Jump to content

Slika
- - - - -

Tuomas Holopainen

• Please log in to reply
34 odgovor(a) na ovu temu

#1 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 07:47

Tražio sam ovog čovjeka ovdje među klavijaturistima ali nigdje ga nisam našao, a stvarno mislim da zaslužuje svoju temu makar ona nebila toliko raspravljana...Radi se o jednom finskome klavijaturistu i pjesmopiscu kojeg najbolje znate iz symphonic power metal benda Nightwish a možete ga čuti i u For My Pain, sa finskim gitaristom i pjevačem Timom Rautiainenom, bivši black metal bend Darkwoods My Betrothed, a kada ima vremena svira i sa mnogim drugim bendovima kao gost...Smatra se jednim od najboljih metal klavijaturista kojeg ne karakteriziraju brze i opičene keyboard solaže sa oštrim gitarskim efektom već stvarne orkestralne kompozicije koje stalno koristi u svojim pjesmama... Rijetko ćete njega vidjeti da negdje solira... ovo je od onog rijetkoga što sam uspio naći:[ame][/ame][ame][/ame][ame][/ame][ame]http://www.youtube.com/watch?v=2os_j2dXDGE[/ame]Naravno ovo još uvijek ne pokazuje njegov pravi talent...Negdje u sekciji vokalista u temi tarja turunen sam vidio da se nakratko spominje i njega... Kazalo se da on živi od toga što mu samo novopečene metal/goth klinke kupuju albume.. U zadnje vrijeme odkako mu je došla nova pjevačica to i nije daleko od istine ali isto tako je i istina da pravi Nightwish je daleko od toga... Što se samog Tuomasa tiče, ja mislim da je on puno više od svega toga te da i nije posojao Nightwish, on bi vjerojatno uspio... možda ne u metal muzici... možda bi bio poznati skladatelj, možda svirao u nekom orkestru... uglavnom ovakvi ljudi se rode s namjerom da naprave nešto veliko u muzici...Uhh, ja se raspisao o njemu koda mi je frend :lol: eto mene zanima što mislite o njemu i njegovome radu...(ooo i isprika moderatorima ako je post natrpan video thumbnailsima, mislio sam da će se samo linkovi vidjeti :D)

Edited by sylar, 23 Ožujak 2011 - 07:50 .
isprika

#2 Skipp

Skipp
  • Members
  • 1760 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 08:53

Sve stoji osim što 90% "klavijatura" na live koncertima odsvira matrica :lol:

#3 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 08:59

Sve stoji osim što 90% "klavijatura" na live koncertima odsvira matrica :lol:

da da... naravno... inače to je i nemoguće sve svirati na live... trebao bi imati 10 ruku i 5 klavijatura :001_smile:nego dobro mi je kod njega to što on to sve sam izmisli, kompozira pa onda samo unajmi orkestar iz Londona pokaže im note i snimi matricu...evo nedavno sam slušao par njegovih stvari ali orkestral verzije... stvarno su odlične.. tamo čuješ neke dobre dionice koje u normalnoj pjesmi niti ne primjetiš...

#4 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9907 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 09:05

Evo vidim poplavu topica o ovim metal klavijaturistima,a ne vidim temu o Vangelisu,Jarreu.....:001_unsure:Nemam ništa protiv njih,ali oni imaju svoje bendove koji već imaju topice a glazbu nisu zadužili nečim posebnim,a i ovo što piše Skipp nisam znao za to,stvarno jadno...a i te solaže,pa to je prožvakano Purple,Malmsteen i sl.Sad samo fali da počnu turbofolkeri otvarat temu o Mehi,Jovi,Batketu.....:lol:

#5 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 09:14

ne.. krivo si shvatio tu poplavu... u klavijaturisti sekciji su se pojavila ova prva tri metal klavijaturista iz razloga što sam ja napisao koment o njima jučer pa su sada prvi na redu ... inače nema puno tu takvih... kad sam ih ja pronašao zadnji komenti su bili već kudikamo stari...što se tiče Vangelisa on je isto jako dobar tj. vangelis je zapravo idol ovom Tuomasu... ako voliš vangelisa onda ti napravi temu o njemuza solaže sam rekao da čovjek nema naviku puno solirati...i što se tiče tvog komentara da je stvarno jadno i da bi trebali još turbofolkeri početi otvarati svoje teme o svojima.... alooo... ????... ako si se jutros ustao na krivu nogu to nije razlog da vrijeđaš nekog dobrog muzičara...

#6 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9907 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 09:21

Komentar "jadno" je bilo o tome što se koriste matrice a isto bih rekao i o Claptonu kad bi mu iste trebale.Razumijem da oni hoče na live nastupu zvučat kao u studiju :lol::D,ali onda se gubi ta draž live nastupa,onda ne moraš niti ići na nastupe,doma slušaj na cd-u,kao da Emerson treba svoje matrice kad svira.

#7 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 09:28

dobro, i tu sa korištenjem matrica se pretjeralo... kao što je skipp rekao 90% matrica klavijatura... ja se nebi baš složio.. pa i on nešto svira tamo... ja bih rekao 50% a kadkad i manje...ne ozbiljno... nije ti on baš kao mnogi drugi metal klavijaturisti i mislim da ipak zaslužuje svoju temu...

#8 DT_Fan

DT_Fan
  • Members
  • 321 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 09:51

mislim da tuomasa ne treba kritizirati u negativnom smislu!definitivnočovjek je pravi umjetnikima viziju, ima maštu, ideje, novi album koliko sam čuo će biti nešto dosad nečuveno i neviđenokao klavijaturist je to druga priča, mislim da nije loša okrivljivati ga zašto toliko koristi matrice je besmislenotreba prvo proučiti pjesme i zaključiti da je u studio svirao pravi orkestar...i takvo što klavijatura ne može dobro simulirati, već je isplatljivije svirati live samo ono što svira klavijatura u studijskoj verziji....i tuomas je u nightwishu više kao mozak i srce, a ne klavijaruristtako da, mislim da sam sve rekao

#9 Eminem

Eminem
  • Members
  • 44 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 13:23

Meni je ipak draze kad se live svira sve "live" pa makar morao promijeniti malo pjesmu u odnosu na studijsku verziju. Recimo, gledao sam jedan video od DT-a gdje na nekoj pjesmi (moguce Erotomania) na studijskoj snimci ima nasnimljena ritam gitara za vrijeme sola na gitari, i kad sviraju live, Rudess svira lijevom rukom ritam gitaru, a desnom svira svoju dionicu "okaljasenu" za svoju lijevu ruku. Poanta je nekakav kompromis izmedu studia i live-a, ne mora sve biti identicno, a opet da ne bude prerazlicito :lol:, ne znam...Ili da nabavi aranzera :D

#10 Eminem

Eminem
  • Members
  • 44 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 16:01

E i ovaj prva snimka, solo, sto je postavljena gore, jedan dio je tema iz Amorphisove pjesme.

#11 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 17:42

E i ovaj prva snimka, solo, sto je postavljena gore, jedan dio je tema iz Amorphisove pjesme.

inače taj solo na orginal pjesmi je sasvim nešto drukčije... iskreno, to je najčudniji keyboard solo koji sam ikada čuo kao i sam lead koji holopainen tu koristi... sad da mogu nać samo tu dionicu a ne cijelu pjesmu bih stavio... pjesma se zove the siren (mislim da piše gore)

#12 Kopajjamu

Kopajjamu
  • Members
  • 91 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 18:25

inače taj solo na orginal pjesmi je sasvim nešto drukčije... iskreno, to je najčudniji keyboard solo koji sam ikada čuo kao i sam lead koji holopainen tu koristi... sad da mogu nać samo tu dionicu a ne cijelu pjesmu bih stavio... pjesma se zove the siren (mislim da piše gore)

taj "lead" ti je neki hammond patch njegov, tako da te nemora čuditi što solira uopće, dobro zvuči

#13 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 23 Ožujak 2011 - 18:58

taj "lead" ti je neki hammond patch njegov, tako da te nemora čuditi što solira uopće, dobro zvuči

si mislio na solo ovaj prvo koji sam ja postao ili baš na orginal pjesmu.. evo sad sam našao taj dio:http://kiwi6.com/file/s7p7030sfn

#14 Kopajjamu

Kopajjamu
  • Members
  • 91 posts

Vrijeme objave: 24 Ožujak 2011 - 08:13

si mislio na solo ovaj prvo koji sam ja postao ili baš na orginal pjesmu.. evo sad sam našao taj dio:http://kiwi6.com/file/s7p7030sfn

mislio sam na onaj prvi video u nizu koji si postao a traje 53 sek...:lol:

#15 Sylar

Sylar
  • Members
  • 138 posts

Vrijeme objave: 25 Ožujak 2011 - 17:45

aha.... e ja sam mislio na orginal pjesmu... taj lead u studijskoj verziji pjesme mi je čudan... ne ovaj prvi video što sam postao... takav lead možeš na skooro svakoj klavijaturi dobit... :lol::001_smile:

#16 IZC

IZC
  • Members
  • 74 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2011 - 13:24

Tuomas Holopainen, definitivno jedan od najboljih danas, po tome koju glazbu radi i kako, stvarno mi je super lik, i Nightwish mi je skroz gore na ljestvici bendova koje slušam, možda ne na prvom mjestu ali je na visokom i to zahvaljujući Tuomasu 100% :crying:

#17 Pleroma

Pleroma
  • Members
  • 85 posts

Vrijeme objave: 27 Travanj 2011 - 07:22

tehnicki solidan, idejno savrsen. jedan od rijetkih koji znaju stvoriti fenomenalnu atmosferu

#18 Ghost Love Score

Ghost Love Score
  • Members
  • 68 posts

Vrijeme objave: 28 Travanj 2011 - 20:23

Odličan je, čovjek mi je uzor u mnogočemu

#19 bobo_black

bobo_black
  • Members
  • 183 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2012 - 17:08

Evo da malo oživim temu, mislim da se genijalnost ovog čovjeka može ćuti na novom albumu koji je stvarno savršen. Inače nedavno sam počel slušati nightwish i zbilja sam oduševljen kompozicijama. Na kraju, kaj se tiče njega kao klavijaturista, mislim da nije bitno kakkve solaže ima ili kolko je brz ili kaj god, nego upravo njegov ideje i muzikalnost, a to je prema meni vrh. Bez obzira na nove ili stare pjesme s novom ili starom pjevačicom, svejedno, mislim da je čovjek dokazal da je on "megamind" ovog benda. Svaka čast, prije su ljudi bend raspoznavali i cijenili samo po vokalu, a mislim da bi sad konačno muzika mogla doći do izražaja.Evo jednog krasnog primjerka..[ame][/ame]

#20 EvilDragon

EvilDragon

Zli moderator

• Members
  • 6442 posts

Vrijeme objave: 15 Veljača 2012 - 17:26

A nema veze što on nije napisao niti jednu notu orkestracije, već to piše gospon Pip Williams umjesto njega? :DMeni je osobno NW bio puno PUNO bolji prije Oncea, kada se nisu oslanjali toliko na orkestracije i backing trackse.

Edited by EvilDragon, 15 Veljača 2012 - 17:29 .

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.