Jump to content

Slika
- - - - -

Original Marshall lampe

• Please log in to reply
41 odgovor(a) na ovu temu

#1 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 12:32

Ecc83 ( lijeva ) izvađena iz Marshall Hazea 15 i TAD ( Tube Amp Doctor ) izvađena original 1. ugradnja iz Laney Lionheart L20H...lampe su potpuno identične osim brenda na staklu....O kojim se tu ustvari onda lampama radi pitanje je sad...?Posted ImagePosted ImageUploaded with ImageShack.us

#2 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 13:49

pa genericke kineskinje....

#3 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 16:56

To su onda 'shuguang' ili neke druge...? A u jednom postu je Bepone napisao da su kineske bolje od TAD preamp lampi koje su se pokazale najlošije na testu....a sad izgleda da je to isto...Možda prije nije bilo isto...možda je prije pod TAD išlo nešto drugo...??? Koje su to kemije...!

#4 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 17:58

isto tako i mesa kupuje kineske lampadine pa ih testira, a zatim kelji svoj logo na njih...naravno ne na sve, neke su ruske sovtek a neke shuguang...

#5 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 18:54

isto tako i mesa kupuje kineske lampadine pa ih testira, a zatim kelji svoj logo na njih...naravno ne na sve, neke su ruske sovtek a neke shuguang...

Mesa - sovtekOve prije su vjerojatno shuguang, on ima dobrih i šrot lampi.Tad su kao probrane kineske :001_cool:

#6 leslie

leslie

ommadawn

• Members
  • 17636 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 19:17

To su onda 'shuguang' ili neke druge...? A u jednom postu je Bepone napisao da su kineske bolje od TAD preamp lampi koje su se pokazale najlošije na testu....a sad izgleda da je to isto...Možda prije nije bilo isto...možda je prije pod TAD išlo nešto drugo...??? Koje su to kemije...!

TAD se rade u kini.Kod ECC 83 lampi jasan je potpis tvornica koji ih rade, najlakše kad gledaš getter evropski/američki philips strojevi uglavnom štancaju prsten ili slovo D. kineski je u obliku limastog kvadratića a ruski ko mali okrugli šeširić hahalako ih je raspoznavati pa tako uopće ne treba gledati brand. Posted Image

Edited by leslie, 14 Listopad 2011 - 19:41 .

#7 bepone

bepone
  • Members
  • 2059 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 19:27

izgledaju kao JJ?Posted Image

#8 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 21:00

Mesa - sovtekOve prije su vjerojatno shuguang, on ima dobrih i šrot lampi.Tad su kao probrane kineske :001_cool:

mislim da sam ti već negdje bio objasnio da mesa ima i kineske i ruske lampe:001_smile: kineske su uglavnom preamp 12ax7 i nisam još vidio poweramp kineza od mese...te kineske 12ax7 redovito stavljaju u phase inverter poziciju...naravno na ruskima pise russian a na kineskima chinese tako da ne kriju to...

#9 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 21:34

mislim da sam ti već negdje bio objasnio da mesa ima i kineske i ruske lampe:001_smile: kineske su uglavnom preamp 12ax7 i nisam još vidio poweramp kineza od mese...te kineske 12ax7 redovito stavljaju u phase inverter poziciju...naravno na ruskima pise russian a na kineskima chinese tako da ne kriju to...

Ne znam za preamp lampe, izlazne su sovtek bez iznimke, ove nisam ni gledao.Ali svatko normalan će uzeti nešto bolje za preamp i po mogućnosti za poweramp (ajde razapnite me sada :001_cool:)

#10 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 21:38

Ne znam za preamp lampe, izlazne su sovtek bez iznimke, ove nisam ni gledao.Ali svatko normalan će uzeti nešto bolje za preamp i po mogućnosti za poweramp (ajde razapnite me sada :001_cool:)

kao što rekoh nisam ni ja vidio kineske snagaške, ali u preampu su praktički redovite tako da ipak ne stoji ona mesa - sovtek :001_smile:ja sam zato stavio JJ u poweramp, a u preampu su original ruske + kineska kao obrtačica i ne mogu reć da imam zamjerke...čak sam na netu pročitao da su shuguang dobre za hi gain pojačala...

#11 sira

sira
  • Members
  • 4730 posts

Vrijeme objave: 14 Listopad 2011 - 23:04

Ja volim jugoslavenske one imaju veeeeeeelike anode :001_cool::lol::thumbup::lol:

#12 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2011 - 09:58

Onaj srednji plate im je više tradicionalnog istočnog oblika nadahnut 'shuricanom'....JJ imaju četvrtaste izbočine i drukčiji šeširić kako Leslie veli...P.S. Koliko treba novim preamp lampama( a i izlaznim ) da daju optimum od sebe ? Teoretski da li bi bilo dovoljno ostaviti upaljeno pojačalo na stand by-u ( ili na 'on') na min. volumeu 2-3 dana non-stop ili to nema veze....?

#13 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2011 - 15:03

nema veze, i nemoj slucajno drzati na standby-ju lampe par dana, dogodit ce ti se cathode poisoning. lampe najbolje rade kad su nove, nema usviravanja, sta god da Kreso69 tvrdio :001_cool:

#14 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 16 Listopad 2011 - 15:54

Ne budem namjerno ali mi je palo na pamet jer sam jednom-dvaputa slučajno ostavio do drugog jutra Laneya na stand by-u ( jbg, ostavim dok složim opremu ode koncentracija a crvena dioda je mala i gleda u zrak i još je sve povišeno u kutu ) ali se izgleda niš nije dogodilo....dapače nekako kao da je sve sladunjaviji i prezentniji saund od kako su druge lampe unutra i kako vrijeme ide...možda je to i do izlaznih lampi kada se blago raspari biasing...to vi Grunfovi znate bolje...

#15 easter

easter
  • Members
  • 575 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2011 - 12:55

Nakon pomnijeg promatranja iz ruke i uspoređivanja svih uvećanih slika sa 'Tubestorea' mogu zaključiti samo jedno : Bepone je imao izgleda potpuno pravo. Pramp lampe originalne ugradnje TAD u Laneya i Marshall Hazea 15 ( otisnut Marshall logo ) su identične JEDINO slikama JJ lampi....! Dakle pada teorija da su TAD lampe isključivo 'Shuguang' China . U ovom slučaju su to dakle JJ lampe... Sad idem vidjeti što je sa izlaznim EL 84 tj 6V6 .

#16 dr.feelgood

dr.feelgood
  • Members
  • 2611 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2011 - 17:37

Ne znam za preamp lampe, izlazne su sovtek bez iznimke, ove nisam ni gledao.Ali svatko normalan će uzeti nešto bolje za preamp i po mogućnosti za poweramp (ajde razapnite me sada :thumbup1:)

ne razumijem malo ovo. hoćeš reći da kupuju od sovteka lampe i tiskaju svoj logo? to se odnosi i na EL84?

#17 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2011 - 17:44

pa to se radilo od kada je svijeta i vijeka. hocu reci, lampi :thumbup1:

#18 Un_like

Un_like
  • Members
  • 4267 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2011 - 17:45

ne razumijem malo ovo. hoćeš reći da kupuju od sovteka lampe i tiskaju svoj logo? to se odnosi i na EL84?

kupuju sve poweramp lampe od sovteka, testiraju i lijepe svoj logo...preamp lampe su mijesane sovtek i shuguang, piše ti na njima russian ili chinese, isto rebranded...nije neka tajna, to se zna...nisi valjda mislio da mesa ima svoju tvornicu lampi? :laugh:zato ja u svojoj mesi imam JJ :thumbup1:

#19 riba2233

riba2233

Pimp

• Members
  • 4666 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2011 - 17:50

U svijetu postoje 4 tvornice lampi (možda koja manja ali za hifi), a pogledajte koliko brandova... Pa sad razmislite.

#20 frus

frus

Piho Dojac

• Members
  • 7397 posts

Vrijeme objave: 20 Listopad 2011 - 17:51

to se radilo i u 60-ima kad je bilo puno tvornica

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.