Jump to content

Slika
* * * * * 2 votes

Crafter gitare...

• Please log in to reply
34 odgovor(a) na ovu temu

#1 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7311 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2011 - 06:11

Imam već neko vrijeme Crafter FSG-250E elektroakustičnu i gitara mi je odlična iako je to u biti neki đipiripi od gitare... Jednostavno mi je legla...E sad..., gdje bi ih moglo biti kod nas i da li netko uopće zna što o njima? Na netu ima jako malo informacija a i ono što ima je jako šturo...

#2 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 14 Ožujak 2011 - 18:44

Imam i jadnu kod sebe, CRAFTER FSG250EQ TSPredobra elektroakustara za recimo male pare (i jesu)Uglavnom sve koje sam probao dobro rade, neki jeftiniji modeli su možda malo pretvrdi, al to se sve rješava setupom i novim setom žica.Do nedavno se nit ja nisam susretao s tim gitarama, ali ugodno su me iznenadile. Za 2400kn to više nije kina, već korea. :lol:

#3 Strat04

Strat04
  • Members
  • 7311 posts

Vrijeme objave: 15 Ožujak 2011 - 20:01

Moja je isto Korea i strašno je mekana uz jako jako nizak action. Ja sam svoju dobio u nekoj zamjeni s nadoplatom i izašla me je cca 1000Kn. Ja prezadovoljan...Tvoja ima baš EQ ? Moja ima samo Volume i Tone i to na stašno nezgodnom mjestu ali i to relativno ok. obavlja posao. Problem na mojoj gitari je što je riknuo Nut pa me sad kopka gdje bi ga mogao nabaviti. Jel imaš kakva iskustva s tim ?PS: sad ćemo otvoriti temu "ljubitelji Crafter gitara"... :thumbup1:

#4 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 16 Ožujak 2011 - 14:14

Koje širine ti je nit? Imam ja po 10-15 kn. :biggrin:Ima ova: bass, midle , treble, scope, i phase swich. Pa sa da dosta dobro posložit, makar meni najbolje radi na flat, pa okreči po pojačalu.Klub ljubitelja, može. :thumbup1:

#5 Peterson

Peterson
  • Members
  • 317 posts

Vrijeme objave: 16 Ožujak 2011 - 14:23

Čini mi se da sam ih vidio u ZG u Masarykovoj (Melodija ili tako nešto?), probao par komada čisto iz znatiželje prije kojih godinu dana, ak se dobro sjećam svidjele su mi se

#6 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2011 - 13:47

Evo kroz par dana (najviše tjedan) dolazsvi modeli sa liste, pa sve pozivam u Zaprešić nek slobodno dođu probati. :001_smile:Do 01.07. svim forumašima dodatnih 5% popusta, znači keš -15, kartice -5)http://www.musicmax....rting_order=asc

#7 mapache

mapache
  • Members
  • 2065 posts

Vrijeme objave: 31 Svibanj 2011 - 22:07

Super što bi ti htio vidjet, a da li bi kupio?Svi bi htjeli vidjet ne znam šta, a kupnja se svodi na žice i trzalice:thumbdown:

#8 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 01 Lipanj 2011 - 07:14

Ovo sam između ostalog želio vidjeti u vašoj ponudi:http://www.craftergu...oustic/d_6n.phphttp://www.craftergu...oustic/d_8n.phphttp://www.craftergu...ustic/d_18n.phphttp://www.craftergu...ustic/d_36n.php

Za sad je na webu samo ono kaj dolazi, ali sve se da dobit. Vrijeme čekanja cca mjesec dana. Pa pucaj. :wink:A baš takvih akustara kakve bi ti (250-500 eura) ima na bacanje od svih proizvođača. :001_tongue:Ak te baš peru dreadnought čiste akustare, kroz 2 mjeseca dolazi dosta recording kinga.

Edited by chombebass, 01 Lipanj 2011 - 07:19 .

#9 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 02 Lipanj 2011 - 16:13

Evo stiglo, znači kroz 2-3 radna dana bude u dućanu. Gion: ima i D6/N :thumbup:

#10 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9685 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2011 - 00:54

Kakve su ovo "Taylor T5" wannabe gitare?

#11 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2011 - 12:00

Kakve su ovo "Taylor T5" wannabe gitare?

na koji model misliš?

#12 virtuoso

virtuoso
  • Members
  • 9685 posts

Vrijeme objave: 03 Lipanj 2011 - 14:56

http://www.craftergu...tic/sa_tmvs.php

#13 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2011 - 08:49

Nemam pojma.Ali, u ponedjeljak dobim ovu, pa pošto je to ista gitara izuzev topa koji sumnjam da može značajno utjecat na zvuk, opišem sve kak se ponaša sa pickupom, kak sa piezom, i kombinacija. :wink:

#14 Blah

Blah
  • Members
  • 131 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2011 - 10:17

Ak te baš peru dreadnought čiste akustare, kroz 2 mjeseca dolazi dosta recording kinga.

Daj molim te javi kad dođu ove dreadnought čiste akustare, mene zanimaju.

#15 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 06 Lipanj 2011 - 13:41

Krajem 8.Nekad drednought, i malo OOO

#16 chombebass

chombebass
  • Members
  • 6996 posts

Vrijeme objave: 08 Lipanj 2011 - 17:59

Nemam pojma.Ali, u ponedjeljak dobim ovu, pa pošto je to ista gitara izuzev topa koji sumnjam da može značajno utjecat na zvuk, opišem sve kak se ponaša sa pickupom, kak sa piezom, i kombinacija. :wink:

Evo u 5 minuta isprobao, i premašuje sva očekivanja. :thumbup1:na VHT lampašu 6w tone na sredini, volume na 3 1 sat, s dodanim boostom: samo lipstick ima lagani cunch, dok na istim postavkama kad okrenem na piezo i radi čisto akustično sa velikom dinamikom.Trebam nekog pravog gitaristu da dođe i proba, pa sve to fino objasni ljudima, ipak sam ja u osnovi basist pa ne znam to fino objasnit.Uglavnom, kvalitetom izrade i zvukom gitara vrijedi svake kune.

#17 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1119 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2013 - 12:20

Da se nadovežem na mrtvi topic,

kupio sam Crafter gitaru u Music Maxu ( cpt Obvius) prije koji tjedan. Model je SM-Rose , onaj šljokičasti model .
Gitara me je oduševila u svim segmentima.
Za početak specifikacije:

oblik tijela: Grand Auditorium Cutaway
prednja ploča: solid Engelman smreka
zadnja stranica i
bočne stranice :od indijskog palisandra

bracing :Patented CRAFTER New Scalloped T-Brace
vrat od mahagonija
fretboard od indijskog palisandra
21 prag
deluxe gold tuners with mushroom buttons
elektronika :New LR-T Pro (Tuner) PreAmp with L.R.Baggs Element Pick-up
finiš sjajni (gloss) lak
natural boji
Posebnosti :Dovetail Vrat Joint, Salmon Mother of Pearl Position Marks & Sondhole Inlay

Kofer uključen.

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Zbog limita slika na servisu moram otvarati novi pod prozor :/

#18 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1119 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2013 - 12:23

Posted Image

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Posted Image
Posted Image

#19 Gizo

Gizo
  • Members
  • 1119 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2013 - 12:50

Odradio sam jednu svirku i stvarno moram pohvaliti elektroniku .Odlična mod je notch filter kada se nađeš u situaciji kako se mijenja broj ljudi ( na više) i s time se pojačava razglas zna doći do neželjenog feedbacka, što ovaj mali gumb odlično riješava.
Gitara je neko ajmo tako reći kompromis između Takamine i Taylor kopije sa svojim grand auditorium oblikom tijela ( što god to značilo).
Oblik je poput jumbo gitare, i neka je među mjera izmeđi country-dreda i jumbo. Savršeno.
Finiš gitare za svaku pohvalu, vrhunski napravljeno. Gitara je pomalo kirvajska zbog šarenila cnc inlaya ( nisam ljubitelj kiča),ali mene je vodio zvuk u odabiru .

Kod Marina sam isprobao gitaru direktno na PA i ono ..tako, tako mi je bila. Uz to žice (d'dario) original su bile toliko mutne da sam morao odmah staviti novi set koji je potpuno otvorio zvuk.Drago mi je da nisam posustao zbog kupnje, jer to čudo pjeva kao slavuj. Malo je doduše tiša nego što sam očekivao na suho, ali ionako neću s njom raditi pratnju u svatovima ispred crkve :biggrin: .
Međutim rezonantnost i sustain je odličan, lijepo leži u ruci mat vrat, dok sam akciju spustio sa time što sam izvadio 2 distance ispod sedla, a dobije se još tri u alatu ukoliko netko pretjera sa brušenjem.
Pragovi i cijeli vrat je priča za sebe..tu se vidi da je CNC majka ..što god drugi pričali o tome. Nema grešaka i vjerujem da bi još žice išle dolje, ali i ovako mi je super visina.
Elektronika je kombinacija Craftera i LR Baggs piezzo trake. Ne očekujem čuda, ali daleko bolji od Fishmana u istom cjenovnom razredu koje sam isprobao po Segulima,Fenderima i sličnim gitarama u rangu do max 5000 kuna.
Još jedino malo da se priviknem na vrat..desilo mi se na svirci( bila je HEBNA mrakača) da sam dva,tri puta potpuno profulo solažu jer sam popušio mamac od ovih ribetina..kasnije je sve leglo na svoje mjesto. :thumbup1:

Gitara me je izašla sa popustom 4,5tk i smatram da sam sretnik jer na dan kada sam krenio u Raimbow po Takamine ..rekli su mi da je prodana..

Jipppi jaa jeee! :biggrin:

Crafter :001_wub:

#20 Sledge Hammer

Sledge Hammer
  • Members
  • 3223 posts

Vrijeme objave: 04 Ožujak 2013 - 20:54

Čestitke na kupnji, izgleda prekrašno! :thumbup1:
A ovo da je CNC majka- drago mi je da ima netko ovdje tko zdravo razmišlja. Tko voli po vratu preskakat preko tragova kojima je "graditelj" označio gdje je stao- samo nek izvoli. :biggrin:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.