Jump to content

Slika
- - - - -

Svi bubnjari Bijelog dugmeta

• Please log in to reply
84 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Vas najdrazi bubnjar Bijelog dugmeta (9 member(s) have cast votes)

Vas najdrazi bubnjar Bijelog dugmeta

1. Goran Ipe Ivandić (2 votes [22.22%])

Percentage of vote: 22.22%

2. Milić Vukašinović (1 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

3. Dragan Điđi Jankelić (6 votes [66.67%])

Percentage of vote: 66.67%

Vote Guests cannot vote

#41 merk

merk
  • Members
  • 236 posts

Vrijeme objave: 25 Listopad 2010 - 08:14

1973 proveo sam više od tjedan dana sa bijelim dugmetom u studiu akademik u ljubljani na snimanju ploće kad bih bio bijelo dugme. to su nezaboravni dani. ipe je stvarno bio ljudina i po:thumbup1:. poseban - uvijek malo djeteta u njemu - ali mu se več tada videlo, da je duboko pao "unutra". u stvari, svi osim gorana, su bili ok. on je več tada bio "nešto više", što mi se potvrdilo još nekoliko puta poslije, kad smo svirali s njima kao predgrupa. da, pao je sa terase hotela metropol u beogradu (sad, šta je bilo, to je on odneo sa sobom).

#42 Astrica

Astrica

banned

• Banned
  • 360 posts

Vrijeme objave: 31 Listopad 2010 - 16:52

Saznat će se to u filmu

#43 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 01 Studeni 2010 - 01:00

Respect

#44 bubnjardosmrti

bubnjardosmrti
  • Members
  • 70 posts

Vrijeme objave: 18 Studeni 2010 - 19:35

...ja bih dodao jednog bubnjara koji je svirao u bijelom dugmetu,on se zove Dragan "Điđi" Jankelic.O njemu se malo zna,al je pravi umjetnik na bubnjevima.Solaze,prijelazi i ritmovi su mu fascinantni.Pokusao sam ga skinut,al nema sanse xD ...evo dolje je link od jednog live koncerta bijelog dugmeta pa obrattite paznju na bubnjeve :)[ame][/ame] :001_tt2:

#45 mindu

mindu
  • Members
  • 212 posts

Vrijeme objave: 19 Studeni 2010 - 16:50

[ame][/ame]

#46 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 20 Studeni 2010 - 04:08

sjajan bubnjar :wink:

#47 bubnjardosmrti

bubnjardosmrti
  • Members
  • 70 posts

Vrijeme objave: 28 Studeni 2010 - 10:22

..da li se zna tocan datum kada ce dokumentarac bit gotov i kada cemo ga moc pogledat??Uzasno sam nestrpljiv.:sad:R.I.P Ipe <3

#48 Godza

Godza
  • Members
  • 944 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2010 - 19:05

Bio je dobar bubnjar, al meni spada u 2.klasu ex-yu bubnjara.Prva klasa su definitivno Điđi Jankelić (Bijelo Dugme), Garabet Tavitijan (Leb i Sol), Ratko Divjak (Time) i Kempa (Smak).

#49 advantage

advantage
  • Members
  • 26 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2010 - 20:30

Bio je dobar bubnjar, al meni spada u 2.klasu ex-yu bubnjara.Prva klasa su definitivno Điđi Jankelić (Bijelo Dugme), Garabet Tavitijan (Leb i Sol), Ratko Divjak (Time) i Kempa (Smak).

Ima tu i jedan moj komsija Dragoljub Djuricic...

#50 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 10 Prosinac 2010 - 20:50

nikako. nikako. prvi album...ne znam. bolesno dobar bubnjar.

#51 bubnjardosmrti

bubnjardosmrti
  • Members
  • 70 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2010 - 13:26

.On je bi vrhunski bubnjar,sto se moze cuti u prvim nastupima i albumima bijelog dugmeta i u albumima di nije suradivao sa dugmetom,gdje je neko vrijeme imo vlastitu karijeru sa Lazarom Ristovskim (klavijaturistom dugmeta),stvari su mu bile do jaja,i bubanj je zvucao prejebeno,sve te dionice uffffff *_*,jezim se kad ga slusam...Tek kasnije kada je dosao novi val,i kada vise nisu svirali svoj pastirski rok,tu su bubnjarske dionice bile jako lagane.To nije bila stvar u njemu,vec je bila stvar u vrsti glazbe koju su svirali.:D...al ok,to je tvoje misljenje.:001_smile:Nemam nist protiv tvog misljenja.:D

#52 Deda Pantelija

Deda Pantelija
  • Members
  • 5181 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2010 - 13:35

Kepa, bez "m". :D

#53 merk

merk
  • Members
  • 236 posts

Vrijeme objave: 11 Prosinac 2010 - 13:38

u dugmetu se je uvjek "plesalo", kako je veliki boss bregović "svirao", zato tu nije bilo prostora za izlete bubnjare. ali kada je radio na svojim vlastitim projektima, moglo se čuti sasvim drugog ipu, zato se ne bi složio, da mu je mjesto u 2. klasi.

#54 bubnjardosmrti

bubnjardosmrti
  • Members
  • 70 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2010 - 16:01

.Ovako,Mica ne svira samo bubnjeve,on svira i ostale instrumente.On je bio zamjenski bubnjar u dugmetu kada Ipeta nije bilo.I on nije pravi "skolovani" bubnjar.Stoga od njega se nije ni onda puno ocekivalo.I da je Ipe bio na turneji dugmeta,Milic nebi svirao...I dugme je od samog pocetka furalo sa sobom bubnjeve sa dva bass bubnja i sa 5 tomova i sa par cineli.Jer po samim pjesmama se moze fkt primjetiti da su prijelazi dugacki i uzasno zajebani.Ja kada sam skidao par njihovih pjesama,meni su moji bubnjevi bili "prekratki" (3 toma) za njihove prijelaze....Bilo bi uzasno glupo da nakon 20 god dofuraju malene neke bubnjeve,ako su dosad svirali na onim bubnjevima sa 2 bass bubnja i 5 tomova.To je njihova furka. :cool:I nebi bili u mogucnosti odsvirat one "velike" balade" na malom drumsetu.:D

#55 Filip!

Filip!
  • Members
  • 2143 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2010 - 20:19

mislim da su riječi suvišne na ovo... [ame][/ame]

#56 dnbfreak

dnbfreak
  • Members
  • 404 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2010 - 20:35

:D:D:D:lol::)

#57 Godza

Godza
  • Members
  • 944 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2010 - 21:09

Ima tu i jedan moj komsija Dragoljub Djuricic...

Čuo sam njegove radove u Leb i Sol i mogu samo reći da je to daleko ispod Gare!

#58 Godza

Godza
  • Members
  • 944 posts

Vrijeme objave: 12 Prosinac 2010 - 21:13

.On je bi vrhunski bubnjar,sto se moze cuti u prvim nastupima i albumima bijelog dugmeta i u albumima di nije suradivao sa dugmetom,gdje je neko vrijeme imo vlastitu karijeru sa Lazarom Ristovskim (klavijaturistom dugmeta),stvari su mu bile do jaja,i bubanj je zvucao prejebeno,sve te dionice uffffff *_*,jezim se kad ga slusam...Tek kasnije kada je dosao novi val,i kada vise nisu svirali svoj pastirski rok,tu su bubnjarske dionice bile jako lagane.To nije bila stvar u njemu,vec je bila stvar u vrsti glazbe koju su svirali.:D...al ok,to je tvoje misljenje.:001_smile:Nemam nist protiv tvog misljenja.:D

Nemam pojma o čemu ti pričaš al kakve lagane dionice u novom valu?Najzajebaniji bubnjevi od dugmeta su oni snimljeni na Bitanga i Princeza i Doživjeti stotu (to ja mislim smatraš novim valom). A oba albuma svira Điđi.I live 5. april, na kojem je također Điđi.

#59 Gnjus

Gnjus
  • Members
  • 1636 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 13:36

Najzajebaniji bubnjevi od dugmeta su oni snimljeni na Bitanga i Princeza i Doživjeti stotu

a uspavanka?i bas i bubanj (tj. za bas sam siguran, za bubanj ne jer dugo nisam slusao album) su dosnimavani...za bas odgovorno tvrdim da je genijalan.a bogami i bubanj!

#60 bubnjardosmrti

bubnjardosmrti
  • Members
  • 70 posts

Vrijeme objave: 13 Prosinac 2010 - 14:30

mislim da su riječi suvišne na ovo...

.Legenda.:D.Poslusaj stvari od vatrenog poljubca,i vidjet ces sto je pravi RNR.u noob:sneaky2:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.