Jump to content

Slika
- - - - -

Tuomas Holopainen

• Please log in to reply
34 odgovor(a) na ovu temu

#21 bobo_black

bobo_black
  • Members
  • 183 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2012 - 18:08

Je u pravu si. Nisam siguran dal je Pip Williams napisal baš sve orkestracije, možda je, neznam. Al osim orkestracija, kompletna glazba i tekst su Holopainenovi. Mislim nije ništ loše da čovjek surađuje s drugima, al ovaj album je dost velika promjena s obzirom na ostale i dosta je kompleksniji kaj se tiče aranžmana tak da nije niti čudo da je s još nekim u kolaboraciji napravljen. Al ipak, mislim da je najbitnija ideja, a ovaj čovjek ju siugurno ima. Mislim fućkaš ti orkestracije ak ih nema na kaj "priljepiti". Meni je ok da bend nije uvijek isti i ovaj noviji smjer Nightwisha mi se isto dopada. A kaj se tiče sviranja s matricom, neznam, meni je isto draže da je sve uživo, al opet, to su klavijature i nema tu neke velike promjene u odnosu na live sound. (Ili se varam..?!?!):biggrin:

#22 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2012 - 20:06

Meni zvuči prilično isto ko zadnja dva albuma, sori. Nikakvih pomaka ja ne osjetim kod NWa od Oncea.

#23 Zeky

Zeky
  • Members
  • 157 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 14:03

Meni je Nightwish jedan vrlo drag bend. Što se tiče Tuomasa, sviđa mi se također što ima dobre ideje, i orkestralne dionice, nema duge solaže koje su meni uglavnom dosadne. Pjesme imaju dosta detalja, koje je teško čut u početku, tako da ja mogu njih poslušat puno puta, dosad mi nisu dosadili.A što se tiče razlike između albuma, ja čujem razliku. Once je bio sa Tarjom, tako da je vokal totalnoi drukčiji. U Dark passion play je došla Annete, a Marco(basist) ima dosta više vokalnih dionica koje daju neku agresivu, žestinu. Čini mi se da je zvuk sve skupa malo jednostavniji, a zvuk basa mi zvuči samo malo žešće nego u prošlim albumima, i više je izražen. A opet novi album(Imaginaerum) je po meni dosta drukčiji od svega, sve zajedno mi je nekako blaži i više orkestralan i melodičan. Ima neki skroz drukčiji feeling.

#24 bobo_black

bobo_black
  • Members
  • 183 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 14:55

Meni zvuči prilično isto ko zadnja dva albuma, sori. Nikakvih pomaka ja ne osjetim kod NWa od Oncea.

Sve u redu, imaš pravo na svoje mišljenje. Holopainen je po meni vrlo dobar skladatelj i to je ono kaj je najbitnije. Preferencije albuma su već za raspravu o Nightwishu, al ipak mislim da se Imaginarium malo više izdvaja od ostalih. Ali kaj se tiče produkcije i aranžmana mislim da je odlično napravljena, a tu veliku ulogu ima Holopainen.

Meni je Nightwish jedan vrlo drag bend. Što se tiče Tuomasa, sviđa mi se također što ima dobre ideje, i orkestralne dionice, nema duge solaže koje su meni uglavnom dosadne. Pjesme imaju dosta detalja, koje je teško čut u početku, tako da ja mogu njih poslušat puno puta, dosad mi nisu dosadili.A što se tiče razlike između albuma, ja čujem razliku. Once je bio sa Tarjom, tako da je vokal totalnoi drukčiji. U Dark passion play je došla Annete, a Marco(basist) ima dosta više vokalnih dionica koje daju neku agresivu, žestinu. Čini mi se da je zvuk sve skupa malo jednostavniji, a zvuk basa mi zvuči samo malo žešće nego u prošlim albumima, i više je izražen. A opet novi album(Imaginaerum) je po meni dosta drukčiji od svega, sve zajedno mi je nekako blaži i više orkestralan i melodičan. Ima neki skroz drukčiji feeling.

Ma meni su odlični novi članovi. Marcov glas je fenomenalan, a i Annete mi se totalno uklapa u noviji "štih". Zakaj bi opće bile neke lude solaže. Ipak je to simfonijski bend, a ne progresivni. Upravo je u tome gušt, da doživiš cijelu pjesmu, a ne da ti je draga zbog solaže.

#25 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 14:58

Kad sam rekao "zvuči", nisam mislio na produkciju. Već jednostavno nema kompozitorskih pomaka. Doslovce možeš nožem odrezati Nightwish na bend prije Oncea i nakon Oncea, po pitanju kompozicije.Od Oncea nadalje recept je groove-bazirana gitara, veći je naglasak na orkestar a manje na bendovsku svirku (makni orkestar i dobit ćeš golo govno manje-više) i atmosferu (praktički jedina stvar od ovih novijih na zadnja tri albuma koja mi je uspjela jednako dići dlake na vratu kao Dead Boy's Poem je Ghost Love Score, dakle NIŠTA na zadnja dva albuma s Annette nije imalo isti učinak, jebiga). Tak da ono... pomaka po pitanju kompozicije od Oncea NEMA, ak se mene pita.Jebiga, daleko sam više cijenio Nightwish kad su nešto actually svirali live, a ne oslanjali se na backing trackse.

Ali kaj se tiče produkcije i aranžmana mislim da je odlično napravljena, a tu veliku ulogu ima Holopainen.

Kurac, nema Holopainen pojma o produkciji. Aranžmanski puno veći dio odradi Pip Williams nego Tuomas. Tuomas napravi kostur, Emppu doradi gitaru, Jukka ima slobodne ruke što se bubnjeva tiče, a Pip sve to lijepo umota i stavi mašnicu na to. Za produkciju je zaslužan tim u studiju u kojem su snimali, a ne Tuomas :D

Ma meni su odlični novi članovi. Marcov glas je fenomenalan

Marco je odavno već stari član, Century Child je izašao 2002 :biggrin: I da, slažem se da je odličan vokal. Čekautaj njegov drugi bend Tarot ako još nisi, ima tu super stvari.

Zakaj bi opće bile neke lude solaže. Ipak je to simfonijski bend, a ne progresivni. Upravo je u tome gušt, da doživiš cijelu pjesmu, a ne da ti je draga zbog solaže.

Bend ne mora biti progresivan da bi imao solaže. I kad orkestar sam svira također ima solo dionice. Ne budi smiješan. :D NW je prije imao sasvim odlične solaže koje su bile jako ukusno napravljene i nisu bile zamorne, da te podsjetim malo na gore spomenutu Dead Boy's Poem, Elvenpath, Crownless, itd.

Edited by EvilDragon, 16 Veljača 2012 - 15:09 .

#26 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 16:19

wow, oživili ste Holopainena :Duglavnom što se tiče novog albuma.. nezz... čim sam još prije čuo da će tu biti kao neki film pa NW u njemu svirati svoj novi album kao neki soundtrack po filmu, sve mi je to bilo nekako sumljivo... na posljetku kada je izašao Imaginaerum poslušao sam ga, nije loš ali nije nit masterpiece... najviše mi se sviđaju "I want my ters back" i "turn loose the mermaids"...što se Tuomasa tiče nisam znao da mu skoro sve aranžira Pip Williams... jbg.. šta-ćeš... ovog puta čak i ja kažem da je stvarno pretjerao sa orkestrima ali valjda je to tako trebalo bit pošto je to ujedno i soundrack za njihov film... samo neznam kako će oni to live onda... bit će backtracksa ko u priči :biggrin:što se tiče solaža, Tuomas je jedva i prije solirao... da mu uzmeš sve solaže i napraviš kompilaciju trajala bi možda 2min ma niti... a od Oncea se potpuno ostavio toga... (nemam pojma zašto je to tako.. čovjek bi još pomislio da nezna solirat hehehee)ali baš me zanima što bi bilo da je Tuomas uz novi album napravio i jedan bonus track sa pjesmom koja uopće nema orkestracije i poptpuno je napravljena po uzoru na oceanborn...( samo bi onda trebao unajmit neki soprano ili bi anette to mogla odraditi (?)

#27 bobo_black

bobo_black
  • Members
  • 183 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 18:36

Kad sam rekao "zvuči", nisam mislio na produkciju. Već jednostavno nema kompozitorskih pomaka. Doslovce možeš nožem odrezati Nightwish na bend prije Oncea i nakon Oncea, po pitanju kompozicije.Od Oncea nadalje recept je groove-bazirana gitara, veći je naglasak na orkestar a manje na bendovsku svirku (makni orkestar i dobit ćeš golo govno manje-više) i atmosferu (praktički jedina stvar od ovih novijih na zadnja tri albuma koja mi je uspjela jednako dići dlake na vratu kao Dead Boy's Poem je Ghost Love Score, dakle NIŠTA na zadnja dva albuma s Annette nije imalo isti učinak, jebiga). Tak da ono... pomaka po pitanju kompozicije od Oncea NEMA, ak se mene pita.Jebiga, daleko sam više cijenio Nightwish kad su nešto actually svirali live, a ne oslanjali se na backing trackse.Kurac, nema Holopainen pojma o produkciji. Aranžmanski puno veći dio odradi Pip Williams nego Tuomas. Tuomas napravi kostur, Emppu doradi gitaru, Jukka ima slobodne ruke što se bubnjeva tiče, a Pip sve to lijepo umota i stavi mašnicu na to. Za produkciju je zaslužan tim u studiju u kojem su snimali, a ne Tuomas :DMarco je odavno već stari član, Century Child je izašao 2002 :biggrin: I da, slažem se da je odličan vokal. Čekautaj njegov drugi bend Tarot ako još nisi, ima tu super stvari.Bend ne mora biti progresivan da bi imao solaže. I kad orkestar sam svira također ima solo dionice. Ne budi smiješan. :D NW je prije imao sasvim odlične solaže koje su bile jako ukusno napravljene i nisu bile zamorne, da te podsjetim malo na gore spomenutu Dead Boy's Poem, Elvenpath, Crownless, itd.

Nisam ja mislil komentirati kompoziciju pjesme, ona je takva kakva je i valjda se čovjeku takva sviđa. Ja samo govorim da Holopainen ima ideju, a to je najbitnije po meni. Normalno je da ne može sve sam snimiti i zato su tu producenti. Stvar je u tome da Holopainen sve zamisli, a ostali mu pomažu to ostvariti. Jebiga, i ja bi malo više gitare ko na stvarima prije Once-a, ali nije na meni. Da i drugi članovi sudjeluju malo više u pisanju pjesama vjerojatno bi bilo drugačije.Kad sam govoril o novim članovima pod tim mislim na basista i vokala kao dvije najznačajnije promjene (možda čak i jedine, nisam siguran).Kaj se tiče solaža, e tu me vučeš malo za jezik, jer ja nisam mislim pod tim da simf metal nema ili netreba imati solaže, već da su one karakterističnije za progresivne bendove. Naravno, progresivni bendovi također ne trebaju imati solaže. Najbitniji je ugođaj koji svaki žanr daje.. a sad solaže su manje bitne. Za simfonijske bendove sigurno su karakterističnije orkestralne dionice nego solaže (kojih naravno ima). S druge strane, veliki broj progresivnih bendova puno više pažnje posvećuje solažama, kak gitarskim tak i klavirskim. Istina, live svirka je puno realnija dok se sve svira uživo, a pogotovo one koji razumiju glazbu i kojima je to bitno. Meni je isto neizmjerno više drago kad je sve uživo. Za pravu live svirku trebali bi unajmiti puno više ljudi da se to odsvira kak spada. Najbolje bi bilo da na svaku svirku vuku orkestar sa sobom:laugh:. Ipak, ak to nije moguće, onda preferiram samo live svirku s manje instrumenata. Glavno da je ljudsko:001_smile:. I vrlo bitno da back vokali rade kak spada. Trebali bi malo više para potrošiti za pravu live svirku.

#28 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 21:30

već da su one karakterističnije za progresivne bendove.

Ne, nisu. Solaže su karakteristične za skoro pa svaki pravac u metalu i rocku.

Edited by EvilDragon, 16 Veljača 2012 - 21:34 .

#29 bobo_black

bobo_black
  • Members
  • 183 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 21:39

Ok! Trebali bi zasvirati koji put zajedno!:thumbup:Možda bi se tu slagali?!?:biggrin:

#30 Zeky

Zeky
  • Members
  • 157 posts

Vrijeme objave: 16 Veljača 2012 - 23:57

najviše mi se sviđaju "I want my ters back" i "turn loose the mermaids"...(?)

Također, I want my tears back mi je najdraža s novog albuma. Koji mi je skroz ok, iako su mi stariji albumi zanimljiviji za slušat. Century Child mi je najdraži, poslije toga možda Once.Što se tiče solaža na klavijaturi, meni one uopće ne fale toliko, možda bi bilo dobro više solaža ali ne dugih. Sve u svemu, nije loše :biggrin:

#31 bobo_black

bobo_black
  • Members
  • 183 posts

Vrijeme objave: 17 Veljača 2012 - 00:07

Meni se sviđa i stari i novi Nightwish!:biggrin: Zamjerka je jedino puštanje matrica live, al kaj ćeš. Trebalo bi Holopainenu poslati mail nek prestane više s tim matricama:001_smile:. Meni je novi album dobar, tematski je i to mi se sviđa. Dobre pjesme, dobra glazba. A kaj je najbitnije, Holopainenova je ideja. Trenutačno su u tom điru, možda za par godina izdaju nekaj drugačije, ko zna.

#32 bobo_black

bobo_black
  • Members
  • 183 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2012 - 12:16

Evo snimke iz samih početaka Nightwisha s izraženijim gitarskim i klavijaturskim dionicama.[ame][/ame]

#33 Ghost Love Score

Ghost Love Score
  • Members
  • 68 posts

Vrijeme objave: 01 Ožujak 2012 - 07:20

uuu Nightwish koji sviraju uživo sve :thumbup:Ja sam se malo razočarao u Imaginaerum, još sam i kupio album u pretprodaji. Ono što svi vele, previše orkestra. Neznam koja bi se pjesma sa Imaginaeruma mogla svirati bez orkestralne pratnje. Isto tako sam se razočarao jer Holopainen više ne radi ono što je radio na ranijim albumima - tamo je skoro svaka pjesma imala dvije i više melodija... Da, radi on to u par pjesama na ovom albumu, ali to više nije isto. Znam da ni ne može bit isto, bili su druge osobe tada, mlađi, možda ambiciozniji.

#34 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 12 Kolovoz 2012 - 19:57

našao nešto zanimljivo od njega...
ovo je prva melodija koju je skladao '94-te.. tad je imao oko 18 god i svirao u black metal bandu darkwoods my betrothed
(Nightwish još nije ni postojao)

#35 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 24 Svibanj 2014 - 16:17

Zanimljiv album...

http://en.wikipedia....imes_of_Scrooge

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.