Jump to content

Slika
* * * * * 1 votes

Kokanov kutak - sve o žicama za bass

• Please log in to reply
3878 odgovor(a) na ovu temu

#41 Jason

Jason
  • Members
  • 200 posts

Vrijeme objave: 04 Lipanj 2005 - 15:23

Hvala! malo sam pogledao sad po netu, i mislim da ce moj novi izbor biti DR Sunbeam medium ili SIT power wound medium light. najvjerojatnije DR.Jos jedno pocetnicko pitanje  :-[Manja tenzija DR-a ili SIT-a nakon yamahe nebi trebala imati neke stetne ucinke na vrat?

#42 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2005 - 00:10

Kad sam bio na klinici od Matthew Garisson-a, prvo sto je rekao je: " Please don't ask me which strings do I use, I think that is totaly irelevant thing...."

#43 kokan

kokan
  • Members
  • 237 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2005 - 00:38

Kad sam bio na klinici od Matthew Garisson-a, prvo sto je rekao je: " Please don't ask me which strings do I use, I think that is totaly irelevant thing...."

Ako ima desetak baseva, onda je potpuno u pravu. ;)

#44 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2005 - 16:40

Ima samo jedan.......... i to sam siguran

#45 kokan

kokan
  • Members
  • 237 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2005 - 17:00

Znači po njegovom mišljenju uđeš u dućan i kupiš prvi komplet koji vidiš, staviš na bas i sviraš?

#46 Gordel

Gordel
  • Members
  • 872 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2005 - 20:20

ne nego s vremenom nades sebi dobre zice i to je to..... zice nemaju veze s drvom, pickupovima, basom i inim stvarima......... jednostavno koje ti se svidaju te sviras......... po soundu, tensiji, i cijelom feelu.......

#47 Furnaletto

Furnaletto
  • Members
  • 3421 posts

Vrijeme objave: 05 Lipanj 2005 - 21:07

:) .... ja bi ritter :)bdv... malo glupo pitanj...kako vam se cine Warwick black diamod zice..... meni rade odlicno.. i ful sa zadovoljan... doduse za 6 ticu su i neznam kako da nađem neke jeftinije.. ali , ali.... ;) mozda da naručimo preko neta nekijekakijeve :) :)p.s.sto kaze splitski bassist kad dobije nove zice na poklon? "a jel se mogu stavit u brujet!" :) :)

#48 kokan

kokan
  • Members
  • 237 posts

Vrijeme objave: 18 Lipanj 2005 - 10:24

ne nego s vremenom nades sebi dobre zice i to je to..... zice nemaju veze s drvom, pickupovima, basom i inim stvarima......... jednostavno koje ti se svidaju te sviras......... po soundu, tensiji, i cijelom feelu.......

Super! ;)

#49 EvilSmurf

EvilSmurf
  • Members
  • 5 posts

Vrijeme objave: 01 Srpanj 2005 - 16:31

za ko di se moze nabavit u zg-u double ball flatwound zice?

#50 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 16 Rujan 2005 - 15:15

evo stavia san ih , da njih ,sam stavia , na bass mislim DR lo-riders 8)sta da kazem , drasticno poboljsanje je slaba rijec ;Dciste , cvrsce dosta od starih koje btw neman pojma koje su , mislin da su cak bile od nikla ... bass sad manje rezi u srednjima ,jako fokusirane , slap je :)ma da ne seruckam puno , preporucam ... kokane svaka ti dala :-* ;Dp.s. aj thule stavi sticky na ovaj topic :-*

#51 doox

doox
  • Members
  • 990 posts

Vrijeme objave: 16 Rujan 2005 - 16:20

evo stavia san ih , da njih ,sam stavia , na bass mislim DR lo-riders  8)sta da kazem , drasticno poboljsanje je slaba rijec  ;D

di si ih uzea i kolko perja? :)

#52 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 16 Rujan 2005 - 16:26

di si ih uzea i kolko perja? :)

u zg. u www.musicshop.hr :)cca 350kn

#53 Kontraefekt_basist

Kontraefekt_basist
  • Members
  • 214 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2005 - 10:34

Ja imam konstantan problem s žicama, sada si mislim uzeti neke nickel wound, ali pitanje je koje? Setup je Squier P, s P/J EMG "poluaktivnim" pickupovima.

#54 Andrija

Andrija
  • Members
  • 892 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2005 - 11:50

Ja imam konstantan problem s žicama, sada si mislim uzeti neke nickel wound, ali pitanje je koje? Setup je Squier P, s P/J EMG "poluaktivnim" pickupovima.

A kakav je to problem?

#55 Kontraefekt_basist

Kontraefekt_basist
  • Members
  • 214 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2005 - 11:58

Pucaju ;D Npr. EB (ono za oko 200 kn) žice u shopu kod Boogaloo-a su mi trajale 2/3/4 tjedna (ova zadnja još traje). S tim da nisam puno svirao. A te su bile najskuplje do sada.

#56 Hilikus

Hilikus
  • Members
  • 1126 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2005 - 12:04

kakvi su to poluaktivni pupovi ? prvi put cujem

Pucaju ;D Npr. EB (ono za oko 200 kn) žice u shopu kod Boogaloo-a su mi trajale 2/3/4 tjedna (ova zadnja još traje). S tim da nisam puno svirao. A te su bile najskuplje do sada.

mozda je do bassa , da li je dobro setup-iran? jeli u redu bridge i nut ?

#57 Kontraefekt_basist

Kontraefekt_basist
  • Members
  • 214 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2005 - 18:11

Poluaktivni-znači da ih ne moraš piknuti u aktivni ulaz, nego možeš i u pasivni.Na basu ne valja vrat, ostalo je ok. Naime, pogledajte vrat svog basa, od mašnica prema pickupovima. Zamislite da je do oko 5og polja ravan, do oko 10og malo svinut lijevo, a a iza malo u desno ;D

#58 Rainy

Rainy
  • Members
  • 2323 posts

Vrijeme objave: 29 Rujan 2005 - 18:14

Poluaktivni-znači da ih ne moraš piknuti u aktivni ulaz, nego možeš i u pasivni.

e hvala ti na ovome, slijedeca 2,5 sata se valjam po podu ;D ;D ;D ;D

#59 Kontraefekt_basist

Kontraefekt_basist
  • Members
  • 214 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2005 - 12:17

Nema problema, imam ja još toga :)

#60 Kontraefekt_basist

Kontraefekt_basist
  • Members
  • 214 posts

Vrijeme objave: 02 Listopad 2005 - 21:34

Nego, ne bi bilo loše da netko preporuči neke žice :)

Category 1
Important Section
O nama
Glazbeni Forum je najveća zajednica glazbenika i ljubitelja glazbe na hrvatskom internetu još od 2003. godine.
Brojimo preko 25 000 registriranih članova.
Pratite nas
facebook Twitter Youtube Feed
Copyright © 2003 - 2016 Glazbeni Forum. Sva prava pridržana.