Jump to content

Slika
- - - - -

Svi bubnjari Bijelog dugmeta

• Please log in to reply
84 odgovor(a) na ovu temu

Poll: Vas najdrazi bubnjar Bijelog dugmeta (9 member(s) have cast votes)

Vas najdrazi bubnjar Bijelog dugmeta

1. Goran Ipe Ivandić (2 votes [22.22%])

Percentage of vote: 22.22%

2. Milić Vukašinović (1 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

3. Dragan Điđi Jankelić (6 votes [66.67%])

Percentage of vote: 66.67%

Vote Guests cannot vote

#21 Kotač

Kotač
  • Members
  • 224 posts

Vrijeme objave: 05 Studeni 2005 - 11:36

Hah - da li je uopste potrebno govoriti o Milicu kao bubnjaru???

Gleao sam ga U Sarajevu,jedino što je bilo interesantno dok điđi nije sjeo za bubanj je bila TAMA.Pa jebote tip svira iz ramena,a Bregović i ekipa su se okretali prema njemu jedno 15-ak puta,koliko je ispadao iz ritma.Ako čovjek toliko dugo nije svirao nije mi jasno šta je tamo radio,điđi je mogao sve odraditi bez greške.

#22 grayfox1415

grayfox1415
  • Members
  • 8 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2008 - 00:15

Ja sam ga otpiso nakon one katastrofe na Maksimiru

#23 T.A.F.K.A.C.

T.A.F.K.A.C.
  • Members
  • 2550 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2008 - 12:20

Svejedno, nego evo jedne njegove novije sličice...

koji će mu kurac te činele na trećem katu? Chad je´s to ti slagao setup? :001_tt2:malo OT - pitanje - tko je odsvirao "Šta bi dao da si na mom mjestu"?

#24 brkodrummer

brkodrummer
  • Members
  • 95 posts

Vrijeme objave: 08 Siječanj 2008 - 12:51

Dok je Milić svirao na koncertu, ja sam mislio da je onaj njegov Tama Superstar govno, ali čim je došao Ðiđi bubanj je počeo zvučati.... :thumbdown:

Sličnu stvar sam i ja doživio na jednom koncertu, na cvjetnom trgu, svirale su Majke i Z.Pušenje.Dok je Tibljaš sviral s Majkama bubanj je zvučal super, onak kak treba, to je bio bubanj od Traka-bubnjara Z.Pušenja Yamaha Maple Custom sa Ludwig Supra snareom, kad je došo Trak bubanj je zvučao gore od najgoreg Amatija.Znači bubanj treba znat i udarit da bi zvučao:w00t:

#25 spashtoot

spashtoot
  • Members
  • 3178 posts

Vrijeme objave: 10 Siječanj 2008 - 14:34

Baš me zanima koja to svar od BD zahtjeva ovakvu mrcinu od bubnja :biggrin:

uspavanka za radmilu m. to je album.i nemoj mi napisati p****n dim jer je daleko od toga.mislim da je taj album snimio onaj njihov bubnjar kriminalac, diler i sl. kojeg e mafija koknula...

#26 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2008 - 14:56

Jučer sam iskopao jedan stari snimak iz 1989. kada smo nastupali u sarajevskom Domu mladih.?iđi Jankelić - SOLOhttp://youtu.be/KbMWgWby3Mg

Edited by Edin, 18 Srpanj 2011 - 12:32 .

#27 salemesserschmitt

salemesserschmitt
  • Members
  • 2382 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2008 - 15:32

Posted by Edin

Jučer sam iskopao jedan stari snimak iz 1989. kada smo nastupali u sarajevskom Domu mladih. Ðiđi Jankelić - SOLO

Nisam imao strpljenja pogledati solo do kraja. Ðiđi je legenda, ali mu je netko trebao objasniti da bit sola (na bilo kojem instrumentu) nije samo "što brže". Ne bi bilo loše da nema brljanja tijekom funk početka i da fillovi prate puls soloa.

#28 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2008 - 15:47

Da jeste, Ðiđi je legenda i šoumen koji elegantno osjeti puls gledališta i uradi ono što se od njega očekuje. Drugo, vjeruj mi, ne brlja nego sve što odsvira - odsvirano sa predumišljajem.Evo tražim jedan snimak gdje je četiri takta tako "zavukao" da bi i vrhunski mužičari koji ne znaju šta ustvari hoće, ispali iz ritma, ali sljedeća je uvijek na prvu. Ako ga se malo bolje prati, može se primijetiti da kada izvodi bilo kakvu ritimičku devijaciju rukama, fuss je uvijek negdje u pozadini k'o metronom.

#29 salemesserschmitt

salemesserschmitt
  • Members
  • 2382 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2008 - 16:19

Edine, jesi ti bubnjar, ili?

#30 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 19 Veljača 2008 - 16:25

Ma nisam, osim kad na probi "otmem" bubanj pa se malo oznojim. Ljevak sam pa mi ne daju da premještam bubanj, a ovako ne mogu "odvojiti" desnu nogu od desne ruke. :cursing:Inače basist.

#31 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2008 - 11:44

Evo, iskopao sam još jedan snimak gdje je ?iđi u prvom planu.http://youtu.be/-z-mnBgL4R0

Edited by Edin, 18 Srpanj 2011 - 12:34 .

#32 salemesserschmitt

salemesserschmitt
  • Members
  • 2382 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2008 - 13:10

Ovo mi se već više sviđa. Premda mi je na ovoj snimci najdraži pjevačev "move" na 2:40. Eh, dobra stara rockerska vremena. Tim više što tada nitko živ nije mogao pretpostaviti što će se desiti samo par godina poslije...

#33 Edin

Edin
  • Members
  • 666 posts

Vrijeme objave: 21 Veljača 2008 - 21:44

Selver Brdarić (grupa COD) - inače živi dinamit. Malo OT: ovo su sve muzičari koji su prošli kroz Formulu 4 (mislim oko 90 muzičara) i na 20-godišnjici skoro svi su se odazvali i odsvirali poneku stvar. Na ovom snimku su pored Ljubiše Racića, još svirali: Ðiđi, Amir Bjelanović - Tula (ex Merlin), Sanin Karić (ex Teška Industrija, Bijelo Dugme, Vatreni Poljubac)Da, to su bila neka lijepa neopterećena vremena, a meni je kao tada klincu, studentu, bila izuzetna čast svirati sa takvim velikanima ex-Yu scene. I dan danas je!

#34 Ižak

Ižak
  • Members
  • 152 posts

Vrijeme objave: 23 Studeni 2009 - 22:47

Skidao sam Ipak pozelim neko pismo i pjesma mi je odlicno odsvirana, jebeno, napatio sam se ! Gledao sam solo gore, al mi je uzas, totalno brljanje. Ovaj lik je odlican na albumu Bitanga i princeza i na jednom live albumu, ima strasnu mastu ! Jedno pitanje, kakav on bubanj svira, kakav je to zvuk ? Jel to mozda onaj staccato bubanj ?

#35 Fenderman

Fenderman
  • Members
  • 1723 posts

Vrijeme objave: 23 Studeni 2009 - 23:15

điđi je svirao na albumima olivera mandica. sto se mene tice, da vise nista u zivotu nije uradio to bi bilo dosta. svaka cast...:001_cool:

#36 spashtoot

spashtoot
  • Members
  • 3178 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2009 - 17:10

Skidao sam Ipak pozelim neko pismo i pjesma mi je odlicno odsvirana, jebeno, napatio sam se !

i ja sam se svojevremeno patio sa time...u biti cijeli bend se patio.ali bubnjar s kojim sam tada svirao je doslovno jeo sve od bijelog dugmeta...jesi probao konje skinuti?

#37 Ižak

Ižak
  • Members
  • 152 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2009 - 19:01

i ja sam se svojevremeno patio sa time...u biti cijeli bend se patio.ali bubnjar s kojim sam tada svirao je doslovno jeo sve od bijelog dugmeta...jesi probao konje skinuti?

Ma pjesma je mrak za sviranje...A neznam na kakve konje mislis, ha ha ha ?

#38 spashtoot

spashtoot
  • Members
  • 3178 posts

Vrijeme objave: 24 Studeni 2009 - 20:46

Ma pjesma je mrak za sviranje...A neznam na kakve konje mislis, ha ha ha ?

"ponoć kuca, nano moja, a ja nemam sna.gdje su sada konji moji, moja oka dva..."điđi je reagge tip, ovaj je pak groooove tip.

#39 bocidrummer

bocidrummer
  • Members
  • 527 posts

Vrijeme objave: 25 Studeni 2009 - 01:04

Edine, pa sto skloni video :001_cool: Pozz B.

#40 Astrica

Astrica

banned

• Banned
  • 360 posts

Vrijeme objave: 25 Listopad 2010 - 02:03

Goran Ipe Ivandić (Vareš, 10. prosinca 1955. - 13. siječnja 1994.) je bio bosanski rock bubnjar poznat po svom radu sa Bijelim dugmetom.Ivandić se rodio u Varešu, u srednjoj Bosni. Kao dječak se preselio u Sarajevo. Tijekom osnovne škole pohađao je satove violine, ali se nakon završnog ispita više nije htio zamarati s time instrumentom pa je u svom prvom bendu svirao bubnjeve. U godinama prije Bijelog dugmeta, postao je poznat u Sarajevu po svojim bubnjarskim sposobnostima (zadnji bend u kojem je svirao prije nego je otišao u Bijelo dugme se zvao "Rock"), tako da ga je 1973. godine Goran Bregović pozvao u Bijelo dugme.Sljedećih nekoliko godina je svirao u tom bendu, a kada je 1978. Bregović otišao u vojsku, Ipe i Lazo Ristovski su pokrenuli vlastiti projekt "Stižemo". S obzirom na početni uspjeh, oni napuštaju Bijelo dugme i u potpunosti se predaju novom projektu. No te iste godine je Ipe uhićen zbog posjedovanja hašiša i osuđen na tri godine zatvora. Počeo je služiti kaznu u 1981. godine, a pomilovan je dvije godine kasnije. Nakon što je oslobođen, ponovno se pridružio Bijelom dugmetu i svirao u bendu do 1989. kada se bend raspao.U osamdesetima je također snimio dva albuma sa svojom dugogodišnjom djevojkom Amilom, no oni nisu bili uspješni.Nejasno je gdje je živio nakon početka rata. Većina kaže da je živio u Beogradu, ali Željko Bebek u svom intervjuu govori da je živio u Beču.13. siječnja 1994. Ivandić je pao sa šestoga kata zgrade u Beogradu i umro. Vjeruje se da je u pitanju samoubojstvo, iako Bebek u gore navedenom intervjuu tvrdi da ne vjeruje u to.

Edited by ranj, 28 Listopad 2010 - 21:33 .

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.