Jump to content

Slika
- - - - -

Darkglass Electronics

• Please log in to reply
7 odgovor(a) na ovu temu

#1 pmakar

pmakar
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2011 - 16:17

Ello!Slučajno sam se susreo s ovim pedalama, ali nakon toga ništa više nije bilo isto :laugh:. Ukratko, to su handmade boutique pedale napravljene u Finskoj. http://darkglasselectronics.com/Ja osobno koristim b3k (Bass Overdrive) koji je odličan. Redovito ga koristim live i mislim da će uvijek ostat bitan dio mog sounda. Može ga se koristiti na bezbroj varijanti, od laganog dodavanja karaktera do hi gain distorzije pri kojoj se definicija ne gubi. Blend pot je došao iz raja :ohmy:.Ima na youtube dosta clipova i recenzija, ja ću staviti svoj clip koji sam snimio: RBasic ash jazz bass sa Dimarzio ultrajazz pickupima - B3k - Markbass F500 - Di Out - direktno u zvučnu karticu. No eq. Eksperimentirao sam i sa gitarom u dubljem štimu (sedmica pa drop A) i rezultati su jako zanimljivi, al to bude za sad ostala tajna :).Eto, zanima me vaše mišljenje :w00t:. Neki već jesu čuli clip, pa da i vi ostali nebudete uskraćeni :).

#2 alexa.

alexa.
  • Members
  • 2782 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2011 - 16:22

budalo! :lol:nisam skužil na talkbassu da si to ti jer sam mislil da ti još nije došel bass od Robia.aj drago mi je gro, pedala je fakat boleština.si imal 'sreće' sa carinom il si moral sve platit?al mislim da se slažemo da se za takav sound isplati pare dat.

#3 pmakar

pmakar
  • Members
  • 634 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2011 - 16:59

budalo! :lol:nisam skužil na talkbassu da si to ti jer sam mislil da ti još nije došel bass od Robia.aj drago mi je gro, pedala je fakat boleština.si imal 'sreće' sa carinom il si moral sve platit?al mislim da se slažemo da se za takav sound isplati pare dat.

Oprosti :lol:Prec od rbasica još nije došel, ali jazz bass njegov imam od 4. mjeseca :laugh:. Onaj sadowsky like i na tome je snimljen clip. Pedala je odlična, točno ono kaj sam tražil do sad. Pedala je skuplja, ali kad znaš da je to to nije puno. I čak je jeftinija od vecine boutique gitarskih pedala. Sa carinom je bilo sreće moram priznati :ohmy:.

#4 alexa.

alexa.
  • Members
  • 2782 posts

Vrijeme objave: 10 Rujan 2011 - 18:58

uhhhhhhhh, must get a job! xD

#5 Maniac

Maniac
  • Members
  • 506 posts

Vrijeme objave: 18 Ožujak 2015 - 21:29

Evo jedan besramni bump

planiram kupiti b3k kroz mjesec dana, i s obzirom da je pedala ipak već neko vrijeme na tržištu nadam se da ima tko za podijelit utiske o njoj ili nekog pajdaša da slučajno prodaje. može i b7k ako je cijena u redu

#6 ship-shop

ship-shop
  • Members
  • 1220 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2015 - 00:14

to je kod nas endem... teško ćeš naći.

#7 DiscoTetak

DiscoTetak
  • Members
  • 2170 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2015 - 10:41

Ja sam ga imao. Ako ti treba moderan zvuk dostorzije koja se vrlo dobro probija kroz mix, to je to. Meni se nije svidio zvuk visokih i nije mi trebao taj tip distorzije pa sam je prodao dalje.

#8 Maniac

Maniac
  • Members
  • 506 posts

Vrijeme objave: 19 Ožujak 2015 - 12:34

Ja sam ga imao. Ako ti treba moderan zvuk dostorzije koja se vrlo dobro probija kroz mix, to je to. Meni se nije svidio zvuk visokih i nije mi trebao taj tip distorzije pa sam je prodao dalje.

apsolutno da

planiram kroz godinu ubost nešto tipa spector/warwick/MM itd. baš za sviranje metala. Nedavno sam ubo i tour450 glavu, vjerujem da če takav setup dobro funkcionirat. Probijanje kroz mix mi je imperativ jer svako malo sviram uz nisko štimane gitare i kile blastbeatova. Inače nisam uopće ljubitelj distorziranog basa i efekata uopće, ali otkad je Alex Webster prešao na darkglass za nove kanibale i conquring dystopia i pokazao što da pedala čini jednostavno mi je kliknulo da to-je-to

evo iza 1:30 pokazuje što da pedala točno radi za njega

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.