Jump to content

Slika
- - - - -

Review malih lampaša dostupnih u Hrvatskoj!

• Please log in to reply
451 odgovor(a) na ovu temu

#1 Uncle_Hendrix

Uncle_Hendrix
  • Members
  • 6303 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2005 - 18:50

Evo, pošto postoji dosta veliko zanimanje za ovu klasu pojačala, pokušati ću što bolje prikazati ova pojačala ljudima koji su zainteresirani, ali i onima koji nisu, većinu sam ih sam isprobao, ali bih volio ako ste sami isprobali, posjedovali neke od ovih pojačala, da kažete nešto o njima! Da nebi bilo zabune, ovdje se radi o full lampašima! Fender Blues JuniorEvo, ovaj malac izgleda jaako lijepo, a tako i zvuči! Imao sam priliku probati ga ovog ljeta, i stvarno me oduševio, sound je odličan! Kontrole su Reverb, Master, Middle, Bass, Treble i Volume, te ima "FAT" switch, to je neki ugrađeni tranzistorski overdrive, i daje overdrive zvuku. Ovo su mu specifikacije:- 15W u 8 Ohma- dvije EL84 Groove izlazne lampe i tri 12AX7 lampe u predpojačalu- 1*12" ( Ohmski Fender Special Design Eminence zvučnik- jack za footswitch od FAT kontrole- Fender reverb- jednokanalanCijena: 4782, 00 kn --> www.artcentar.hrPrednosti: Jako lijep clean, reverb.Mane: Nema distorziju, visoka cijena. Posted ImageFender Pro JuniorOvo pojačalo je primjer minimalističke izrade pojačala! Ima iste lampe ko Blues Junior, ali 1*10" zvučnik i samo dvije kontrole: Tone i Volume. Ovo pojačalo nisam imao prilike isprobati. Specifikacije su iste ko i Blues Junioru, samo je manji zvučnik, i samo su 2 kontrole, i nema reverb. Cijena: 4293, 00 Kn --> www.artcentar.hrPosted ImagePeavey Classic 30E, ovo je pojačalo koje ima najbolji omjer cijene i snage, tj. veoma glasnih 30W i cijena za gotovinu od 3628 kuna, što je jaako povoljno. Slušajući sound, uspoređivao sam njega i Blues Juniora i razlika je ogromna, Blues Junior je daleko bolji po soundu, ali, ovaj ima dva kanala, a o drive kanalu, meni se nije svidio, ali dio toga moram prepisati i Fender Mexico Strat, koji je previše zujao, ali ipak, ovo pojačalo ima dosta opcija, i mogu se s njim raditi i malo veće svirke, dok s ovim ostalima ne baš. Specifikacije:- 30W u 16 ili 8 Ohma- četiri EL84 izlazne lampe i tri 12AX7 u predpojačalu- 12" Blue Marvel zvučnik- dvokanalno predpojačalo - FX loop- Izlaz za box- Footswitch za kanale i reverbCijena: 3682, oo Kn --> www.audiopro.hrPrednosti: Odličan omjer uloženo/dobivenoMane: Slabiji soundSlika je prevelika, ali evo linkLaney LC15 & LC15RDakle, ako što neki znaju, ovo pojačalo sam i posjedujem. Ima odličan sound, samo eto, postoji rizik da će vam riknuti trafo, ali sve se da popraviti! Malo o soundu, clean prosječan, i mana je što je jednokanalno pojačalo, pa jako brzo taj clean prelazi u crunch. Kad ga se odfrlji, sound je odličan! Odličan za blues, rock, a ne baš za metal, jer da bi se dobila neka žestoka distorzija, treba ga dosta pojačati, a to možete samo ako imate svoj prostor, ili ako nema nikog kod kuće. Ima i "Bright switch", a on služi za malo posvijetljivanje sounda. Jedina razlika između LC15 i LC15R je u reverbu, tj. LC15R ima reverb, što mu podiže cijenu, za nemalih 550 kuna. Reverb je prosječan.Specifikacije:- 15W- dvije EL84 izlazne lampe i tri 12AX7 lampe u predpojačalu- 1*10" Celestion Tube zvučnik impedancije 8 Ohma- HI & LO Input- A/B klasa- jednokanalan- FX loop- Bright switch Samo za LC15R: Reverb i izlaz za footswitch od reverba.Cijena: 2450,00 kn(LC15) i 3000,00 kn(LC15R) --> www.musicshop.hrPrednosti: dobar sound, dobra cijena.Mana: Prebrzo prelazi u crunch, kvarljivost.Posted ImageLaney VC-110Dakle, ovo pojačalo nisam imao priilike isprobati, ali ću reći da je dobitnik nagrade "Guitarists Choice" u časopisu Guitarist Magazine. Ovo je novi model Laneya za 2005 godinu!Specifikacije:- 15W - tri 12AX7 TAD lampe u predpojačalu i dvije EL84 TAD izlazne lampe - 1*10" Jensen zvučnik- Bright i Normal input jacks- jednokanalan- A/B klasa- bright switch- Reverb- footswitch- FX loopCijena: 4560, 00 Kn --> www.musicshop.hrPosted ImageNapišite vi i neka vaša iskustva s ovakvim pojačalima! Čuo sam da Ibanez ima nekog malog lampaša, pa ako netko zna nešto više neka kaže, i nadam se da će nekome ovaj topic biti koristan!P.S. ako ima neki tehnički krivi podatak, slobodno me ispravite!

#2 DaMbaa

DaMbaa
  • Members
  • 185 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2005 - 10:14

Laney LC15 & LC15RSpecifikacije:......- tri EL84 izlazne lampe i dvije 12AX7 lampe u predpojačalu......Prednosti: dobar sound, dobra cijena.Mana: Prebrzo prelazi u crunch, kvarljivost.

Valjda dvije EL84 i tri ECC82(12AX7) ::)

P.S. ako ima neki tehnički krivi podatak, slobodno me ispravite!

Pa evo ;DInace dobar Revue, pohvala na trudu....

#3 Sava

Sava
  • Members
  • 1232 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2005 - 10:53

Ja sam se po ovoj temi već javljao pa ću to malo da "doradim".Laney nikada nisam ni probao pa ne mogu da komentarišem osim što sam negde pročitao da im zvuk nije loš. To znači da se ograničavam na Fendera i Peavey.Za dva Fendera iznenadjen sam izuzetno visokom cenom u Hrvatskoj tako da tu nema dvojbe i Peavey je jedini logičan izbor.Ne znam zašto si napisao da je BJ mnogo bolji po soundu, ja tako ne mislim ali napominjem da sam svirao Peavey made in USA pa razlika možda postoji. Meni je to pojačalo skroz dobro sa modernim i nešto čvršćim zvukom i sa (stvarno) dobrom gitarom može se postići gotovo svaka boja zvuka. Osim toga ima više opcija od BJ uključujući i izlaz za slušalice što može da bude vrlo upotrebljivo. Glavna mana tih pojačala je što su napravljena na štampanim pločama tako da to može biti problematično sa visokim temperaturama, a da ne pominjem neke skin efekte, prelazne otpore i slično. Naravno tako je napravljeno da bi bilo što jeftinije. Još ću da dodam da Pro junior nije isto što i BJ, naprotiv. To pojačalo nema katodne elektrolite, a postoji i razlika u povratnoj sprezi izlaznog stepena tako da daje nešto hladniji ali i čistiji zvuk od BJ pa je interesantnije za studijska snimanja, malo je po dimenzijama pa sam ga ovde preporučivao kao dobro kućno pojačalo. Sva ova pojačala imaju diodni ispravljač što je moderno i daje čvršći ton.Da ne mislite da sam posebno zaljubljen u Peavey da kažem kakao sam sebi napravio pojačalo koje je u največoj meri kopija BJ sa glavnim razlikama da je ožičenje point-to-point, napajanje dual rectifier, a box znatno veći sa 2x10" Celestin G10. Odabrao sam šemu ovog komercijalnog pojačala nakon testiranja mnogih drugih dizajna jer se pokazalo da je zamišljeno izuzetno inteligentno i da dobar rezultat može da se postigne sa prosečnim materijalom. To znači da BJ može da zvuči znatno bolje sa drugim zvučnikom i lampama.

#4 323

323
  • Members
  • 1473 posts

Vrijeme objave: 09 Prosinac 2005 - 19:28

Čuo sam da Audio-pro uvozi Carvina pa je vrlo vjerovatno da će se koji proizvod ovog američkog proizvođača naći kod njih. Vezano uz to nadodao bih da bi Carvinov Vintage 16 moglo bit dobro pojačalo. Ako stigne vidjet ćemo :PEvo specifikacija:- 16/5 watta- Celestion Vintage 30- 2xEL34, 3x12AX7- reverb (Accutronics tank)A evo i slikePosted Image

#5 gun

gun
  • Members
  • 73 posts

Vrijeme objave: 20 Prosinac 2005 - 21:48

Ibanez ValBee - 5 watta - all lamp.. uostalom copy/paste:==========================================banez ValBee E-Guitar Combo,all tube, 5 Watt,with each 1x6L6GC and 12AX7 Tube, active EQ´s, RControll for Gain -Bass - Middle - Treble - Presence - Volumen, OutputforHeadphone/Line out, Send and return, Switch forStandbye and Boost, Valve Powered output for TubeDistortion, High Gain Distortion forHeavy-Rock-Guitarplayers==========================================Cuo (citao) sam da ovaj rasturava. Posted ImageSlika2: http://soultrain.mai...ez_valbee_2.jpgRevju: http://www.harmony-c...BG_Combo-1.htmlPosted ImageA cjena, ko će znati, možda oko 2500,00 kn. Po mome dobio bi vjerojatno ono što tražim, a to nije snaga već kvaliteta. Stand by switch, jednostavno, malo (lako), ali ne i osakaćeno pojačalo. :D

#6 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 27 Ožujak 2006 - 11:45

evo ko šta san obećao da napišem review pa da to i učinim.dakle fender blues jr. s 15 jaako glasnih watti.2 el84 u izlazu i 3 12ax7 u predpojačalu.reverb koji kod mene nije spring nego nekakv swell.izlaz za fat switch.prijašnji vlasnik je još i ugradio nogicu za nagnut ga što je jako korisno, te pojačalo ima balansirani izlaz za u mikser i obični line out,ostale pozdarije imate na prvoj stratnici topica  ;Dnakon jednog dana sviranja kod kuče i jučer sviranja na probi mogu reći da sam jako zadovoljan što ovaj malac može pružit.praktički ovo pojačalo i nema drive na sebi tako da može dosta dugo ostati u cleanu što me i iznenadilo.  tek kad se odvrne skoro do kraja dobije onaj fini prirodni drajv.el84 lampe pojačalu daju lijepi ali malo tamniji zvuk nego kod večih fednera s 6l6 lampama što je logično.meni se osobno to sviđa, pojačalo jako lijepo reagira na dinamuku sviranja i ima dobar attack.još nisam dokučio što je s reverbom al vlasnik prošli mi je rekao da ono nema spring nego swell reverb sličan kao kod fender vibrokinga što se meni baš i nesviđa al navikao sam bez njega tako da nije problem.kontrole reagiraju dosta dobro na pomicaje i da se fino zvuk naštelit.što se tiće pedala, jako dobro ih podnosi. za sada sam ga probao s muffom koji mi je napokon propjevao na ovom pojačalu i robert keeley blues driver koji isto super zvuči ali malko tanje nego na bassmanu. no taj drive na bassmanu se nemože usporediti nisačim, moram snimit koji clip da se to čuje, čudo !! meni jedino što smeta je što pojačalo nema ni približno dubine kao što mi je imao bassman s spider boxom i kada odvalim keeleya jednostavno nije drive više prodoran, al zato ga ja spojim na box i bude bolje. ;)eto, ovo pojačalo je staro nekih goinu i pol dana pa ako netko ima nekakvih podataka o reverbu bio bi bu zahvalan kad bi ih rekao,ovaj reverb mi se čini pre kratak i nema nikakve veze sa spring reverbom što mi recimo ima fender roc pro1000. a tankovi su identični iznutrajeli moguće da je nešto sjebalo unutra ?Posted ImagePosted Image

#7 Germania

Germania
  • Members
  • 17 posts

Vrijeme objave: 02 Travanj 2006 - 14:27

I jel zna netko di u hrvatskoj se moze kupit peavey classic 30 a da ga imaju na lageru?Vise ga nigdje nema.

prije classica preporuka probati i peavay triple xxx,40w,ful lampe,claen,crunch,lead,ima sve što treba,jedino je malo skup,ali valja (oko 7000 kn),ili nazovi gužvana u pulu neka ti složi heavy & casta(njegov brand) točno onako kako želiš da ti zvuči od 5-500 w.on ti radi samo lampaše,tako da slučajno ne izustiš u njegovom prisustvu riječ tranzistor i slično.imao sam njegovu verziju plexija koji je bio bolji od plexija.trenutno imam njegovog heavyija od 50w.još da mu stavim bolji trafo i morati ću ga registrirati kao osobno naoružanje.

#8 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:01

Evo baš čitam pa me čisto zanima, da li je laney LC15 dovoljan za probe uz bubnjara?Vidim da je za gotovinu 2150kn, a lampaš.A šta je to sa kvarenjem?

Mišo, ja imam Laneya LC-50 i odnese bubnjara kroz zid. Trebalo bi probati.Ne znam vrijedi li analogija, ali ja na 50W sviram na 2,5-3 volume na probi. ???

#9 Mišo

Mišo
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:13

Mišo, ja imam Laneya LC-50 i odnese bubnjara kroz zid. Trebalo bi probati.Ne znam vrijedi li analogija, ali ja na 50W sviram na 2,5-3 volume na probi. ???

To je OK, tvoj i košta kao 3 ova, ali mene zanima baš taj od 15w i ono što sam napisao me zanima.

#10 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:17

To je OK, tvoj i košta kao 3 ova, ali mene zanima baš taj od 15w i ono što sam napisao me zanima.

Žao mi je, ne mogu ti reći nisam probao. Ima u Zagrebu u onom shopu u Zagorskoj ulici Laney, pa ako možeš idi probaj, to je sve što mogu savjetovati. Možda netko ima 15W lamponju pa ti može dočarati kako to zvuči otprilike. ;)

#11 Mišo

Mišo
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:19

Ma zato i pitam da netko objasni, ali u trgovini ne mogu probati na probi i u našem prostoru.Nekako mi ovo pojačalo djeluje dobro za tu lovu ipak je lampa ;)

#12 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:21

Ma zato i pitam da netko objasni, ali u trgovini ne mogu probati na probi i u našem prostoru.Nekako mi ovo pojačalo djeluje dobro za tu lovu ipak je lampa ;)

Eh da... Preporodio sam se otkad sviram svijetleću životinju, jebo transvestite ;D

#13 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:43

JA SA blues jr. bez problema nadjačam i bubnjara i fender roc pro 100w i marshall jcm800 bass series.pa ti sad vidi. :Da ovo stvarno ne serem, ima ih i na forumu koji to mogu potvrdit. ;)

#14 Mišo

Mišo
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:51

JA SA blues jr. bez problema nadjačam i bubnjara i fender roc pro 100w i marshall jcm800 bass series.pa ti sad vidi. :Da ovo stvarno ne serem, ima ih i na forumu koji to mogu potvrdit. ;)

To je OK, ali fender mi je ipak malo preskup.Dupla razlika u cijeni nije malo, a o kvaliteti mogu govoriti oni koji su probali pa se zato i raspitujem kad nisam imao prilike probati ni jedan od ovih.

#15 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:55

evo pitaj mladog hendrixa, gorana s oruma. oni su ih imali i imaju.ja san svira jednog u melodije u splitu i taj me totalno razočara. bio je dosta tih i zvuk mu je brzo išao u drive, al to je 100% jer su na njemu masovno drkali pa su lampe ošle u gnjurac !ali razočaralo me to što mu zvuk nema nikakvog karaktera i osobnosti. jednostavno mi je bio nezanimljiv.dok lc 50 ko šta ga ima longe itekako dobro zvuči. ;)

#16 Mišo

Mišo
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:56

Da li su ovi ostali upaljeni ili ugašeni? Da nije bubnjar otišao na WC?

Baš sam se pitao kada će se gosp. amps uključiti u raspravu ;)

#17 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:57

Da li su ovi ostali upaljeni ili ugašeni? Da nije bubnjar otišao na WC?

;D ;D naravno, jcm nije bija odvaljen do kraja al je bilo na više nego potrebnoj glasnoči i blues jr. se bez problema probijao i čuo kraj njega.ali fendera roc pro 100w jede bez problema. ;)

#18 longee

longee
  • Members
  • 1985 posts

Vrijeme objave: 13 Travanj 2006 - 23:58

evo pitaj mladog hendrixa, gorana s oruma. oni su ih imali i imaju.ja san svira jednog u melodije u splitu i taj me totalno razočara. bio je dosta tih i zvuk mu je brzo išao u drive, al to je 100% jer su na njemu masovno drkali pa su lampe ošle u gnjurac !ali razočaralo me to što mu zvuk nema nikakvog karaktera i osobnosti. jednostavno mi je bio nezanimljiv.dok lc 50 ko šta ga ima longe itekako dobro zvuči. :)

Gle Tomo, ide u drive brzo i zato što je to ipak samo 15W. Za zvuk ne znam. Ja sam ubo Lajnu ;D ;D stjecajem okolnosti i crne magije, i zadovoljan sam. Pojačalo ima iznimno lijep ton, headrooma koliko hoćeš, jebiga nafrljio sam clean do 8 i nije fercalo. A tu već možeš oglušiti. ;DNije pojačalo za metal, ali što je tu je, jebiga >;) ??? ::) ;) ;D ;D

#19 Tomo M

Tomo M
  • Members
  • 2761 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2006 - 00:00

Gle Tomo, ide u drive brzo i zato što je to ipak samo 15W. Za zvuk ne znam. Ja sam ubo Lajnu ;D ;D stjecajem okolnosti i crne magije, i zadovoljan sam. Pojačalo ima iznimno lijep ton, headrooma koliko hoćeš, jebiga nafrljio sam clean do 8 i nije fercalo. A tu već možeš oglušiti. ;DNije pojačalo za metal, ali što je tu je, jebiga >;) ??? ::) :) ;D ;D

da al na blues jr, drivea tek kad ga se odvrne do kraja, ima lijep clean i kada se na 8 opali. :)a što se tiće da nije za metal nebi se baš složija.....frend mi ga ima i pere metal direkt kroz njega i ima jebenu distorziju. ;)

#20 Mišo

Mišo
  • Members
  • 62 posts

Vrijeme objave: 14 Travanj 2006 - 00:01

evo pitaj mladog hendrixa, gorana s oruma. oni su ih imali i imaju.ja san svira jednog u melodije u splitu i taj me totalno razočara. bio je dosta tih i zvuk mu je brzo išao u drive, al to je 100% jer su na njemu masovno drkali pa su lampe ošle u gnjurac !ali razočaralo me to što mu zvuk nema nikakvog karaktera i osobnosti. jednostavno mi je bio nezanimljiv.dok lc 50 ko šta ga ima longe itekako dobro zvuči. ;)

Ma zvuk ću isprobati ako budem išao u kupnju, ovako se raspitujem da si nekakve opcije stavim u plan što se novaca tiče.Ono longeeovo čudo i mora dobro zvučat kad toliko košta.Metal me ne zanima, to ne budem ni svirao ni na čemu

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.