Jump to content

Slika
- - - - -

izrada bass gitare-pomoć majstori

• Please log in to reply
55 odgovor(a) na ovu temu

#21 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 992 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 13:43

...to stoji već koji mjesec tako sljepljeno i bilo je na temp od 25 do -1,2...i nije se izvitoperila...pa brijem da ni nebude...to je prva...nek bude tak kak je,nek se vidi koja pogreška...to je tek prva...di je 100.!!:001_tongue:ali hvala na savjetu...buba je bačena,a kaj bu ispalo bumo vidli...

Gle, postoji velika vjerojatnost da ja pušem na hladno:sad:. Ako ti se za mjesec dana nije ništa sfrkalo, to je znak da sam ja u krivu... Znači, samo piči dalje:001_cool:EDIT: Ne znam kako nitko dosad nije spomenuo da imaš i genetske predispozicije za ozbiljnog graditelja gitara. Ako ne najcjenjeniji, a onda možda među dva najcjenjenija majstora za gitare na ovome području, bio je Bočkaj, zaboravio sam ime. Ne znam je li čovjek još živ i radi li... Znači, krv nije voda:thumbup:

Edited by MarshallHendrix, 11 Ožujak 2011 - 13:49 .

#22 woodnes

woodnes
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 13:58

Gle, postoji velika vjerojatnost da ja pušem na hladno:sad:. Ako ti se za mjesec dana nije ništa sfrkalo, to je znak da sam ja u krivu... Znači, samo piči dalje:001_cool:EDIT: Ne znam kako nitko dosad nije spomenuo da imaš i genetske predispozicije za ozbiljnog graditelja gitara. Ako ne najcjenjeniji, a onda možda među dva najcjenjenija majstora za gitare na ovome području, bio je Bočkaj, zaboravio sam ime. Ne znam je li čovjek još živ i radi li... Znači, krv nije voda:thumbup:

nije!:thumbup:idem googlat za tog bočkaja,prvi glas...možda nađem rodbine:lol:

#23 MarshallHendrix

MarshallHendrix
  • Members
  • 992 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 14:10

KRATKI CITAT:Among the best luthiers we had in that time was Ernest Koroskenyi (l9l2-1978), who lived and worked from 1962, in Germany, and made an international reputation. Many others, followed him, among them, the most successful was Mijo Bockaj (1908-1990) from Zagreb, who made himself hundreds of concert guitars, as well as a number of mandolins and seven-string guitars.To je izvučeno odavde:thumbup1:http://www.guitarram...uitarYugoslaviaZanimljivo. Nadam se da nisam previše off...:lol:

#24 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 14:32

- Kućišta PIKAPA/ po tvojim željama i mjerama- kolega DEAN WOOD GUITARS,od milja DRVENI/Woody/pero Djetlić- pogledaj members ili oglasnik sanding blocks-O prag- KOST BIKOVA bedrena kost, nije to skuhaj juhu i evo kosti-to svi misle,kost se mora preparirati i kemijski za to!!-Orah na tijelu se neće baciti!!!!!! spavaj mirno!!!!

Edited by nickluzaic, 11 Ožujak 2011 - 15:18 .

#25 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 15:27

Nadam se da kolega neće zamjeriti/ako izgleda kao offtopic/- kolegi Marshall.- Svjetska slava Koroskenyi, Bočkaj, a veliki Hrvatski graditelji sa Evropskim statusom su bili: Makar,Emeršić,Vlado Proskurnjak- naš suvremenik i još desetci,od živućih /Mirko Hotko/,no kako ih nitko niti ne spominje u domovini,teško da će ih biti na Googleu.Bytw: Koroskenyi gitare su svirali SEGOVIA- 10 žičanu konc.gitaru Narciso Yepes,Miguel Abloniz i tisuće drugih!!!!ovo su najveći u povijesti svijeta i gitare!!!

#26 mcomio

mcomio
  • Members
  • 2361 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 16:15

da,neodimijski su...nisam mogel nabavit alnico nigde pa experimentiram...svojstva su im tu negde...

Nisu baš puno slični,Neodimski su puno jači.Karakteristika pikapa sa njima je da gura van velike količine basova.Obzirom da imaš dva po žici ,basa neće falit to je sigurno.Možda čak i viška bude :lol:

#27 woodnes

woodnes
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 16:32

Zanimljivo. Nadam se da nisam previše off...:lol:

ma dapače,treba spomenuti ljude...ipak su to veliki ljudi...bili i jesu...

- Kućišta PIKAPA/ po tvojim željama i mjerama- kolega DEAN WOOD GUITARS,od milja DRVENI/Woody/pero Djetlić- pogledaj members ili oglasnik sanding blocks-O prag- KOST BIKOVA bedrena kost, nije to skuhaj juhu i evo kosti-to svi misle,kost se mora preparirati i kemijski za to!!-Orah na tijelu se neće baciti!!!!!! spavaj mirno!!!!

ma kučišta bum sam napravil...čim više drva...tim je više woodnes:001_smile:a kost,kaj nije dovoljno skuhat,odmastit,i eventualno prokuhat u malo ariela da pobijeli?savjet sam dobil od frendice arheologinje koja je iskuhala toga za jedan bunker:biggrin:

#28 woodnes

woodnes
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 16:39

Nisu baš puno slični,Neodimski su puno jači.Karakteristika pikapa sa njima je da gura van velike količine basova.Obzirom da imaš dva po žici ,basa neće falit to je sigurno.Možda čak i viška bude :lol:

od viška glava ne boli...ali nije ni s kruhom dobro:biggrin:a,kaj bude,bude...ako ništa drugo,bila bu to jedna lijepa lekcija...:thumbup:

#29 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 17:12

Čovjek je napisao da treba NUT,ja sam mu umjesto da mu prodam KOST napisao da se ne upušta u kuhanje juhe,niš ne tajim dakle,postupak:-Bedrena kost/bik/ krave imaju tanke stjenčice,narezane na valjke 50-60mm, kuhaju se /kao goveđa juha/ u kipućoj vodi,sadržina jest juha!!!!!kad se očisti unutrašnjost kosti,još kuhati,da što više masnoće iziđe van, Ponovo kuhati u Deterđentu,ako treba i ponoviti postupak, Nakon toga posušiti, pa sve uMINIMUM 30% PEROXID- to je ona kemija s kojom djevočice BLAJHAJU kosicu,ali za ovo mora biti jaka koncentracija, Nakon toga junačko ispiranje i sušenje,eto to je put do kosti! Sve je preporučljivo /osim juhe/ raditi u dvorištu po mogućnosti, a posebno treba paziti na kožu lice i ruke kod Peroxida.Jedna kapljica na koži je Totalna frka!!!!!!! HALO!! Kifel!!! Jeli sada ok????? i opet neznam kak će doć do PEROXIDA? pa opet nebu dobro.

Edited by nickluzaic, 11 Ožujak 2011 - 17:16 .

#30 woodnes

woodnes
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 17:20

a kaj ako ju koristim bez peroksida?znači sve to prije napravljeno?kaj se može desit?

#31 woodnes

woodnes
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 17:36

:lol:

#32 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 18:14

TUPSY! Dedeki ne prodaju nauku NEGO TI POKLANJAJU ZNANJE! POKLANJAJU!!!Ne prodaju ti niti kost,a ima je poprilično. Znaš kaj se dogadja ako se ne stavi u PEROXID, ne da nije bijela,nego peroksid POJEDE mikro masnoću, a ako ne,nakon nekog vremena kad ideš narezivati slotove za žice,Kost se razlista!

#33 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 11 Ožujak 2011 - 20:09

Eto sve smo dogovorili, vi radite kak hoćete, a mi STARCI smo na Lignjama!!! hehehehehe! Samo pazite ima više vrsta liganja!!!!!!!Želim Vam puno uspjeha na PROJEKTU!!!!!!Kolega TUPSY!!! Znate kaj je meni zanimljivo,Kolega Woodness traži savjete,pa i nut,,pa umjesto da mu ponudite KOSTI,kojih ste,velite,napravili puno,Vi opalite raspravu o pripremi????? Ma dajte prosim Vas lijepo!!!!!!!!!!! Pošaljite kost, ja ću mu nabaviti potove i kondić,jack......... i eto sreće i tambure!!!!!! Slažete se???????

Edited by nickluzaic, 11 Ožujak 2011 - 20:14 .

#34 mikeguitars_ex_homeless

mikeguitars_ex_homeless
  • Members
  • 918 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2011 - 07:16

Čovjek je napisao da treba NUT,ja sam mu umjesto da mu prodam KOST napisao da se ne upušta u kuhanje juhe,niš ne tajim dakle,postupak:-Bedrena kost/bik/ krave imaju tanke stjenčice,narezane na valjke 50-60mm, kuhaju se /kao goveđa juha/ u kipućoj vodi,sadržina jest juha!!!!!kad se očisti unutrašnjost kosti,još kuhati,da što više masnoće iziđe van, Ponovo kuhati u Deterđentu,ako treba i ponoviti postupak, Nakon toga posušiti, pa sve uMINIMUM 30% PEROXID- to je ona kemija s kojom djevočice BLAJHAJU kosicu,ali za ovo mora biti jaka koncentracija, Nakon toga junačko ispiranje i sušenje,eto to je put do kosti! Sve je preporučljivo /osim juhe/ raditi u dvorištu po mogućnosti, a posebno treba paziti na kožu lice i ruke kod Peroxida.Jedna kapljica na koži je Totalna frka!!!!!!! HALO!! Kifel!!! Jeli sada ok????? i opet neznam kak će doć do PEROXIDA? pa opet nebu dobro.

Gos'n Nick, po pitanju kosti sve je riješeno....mladi gospodin ima komad košćurine za 30 baseva, a polovica je kod mene.bedrena kost sa zglobovima bila duga više od 50 cm....I pesi su imali Božić kad sam ju odrezao.A kaj se tiče peroksida, bolje da ima prirodnu žućkastu boju NUT-a nego da prtlja s kemijanjem.

#35 mikeguitars_ex_homeless

mikeguitars_ex_homeless
  • Members
  • 918 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2011 - 07:18

Ok, ja sam do sad isto kuhao samo u deterđentu...ovo s peroksidom sam naučio od Nicka danas na lignjama.:blush:Al' lako za kuhanje...kad se raspiljuje, smrdi za popizdit. Zadnji put sam se zaje pa sam posagao mali bansek nakon piljenja kostiju. Poslije mi je još danima smrdilo iz saugera k'o kod zubara.

Ne samo da je smrdilo, nego sam ja imao situaciju kad sam na banzeku pilio kost, sirovu još sa "mozgom" u sredini.Traka pile se "omastila", frknula sa kotača da je milina, imao sam sreću.Inače, pozdrav tebi i Welcome back!

Edited by mikeguitars_ex_homeless, 12 Ožujak 2011 - 07:33 .

#36 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2011 - 10:47

Žućkasta kost ili bijela? Stvar ukusa i želje kupca,ima situacija kad sve mora biti u tonu--- napr.Gibson ima i Cream binding i ramice i makine,,,,,,pa je žuto ok, ali ima i varijanta bijelo tijelo,maple neck,bijela glava, a hardware zlato, bitno je da se zna kost pripremiti i obraditi!!!!!:lol:

#37 mikeguitars_ex_homeless

mikeguitars_ex_homeless
  • Members
  • 918 posts

Vrijeme objave: 12 Ožujak 2011 - 13:08

Žućkasta kost ili bijela? Stvar ukusa i želje kupca,ima situacija kad sve mora biti u tonu--- napr.Gibson ima i Cream binding i ramice i makine,,,,,,pa je žuto ok, ali ima i varijanta bijelo tijelo,maple neck,bijela glava, a hardware zlato, bitno je da se zna kost pripremiti i obraditi!!!!!:lol:

Prijatelju, cijenim tvoje znanje i iskustvo, međutim nitko nemože napraviti original.Dakle, važna je funkcija,a to jel kost bijela ili malo žućkasta, dragi Bog neće prigovoriti....živ ti meni bio..

#38 woodnes

woodnes
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 04 Travanj 2011 - 09:10

pickupovi namotani,kučišta napravljena...nije ispalo najsavršenije,ali za prvi put bude poslužilo svrsiPosted Imagesve zajedno na hrpi,nazire se konačan izgled...oblik je nastal jučer u kasnim noćnim satima...i tu stajem...izrezujem ga danas...Posted Imagei malo sa druge strane...btw,kost sam prokuhal još jednom u čistoj vodi,oko 2 h,osušio i nakon toga prokuhal u vodi sa malo ariela,oko 1,5 h i odlična je...nema masnoće,suha je i skoro pa bijelaPosted Imagenastavak ubrzo...pozdrav svima!

Edited by woodnes, 04 Travanj 2011 - 09:15 .

#39 woodnes

woodnes
  • Members
  • 43 posts

Vrijeme objave: 06 Travanj 2011 - 22:10

:biggrin:i naravno,nisam izrezo tijelo isti dan i nastalo je ovo...i tad sam rekel sam sebi:"REŽI!"prije nego opet promijenim mišljenje...i evo kak to sad izgleda....Posted ImagePosted Imagesad slijedi sređivanje vrata i tijela,pa fingerboard i tako dalje...vrat sam trebal prije srediti...ali j..i ga,uči se...i trussovi su mi malo preduboko...ali to je prvi,taj će me naučit...nadam se:biggrin:prijedlozi i savjeti dobrodošli...

#40 nickluzaic

nickluzaic
  • Members
  • 2463 posts

Vrijeme objave: 07 Travanj 2011 - 08:23

Mene zanima na koji način mislite napraviti RUPETINE za kablove na tak velikom tijelu,ako neide plastična ploča na bas, a ako nisu / A NISU/ napravljeni 1-dan-prije ikakvog ljepljenja tijela??????:crying:

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2012 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.