Jump to content

Slika
- - - - -

Crko komp?

• Please log in to reply
13 odgovor(a) na ovu temu

#1 darac123

darac123
  • Members
  • 803 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2011 - 19:53

Pozdrav,pošto nisam registriran ni na jednom ''kompjuterskom'' forumu da pitam ovdje...Komp mi je bio upaljen, taman kad sam sjeo pred njega da cu malo na net zgasio se i nemogu ga više upaliti.Lampica na matičnoj radi,ali kompjuter se neda upaliti.Zna li itko što bi moglo biti, napajanje ili matična ipak? Ili nešto treće?hvala

#2 tonchi

tonchi

Gear watcher

• Members
  • 5476 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2011 - 19:57

Pozdrav,pošto nisam registriran ni na jednom ''kompjuterskom'' forumu da pitam ovdje...Komp mi je bio upaljen, taman kad sam sjeo pred njega da cu malo na net zgasio se i nemogu ga više upaliti.Lampica na matičnoj radi,ali kompjuter se neda upaliti.Zna li itko što bi moglo biti, napajanje ili matična ipak? Ili nešto treće?hvala

Ja mislim da je matična otišla.

#3 Srza

Srza
  • Members
  • 604 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2011 - 20:03

Neznam šta je, ali probaj sredit sa usisavačem :biggrin:

#4 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2011 - 20:07

jebote darac meni je neki dan isti problem bio!!!radio za kompom.stiso sleep button.komp se zgasio i adio.nije se vise htio upalitprovjerio sam maticnu (sve iskopco),izgorila mi 2 tranzistora i bye bye matičnamoro kupit novu i sad opet sve sljakavećina njih ima LED lampicu iza di je LAN kabel,ako ti to svijetli onda ima struje u matičnoj i onda nije ošla...i ak stisnes tipku za paljenje i barem ti zavergla ventilatore onda nešto treće nesljaka.ak nesvijetli lampica i neće nis ni pokrenut onda je matiša/napajanjeodi do najbilzeg comp shopa i reci da ti testiraju napajanje (spoje ga u struju i ima uredjaj koji mjeri peakove i napon na njemu)ak sve sljaka onda je matiša garant

#5 kucor

kucor
  • Members
  • 1437 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2011 - 21:21

napisa san ti doli...

ili je napajanje ili je maticna, navjerojatnije. najgora je solucija da je otislo napajanje i usput spalilo maticnu, a rjedje dogadja da ode i jos nesto. od komponenti. za pocetak probaj resetirat cmos. ako ne radi, kreni od napajanja

uglavnon pcjevi znaju krepavat u ova vrimena i to najcesce zbog loseg hladjenja tj prigrijavanja. triba komp povremeno ocistit od prasine i napajanje ispuvat na kompresoru.

#6 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2011 - 22:51

a ne vrijedi sad pisat trebo si ovo trebo si ono..riknemeni komp uvijek cist i temperature su povoljne za elemente unutra pa riknulomoze bit,daj boze riknulo mu samo napajanje (cca 400kn)sve ostalo je više

#7 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 19 Srpanj 2011 - 23:39

premalo informacija za dati ikakvu dijagnostiku...sve matične imaju na sebi dijagnostičke elemente (zvukovne ili ledice) koje indiciraju probleme u osnovnim elementima (cpu, grafika, voltaža, temperatura, memorija...). ako matična ne daje nikakav signal, problem može biti razno - napajanje, matična, memorija... najlakše ti je procesom eliminacije utvrditi - ako imaš više memorijskih modula isprobaj svaki pojedinačno, posudi napajanje od nekog...

#8 kucor

kucor
  • Members
  • 1437 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2011 - 09:09

kako ce isprobavat memoriju ili vidit ocitat gresku sa maticne ako komp uopce ne trza? ako ne radi memorija maticna se uredno pali i daje zvucni signal, isto ako ne radi procesor ili neka treca komponenta.posudit napajanje je prva stvar nakon reset cmos koju triba napravit. ali i napajanje se moze istestirat, odspojit ga iz PC-a, i probat rucno pokrenit tako da se zelena zica na glavnom railu kratko spoji sa masom. ako napajanje ne trza mozes odma u ducan po novo.@Odin moja preporuka za ciscenje je za ostale koji ne brinu za komp a ne zele da im se ovako nesto dogodi usrid lita. kome je izgorilo izgorilo, jebat ga sad.

Edited by kucor, 20 Srpanj 2011 - 09:13 .

#9 zvone

zvone
  • Members
  • 870 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2011 - 09:14

kako ce isprobavat memoriju ili vidit ocitat gresku sa maticne ako komp uopce ne trza?

kao što sam rekao, ako ima više modula ispobat svaki pojedinačno i vidjet da li se pali. iako bi po ovome prvo provjerio napajanje. ova jeftina koja dolaze u kučištima vrlo često i lako crkavaju

#10 darac123

darac123
  • Members
  • 803 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2011 - 10:03

Poznavajući sreću(nesreću) koja me prati kad su u pitanju kompovi otišlo je napajanje i matična. Kucor -- probao sam resetirati (izvaditi bateriju,jel?) i bez rezultata. Na matičnoj svjetli neka lampica ali ne svjetli ona kod wlan kartice koja je prije svjetlila.Što prije želim to rješiti,furam danas komp na servis da vide što je.

#11 kucor

kucor
  • Members
  • 1437 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2011 - 10:22

kao što sam rekao, ako ima više modula ispobat svaki pojedinačno i vidjet da li se pali. iako bi po ovome prvo provjerio napajanje. ova jeftina koja dolaze u kučištima vrlo često i lako crkavaju

crkavaju i skupa napajanja i to u priblizo istom omjeru, samo sta je skupih po kucanstvima puno manje pa je relativno manje kvarova.:001_smile:u ovom trenutku nebitno za dotican kvar, ali sta se memorije tice, maticna se uredno pali i pokrece cak i kad memorija nije ugradjena u PC, tako da je za sada suvisno pricat o tome dali su rami ispravni ili ne. Darac, najvjerojatnije je napajanje, pazi da te ne zajebu u servisu pa ti promine i nesto ispravno npr maticnu, nekad se znalo desavat, danas ipak ima malo vise reda.

#12 Odin

Odin
  • Members
  • 7095 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2011 - 10:46

dobro ali mi sad nagadjamo šta jeda je neki od elemenata na matičnoj oso onda bi bilo zvukovnih upozorenjakolko sam ja skuzio komp se uopce ni ne pali...dakle matiša il napajanje.trećeg nema

#13 alexa.

alexa.
  • Members
  • 2782 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2011 - 19:18

može bit da mu se odvojila neka komponenta. npr bifšoj je ram iskočil pa joj je upalil al ni do biosa ni došel neg je sam stajal tak. bar je to easy fix.

#14 kucor

kucor
  • Members
  • 1437 posts

Vrijeme objave: 20 Srpanj 2011 - 20:45

ako komp uopce ne trza pri paljenju, ili je napajanje, ili je maticna. nema trece.ako trza, tj kratko se pokrene pa se ugasi, ili se pokrene pa stane pokazujuc neku gresku, moze bit bilo koja od "vitalnih" komponenti.

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.