard rock... ne treba mi nesto brutalno.

Za 3800 kn imas Peavey Classic 30.

#31 LesFaul

LesFaul
  • Members
  • 1083 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 00:32

Za 3800 kn imas Peavey Classic 30.

Koja je razlika izmedju Peavey Classic 30 i Pavey Valveking 112 pojacala??? Dakle ne u cijeni (200tinjak kuna) nego po karakteristikama, soundu i sl.??? Oni koji su probali, napisite par rijeci....

#32 Suspiria

Suspiria
  • Members
  • 2158 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 01:59

Koja je razlika izmedju Peavey Classic 30 i Pavey Valveking 112 pojacala??? Dakle ne u cijeni (200tinjak kuna) nego po karakteristikama, soundu i sl.??? Oni koji su probali, napisite par rijeci....

Classic - made in USA, Valveking - made in China. To je jedna od razlika. Sad, jesu li bolja USA ili China made pojačala, ne bih ulazio u to.

#33 Gerontius

Gerontius
  • Members
  • 4244 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 02:07

meni je valveking bolje zvučao od classica

#34 Loki

Loki
  • Members
  • 772 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 15:44

Svira netko malo zescu muziku na Blues Junioru? Hard rock, metal? Nemam priliku tak skoro probat juniora, pa pitam, mozda neko izvlaci i takav sound iz njega... se to da?

#35 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7378 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 16:41

Najjednostavnije rečeno. Valve king je masniji i nabrijaniji od Clasica, eto.

#36 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 16:45

Daklem, probao sam i classic 30 i valveking koji osobno posjedujem.O Classic-u 30 necu pisati previse jer je previse toga pisano, a niti ga nisam previse svirao, tako da preci cu na valvekinga.Peavey Valveking 112 (Predpojacalne: 12ax7 Electroharmonix EH(cijevi koje se u principu koriste kod hi gain pojacala, Pojacalne: 6l6GC SOVTEK(plave, rano saturiraju), znaci crunch na cleanu sa big output pickupima moze se ocekivati vec negdje kod volume 5-6, s tim da udaris po zicama ko manijak :blink: )Clean kanal: Podosta "fenderovski", pažljivim "tretiranjem" EQ-a, volume knoba, gitare i pickupa moze se izvuci posten blues, country, classic rock sound. Jako raznovrstno sto se tice cleana. Crunch kanal: Kao sto sam vec spomenuo prije, zbog ugrađenih cijevi ima gaina ko blata. Boja tona je dosta slicna jcm800/900, znaci punch-i, "mudasti" crunch. A sa uključenim boost switchem i gainom oko 5 dobije se pošten hi gain sound, a sa gainom na 10 i smanjenim treble potom sound lagano ulazi u mark3/4 područje, ali samo zbog mračnosti tona i fluidnosti lead-a, nije još uvijek to TO. Rezime: Clean kanal odličan, crunch kanal je u principu hi gain. Ukoliko zelite neki malo "pošteniji" crunch, pedalu i frcni clean kanal, iako sumnjam da ce vas crunch kanal razocarati.

#37 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 16:55

Daklem, probao sam i classic 30 i valveking koji osobno posjedujem.O Classic-u 30 necu pisati previse jer je previse toga pisano, a niti ga nisam previse svirao, tako da preci cu na valvekinga.Peavey Valveking 112 (Predpojacalne: 12ax7 Electroharmonix EH(cijevi koje se u principu koriste kod hi gain pojacala, Pojacalne: 6l6GC SOVTEK(plave, rano saturiraju), znaci crunch na cleanu sa big output pickupima moze se ocekivati vec negdje kod volume 5-6, s tim da udaris po zicama ko manijak :blink: )Clean kanal: Podosta "fenderovski", pažljivim "tretiranjem" EQ-a, volume knoba, gitare i pickupa moze se izvuci posten blues, country, classic rock sound. Jako raznovrstno sto se tice cleana. Crunch kanal: Kao sto sam vec spomenuo prije, zbog ugrađenih cijevi ima gaina ko blata. Boja tona je dosta slicna jcm800/900, znaci punch-i, "mudasti" crunch. A sa uključenim boost switchem i gainom oko 5 dobije se pošten hi gain sound, a sa gainom na 10 i smanjenim treble potom sound lagano ulazi u mark3/4 područje, ali samo zbog mračnosti tona i fluidnosti lead-a, nije još uvijek to TO. Rezime: Clean kanal odličan, crunch kanal je u principu hi gain. Ukoliko zelite neki malo "pošteniji" crunch, pedalu i frcni clean kanal, iako sumnjam da ce vas crunch kanal razocarati.

A da pokušaš na gain kanalu stavit master do kraja pa se igrat s volumenom...kolko ti treba za dobar rock zvuk? Šta sad dobijaš,kad staviš master na 10 a volume na 5?

#38 Mr. Brian

Mr. Brian
  • Members
  • 2321 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 17:16

A da pokušaš na gain kanalu stavit master do kraja pa se igrat s volumenom...kolko ti treba za dobar rock zvuk? Šta sad dobijaš,kad staviš master na 10 a volume na 5?

Nemam master pot!

#39 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17628 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 19:20

Nemam master pot!

A šta je gain pot?

#40 eddard

eddard
  • Members
  • 291 posts

Vrijeme objave: 18 Veljača 2007 - 19:52

Vjerojatno je Volume = master(pojacalo), a gain = glasnoca pretpojacala.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.